Extraligová halová sezona mužů a žen v pozemním hokeji byla odstartována. Hráčky hradecké Slavie se postaraly o velké překvapení, když v českobudějovické hale porazily Rakovník a Pragu Praha, tedy družstva, která v minulé sezoně vybojovala stříbrné a bronzové medaile. Dařilo se i svěřencům trenéra Jiřího Bárty, kteří vybojovali čtyři body.

Slavia Hradec Králové – Bohemians Praha 6:6 (2:3).
Branky Hradce: T. Melzer 2, Machút 2, Bendák, M. Suchý. Slavia Hradec: Keprta – Pařízek, Machút, Linder, M. Suchý, Toms, T. Melzer, Bendák, Blažíček.
Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec Králové: „Diváci mohli být spokojení, protože viděli dvanáct branek. Z naší strany to určitě nebyl žádný extra výkon, zápas skončil spravedlivou dělbou bodů. Bohužel nám nevyšlo rozestavení, byla to moje chyba. Na obou mužstvech bylo znát, že je to úvodní zápas extraligové halové sezony.“

Slavia Hradec Králové – Rakovík 5:4 (2:0). Branky Hradce: Toms 3, T. Melzer 2.
Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec Králové: První poločas dopadl podle mých představ. Zaslouženě jsme vedli 2:0 a vypadalo to, že zápas bez větších problémů dotáhneme ke tříbodovému zisku. V úvodu druhé půle bylo během dvou minut po naprosto zbytečných chybách Pařízka srovnáno. A bylo ještě hůř, protože ve 32. minutě Rakovník vedl 4:2. Vypadalo to všelijak, ale naštěstí se naše mužstvo vzchopilo, zápas třemi góly otočilo a do tabulky si připsalo první vítězství. Kluky musím pochválit za velkou bojovnost. V neděli hrajeme v Praze se Slavií a s Liticemi.“

Slavia Hradec Králové – Rakovník 3:1 (3:0). Branky Hradce: Reichlová 2, Preissová. Slavia Hradec: Čecháková – Kolumpková, Reichlová, Švenková, Šimková, Venclová, Gočalová, Smitková, Preissová, Krausová.
Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „První poločas se hrál za naší stálé převahy. Do vedení jsme šly ve čtvrté minutě po krásné kombinační akci a do konce poločasu jsme ještě proměnily dva trestné rohy. Po změně stran se hra vyrovnala, Rakovníku se podařilo snížit. Víc už jsme však soupeřkám nedovolily a zaslouženě jsme zvítězily.“

Slavia Hradec Králové – Praga Praha 4:2 (0:0). Branky Hradce: Smitková, Reichlová, Venclová, Gočalová.
Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „V prvním poločase to byla vyčkávaná z obou stran. Nikdo nechtěl udělat chybu, obě družstva neproměnila po dvou trestných rozích. Hned v úvodu druhé půle jsme se ujaly vedení, ale Pragovka rychle odpověděla vyrovnávacím gólem. Ve 32. minutě se nám podařilo podruhé skórovat, ale radost trvala jen šedesát vteřin, než bylo znovu vyrovnáno. Poté Pražanky nepochopitelně přitvrdily hru, ale ze dvou přesilovek jsme se bohužel gólově neprosadily. Definitivní rozhodnutí přinesla 39. minuta, kdy jsme po kombinačních akcích na jeden dotyk vsítily dvě branky. Celé mužstvo chválím za vyzrálý výkon a velkou bojovnost. Velice si cením toho, že diváci naše kombinační akce odměnili potleskem. Do týmu výborně zapadly hostující hráčky Reichlová s Preissovou, které se dokázaly prosadit i v koncovce. Jsem maximálně spokojená, děvčata zvládla oba zápasy výborně i po taktické stránce. Jen si přeji, aby takto pracovala i v dalších duelech. V neděli hrajeme v Praze s domácí Slavií a s Českými Budějovicemi.“

President Praha – Slavia Hradec Králové B 5:1 (3:1).
Bolevec B – Slavia Hradec Králové B 4:7 (2:4).