Orientační běžci vybojovali hned čtyři medaile

Hradec Králové - Závodníci OK99 Hradec Králové Pavel Kubát a Markéta Novotná získali na mistrovství České republiky zlatou medaili.

6.10.2011

ÚSPĚŠNÍ. Pavel Kubát z hradeckého OK99 si doběhl v závodě na klasické trati pro zlatou medaili, jeho kolegyně Tereza Novotná (č. 105–3) získala stříbro ve štafetách. Foto: Torben Utzon

Z mistrovství republiky orientačních běžců na klasické trati hradečtí závodníci přivezli čtyři medaile. Šampionát v nejnáročnější individuální disciplíně se konal v Bečově nad Teplou.

Nejhodnotnější cenný kov vybojovali junior Pavel Kubát a starší dorostenka Markéta Novotná (oba OK99 Hradec). O nejvyšší příčky by mezi juniorkami jistě bojovala i její sestra Tereza. Ta je ovšem na studijním pobytu v zahraničí. Čtvrté místo v této kategorii brala Denisa Kosová. Na stupních vítězů ji zastoupila letošní posila OK99 Jana Valešová, jež vybojovala stříbro. Bronz patřil Karolíně Teplé z hradecké Slavie.