VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SMIŘICE

'Gočárovka' vyhrála druhé dějství školního mikrofutsalu

Smiřice - V pořadí druhá soutěž chlapců v mikrofutsale se uskutečnila v tělocvičně Základní školy Smiřice za účasti pěti družstev s celkovým počtem 37 hráčů.

Ohrožení ptáci dostali nové hnízdiště na vodě

Hradecko - Betonové ostrůvky pro hnízdění ohrožených ptáků přibyly na písnících ve Smiřicích a Čeperce. Vybudování umělých ostrůvků plovoucích na hladině vodních nádrží pomáhá silně ohroženým druhům ptáků - rybákům obecným vyvést potomstvo.

Parkovacích míst přibylo, chystá se oprava náměstí

Smiřice - Před rokem vrcholily předvolební hony na hlasy voličů. Vítězové loňských komunálních voleb už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník, který denně sleduje dění na radnicích, nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se v šesti největších městech okresu od voleb událo.

Prohlídka smiřické kaple se koná již v neděli

Smiřice - Také tuto neděli se otevírá Kaple Zjevení Páně ve Smiřicích.

Smiřice vytřídily za loňský rok 140 tun odpadu

Smiřice - Do rozpočtu města Smiřic se vrátilo celkem 401 524,50 korun. A to díky tomu, že místní obyvatelé myslí na čisté životní prostředí a recyklují ve velkém. Město totiž za loňský rok vytřídilo 142,286 tun odpadu, a do městského rozpočtu se tak zpětně vrátila příjemná finanční suma.

Smiřické svátky hudby zahájí i letos houslista Svěcený

Smiřice - Jak už jsou fanoušci tradičních Smiřických svátků hudby zvyklí, ani letos nebude na jejich zahajovacím koncertě v zámecké kapli Zjevení Páně chybět přední český houslista Jaroslav Svěcený.

Dvě travesti skupiny spojí své síly a vystoupí ve Smiřicích

Hradec Králové - Přední české travesti skupiny Techtle Mechtle a Screamers z Československo má talentspolečně uvádějí nový zábavný pořad.

Primát z klání v mikrofutsalu slavili Smiřičtí před Severem a Praskačkou

Smiřice - Ve smiřické tělocvičně se uskutečnil již třetí turnaj týmů ze základních škol v mikrofutsalu, konkrétně hráčů ročníků narození 2003 až 2005 (II. kategorie).

Smiřické svátky hudby slibují klasiku, nové tváře i emoce

Východní Čechy - Smiřice se od 28. března do 5. dubna stanou podvanácté místem Smiřických svátků hudby. V barokním prostředí zámecké kaple s vynikající akustikou se od roku 2004 představila plejáda domácích i zahraničních interpretů všech generací i různých hudebních žánrů.

Smiřice zvelebí náměstí, lidé se ale obávají listí

Smiřice /FOTO/ - Za rok Smiřice nikdo nepozná. Velkolepá rekonstrukce náměstí je podle většiny místních jednoznačně k lepšímu, někteří jí ale nefandí.

Budou jasany? Smiřice hlasují o nové podobě náměstí Míru

Smiřice - Už v příštím roce čeká Smiřické velká změna. Náměstí Míru, které nezapře socialistický ráz, se dočká velké proměny. O té nyní hlasují sami místní, kteří v anketě vybírají nejvhodnější strom, jímž se plocha osází. Zatím vítězí jasan ztepilý, dobře si vede i voňavý akát.

Ve Smiřicích začíná další kolo univerzity

Smiřice - Ve Smiřicích od 4. února startuje další cyklus přednášek Virtuální univerzity třetího věku. Ta se ve městě dočkala již takové obliby, že ji někteří absolvují po několikáté.

Dárek obrátil proti jinému muži. Pořezal ho nožem v obličeji

Hradec Králové - Zavírací nůž dostal k narozeninám čtyřiasedmdesátiletý senior z Královéhradecka. V jedné z restaurací na Smiřicku s ním zaútočil na třiapadesátiletého muže. Důchodce tak policisté obvinili z ublížení na zdraví. Za čin mu hrozí až tříleté vězení.

Smiřičtí se v centru města dočkají nového parkoviště

Smiřice - Zhruba čtyř desítek nových parkovacích míst v centru města by se měli dočkat obyvatelé Smiřic. Čeká se už jen na vydání stavebního povolení a pak už se může začít pracovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies