Pozemkáři podruhé za sebou uspěli, ale závěr si zkomplikovali

Hradec Králové – Bylo to jen pro silné nervy. Pozemní hokejisté Slavie Hradec přivítali v dalším kole extraligy na stadionu ve Farářství celek Mnichovic. Na podzim se oba soupeři rozešli smírně 2:2 poté, co „sešívaní" přišli o výhru v poslední minutě.

26.4.2014

Slavnostní otevření areálu pro pozemní hokej v hradeckém Farářství.Foto: Milan Nejedlý

Tentokrát měli duel velmi dobře rozehraný, ale závěr si dost zkomplikovali. Přesto tři důležité body zůstaly doma.

Extraliga mužů: Slavia Hradec Králové – Mnichovie 4:3 (2:2). Branky HK: Toms 3, Krýsl. Hradec: Keprta – Suchý, Machút, Smejkal – Blažíček, Ellinger, Zdeněk, Krýsl – Hynčík, Toms, Rak. Střídali: Straka, Koutník, Bryscejn, Pilný, Kulička.

Ladislav Smetana, trenér Slavie Hradec Králové: „Před utkáním jsem nabádal hráče, aby soupeře nepodcenili. Všichni dobře víme, že na podzim jsme o výhru přišli v poslední minutě. Z naší strany to měly být povinné tři body. Začátek nám vyšel skvěle a v 8. minutě po brankách Krýsla a Tomse jsme vedli 2:0. Vypadalo to na naši exhibici, ale omyl. Najednou naši hráči výrazně polevili. Zřejmě si mysleli, že vše půjde samo a už se nemůže nic stát. Mnichovice vycítily šanci, v 16. a 29. minutě dokázali dvěma góly srovnat. O přestávce bylo v naší kabině trochu rušno, museli jsme si některé věci vyříkat. Také nástup do druhé půle se nám vydařil, protože Toms ve 42. a 45. minutě nás poslal do vedení 4:2. Poté náš výkon opět sklouzl do průměru. Soupeř hrající tak trochu antihokej snížil až v poslední minutě. Sportovně musím přiznat, že to byl náš nejhorší výkon v tomto ročníku extraligy na venkovní ploše. Spokojenost je tak pouze se třemi body, které nás opět přiblížily k play off, ale vyhráno zdaleka ještě nemáme. Další důležitý zápas nás čeká v sobotu v Praze s Presidentem. Pražané také pomýšlejí na postup do elitní čtyřky, určitě nás tam nečeká nic jednoduchého."

Jan Skalička

Autor: Redakce

26.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

NA LYŽAŘSKÝ MARATON do Argentiny vyrazí v srpnu Vladimír Matějka z Vrchlabí. Doma trénuje na suchu, pravidelným výstupem na Žalý.
16

V létě na běžky? Ano, Vrchlabáci vyrazí za tučňáky do Patagonie

KORUNU HIMÁLAJE vložila ředitelka festivalu Marie Jirmannová v roce 2014 na hlavu Radku Jarošovi. Chystá si podobnou korunovaci i v případě letošního hrdiny Petera Hámora?

Držitelé Koruny Himálaje se na horolezeckém festivalu nepotkají

Hradec v obležení šlapacích vozítek

Hradec Králové - Již poosmé se hradecké nábřeží u muzea proměnilo v přehlídku nejen šlapacích vozítek, ale hlavně české a francouzské kreativity a fantazie. Na připravenou trať centrem města se vydala nejenom lokomotiva Tomáš, český lev či Spiderman, ale tak Asterix i s Obelixem, mamut či pobřežní hlídka. Té bohužel nepomohl David Hasselhoff.

Dvůr Králové připravuje návrat textilního muzea do města

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Ve Dvoře Králové pokračují práce na přesunu expozice textilního tisku zpět do města. Promění se proto i prostory královédvorské Střední školy informatiky a služeb.

Když se vdechne vykořeněným místům nový život

Královéhradecko, Horní Maršov - Obec Horní Maršov a občanské sdružení Hradní společnost Aichelburg získaly nominaci od josefovského pracoviště Národního památkového ústavu v kategorii Záchrana památky za záchranu a obnovu renesančního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Horním Maršově.

V kostce z regionu: Hřiště překvapivě spojuje generace

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Další hřiště se dočkalo své úpravy, tentokrát na plhovském sídlišti v Náchodě. Město do něho investovalo 180 tisíc korun.