VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SMIŘICE

Včelín nejspíš někdo úmyslně zapálil

Číbuz - Trnem v oku byl pravděpodobně někomu včelín u domu v Číbuzi.

Výluka vlaků na Jaroměř potrvá téměř čtyři měsíce

Hradecko - Až do 2. srpna nepojede od pondělí 18. dubna mezi Hradcem Králové a Jaroměří žádný vlak. Důvodem je plánovaná výluka a oprava železniční trati.

Do Smiřic dorazí kytarista Brabec i Johanka z Arku

Smiřice - Ve středu bude hostem hudebního festivalu Lubomír Brabec a varhaník Pavel Svoboda.

Smiřický pivovar vstane z mrtvých

Smiřice - Poslední várku piva ve Smiřicích sládek uvařil několik let po válce, zlatavý mok by se ale do míst nedaleko slavné kaple Zjevení Páně mohl brzy navrátit.

Smiřičtí zbrojí. Církev chce obraz z místní kaple

Smiřice - Barokní kaple Zjevení páně se pyšní bohatým interiérem, kterému nad oltářem vévodí obraz Petra Brandla Klanění Tří králů. O něj i mobiliář kaple by nyní mohlo město Smiřice přijít. Alespoň papírově. Římskokatolická církev totiž chce v rámci církevních restitucí obraz i další věci zpět. Ale město vlastnictví církve ostře popírá.

Smiřické svátky hudby po roce rozezněly zámeckou kapli

Smiřice /VIDEO/ - Už po třinácté rozeznívají zámeckou kapli Zjevení Páně tóny umělců a mistrů svého řemesla Smiřické svátky hudby.

Velikonoční svátky hudby budou ve Smiřicích již po třinácté

Smiřice - U zrodu smiřického hudebního festivalu stál hradecký rodák, houslista Jaroslav Svěcený.

Smiřické spolky mohou žádat o dotace

Smiřice - Od začátku tohoto týdne až do poloviny března mohou zájmové, sportovní či neziskové organizace ve Smiřicích žádat radnici o příspěvky na svůj chod. Vyplývá to z usnesení rady města z poloviny ledna letošního roku, kdy radní na svém zasedání schválili Program poskytování dotací z rozpočtu města Smiřice pro období 2016.

Smiřičtí loutkáři slaví devadesát let od své první hry

Smiřice - Máte rádi divadlo a obzvláště to loutkové? Pak zamiřte do Smiřic. Oslavují zde totiž devadesát let zdejší loutkové scény

Tři králové vybrali takřka sedmnáct tisíc korun

Smiřice - S mírným předstihem v sobotu 2. ledna, navštívili Tři králové Smiřice, kde se uskutečnila tříkrálová sbírka. Koledníkům se podařilo do pokladniček během dne celkem 16 966 korun.

'Gočárovka' vyhrála druhé dějství školního mikrofutsalu

Smiřice - V pořadí druhá soutěž chlapců v mikrofutsale se uskutečnila v tělocvičně Základní školy Smiřice za účasti pěti družstev s celkovým počtem 37 hráčů.

Ohrožení ptáci dostali nové hnízdiště na vodě

Hradecko - Betonové ostrůvky pro hnízdění ohrožených ptáků přibyly na písnících ve Smiřicích a Čeperce. Vybudování umělých ostrůvků plovoucích na hladině vodních nádrží pomáhá silně ohroženým druhům ptáků - rybákům obecným vyvést potomstvo.

Parkovacích míst přibylo, chystá se oprava náměstí

Smiřice - Před rokem vrcholily předvolební hony na hlasy voličů. Vítězové loňských komunálních voleb už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník, který denně sleduje dění na radnicích, nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se v šesti největších městech okresu od voleb událo.

Prohlídka smiřické kaple se koná již v neděli

Smiřice - Také tuto neděli se otevírá Kaple Zjevení Páně ve Smiřicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies