A obavy se opět naplnily. Zatímco v základní části svěřenci trenéra Jiřího Bárty svého soupeře dvakrát porazili, tentokrát v klíčovém zápase selhali.

O výhru v domácím prostředí Východočeši přišli až v závěrečných osmi minutách. Sen zahrát si finále extraligy se proto hradeckým pozemkářům rozplývá. Pokud chtějí sérii otočit, musí zbývající dva duely na západě Čech vyhrát. První z nich je na programu tuto sobotu od 17 hodin, případný další o den později se začátkem ve 14 hodin.

EXTRALIGA MUŽŮ – 1. semifinále: Slavia Hradec Králové – Litice 1:3 (0:0). Branka Hradce: Toms. Stav série: 0:1. Slavia Hradec: Keprta – Chodas, Machút, M. Suchý, Pařízek – Blažíček, Ellinger, Zdeněk, Vrána – Toms, T. Melzer. Střídali: Linder, Vojtěšek, Rak, Pilný.

Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec Králové:
„Porážka mě hodně mrzí, neboť jsme určitě měli na to, abychom soupeře porazili. V prvním poločase náš výkon rozhodně nebyl špatný. Měli jsme více ze hry, a proto je škoda, že se nám nepodařilo proměnit alespoň jednu ze tří šancí. Litice se v úvodním dějství do útoku příliš nehrnuly, spíše vyčkávaly. Na začátku druhé půle se nechal vyloučit Pařízek, avšak v oslabení jsme se nečekaně ujali vedení zásluhou Tomse. Ale místo toho, abychom soupeře dorazili druhým gólem, naši hráči se v dalších minutách zbytečně zatáhli, nikdo nenapadal ve středu hřiště a poztráceli jsme mnoho míčků. Osm minut před koncem po chybné rozehrávce Chodase a následném trestném rohu Litice vyrovnaly, což nás srazilo do kolen. Závěr zápasu jsme absolutně nezvládli a Západočeši nás za pasivní hru ještě dvakrát potrestali. Situace není růžová, přesto jedeme do Litic s cílem dvakrát vyhrát, i když to bude hodně obtížné.“

I. LIGA MUŽŮ: Praga Praha – Slavia Hradec B 4:2 (1:0). Branky Hradce B: Zdeněk, Erben. Slavia Hradec B: Ulrich – Švenka, Kožešník, Bárta, Smejkal – Pilný, Vojtěšek, Zdeněk, Rak – Erben, Buchwald.

J
iří Bárta, trenér Slavie Hradec Králové B: „Mužstvo v Praze nepodalo špatný výkon. Na začátku druhé půle vedlo 2:1, ovšem v závěru dokázal soupeř třikrát skórovat.“ (js)