„Utkání nám nevyšlo, neboť jsme se chtěli rozloučit s našimi fanoušky dobrým výkonem a lepším výsledkem. Bohužel nám nešla střelba.
Z třiceti vystřelených trojkových pokusů jsme proměnili jen tři. To se nám moc často nestává. Navíc ani v obraně to nebylo ono. Pražanky hrály velice dobře a bylo na nich vidět, že mají chuť," zhodnotil nedělní partii Miroslav Volejník, asistent hradecké trenérky a prezident klubu.

V úterý od 18 hodin „lvice" absolvují v pražské hale Královka pravděpodobně poslední zápas sezony, a jak se říká „do třetice všeho dobrého", budou chtít uhrát nejlepší finálový výsledek.

„Budeme se snažit odehrát kvalitní utkání bez nějakých nervů. Chceme na holkách, aby si finále užily a hrály basket, který umí. Zatím se nám to dvakrát nepovedlo, dostali jsme dost bodů a málo jsme jich dali, tak doufám, že tentokrát to bude na rozloučenou lepší," přeje si Volejník.

Trutnov to zvládl. Slaví bronz!

Nymburk, Trutnov - Basketbalistky Trutnova po výhře 72:67 v prodloužení na palubovce Nymburka získaly bronz v Ženské lize! Ale byly to pořádné nervy. V rozhodujícím pátém duelu série o třetí místo si Kara od druhé čtvrtiny udržovala slibný náskok, který před poslední desetiminutovkou činil deset bodů (47:37). Vypadalo to, že si krkonošský tým už bronz nenechá vzít, jenže domácí celek zbytek utkání vyhrál 21:11 a za stavu 58:58 se šlo do prodloužení. Naštěstí se trutnovské hráčky herně i psychicky vzchopily a bronzové medaile urvaly pro sebe. A pak už propukla obrovská radost.

Ženská liga – o 3. místo, 5. zápas:  Nymburk – Kara Trutnov 67:72 po prodl. (17:13, 27:34, 37:47, 58:58). Body: Mišurová 25, Rolleová 12, Taylorová 10, Peklová 7, Bortelová 6, Skokanová 5, Bortelová 4, Salačová 2 – Ovsíková 20, Ostarellová 13, Pazderová 12, Vondráčková 10, Prokešová 9, Mannová 5, Adamsová 3. Rozhodčí: Hošek, Jeřáb, Heinrich. Fauly: 16:19.  Trestné hody: 20/15 – 13/10. Diváci: 300. Konečný stav série: 2:3.