VYBRAT REGION
Zavřít mapu

AVL: Tým VOPRT v tuhém boji zdolal Bídu a míří do finále

Hradec Králové – Amatérská volejbalová liga: Predátoři, Třemka, R.U.M., Rummicup a VOPRT. Finálovou pětici po víkendu nabídla také třetí hradecká liga. „Minule se na nás zapomnělo a překvapili jsme!" směje se Tomáš Poupa, kapitán týmu VOPRT.

14.3.2013
SDÍLEJ:

Z prostředí Mizuno Amatérské volejbalové ligy.Foto: archiv AVL

Před posledním turnajem základní části jste byli sedmí. Díky čemu jste se najednou vyšvihli na páté místo a nechali za sebou Bídu i Sem tam smeč?
Šanci na páté místo jsme měly všechny týmy, jen s námi se nepočítalo. Chyba (smích). Pobavil nás sebevědomý rozhovor s Bídou a Sem tam smečí v minulém čísle novin, kde o nás nepadla ani zmínka. Pro někoho to pak mohlo být překvapení. Ne nadarmo se říká, dva se perou a třetí se směje…

Právě s Bídou jste se teď také utkali, oba sety končily za stavu 25:23. Šlo o vyrovnaný zápas?
S Bídou jsme si dost blízcí, doplňujeme si navzájem stavy na trénincích a dobře se známe. Náš vzájemný zápas je vždy dost vyrovnaný, protože prostě víme, kdo jak hraje. Doposud je naše vzájemná bilance…, však oni vědí (smích).

Další dva soupeři, 5:00 odp a Torpédo vás tolik nepotrápili?
Ne, to byla tutovka a povinnost. I když před zápasem pár obav bylo, první soupeř byl rozehraný a pro nás to byl ten den první zápas. Ono když se řekne „to se přece musí vyhrát", tak může přijít rozčarování.

Kdo byl o víkendu největší oporou vašeho týmu?
Otázku bych položil jinak. Kdo potřeboval oporu?! V čase plesů se při nedělních turnajích mohou objevit hráči skoro v obleku a s povoleným dopingem. Nakonec všichni hráli úžasně a dali do toho všechno. Možná jen v prvním setu jsme se hledali, ale našli. Bylo to brzy ráno a forma se musela trochu rozběhat. A rozpít.

Věřili jste i před turnajem, že se můžete do finále dostat?
Věděli! Hehe. Největším a přímým rivalem pro nás byla Bída, se kterou jsme se v kuloárech „dohadovali", kdo to páté místo urve. V myslích jsme měli i Sem tam smeč, která mohla nepřímo do boje promluvit, ale dopadlo to, jak mělo.

Šli jste do letošní sezóny s ambicí postoupit?
Ambice nebyly, ale chtěli jsme to zkusit.  Do druhé ligy bychom samozřejmě rádi.

Před vámi je ligové finále. Jaká je teď vaše výchozí pozice, jak jste hráli s finalisty?
Opět útok ze zadních pozic, jdeme se třemi body, dva od Rumíků a jeden od Rumicupu. Ale role outsidera nám vyloženě vyhovuje, takže kdo ví.

S finalisty jste už nicméně hráli, nesete si body ze vzájemných zápasů. Bude to pro vás výhoda, už víte, jak na ně?
Výhoda, nevýhoda – problémy řešíme v přilehlé kantýně. Předpokládám, že nejvyrovnanější boj bude s RUM a Rummicupem.

Máte nějaký recept na úspěch?
Naše nejsilnější stránka jsou chyby soupeře.   (fry)

Představení posledního finalisty

VOPRT je zkratka pro VOlejbal Pro RadosT. Z prapůvodního týmu však zbyly už pouze nahrávačky Iva a Vlaďka, která tým a jeho název „porodila". Následně týmem prošla řada Tomášů, možná pět až šest, nakonec zbyl spolu s kapitánem Tomášem Poupou už jen jeden.

„Náš tým se vyznačuje poměrně hojnou rodinnou přízní, jelikož pravidelnou a nevyzpytatelnou smečí je tzv. „taťka" a na soupisce je i mimo mne jeho druhý syn Honza. Dále se můžeme pochlubit borci z jedné rodiny Michalem a Zdendou," popisuje Tomáš. „A v neposlední řadě musím zmínit šikovnou a stále se lepšící nahrávačku Katku, která skvěle nahradila nahrávačku, která nás loni opustila," uzavírá.

Autor: Redakce

14.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

VÝSTAVBOU NOVÉ HALY SGC získá potřebné kapacity, protože na jaře příštího roku poběží 10 ze současných 12 linek v nepřetržitém provozu a zbývající dvě v provozu třísměnném.

Dravý automobilový proud přinese nová pracovní místa

Divadlo evropských regionů v Hradci Králové.
17

Druhý den festivalu Divadlo evropských regionů je za námi

Noví nájemníci ve Dvoře Králové. Do zoo se vrátily hyeny žihané

Královéhradecko, Dvůr Králové - Návštěvníci královédvorské zahrady se mohou po třiceti letech těšit na hyeny žíhavé. Zvířata, která nápadně připomínají psy, dorazila do zoo v minulém týdnu, v současné době si zvykají na nové prostředí v pavilonu šelem.

Malíř Kupka se symbolicky vrátil do rodného kraje

Královéhradecko - Opočenské velké náměstí zdobí nové umělecké dílo. V cípu jeho středu byla v sobotu odhalena busta malíře Františka Kupky.

Kopali spolu ve Spartě, žili na intru. Kraják chystá kamaráda na Premier League

Hradec Králové - Kopali spolu fotbal ve Spartě, v dorostu i mužích. Dnes je z nich trenér a jeho svěřenec.

Stoletá Ludmila Jakoubková vesele skypuje a hraje hry na počítači

Královéhradecko, Trutnov - Kdyby si nemohla pustit večer počítač, bude mít absťák. Těmito slovy uvedl největší zájem své maminky Ludmily Jakoubkové její syn Jiří. V pondělí 26. června tato usměvavá bystrá žena oslaví sté narozeniny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies