Důležité vítězství nad Mnichovicemi zaznamenaly extraligové pozemkářky hradecké Slavie. Vyhrály zásluhou hattricku Zuzany Smitkové a na svém kontě tak již mají sedm bodů. Nedařilo se naopak mužům, kteří v domácím prostředí nestačili na President Praha.

EXTRALIGA MUŽŮ

Slavia Hradec – President Praha 0:2 (0:0).
Slavia: Keprta – Machút, Suchý, Linder – Pilný, Krýsl, Ellinger, Blažíček – Zdeněk, Toms, Melzer. Střídali: Pařízek, Vrána, Hynčík, Rak, Buchwald.

Marek Machút, hrající trenér Slavie Hradec Králové: „Zápasu by více slušela remíza. První gól padl po chybě naší obrany, kdy v kruhu zůstal neobsazený hostující útočník. Následně jsme měli zahrávat penaltu, ale oba rozhodčí ji po vzájemné konzultaci posléze odvolali. Poté jsme neproměnili několik trestných rohů a tři minuty před koncem podruhé inkasovali. Cestu do play off jsme si tak opět dost zkomplikovali. Mrzí mě, že jsme znovu totálně selhali v koncovce. V sobotu musíme bezpodmínečně zvítězit v Liticích.“

EXTRALIGA ŽEN

Slavia Hradec – Mnichovice 3:1 (3:1).
Branky Hradce:
Smitková 3.
Slavia: Čecháková – Vošahlíková, Venclová, Kolumpková – Oppová, Švenková, Žemličková, Krausová – Okrouhlická, Smitková, Šimková. Střídaly: Šmídová, Raková, Rejmanová, Gančarčíková, Bártová.

Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Vstup do zápasu se nám vydařil. Již ve 3. minutě po přihrávce Šimkové otevřela skóre Smitková. Stejná hráčka přidala o čtyři minuty později druhý gól po asistenci Venclové. Do konce poločasu jsme byly určitě lepší, přesto se Mnichovicím podařilo vsítit kontaktní gól. V poslední minutě první půle po akci Švenkové však zvýšila Smitková na 3:1. Ve druhé části jsme hru kontrolovaly, dalších branek se však diváci již nedočkali. Výkon celého týmu byl o sto procent lepší než na Hostivaři. Hráčky splnily taktické pokyny. Jsem ráda, že se Smitková konečně prosadila střelecky. Doufám, že jí to vydrží i do dalších zápasů. V obraně si své odvedla Venclová. V sobotu zajíždíme k těžkému zápasu na pražskou Slavii.“