VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SMIŘICE

Smiřické svátky hudby po roce rozezněly zámeckou kapli

Smiřice /VIDEO/ - Už po třinácté rozeznívají zámeckou kapli Zjevení Páně tóny umělců a mistrů svého řemesla Smiřické svátky hudby.

Velikonoční svátky hudby budou ve Smiřicích již po třinácté

Smiřice - U zrodu smiřického hudebního festivalu stál hradecký rodák, houslista Jaroslav Svěcený.

Smiřické spolky mohou žádat o dotace

Smiřice - Od začátku tohoto týdne až do poloviny března mohou zájmové, sportovní či neziskové organizace ve Smiřicích žádat radnici o příspěvky na svůj chod. Vyplývá to z usnesení rady města z poloviny ledna letošního roku, kdy radní na svém zasedání schválili Program poskytování dotací z rozpočtu města Smiřice pro období 2016.

Smiřičtí loutkáři slaví devadesát let od své první hry

Smiřice - Máte rádi divadlo a obzvláště to loutkové? Pak zamiřte do Smiřic. Oslavují zde totiž devadesát let zdejší loutkové scény

Tři králové vybrali takřka sedmnáct tisíc korun

Smiřice - S mírným předstihem v sobotu 2. ledna, navštívili Tři králové Smiřice, kde se uskutečnila tříkrálová sbírka. Koledníkům se podařilo do pokladniček během dne celkem 16 966 korun.

'Gočárovka' vyhrála druhé dějství školního mikrofutsalu

Smiřice - V pořadí druhá soutěž chlapců v mikrofutsale se uskutečnila v tělocvičně Základní školy Smiřice za účasti pěti družstev s celkovým počtem 37 hráčů.

Ohrožení ptáci dostali nové hnízdiště na vodě

Hradecko - Betonové ostrůvky pro hnízdění ohrožených ptáků přibyly na písnících ve Smiřicích a Čeperce. Vybudování umělých ostrůvků plovoucích na hladině vodních nádrží pomáhá silně ohroženým druhům ptáků - rybákům obecným vyvést potomstvo.

Parkovacích míst přibylo, chystá se oprava náměstí

Smiřice - Před rokem vrcholily předvolební hony na hlasy voličů. Vítězové loňských komunálních voleb už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník, který denně sleduje dění na radnicích, nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se v šesti největších městech okresu od voleb událo.

Prohlídka smiřické kaple se koná již v neděli

Smiřice - Také tuto neděli se otevírá Kaple Zjevení Páně ve Smiřicích.

Smiřice vytřídily za loňský rok 140 tun odpadu

Smiřice - Do rozpočtu města Smiřic se vrátilo celkem 401 524,50 korun. A to díky tomu, že místní obyvatelé myslí na čisté životní prostředí a recyklují ve velkém. Město totiž za loňský rok vytřídilo 142,286 tun odpadu, a do městského rozpočtu se tak zpětně vrátila příjemná finanční suma.

Smiřické svátky hudby zahájí i letos houslista Svěcený

Smiřice - Jak už jsou fanoušci tradičních Smiřických svátků hudby zvyklí, ani letos nebude na jejich zahajovacím koncertě v zámecké kapli Zjevení Páně chybět přední český houslista Jaroslav Svěcený.

Dvě travesti skupiny spojí své síly a vystoupí ve Smiřicích

Hradec Králové - Přední české travesti skupiny Techtle Mechtle a Screamers z Československo má talentspolečně uvádějí nový zábavný pořad.

Primát z klání v mikrofutsalu slavili Smiřičtí před Severem a Praskačkou

Smiřice - Ve smiřické tělocvičně se uskutečnil již třetí turnaj týmů ze základních škol v mikrofutsalu, konkrétně hráčů ročníků narození 2003 až 2005 (II. kategorie).

Smiřické svátky hudby slibují klasiku, nové tváře i emoce

Východní Čechy - Smiřice se od 28. března do 5. dubna stanou podvanácté místem Smiřických svátků hudby. V barokním prostředí zámecké kaple s vynikající akustikou se od roku 2004 představila plejáda domácích i zahraničních interpretů všech generací i různých hudebních žánrů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies