VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

12.6.2017

Vrchlabí má ve francouzském Trouville pevné partnerství a zdroj inspirace

Královéhradecko, Vrchlabí - Delegace z francouzského letoviska Trouville sur Mer, v letní sezoně hojně vyhledávaného Pařížany jako jejich nejbližší destinace u moře, kde si postavil dům i herec Gérard Depardieu, zavítala do Vrchlabí.

12.6.2017

Nezdolní šerpové sprintovali na Sněžku

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Pouhých 78 minut stačilo Petru Mazalovi, aby dorazil od dolní stanice lanovky v Peci pod Sněžkou náročnou cestou přes Obří důl na Sněžku. Měl přitom 40 kilo na zádech.

11.6.2017

Evropské oko mrklo na Kuks. Budoucí české projekty ohrožuje brexit

Královéhradecko, Kuks - Německý zástupce Evropské komise pochválil investici do jedné z nejatraktivnějších barokních památek na světě. „Takoví Američané musí žasnout," řekl.

11.6.2017

Dovolená na farmě? Příroda, klid a projížďky na koních

Královéhradecko, Jičínsko - Krásy Českého ráje, kouzlo venkova a volnost, kterou dává příroda. Daleko od hlučících davů. Kam se za dovolenou na venkově vydat na Jičínsku? Musíte u farmáře přiložit ruku k dílu?

11.6.2017

Parkování už nebude zadarmo

Královéhradecko, Sobotka - Centrum města pod loveckým zámkem Humprecht je od jara do podzimu přeplněné zaparkovanými auty. Radnice se po letech rozhodla stání aut zpoplatnit. Místní se nezlobí, naopak se diví, proč se s placením tak dlouho otálelo.

11.6.2017

Žákovské knížky škola zruší, přesto budou mít rodiče dokonalý přehled

Královéhradecko, Náchod - Už žádné přepisování známek v žákovské knížce za lepší. Konec výmluvám, že školák zapomněl „žákovskou" doma, právě když mu do ní chce rozzlobený kantor napsat poznámku. V Základní škole Komenského v Náchodě, která je největší ve městě a čítá přes osm set žáků, zavádějí nový elektronický informační systém. Nahradí klasické žákovské knížky i třídní knihy.

11.6.2017

„Napadly nás tmavé vosy,“ píše muž úřadu

Královéhradecko, Úpice - Nejen úpičtí zastupitelé řeší obsah dopisu, v němž si jeden z občanů stěžuje na napadení před městským sálem. Jeho autor vyzývá radnici k řešení neutěšené atmosféry v Úpici. Lidé se prý bojí násilnické incidenty hlásit na policii.

11.6.2017

Mladí gepardi vyběhli mezi návštěvníky zoo

Královéhradecko, Dvůr Králové - Dvě gepardí mláďata už pobíhají ve venkovních výbězích, k nimž mají přístup návštěvníci královédvorské zahrady.

11.6.2017

V Krkonoších vznikly farmářské stezky, ochutnejte domácí sýry i uzeniny

Královéhradecko, Trutnovsko - Čtyři farmářské stezky, které vedou po krkonošských loukách, připravila na letní sezonu pro návštěvníky hor Správa KRNAP ve spolupráci s Institutem aplikované ekologie Daphne.

11.6.2017

Zachrání nemocnice v regionu budoucí sestry z Polska?

Královéhradecko, Trutnov - Zdravotnická škola v Trutnově zprovoznila učebnu, která simuluje nemocniční jednotku intenzivní péče.

11.6.2017

Vrchlabí vzkřísí bývalé kino, kasino tam ale nebude

Královéhradecko, Vrchlabí - Ve velkou kulturní zónu promění Vrchlabí prostor v levobřežní části města. Mezi Kulturním domem Střelnice a Divadelním klubem chtějí postavit novou budovu základní umělecké školy a z někdejšího biografu udělají divadlo.

11.6.2017

Operace Silver A stále živá: Pokusí se navázat spojení s Londýnem

Královéhradecko, Bohdašín - Je 26. června 1942. Radiotelegrafista paraskupiny Silver A svobodník Jiří Potůček, který byl na sklonku roku 1941 vysazen spolu s dalšími šesti parašutisty skupin Anthropoid, Silver A a Silver B na Němci okupovaném území ČSR, zapíná ve svém úkrytu na Bohdašíně a Končinách u Červeného Kostelce radiostanici Libuši a posílá poslední depeši: „Místo mé stanice srovnali se zemí. Ležáky u Vrbatova Kostelce. Lidé nám pomáhající zatčeni. Lidé nedůvěřiví, nemožno navázat styky. Zůstal jsem sám. Udejte nástupce."

10.6.2017

Jak dostat dřevo z Prachovských skal?

Královéhradecko, Prachov - Vlastníci lesů v přírodní rezervaci Prachovské skály chtějí vést centrem lokality zpevněnou cestu, po níž by mohla auta přepravovat vytěžené dřevo. Záměr se mnohým nelíbí, ale má i své zastánce.

10.6.2017

Noclehárna je v kurzu. Proto nově nezavřela

Královéhradecko, Dvůr Králové - Lidé bez domova mohou kvůli přespání či hygieně využívat královédvorskou sociální službu i přes léto.

10.6.2017

Ze sedmi hnízdišť jsou vylíhlí sokolíci už jen na dvou

Královéhradecko, Broumovsko - Ze sedmi párů sokolů stěhovavých, které na konci března zahnízdili na Broumovsku, mají už jen dva páry šanci na úspěšné vyvedení mláďat.

9.6.2017

Šerpové naloží šedesát kilo na hřbet a vyběhnou Sněžku

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Extrémní zátěž a mimořádné výkony budou provázet nejtěžší republikový závod horských nosičů Sněžka Sherpa Cup. Při něm se vypraví na nejvyšší českou horu borci, kteří vynesou na Poštovnu šedesátikilový náklad.

9.6.2017

Výsledek zátahu v Borovnici: 7 zadržených, zbraně, drogy i pytláctví

Královéhradecko, Borovnice /VIDEO/ - Už v úterý dopoledne Deník informoval o masivním zásahu policistů u rodinného domu v Borovnici na Královédvorsku. Dosud policie odmítala podrobnosti sdělit, teprve dnes (v pátek ráno) detaily zásahu objasnila.

9.6.2017

Dobrušský úřad rozhodl: „Přijdete o svá auta“

Královéhradecko, Dobruška - Na protizákonné jednání úředníka z Dobrušky doplácejí nevinní lidé.

8.6.2017

Vodu z kohoutků mohou vypít i bazény

Královéhradecko, Jičínsko - Ráno otočíte kohoutkem a místo prýštícího proudu „vypadne" z vodovodu jen pár kapek. Takovou „suchou" neděli zažili obyvatelé Konecchlumí na Jičínsku. Přerušení dodávky vody pak ochromilo obec ještě několikrát. Povolaní vodohospodáři přičítali problém abnormální spotřebě během „letního" víkendu, tedy především v napouštění bazénů. Místním tak nezbylo než vzít kbelík a vodu nabrat z přistavené cisterny.

8.6.2017

Na Sněžku vyrazí zdatní nosiči

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Nejtěžší závod horských nosičů v České republice Sněžka Sherpa cup startuje v sobotu v horském středisku.

8.6.2017

Evropští nacisté valili do Chotěvic. V kempu řekli, že budou hrát karty

Královéhradecko, Chotěvice - Neonacisté z celé Evropy míří do Chotěvic. Zpráva, která v úterý vyděsila malou obec z Trutnovska. V místním autokempu svatá Kateřina, kde se běžně ubytovávají školy nebo dětské tábory, se o víkendu měl odehrát utajovaný neonacistický festival.

8.6.2017

Stavební zákon. Všichni ho chtějí, shodnout se nedokážou

Česká republika/ Východní Čechy /VOLEBNÍ AUDIT/ - Největší hrozba pro krácení občanských práv i českou přírodu po roce 1989. Anebo šance zkrátit čekání na razítka nutná pro zahájení staveb. A na zvýšení konkurenceschopnosti ekonomiky. Na novelu stavebního zákona z dílny ministerstva pro místní rozvoj panují naprosto odlišné názory.

8.6.2017

Starostka: „Stavební zákon by měl být jasný a jednoznačný a právo vymahatelné"

Hradec Králové /AUDIT DENÍKU/ - „Každý zákon by měl být co nejjednodušší. Složitý zákon dává prostor pro různé lobbistické tlaky," myslí si respondentka Deníku Zdeňka Rychterová.

8.6.2017

Přepychy čelily velké vodě. Pomáhaly i děti

Královéhradecko, Přepychy - Úterní bouřky způsobily nejvtší škody ve východních Čechách právě na Rychnovsku.

7.6.2017

„Černá“ trať víří prach i emoce

Královéhradecko, Říkov - Českoskalická radnice se potýká s nepříjemným problémem. Obrací se na ni řada obyvatel, kterým vadí hluk rozléhající se z nedávno vybudované motokrosové trati na přelomu katastrálního území České Skalice a Říkova.

7.6.2017

„Trochu té Moravy přivážíme i sem na Broumovsko," říká sommelier

Královéhradecko, Broumov - „Spojení barokního kláštera a vína k sobě neodmyslitelně patří. Vždyť první výroba vína bývala v klášterech. Ke všemu sem jezdím moc rád, je tady úžasná atmosféra a kamarádi říkají, že to teplé a slunečné počasí, takže trochu té Moravy, přivážíme i sem na Broumovsko," usmíval se v sobotu odpoledne Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra, který má na starosti nejvyšší soutěž Salon vín České republiky.

7.6.2017

Úpice má nového starostu, Hůlka zradilo zdraví

Královéhradecko, Úpice - Úpice má nového starostu. Hůlek kvůli chatrnému zdraví odstoupil.

7.6.2017

Lidé v Solnici se mohou opět cítit bezpečněji

Královéhradecko, Solnice - Po dlouhých třiceti letech byla v Solnici otevřena nová policejní služebna.

AKTUALIZOVÁNO
7.6.2017

Přes východní Čechy se přehnaly bouřky

Východní Čechy - Rozmary počasí zaměstnaly v úterý odpoledne a večer hasiče v celém regionu.

7.6.2017

Škoda supluje kraj. Postaví za něj silnici

Královéhradecko, Kvasiny - Ještě v letošním roce chce autom\obilka rozšířit na své náklady silnici v Kvasinách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení