Pozemkářky smetly Slavii

Hradec Králové - Extraligoví pozemní hokejisté Slavie Hradec Králové nečekaně prohráli v Mnichovicích, a tím si řádně zkomplikovali cestu mezi čtyři nejlepší celky soutěže. Naopak v první lize žen dokázala hradecká děvčata výrazně přehrát jmenovkyně z Prahy. Stejného soupeře zdolaly i dorostenky.

25.4.2008

Z ligových utkáníFoto: Archiv HD

Mnichovice – Slavia Hradec Králové 5:3 (2:1). Branky Hradce: Blažíček 2, F. Bendák. Slavia Hradec: Keprta – Pařízek, Machút, J. Melzer – Vojtěšek, Ellinger, Toms, Blažíček – M. Suchý, F. Bendák, Zdeněk. Střídali: Švenka, Pilný, T. Melzer.

Písková umělá tráva dělala slávistům velké problémy. Hráči byli velice často na zemi, bratři Melzerové si přivodili zranění. V 10. minutě však Blažíček dokázal dostat svůj tým do vedení. Ale po chybě stejného hráče ve středu hřiště se domácí dostali k vyrovnání. Do poločasu šly Mnichovice po dalším rychlém brejku dokonce do vedení.

Ve druhém dějství využili domácí dalších dvou zbytečných chyb slávistů, takže v 52. minutě byl stav již 4:1. Teprve potom se svěřenci trenéra Bárty dostali ke své hře. Deset minut před koncem vedly Mnichovice již jen o gól. V koncovce dvakrát neuspěl Bendák a vyrovnání se neurodilo ani z trestných rohů. Díky tomu domácí pojistili vítězství pátou brankou.

Jiží Bárta, trenér Slavie Hradec Králové: „Prohrou jsme si zkomplikovali účast v elitní čtyřce. Opět jsem nebyl spokojen s prvním poločasem, bylo to hodně vlažné. Kluci zabrali až za stavu 1:4, a to už bylo pozdě. Musíme na tom zapracovat. Navíc jsme se dopustili hrubých chyb, které soupeř potrestal. V sobotu hostíme celek Presidentu a nic jiného než tři body neberu.“

Slavia Hradec Králové – Slavia Praha B 7:1 (2:0). Branky Hradce: Gočalová 3, Kolumpková, Keprtová, Okrouhlická, Švenková. Slavia Hradec: Šmídová (36. Čecháková) – Šimková, Syrová, Smitková, Kolumpková – Krausová, Švenková, Keprtová, Bártová – Okrouhlická (45. Raková), Gočalová.

Od úvodních minut se hrálo za převahy hradeckých děvčat. První dva góly padly až v závěrečné desetiminutovce první půle. Definitivní zlom přišel ve 42. minutě, kdy po krásné kombinační akci našla Švenková přesnou přihrávkou Gočalovou, která zvýšila na 3:0. I v dalším průběhu utkání hráčky Hradce předváděly výborný hokej a soupeřkám uštědřily pořádnou lekci.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Jsem ráda, že se střelecky prosadila hlavně Gočalová. Dobře zahrály také Šimková a Smitková. Premiéru mezi ženami měla brankářka Čecháková, která i přes obdržený gól obstála.“

STARŠÍ: Slavia Hradec Králové – Slavia Praha 2:1 (0:1). Branky Hradce: Majurníková 2. Slavia Hradec Kkrálové: Čecháková – Venclová, Krausová, Bártová, Majurníková, Syrová, Raková, Žemličková, Okrouhlická, Dančarčíková.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Vítězství nad velkými favoritkami soutěže považuji za zasloužené, neboť jsme si vypracovaly více šancí. V zápase byly k vidění krásné akce, ale i minely. Na druhou stranu si cením toho, že se holky zvedly za nepříznivého stavu a postaraly se o velké překvapení.“

MLADŠÍ: Kbely – Slavia Hradec Králové 5:2 (2:0). Branky Hradce: Hynčík 2 (1 z pen.).

Slavia Hradec Králové B – Rakovník B 4:1 (2:0). Branky Hradce: Stránský, Perinaj, Nun, Blažíček.

25.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Nábřeží keramiky a skla v Hradci Králové
14

Nábřeží keramiky a skla je v plném proudu

Krajské kandidátky do říjnových sněmovních voleb vedou známí politici

Votroky čeká skrytý favorit

Hradec Králové - Fortuna národní liga: Hradečtí fotbalisté se předvedou v Českých Budějovicích, na hřišti špičkového týmu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Cizinec si na festival přivezl přes půl kila drog

Hradec Králové - Cizinec si na hudební festival v Hradci Králové přivezl přes půl kila bílého prášku s obsahem amfetaminu.

Inspektoři ČOI vyrazili na kontroly do turistických oblastí

Hradec Králové – Už téměř stovku kontrol občerstvovacích a ubytovacích zařízení provedla od začátku letní sezony Česká obchodní inspekce (ČOI) v turisticky atraktivních místech východních Čech. Dosud udělila 29 pokut, nejvyšší z nich činila tři tisíce korun.