Krtičková (TC Nové Město nad Metují-5) porazila Husákovou (Přerov) 7:6 (1), 6:3, což komentovala: „Začátek nebyl dobrý, dělala jsem hodně zbytečných chyb a brzy prohrávala 2:5. Pak se situace otočila, chybovat začala soupeřka a podařilo se mně dotáhnout set do tie-breaku, který jsme odehrála dobře. To mně pomohlo, uklidnila jsem se a ve druhém setu už průběh zápasu kontrolovala.“

Postoupila i Šípková (Tesla Pardubice), která přehrála nejmladší účastnici šampionátu patnáctiletou Mendézovou (Přerov) 6:3, 6:4. Naopak, postupové stop Makrlíkové (Hořice) vystavila loňská finalistka Krejsová (I. ČLTK-6).

Lehce do čtvrtfinále

Nejlepší východočeský tenista Novák (LTC Pardubice – 3) v úterním II. kole řádil jako tajfun a deklasoval Kačmaře (TC Hlučín) 6:0, 6:0. „Nevzpomínám si, že bych někdy vyhrál takovým rozdílem. Bylo to snadnější, než jsem si myslel,“ řekl po utkání, které trvalo pouhých 49 minut a zaznamenali jsme v něm jedinou shodu.

Do čtvrtfinále se naopak nedostal Tomíška (TK Pernštýn 1897 Pardubice), který nestačil na Schmida (TK Sl. Pzeň) a prohrál 3:6, 3:6.

Další dramatický zápas odehrál osmnáctiletý Bezdíček (LTC Vysoké Mýto), který nakonec s o jedenáct let starším a o 241 žebříčkových míst lépe postaveným Hanzíkem (TJ Start Praha-Topolka) prohrál 6:1, 3:6, 3:6.

„Ten zápas jsem měl vyhrát,“ zlobil se na sebe po nevydařeném utkání letošní přeborník Východočeského kraje. „Na začátku druhého setu jsem prohrál servis, a pak začal nepochopitelně pinkat místo toho, abych se držel stylu z prvního setu, kdy jsem hrál tvrdě a míče tlačil k základní čáře a do rohů.“

Z dalších výsledků II. kola dvouhry mužů: Pospíšil (Přerov-1) – Musil (Severočeská tenisová) 6:2, 6:2, Vögeli (LTK Liberec-8) – Fafl (Aritma Praha) 7:6 (3), 6:1, Majšajdr (LTK Liberec-6) – Kolář 6:2, 6:1, Ulihrach (Sparta, Olymp-4) – Studený (TCMJ-Tenis) 6:0, 6:0, Zíb (TK Neridé-2) – Vojtíšek 6:3, 6:1.

Skočdopolová zůstala sama

Zajímavou dvojici v boji o postup do čtvrtfinále dvouhry žen vytvořily oddílové spoluhráčky LTC Pardubice Skočdopolová-Zálabská a Hynková. Třetí nasazená hráčka neponechala nic náhodě a vyhrála hladce 6:1, 6:1 , což spokojeně komentovala: „Dnes jsem hrála opravdu dobře, diktovala jsem tempo i vývoj zápasu.“

Hynková: „Nic nového, obvyklý scénář – z dvaceti vzájemných zápasů jsem vyhrála jen jednou. Dnes hrála Zuzka opravdu dobře a moc šancí mně nedala.“

Statečně se proti trojnásobné mistryni a obhájkyni loňského titulu Gerlové (Jihlava) držela Šípková , nakonec přece jenom slavila úspěch zkušenost a druhá nasazená hráčka vyhrála 6:3, 6:1. Ve druhém kole zůstala i Krtičková, která prohrála s Boreckou 3:6, 2:6. „Soupeřka byla lepší, rozhodující míče jsem prohrála,“ komentovala vyřazení pátá nasazená Východočeška.

Z dalších výsledků dvouhry žen: Paštiková (Mariánské Lázně-1) – Vyskočilová 6:1, 6:1, Horáčková (ŽLTC Brno) – Vondrová (Olymp Praha) 6:1, 6:1, Vašková (LTK Liberec) – Niedermayerová (ŽLTC Brno – 8) 6:4, 6:1. Krejsová (I. ČLTK Praha-6) – Božková (Č. Budějovice) 3:6, 6:3, 6:2.

Středečnípořad šampionátu, který pořádá společnost RC Sport, začíná v 10 hodin.