VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

3.7.2014

Hospůdka roku 2014: U Letců

Královéhradecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

3.7.2014

Hospůdka roku 2014: Pivovarská Brána

Královéhradecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

3.7.2014

Hospůdka roku 2014: Hospůdka U Jabloně

Královéhradecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

3.7.2014

Hospůdka roku 2014: Restaurace Springfield Club

Královéhradecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

30.6.2014

Jak funguje oddlužení?

Východní Čechy - Zadluženost českých domácností se podle statistik ČNB pohybují v bilionech korun. Naštěstí ale přibývá těch, kteří se snaží svou tíživou situaci řešit dříve, než jim doma zazvoní exekutoři. Pokud vám dluhy přerostly přes hlavu, můžete zažádat o oddlužení.. Jen v květnu 2014 toho využilo 1 414 obyvatel České republiky.

20.6.2014

Kdy se vyplatí sloučit půjčku do jedné?

Východní Čechy - Splácíte více splátek a přerůstají vám přes hlavu? Pomoci by mohla konsolidace půjček, na kterou láká čím dál více bank. Kdy se vyplatí a v jakých případech není vhodnou volbou?

17.6.2014

Proč změnit dodavatele energií již nyní?

Východní Čechy - Vhodnou změnou dodavatele energií můžete ušetřit tisíce ročně. Pokud chcete využít výhodnější nabídky už v následující topné sezóně, neměli byste se změnou dlouho otálet. Právě teď je na to vhodná doba!

12.6.2014

Mzdy podle statistiků rostou, realita bývá ovšem poněkud jiná

Východní Čechy - Dvacet dva tisíce sto devadesát dvě koruny mají podle statistiků průměrně na výplatních páskách obyvatelé Královéhradeckého kraje.  V sousedním Pardubickém jsou na tom pracující o zhruba 400 sta korun hůře.

9.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Východní Čechy - Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu -  z 2,93 % na 2,88 %. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

8.6.2014

Ceny pohonných hmot v regionu se už měsíc téměř nezměnily

Východní Čechy - Ceny pohonných hmot v Královéhradeckém kraji se čtvrtý týden za sebou téměř nezměnily. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil v průměru o tři haléře na 36,08 koruny za litr a nafta zdražila o dva haléře na 35,53 koruny.

6.6.2014

Z S. K. Neumanna je třída duchů. Obchodníci ulici houfně opouštějí

Hradec Králové /FOTO/ - Denně projdou ulicemi S. K. Neumanna a Dukelskou stovky lidí. Pro prodejce by tak mohly být hotovým rájem. Jenže nejsou. Obchodníci v posledních týdnech z ulic houfně odcházejí.

6.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

Východní Čechy - S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

5.6.2014

Teplárny odmítají přechod z uhlí na plyn: 'Teplo výrazně zdraží'

Východní Čechy - Uhelné teplárny bijí na poplach, nechtějí přecházet na zemní plyn, s nímž počítá nová státní energetická koncepce. Na zemní plyn nechce v příštích deseti letech přejít ani jeden z 23 členů Teplárenského sdružení České republiky.

27.5.2014

Hypotéka, nebo nájem: Co je pro vás lepší?

Východní Čechy - Bydlet „ve svém" a zadlužit se tak na léta, nebo raději v podnájmu, který vám ale patřit nikdy nebude? Češi výrazně inklinují k první variantě. Přesto nelze jednoznačně určit, která varianta je lepší. Kdy se vyplatí sáhnout po hypotéce a kdy být raději v pronájmu?

15.5.2014

Kempy v regionu letos nezdraží. Nabídnou nové atrakce i zázemí

Východní Čechy - Nové vodní atrakce, opravené zázemí pro návštěvníky či nové ubytovací kapacity nabídnou v letošní sezoně kempy ve východních Čechách. Za služby by turisté neměli platit více než v loňském roce.

13.5.2014

Lidí bez práce výrazně ubylo, dobře bude i v dalších měsících

Východní Čechy - Díky jarnímu rozjezdu sezonních prací ve stavebnictví či zemědělství v dubnu výrazně klesl počet lidí bez práce. Například na Chrudimsku či Svitavsku našel nově práci každý osmý nezaměstnaný.

24.4.2014

Plyn v Královéhradeckém kraji patří mezi nejdražší! Jak ušetřit?

Hradec Králové - Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Královéhradecký kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Hradce, Chlumce, Bydžova, Třebechovic a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit.

11.4.2014

Koncese kvůli alkoholu řeší na poslední chvíli

Východní Čechy - Podnikatelé s alkoholem musí kvůli metanolové aféře požádat do 17. dubna o koncese, ale zájem o ně je zatím malý.

