VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slam poetry se koná již podeváté, přijďte ke Kohoutovi také

Hradec Králové – Ve čtvrtek 14. listopadu od 20 hodin se v Hostinci U Kohouta již podeváté uskuteční regionální kolo slam poetry v Hradci Králové. Aktéři tohoto slovního klání se mohou rekrutovat z řad literárních autorů, hudebníků či performerů.

14.11.2013
SDÍLEJ:

Slam poetry v hospodě U Kohouta v Hradci Králové.Foto: archiv pořadatelů

Ten, kdo dokáže svým výstupem nejvíce zaujmout porotu tvořenou diváky v hostinci, se stane vítězem. Odměnou pro něj bude finanční ocenění a také právo zastupovat Hradec Králové v národním finále 7. prosince v Brně.

„Jako host se ve slovní exhibici představí několikanásobný vítěz české soutěže Jan Jílek. Večer moderuje Evžen Kolomazník, což je nové alter ego herce Zdeňka Tesaře. Hudbou i slovem ho doplní performeři FoxWolF & Paradontoza," upřesňuje program večera organizátor Zdeněk Konečný.

Co je slam poetry?

Slam poetry není soutěž v přednesu autorské literární tvorby. Slam poetry je příležitostí pro všechny, co si chtějí vyzkoušet něco nového a pobavit sebe i ostatní. Nemusíte být nutně básník, můžete improvizovat, hrát si se slovy, s hlasem nebo se proměnit ve stand-up umělce. Ale hlavně musíte zaujmout publikum, které je současně porotou, jež vás vynese do nebes, nebo zatratí. Slam poetry je především zábava, které nesluší uzavřené divadelní sály.

„Aby byla akce přístupná veřejnosti, která se normálně do kamenných institucí za kulturou nevypraví, zvolili jsme i pro letošek osvědčené prostředí s atmosférou, která maže hranice mezi aktérem a divákem – prkna Hostince U Kohouta," pokračuje Zdeněk Konečný. Pravidla slam poetry jsou jednoduchá – umělec musí předstoupit s vlastním textem, projev nesmí být delší než tři minuty a nesmí se během něj využívat rekvizity.

Porotu na místě vybere moderátor Evžen Kolomazník přímo z publika. Podle množství zúčastněných určí pět až deset hodnotitelů, kteří obdrží hlasovací karty s bodovým rozmezím 0 až 10.

Soutěž ve slamu je přístupná pro každého, bez ohledu na věk a zkušenosti. Přihlásit se můžete na e-mailové adrese postforjerry@post.cz nebo na telefonním čísle: 608 740 469 případně i přímo na místě před vypuknutím soutěže. Vstupné je volné. Více informací získáte na internetové adrese www.slampoetry.cz.

David Kořínek

Slam poetry – údaje v kostce 
aneb Co možná nevíte
O REGIONÁLNÍM KOLE:
Osm úspěšných předchozích ročníků nadále dokazuje, že Hradec Králové má dobrý literárně-jazykový potenciál. Soutěžící bývají zpravidla ze širokého okolí, což ilustruje dobrý zvuk klání o 1000 korun.

O CELOSTÁTNÍM KOLE:
Vítěz královéhradeckého regionálního kola Slam poetry získá právo zúčastnit se celostátního kola, které se uskuteční v brněnském klubu Fléda 7. prosince 2013 za účasti vítězů dalších sedmi regionálních kol v České republice. Ve finále čeká na vítěze 30 000 korun.
Více informací najdete na stránkách www.slampoetry.cz.

CO MOŽNÁ JEŠTĚ NEVÍTE O SLAM POETRY:
Slam poetry nelze zaměňovat s autorským čtením či recitační soutěží. Autoři (performeři) by se tedy měli zaměřit na to, co sdělují a jak to sdělují. Ideálním případem je výraz, který stojí na pomezí poezie a divadla. Důležitá je přitom hlavně komunikace s diváky. Do hry přichází i mimika, výraz, pohyb, rytmus i sdělení textu.
Porota (publikum) může během produkce dávat najevo svou nelibost či souhlas, neboť tyto reakce jsou ve slam poetry velmi vítané, dodávají vystoupení akčnost a dynamiku. Přihlásit se může kdokoliv, kdo má odvahu předstoupit před publikum se svým dílem a je přesvědčen, že jej zaujme.

ZÁKLADNÍ SLAMOVÁ PRAVIDLA CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE V ČESKÉ REPUBLICE:
Obsah ani forma nejsou nijak omezeny. Slam poetry je přístupná pro každého, kdo má odvahu vystoupit se svojí poezií před publikum. Zkušenosti ukázaly, že spektrum vystupujících bývá opravdu široké – od zavedených básníků po MC's hiphopových kapel.
(Zdeněk Konečný)

Autor: Redakce

14.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Hokejisté šlápnou do pedálů v závodě bikerů

Pozvánka na výstavu Jubilanti 2017.

Galerie Koruna dá prostor letošním jubilantům

Kvůli dřevomorce zahřáli kostel na 70 stupňů

Hradec Králové - Unikátní metoda - termosanace - má pomoci zachránit vzácný dřevěný pravoslavný kostelík svatého Mikuláše, který se nachází v hradeckých Jiráskových sadech.

Hejtman pokácel v Trutnově strom

Trutnov - Česká lesnická akademie v Trutnově a Svobodě nad Úpou a Správa Krkonošského národního parku ve Vrchlabí. To byla místa úterní návštěvy hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána.

'Lvice' čeká třetí finále, dokážou navázat na duel číslo 2?

Hradec Králové - Basketbalistky hradeckých „lvic" ve středu odpoledne čeká třetí finálový duel play off ŽBL. Od 17 hodin se představí na palubovce několikanásobného tuzemského šampiona ZVVZ USK Praha.

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Pokud máme příhodné podmínky na zahradě nebo jiném pozemku pro vybudování studny (o potřebných podmínkách pro stavbu studny jsme psali zde) a jsme rozhodnuti studnu zřídit, udělejme si nejprve velmi přibližnou kalkulaci, na kolik to všechno přijde.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies