VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rieter Pirell Cup krize 'nepřeprala'

Ústí nad Orlicí - Zpívaná česká státní hymna přímo na kurtech, přednesená Petrou Balášovou, byla působivou tečkou za letošním tenisovým šampionátem.

6.7.2009
SDÍLEJ:

Tenis, Rieter Pirell Cup: Jaroslav PospíšilFoto: www.rietercup.cz

Tenisové mistrovství České republiky pro rok 2009 se vydařilo

Ten se při 15. ročníku Rieter Pirell Cupu hrál už potřinácté vřadě! Nejúspěšnějším oddílem byl LTC Pardubice se dvěma tituly, o které se zasloužili Zuzana Skočdopolová-Zálabská ve dvouhře a David Novák sMartinem Vackem ve čtyřhře. Zbylé dvě zlaté medaile získali Jaroslav Pospíšil zTK Precolor Přerov a pár Iveta Gerlová, Lucie Kriegsmannová zTK Spartak Jihlava.

Za méně peněz větší kvalita

Ještě půl roku před termínem turnaje řešil pořadatel společnost RC Sport a zejména ředitel šampionátu Vladimír Vaněk kardinální otázku, jak naplnit rozpočet. „Hospodářská recese se samozřejmě nevyhnula ani nám,“ svěřil se Vaněk, ale zároveň si pochvaloval: „Podařilo se nám získat nového silného partnera, firmu České opravny a strojírny Pirell Česká Třebová, která se proto objevila i vnázvu našeho turnaje, přesto muselo dojít kúsporným opatřením.“

Celkově se jednalo o částku 600000 korun a jen prize money byly sníženy o téměř čtvrt milionu. Paradoxně se tento, pro hráče jistě nepříjemný moment, vůbec neprojevil na kvalitě. Naopak, dvouhra mužů měla jedno znejsilnějších obsazení vhistorii! Postarali se o ní hráči, kteří jsou na světových žebříčcích – Jaroslav Pospíšil, Tomáš Zíb, Bohdan Ulihrach a David Novák, mezi ženami pak Michaela Paštiková a Iveta Gerlová.

Šampionát totiž ssebou přináší i něco navíc, než pouhé boje o fiftýny. Trefně to vyjádřil Jaroslav Pospíšil, který tu hrál už posedmé: „Do Ústí jezdím velice rád a moc mě mrzelo, že jsem loni pro nemoc chyběl. Turnaj má velmi dobrou organizaci a jsou tu super-lidi. Červencový termín má vmém kalendáři pevné místo, rád přijedu znovu!“

Šampionát klubu „nechutná“?

Při samotné přípravě a organizaci se osvědčuje těsná součinnost zejména směstem Ústí nad Orlicí. Jeho starosta Richard Pešek to při slavnostním přijetí organizátorů, hráčů a obchodních partnerů vobřadní síni ústecké radnice řekl jasně: „Každoročně oceňuji kvalitní práci organizátorů, šampionát má i pro nás velký význam – zviditelňuje naše město nejen na tenisové , ale zejména na geografické mapě“.

Škoda, že tahle slova neslyšel nikdo ze spolupořádajícího Tenisového klubu Ústí nad Orlicí. Jeho pozvaný předseda na radnici znepochopitelných důvodů chyběl. Zaráží i jeho určitá pasivita vprůběhu celé přípravy (ignoroval většinu schůzek organizačního výboru!?), zejména zpohledu výhodnosti pro klub.

Ten totiž od pořádající RC Sport získá částku 60000 korun za pronájem areálu, letos navíc zásluhou společností RC Sport a Rieter CZ má opravený plot u kurtů č. 1 a 2 vhodnotě 80000 korun a dalších 40 000 korun vynakládají organizátoři na odměny spolupracujícím osobám zTK. Celkem se tedy jedná o jistě nezanedbatelnou částku 180000 korun!

Ukazuje se, že ústecký Tenisový klub, ve kterém se vposledních letech střídají předsedové málem jako na běžícím pásu, deklaruje pořádání šampionátu spíše slovně. Není proto divu, že jsme vprůběhu letošního turnaje zaregistrovali opakované schůzky dvou nejvyšších představitelů organizačního výboru se zástupci jiného východočeského tenisového klubu.

Znašich rozhovorů po skončení šampionátu je však zřejmé, že Český tenisový svaz, RC Sport, Rieter CZ, Pirell a město chtějí pokračovat. Věřme, že stejný zájem konkrétními činy prokáže i Tenisový klub.

Jaromír Fridrich

6.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Fotbalista Jiří Skalák během přípravy s kondičním trenérem Ondřejem Krajákem.

Kopali spolu ve Spartě, žili na intru. Kraják chystá kamaráda na Premier League

Ludmila Jakoubková z Trutnova slaví 100 let.
18

Stoletá Ludmila Jakoubková vesele skypuje a hraje hry na počítači

Hradečtí plavci byli úspěšní na MČR žactva

Hradec Králové - V posledních dnech se konaly dva závody mistrovství České republiky žactva v plavání. Třináctiletí soutěžili v Ostravě a o rok starší v Pardubicích. Z obou bazénů vylovili hradečtí závodníci medaile.

Přátelé Lhoty u Machova se nevzdávají, ale náklaďáky se už asi blíží

Královéhradecko, Machovská Lhota - Spojili by se snad i s ďáblem jen aby noční můru v podobě nárůstu dopravy u svých domů zapudili. Rekonstrukce silnice vedoucí do Machovské Lhoty vzbudila vlnu emocí mnohých tamních obyvatel.

Hradecký kros ovládli Plný a Metelková

Hradec Králové - Již po dvaatřicáté se v okolí rybníka Biřička uskutečnil Hradecký kros, který se tentokrát konal na počest oslavy 90. narozenin běžeckého a sportovního nestora Jiřího Soukupa.

Poštolky vyvedly mladé v květináči na balkoně

Královéhradecko, Náchod - Někomu zdobí balkon rozkvetlé květiny, jiný zkouší pěstovat rajčata. Rodina Macháňových z Náchoda/Bělovse má na balkoně ve čtvrtém patře bytového domu plný květináč poštolek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies