VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 06:22

ČEZ už odvolal kalamitní stav v zasažených okresech

Hradec Králové - Společnost ČEZ v sobotu ráno odvolala kalamitní stav ve všech třinácti zbývajících okresech, kde byl kvůli vichřici v pátek dopoledne vyhlášen.

včera 19:14

Klášterní knihovna v Broumově digitalizuje své největší poklady

Královéhradecko, Broumov - Brána moudrosti se začala otevírat. Nejvzácnější knihy budou díky digitalizaci přístupné odborné i laické veřejnosti.

včera 18:23

Východočeši na výchovném pohlavku nevidí nic špatného

Východní Čechy - Škoda každé rány, která padne vedle, zní názor většiny východočeských rodičů, kteří se zúčastnili včerejší ankety Deníku o tělesných trestech dětí.

včera 17:32

Facka jako násilí. Zrušíme fyzické tresty dětí?

Česká republika/ Východní Čechy /DVA POHLEDY/ - Trestání dětí pohlavkem nebo i pořádným výpraskem má u nás pevně zakořeněnou tradici. S mírnou nadsázkou řečeno - některý z těchto výchovných prvků musel zažít každý, a kdo tvrdí, že ne, zažívá je dodnes.

včera 16:41

Železnický farář Kordík porazil úředníky

Královéhradecko, Železnice - Mobilní vitráže v kostele sv. Jiljí v Železnici na Jičínsku mohou zůstat. Farář Josef Kordík boj s úředníky vyhrál.

včera 16:10

Dvůr začne se stavbou cyklostezky

Královéhradecko, Dvůr Králové - Podkrkonošské město obdrželo významnou dotaci na podporu bezpečnosti dopravy. Za 22 milionů korun postaví cyklostezku a chodníky z centra až k zoologické zahradě.

včera 14:38

'Zelenej ksindl' v hrdém boji za záchranu národních parků

Královéhradecko, Vrchlabí - Herec Petr Vacek se angažuje jako ekologický aktivista. V úterý moderoval demonstraci před schvalováním novely o ochraně přírody a krajiny, která může radikálně změnit režim v národních parcích, tedy i v Krkonoších.

včera 13:47

Děti si zasportovaly s olympijskou vítězkou

Královéhradecko, Sobotka - Soboteckou školu navštívila olympijská vítězka Mirka Topinková Knapková.

včera 10:23

Občanská záložna tvrdě doplatila na spory majitelů s památkáři. Památka chátrá

Královéhradecko, Pecka - Ozdobou historického centra Pecky se měla stát vedle opraveného kostela i secesní budova bývalé záložny. Ta je však ostudou městyse.

včera 09:12

Šumná kulturní památka s podivnou změnou podmínek

Královéhradecko, Trutnov - Za pronájem domu dostalo dříve město téměř 750 tisíc ročně, teď to bude jen 200 tisíc korun. Proč?

včera 07:20

Sídliště omládne za sto milionů

Královéhradecko, Hostinné - Radnice v Hostinném naplánovala pětiletý projekt opravy sídliště za 102 milionů korun. Realizace první etapy začne 3. dubna.

včera 06:28

'Práce starosty pro mě byla a je tou největší výzvou'

Královéhradecko, Náchod /ROZHOVOR/ - Poslanec, starosta města a před nedávnem zvolený volební manažer ČSSD pro nadcházející parlamentní volby. Náchodský starosta Jan Birke má energie na rozdávání a se vší vervou se pouští do nových výzev.

25.2.2017

Zanedlouho přijdou uzavírky na hlavním tahu

Hradec Králové - V týdnu informoval hradecký magistrát o blížících se plánovaných dopravních omezeních na silnici I/37 ve směru na Pardubice.

25.2.2017

V Jičíně lákají do muzea ženskými akty. Úspěšně

Královéhradecko, Jičín - Trochu netradiční kampaň s aktem řediteli Regionálního muzea a galerie Michalu Babíkovi vyšla.

25.2.2017

Na Rychtě má vyrůst moderní autobusový terminál

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - Cestující v Novém Městě nad Metují se dočkají moderního nádraží i lepšího parkování.

25.2.2017

Nechce mít z Kašpara věšák

Východní Čechy, Pardubice - Pardubáci se s kontaktní sochou na třídě Míru dobře sžili. Fotí se s ní, oblékají ji i jejími ústy promlouvají.

25.2.2017

Technické služby: 'Plasty přebíráme i třídíme. Nekončí na kupě'

Královéhradecko, Úpice - Kam putují odpady z barevných kontejnerů, do nichž je umisťují lidé? „Třídíme je a převážíme k dalšímu zpracování. Například plasty na hrubo přebereme, slisujeme a transportujeme do Předměřic na specializovanou třídírnu," říká Jan Vlček, vedoucí technických služeb z Úpice.

25.2.2017

Zazvoní národním parkům umíráček?

Královéhradecko, Vrchlabí - Kdyby Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o ochraně přírody a krajiny ve znění, předloženém senátory, zásadním způsobem by se změnil režim národních parků, zaznělo. Co to má znamenat pro ten nejstarší, Krkonošský?

25.2.2017

Kraj posílá miliony dopravcům. Zbude však i na opravy silnic?

Královéhradecko - Vedení kraje se nedostatku financí na opravy silnic nebojí.

25.2.2017

Voda se na východě Čech uklidnila, dorazil Thomas

Východní Čechy /FOTO/ - Dávat velkým meteorologickým jevům jména je dobrý nápad. Uznejte, že nadávat na mohutnou takovou níž, kvůli které jsme bez proudu a auto nám odřely spadané větve, nikoho nebaví.

25.2.2017

Padaly stromy i dráty, na Sněžce řádil orkán

Královéhradecko /FOTO/ - Počasí jde z extrému do extrému. Sotva se uklidnily rozvodněné řeky, přišel vichr a pod jeho náporem padaly stromy i elektrické vedení.

24.2.2017

Do babyboxu v Rychnově někdo odložil chlapečka

Do babyboxu v Rychnově v pátek večer někdo odložil chlapečka. Šlo o první případ, kdy rychnovská schránka posloužila svému účelu.

24.2.2017

Hladiny řek v regionu už nemají výrazně stoupat

Královéhradecko, Jičínsko - Velká voda potrápila v noci na čtvrtek také občany Staré Paky, kde byl vyhlášen první stupeň povodňové aktivity. Obyvatelé upírali zraky především k řece Olešce, která se na území Roškopova slévá s Rokytkou.

24.2.2017

Před 11 lety bylo více sněhu a výraznější obleva

Východní Čechy - Ničivá jarní povodeň z roku 2006 se podle hydrologů a meteorologů nejspíš letos opakovat nebude.

24.2.2017

Ptačí chřipka opět zaútočila: zasáhla v Bernarticích

Královéhradecko, Bernartice - Je to už druhé ohnisko nebezpečné choroby v Královéhradeckém kraji.

24.2.2017

Rozbouřené řeky hrozily v noci povodněmi

Královéhradecko /FOTO/ - Rozbouřené řeky, silný vítr a déšť. Noc na čtvrtek přinesla v Královéhradeckém kraji první letošní povodňové nebezpečí, takže hasiči i vodohospodáři měli rušno. Během dne se situace naštěstí zklidnila a hladiny řek klesly.

23.2.2017

Chyťte doktora! Nemocnice kupují lékaře už během studia. Nabízí jim i sto tisíc

Česká republika/ Východní Čechy - Více než třetina špitálů láká adepty medicíny na štědrá stipendia, vyplývá z ankety Deníku. Další nemocnice to plánují.

23.2.2017

Hradecké hejtmanství láká na stipendia do kraje mladé mediky

Královéhradecko - Lékaři stárnou a začíná se jich zoufale nedostávat, a to zejména v odlehlých a vesnických oblastech jako například na Broumovsku.

23.2.2017

Architektonický skvost je národní kulturní památkou

Královéhradecko, Jaroměř /FOTO/ - Wenkeův obchodní dům v Jaroměři, postavený ve stylu amerických a pařížských obchodních domů, se stal národní kulturní památkou.

23.2.2017

Odeko a kultura důvodem k výměně na radnici?

Královéhradecko, Týniště nad Orlicí - Dva měsíce je v čele městského úřadu nový starosta. A přeje si jediné, ať se všichni dívají dopředu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies