VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Středy doktora Středy

Hubněte s Deníky!

Středy doktora Středy: Po práškové dietě hrozí jojo efekt

Východní Čechy - Velikým hitem se v poslední době opět stávají tzv. práškové neboli instantní diety. Slibují zhubnout téměř zázračně, bez hladovění, vážení porcí a sportování. Do léta budete mít o dvě konfekční velikosti méně, slibují. Jak je to ale po vysazení takovéto diety? A skutečně lze s práškovou stravou zázračně zhubnout?

Středy doktora Středy: Nadměrné solení tělu škodí

Východní Čechy - Jako děti jsme v jedné pohádce slýchávali, že sůl je nad zlato. Co je tento minerál zač a jak působí na náš organismus?

Středy doktora Středy: Po čem tloustneme? Nejen po jídle

Východní Čechy - Nejen ženy se v dnešní době zabývají tím, jak nejlépe vypadat. I muži se chtějí cítit dobře nejen psychicky, ale i fyzicky.

Středy doktora Středy: Na téma detoxikace organismu a půst

Východní Čechy - Hubnutí pomocí půstů se nedoporučuje, zato jsou někdy doporučovány jako očista těla v rámci zdravého životního stylu a zdravé životosprávy. Půstů existuje celá řada a každý může být vhodný na něco jiného, od detoxikace celého organismu, přes léčebné půsty, náboženské půsty až po krátkodobé půsty k udržení stálé tělesné hmotnosti.

Středy doktora Středy: Životospráva není jen o stravě a pohybu

Východní Čechy - V minulých dílech jsme se věnovali jednotlivým úsekům zdravé životosprávy. Popsali jsme si, jak změnit svůj jídelníček na zdravější, jak začít sportovat a hýbat se. Pojďme se dnes společně zamyslet nad tím, proč bychom tohle všechno měli podstoupit.

Středy doktora Středy: Zdravé ovocné a zeleninové šťávy

Východní Čechy - Vypadá to, že počasí si z nás v posledních dnech dělá legraci. Jeden den mrzne až praští, aby druhý den vysvitlo sluníčko a pomalu začali zpívat ptáci v korunách stromů. Teplotní výkyvy jsou někdy až kolem deseti stupňů Celsia.

Středy doktora Středy: Příjem tekutin

Východní Čechy - Abychom mohli začít se správnou změnou životosprávy, je dobře znát teoretické základy. Nejdůležitějšími součástmi životosprávy jsou stravování, pitný režim, pohyb a celková pohoda.

Středy doktora Středy: Domácí posilovna

Východní Čechy - Minulý týden jsme se rozepsali o tom, jak změnit celkovou životosprávu. Pro trvalé zhubnutí je to nezbytné. Stojí to sice zpočátku mírné úsilí, ale odměnou vám bude krásná postava a život plný zdraví a energie.

Středy doktora Středy: Změna životosprávy

Východní Čechy - Nejčastější radou na hubnutí je kromě pohybu také celková změna životního stylu. V zimě se příliš nedoporučuje zahájit redukční dietu. Co je ale více než vhodné, je změna životosprávy.

Středy doktora Středy: Hubnutí v novém roce

Východní Čechy - Nový rok už začal, dětem skončily prázdniny a mnohým dospělým stejně tak skončila dovolená. Na konci roku většina lidí bilancuje a dělá různá rozhodnutí, dává si více či méně splnitelná předsevzetí. Jedním takovým je i předsevzetí zhubnout.

Středy doktora Středy: Středozemní dieta

Východní Čechy - Jel jsem na začátku roku s některými žáky praktické školy a odborného učiliště Euroinstitut do španělské Barcelony. Měli tam praxi v přípravě jídel. Byla to spíš exkurze, protože pobyt trval jen několik dnů.

Středy doktora Středy: Užijte si dietní Vánoce bez pár kil navíc

Východní Čechy - Opět po roce se nám přiblížil kouzelný čas, na který se těší především děti. Vánoce jsou obdobím plným radosti, štěstí, lásky a pohody, ale také dobrého jídla a sladkého cukroví. Mnoho lidí už dopředu počítá s nějakým tím kilogramem navíc.

Středy doktora Středy: Boj proti nachlazení

Východní Čechy - Ve dnech, kdy se střídá mrazivé počasí s tím spíše sychravým, na nás číhají bacily a viry téměř na každém rohu. Toto počasí je pro ně totiž nejlepší. Ani zima, ani teplo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení