VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SMIŘICE

O vypálená cédéčka se na úřadě nikdo 'raději' nepřihlásil

Smiřice – Klíče, mobily a kola. S takovými nálezy se nejčastěji setkávají na Městském úřadě ve Smiřicích. „Lidé k nám nosí relativně málo ztracených věcí," uvedla Ladislava Reichová ze smiřické radnice. „Za rok se ale k pravým majitelům vrátí asi jen desetina ztrát. Takové klíče si každý raději udělá nové, než aby je hledal," dodala.

Zámecká kaple patří mezi barokní skvosty severně od Alp

Smiřice – Nedělní prohlídky s průvodcem zámecké kaple Zjevení Páně ve Smiřicích na Královéhradecku jsou letos ještě plánovány na  4. srpna, 18. srpna, 1. září, 15. září a 6. října vždy ve 14 a 15 hodin.

Ženu ještě nenašli. Hledání nyní potápěčům ztěžuje bahno

Smiřice – Od uplynulého pátku, od druhé hodiny ranní policisté marně pátrají po šestadvacetileté ženě. Ta se šla v noci vykoupat na zdejší písník. Ale později ji začal kamarád, který si s mladou ženou šel v noci zaplavat, pohřešovat.

Nenechte si ujít: V kapli se rozezní nástroj domorodců

Smiřice – Už jste někdy viděli didgeridoo? Je to primitivní hudební nástroj australských domorodců. Didgeridoo je intonační dechový nástroj.

Šla si zaplavat a v tom náhle zmizela. Stále ji hledají

Smiřice – Hasiči i policisté zatím marně pátrají po šestadvacetileté ženě. Ta si v noci na pátek šla se do zdejšího písáku zaplavat.

Auto skončilo ve stromě, výsledkem bylo pět zraněných lidí

Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – K vážné dopravní nehodě došlo ve středu odpoledne na vedlejší, avšak frekventované silnici mezi Smiřicemi a Černožicemi na Hradecku. Řidič osobního vozidla Renault 19 z dosud nejasných příčin narazil do stromu u silnice. V autě cestovalo a bylo zraněno pět lidí, včetně dítěte.

Vítání máje ve Smiřicích je spjato s pestrým programem

Smiřice - Turisticky významné území Hradecko a Kulturní středisko Dvorana ve Smiřicích zvou na akci Vítání máje s Hradeckem ve Smiřicích, která se koná právě ve středu 1. května na nádvoří zámku od 10 do 16 hodin.

Smiřické svátky hudby letos nabídnou deset koncertů

Smiřice – Východočeský festival Smiřické svátky hudby letos nabídne deset koncertů, zazní na nich mimo jiné skladba Pavla Trojana Koncert pro dvoje housle, která zde bude mít světovou premiéru. Desátý ročník festivalu se koná od soboty 23. března do pondělí 1. dubna ve Smiřicích.

Prohnilý buk uprostřed parku chtějí zachránit redukcí

Smiřice – Areál zámeckého parku stále prochází obnovou. Tři stromy již padly k zemi loni v listopadu. Jaký osud čeká některé další dřeviny, teď zjišťují odborníci.

Zámecké stromy jdou k zemi, nad dalšími visí otazník

Smiřice – Park ve Smiřicích musí projít rychlou obnovou. Do areálu lidé již mohou, uzavřená je jen část, kde hrozí pád buku.

Žena měla rodit v Hradci. Holčička přišla na svět v sanitě

Smiřice – V noci ze čtvrtka na pátek volala na dispečink záchranné služby žena, že začíná rodit. Dispečeři zdravotnického operačního střediska vyslali na místo blížícího se porodu dvě posádky.

Krajské volby: Kraj Smiřicím pomáhá při stavbě cyklostezky

Hradecko – Volby do krajských zastupitelstev se nezadržitelně blíží. Hradecký deník připravil pro své čtenáře miniseriál anket se starosty měst Hradecka, týkající se této podzimní události. Všem osloveným jsme položili stejnou otázku: Čím vašemu městu existence kraje prospívá a na co by se měl naopak více zaměřit?

Neplatili za odpad, město stál odvoz nepořádku pět set tisíc

Smiřice – Pět set tisíc korun stál smiřickou radnici odvoz odpadu po bývalých nájemnících Zderazi. Přitom stačilo, aby si obyvatelé platili popelnice. Ty by je, v případě svozu odpadu jednou za čtrnáct dní, stály jedenáct set padesát korun. Místo nich ale za nepořádek zaplatí daňoví poplatníci.

PROHLÉDNĚTE SI: Smiřický velikonoční hudební festival

Smiřice - Až do velikonočního pondělí 9. dubna  potrvá devátý ročník mezinárodního hudebního festivalu Smiřické svátky hudby v zámecké kapli Zjevení Páně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies