Dostihy: Soud začal řešit doping na Velké pardubické, pokračování v únoru

Přerov - Soud začal řešit aféru z Velké pardubické. Nikas, jehož loni k triumfu dovedl Marek Stromský, byl diskvalifikován. Kdo je za doping koně zodpovědný? Majitel, kouč i žokej tvrdí, že výrobce krmiva Troubecká hospodářská, a dožadují se finančního odškodnění (přes dva miliony korun). Soudkyně Daniela Ševelová kauzu odročila na únor.

Hokejbal: Hradečtí na favorita nestačili

Extraliga – 17. kolo: Ústí nad Labem – Most 3:2 po sam. stříleních, Pardubice – Rakovník 8:1, Kladno – Sudoměřice 2:3 po sam. stříleních, Kert Park Praha – Hradec Králové 6:3, Plzeň – Letohrad 2:3 po sam. stříleních.

Hokej: Čáslava má distanc za faul v Plzni

Východní Čechy /OD SOUSEDŮ/ - Hokejový obránce Petr Čáslava z Pardubic dostal za faul na plzeňského útočníka Petra Kodýtka od disciplinární komise extraligy trest na jeden zápas. Sedmatřicetiletý Čáslava se ohnal v 11. minutě nedělního utkání 25. kola v Plzni po Kodýtkovi hokejkou a zasáhl jej do obličeje. Dostal trest na pět minut a do konce zápasu. Podle disciplinární komise Čáslava reagoval na to, že se jej Kodýtek snažil dohrát tělem, přestože nebyl v držení kotouče.
„V reakci na to se ohnal holí drženou v pravé ruce, přičemž zasáhl protihráče do obličeje a způsobil mu poranění nosu. Úder přímo do obličeje nebyl v tomto případě cílený, k vlastnímu švihnutí holí nicméně došlo záměrně," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Karel Holý. Ke spodní hranici trestu u Čáslavy sáhl proto, že nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a Kodýtek zápas dokončil. Sazba trestů za zásah do oblasti hlavy a krku je v rozmezí od jednoho do čtyř utkání, v závažnějších případech až deset zápasů.
Čáslava bude Dynamu chybět v pátečním domácím duelu s Litvínovem. Pardubice také dostaly od disciplinární komise trest za to, že diváci v pátečním duelu 24. kola s Mladou Boleslaví házeli po gólu hostů předměty na ledovou plochu. Jelikož šlo v Pardubicích už o druhé provinění v této sezoně, dostal klub pokutu 5 tisíc.