Orientační běžci vybojovali hned čtyři medaile

Hradec Králové - Závodníci OK99 Hradec Králové Pavel Kubát a Markéta Novotná získali na mistrovství České republiky zlatou medaili.

6.10.2011

ÚSPĚŠNÍ. Pavel Kubát z hradeckého OK99 si doběhl v závodě na klasické trati pro zlatou medaili, jeho kolegyně Tereza Novotná (č. 105–3) získala stříbro ve štafetách. Foto: Torben Utzon

Z mistrovství republiky orientačních běžců na klasické trati hradečtí závodníci přivezli čtyři medaile. Šampionát v nejnáročnější individuální disciplíně se konal v Bečově nad Teplou.

Nejhodnotnější cenný kov vybojovali junior Pavel Kubát a starší dorostenka Markéta Novotná (oba OK99 Hradec). O nejvyšší příčky by mezi juniorkami jistě bojovala i její sestra Tereza. Ta je ovšem na studijním pobytu v zahraničí. Čtvrté místo v této kategorii brala Denisa Kosová. Na stupních vítězů ji zastoupila letošní posila OK99 Jana Valešová, jež vybojovala stříbro. Bronz patřil Karolíně Teplé z hradecké Slavie.

(kad)

6.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

3

Pojďte v sobotu na Sněžku podpořit malou Pavlínku

Studenti Gymnázia Boženy Němcové převzali ocenění v soutěži i od bývalého velvyslance Michaela Žantovského.
8

U gymnázia zavlála britská vlajka

Pocta řediteli zoo Josefu Vágnerovi: Pavelek o něm natočil dokument

Královéhradecko, Dvůr Králové - Sedm let práce věnoval režisér Ivo Pavelek filmu, jehož hlavním hrdinou se stal bývalý ředitel královédvorské zahrady Josef Vágner. Snímek na konci dubna uvedl slavnostně do kin. Celovečerní dokument nese jméno Safari v Čechách.

Dvorští nosorožci černí mají třetího potomka

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Návrat nosorožců černých do Afriky opět přinesl úspěch. Pár ze Dvora Králové zplodil už třetího potomka.

Zruční studenti zvládli s traktorem i slalom

Královéhradecko, Lázně Bělohrad - Jízdu zručnosti s traktorem a přívěsem absolvovalo ve čtvrtej v areálu Středního odborného učiliště v Lázních Bělohradu na Jičínsku 13 zástupců sedmi škol z Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Zaskočí Bystřice po týdnu dalšího soka?

Hradec Králové - Gólman Boharyně Martin Flegr tipuje sedm zápasů nejvyšší okresní fotbalové soutěže.