9.4.2014

Nezaměstnanost klesá. Lidí bez práce začíná ubývat

Východní Čechy – Nezaměstnanost v regionu po krušných zimních měsících, kdy přepisovala historické rekordy, konečně výrazně klesla. A to o tři desetiny procentního bodu na 7,5 procenta lidí bez práce.

8.4.2014

Průmysl v hradeckém kraji loni rostl nejvíc v celé zemi

Hradec Králové – Největší průmyslové podniky v Královéhradeckém kraji loni zvýšily meziročně tržby o 14,6 procenta na 129 miliard korun. Znamenalo to nejvyšší meziroční růst tržeb ze všech krajů. Růst průmyslu vedle hradeckého vykázalo ještě osm krajů.

20.3.2014

SOUTĚŽ: Hrajte o zapůjčení škodovky na víkend

Východní Čechy – Chcete mít po zimě zkontrolovaný vůz nebo si přes víkend zajezdit v nové oktávce? Tak právě pro vás, milí čtenáři, připravil regionální Deník ve spolupráci s firmou HAVEX-auto, která má své pobočky ve východních a středních Čechách a v Praze, zajímavou soutěž o atraktivní ceny.

15.3.2014

Potvrzeno: Do Kvasin míří nový automobil Snowman

Východní Čechy, Kvasiny – Konec spekulacím, v automobilce se bude vyrábět nové velké SUV zvané Snowman, čistě pod značkou Škoda. Znamená to nejen tisíce pracovních míst, ale také větší zatížení dopravy a možné rozšíření areálu kvasinského závodu.

12.3.2014

Mzdy zaměstnanců klesly. Manažeři totiž nedostali prémie

Východní Čechy – Kde jsou ty časy, kdy jsme si stěžovali na to, že pomalé zvyšování mezd nám celé sebere inflace. Podle aktuálních údajů statistiků  jsme si  na konci loňského roku vydělávali méně i čistě nominálně, natož po započítání zvýšení cen.

8.3.2014

Kasper zvýšil svůj zisk, nabral rovněž další zaměstnance

Východní Čechy, Trutnov – Jedno z nejlepších období měla loni trutnovská skupina firem Kasper Group, působící ve stavebnictví a strojírenství. Utržila přes půl miliardy korun, její provozní zisk výrazně překročil 40 milionů korun. Výsledky zveřejnil jednatel a zakladatel společnosti Rudolf Kasper.

7.3.2014

Ukrajinská krize ovlivňuje i obchod, Rubeně hrozí ztráty

Hradec Králové – Krize na Ukrajině denně plní stránky novin, mnoho Čechů ji ovšem chápe jako něco vzdáleného, co se jich prakticky nedotýká. I v Hradci Králové však můžeme najít lidi, které neblahá situace na východě Evropy ovlivňuje.

6.3.2014

Podnikatel uplynulého roku Jiří Hlavatý sídlí ve Dvoře Králové

Královéhradecko, Praha – Vyhrál titul Podnikatel roku 2013 v Královéhradeckém kraji, v úterý večer se stal i nejúspěšnějším podnikatelem České republiky. Řeč je o Jiřím Hlavatém, majiteli a generálním řediteli největší české textilní společnosti Juta ze Dvora Králové nad Labem.

6.3.2014

Obchody s Ukrajinou byly těžké vždy, teď se firmy třesou strachy

Východní Čechy – Řada exportních firem z našeho kraje s nervozitou sleduje napětí na Ukrajině. Obávají se toho, že se jim zkomplikují dodávky na trh, kam dosud své zboží vyvážely. S odbytem tam začínají mít problémy první firmy.

28.2.2014

Uhelná krize elektrárny skončila. Má garantované dodávky

Východní Čechy, Opatovice nad Labem – Táhlý obchodní spor s firmou Czech Coal, která od června 2012 dodávala opatovické elektrárně uhlí už jen díky předběžným rozhodnutím soudu, definitivně skončila.

27.2.2014

Teplo už nemůže být levnější, tvrdí opatovická elektrárna

Východní Čechy, Opatovice nad Labem - Energetický regulační úřad rozhodne 
o stížnosti hradeckého tepelného hospodářství na vysoké zdražení tepla 
z opatovické elektrárny do konce března.

21.2.2014

'Lidem se musí za práci dobře zaplatit,' tvrdí podnikatel roku

Královéhradecko /ROZHOVOR/ – Nejúspěšnějším podnikatelem roku 2013 v Královéhradeckém kraji se stal Jiří Hlavatý, ředitel a majitel firmy JUTA ze Dvora Králové nad Labem. Ta je největší českou textilkou, vyrábí zejména technické textilie pro stavebnictví 
a zemědělství.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies