VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

27.7.2017

V kostce z regionu: Vyhrožovala skokem z balkónu

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Žena středního věku ve večerních hodinách vyhrožovala, že skočí z balkónu bytu v Jičíně. Na místě zasahovala policie. Po asi 15 minutách se podařilo ženu zklidnit a předat do péče lékařů. Motivem byly zřejmě rodinné neshody.

27.7.2017

Vodnice se našla a po týdnech se vrátila ke své rodině

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - Všichni příznivci vodnické populace na Pavlátově louce mohou přestat ronit slzy!

26.7.2017

Zimbabwané předávají lidem energii skrz tance i písně

Královéhradecko, Dvůr Králové - Africkému festivalu v Zoo Dvůr Králové nepřeje počasí. I v útrobách Galerie Zdeňka Buriana však černošské skupiny předvádí energické show.

26.7.2017

V kostce z regionu: Řídil a měl skoro čtyři promile

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Havarované auto v příkopě, které narazilo do stromu a značky mezi obcemi Ledkov a Zliv, bylo objeveno bez řidiče.

26.7.2017

Z areálu na Nivách zmizí sportovci. Po šedesáti letech

Královéhradecko, Trutnov - Areál Na Nivách má zpečetěný osud. Výrazně změní vizáž, a to díky chystané výstavbě nového Střediska volného času. Ta má odstartovat na podzim. Letití uživatelé objektu, sportovci, se musí po téměř šedesáti letech odstěhovat.

26.7.2017

Rychnovští policisté hledají dvanáct nových kolegů

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Až dvanáct nových policistů najde uplatnění na Územním odboru Policie ČR v Rychnově nad Kněžnou.

25.7.2017

Pan Ježek v kleci. Sbírání hlavolamů přerostlo ve Foglarovo muzeum

Královéhradecko, Bílá Třemešná - Když se Radek Micopulos z Bílé Třemešné začal před dvanácti lety aktivně zajímat o ježka v kleci, klasický Foglarův hlavolam, těžko mohl tušit, jakou závislost si vytvoří. Po letech luštění, tvoření internetové stránky a sbírání informací i různých druhů hlavolamů je začal sám vyrábět.

25.7.2017

V kostce z regionu: Z Dvorska aspirují na titul dvě stavby

Královéhradecko - Dvojnásobné zastoupení má v krajské anketě o stavbu roku okres Trutnov.

25.7.2017

Policisté kontrolami na východočeském moři předcházejí problémům

Královéhradecko, Česká Skalice - „Pojď, neboj, bude to fajn. Vezmu skútr a svezeme se na druhou stranu Rozkoše,“ pozval mladík k výletu po hladině východočeského moře svou přítelkyni. Ta na lákavou nabídku kývla a oba mladí lidé vyrazili. Brázdění hladiny tzv. velké Rozkoše ale mělo nečekanou dohru v podobě „uvíznutí“ na bahnitém ostrůvku skrytém jen pár centimetrů pod hladinou. Ztroskotanci se ocitli v úzkých.

24.7.2017

Šťourat do Sněžky mu zakázala manželka, šel na čtyřicet let na lanovku

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Před sedmdesáti lety poprvé vyjela ve Špindlerově Mlýně lanovka. Byla jednosedačková, při původní rychlosti 1,2 m/s přepravila z lyžařského areálu Svatý Petr na Pláň 180 osob za hodinu. Jízdenka nahoru stála tehdy 15 Kčs. Dnes vozí lyžaře a turisty do nadmořské výšky 1198 metrů moderní, vyhřívaná šestisedačková lanová dráha s kapotou, která přepraví za hodinu 2400 návštěvníků hor.

24.7.2017

Do kmene hned vidět není, proto se medvěd narodil s jizvou

Královéhradecko, Hořičky - Špalky z lipového, dubového i jasanového dřeva, představivost a šikovnost rukou sochařů, kteří si ví rady s motorovou pilou - to byly hlavní hrdinové přehlídky řezbářů, která měla svou derniéru na Hořičkách.

24.7.2017

Hahnenkamm byl nejtěžší závod, co mohl být, vzpomíná legenda

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Deset let reprezentovala Československo. Na výstavě Špindl na lyžích, mapující bohatou lyžařskou historii horského střediska, jí patří přední místo. Přesto, má-li hovořit o sobě a svých úspěších, raději by se schovala za první sloup lanovkového depa, kde je expozice umístěna.

24.7.2017

Legendu o záletné kněžně připomíná kajícná Magdaléna

Královéhradecko, Teplice nad Metují - Je to zajímavý příběh. Nikdo neví komu se stal a jestli se skutečně vůbec stal. Každopádně z výklenku kdysi vytesaném do nevelké skály na úpatí Lysého vrchu, která už svým tvarem připomíná pomník, září do okolní lesní zeleně uklidňující modř, z níž vystupuje kajícná sv. Máří Magdalena, která má připomínat vztahový trojúhelník, který skončil tragédii.

24.7.2017

Z Pardubic létá víc pasažérů i nákladu. Další zlepšení slibuje linka do Londýna

Východní Čechy, Pardubice - Statistiky by mohlo vylepšit druhé pololetí díky letním dovoleným i nové lince.

24.7.2017

V kostce z regionu: Zámek Humprecht za dob šlechticů

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Netradiční připomenutí 80. výročí instalování v pořadí již třetího půlměsíce na špičce zámku Humprechtu nad Sobotkou se koná ve středu 26. července 2017 od 19 a 21 hodin pod názvem Proč půlměsíc?

24.7.2017

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

Východní Čechy, Hlinsko - „Je to paráda, nádhera, úplný houbařský ráj! V životě mě dosud nic takového nepotkalo, a to už je co říct, protože chodívám do lesa běžně i několikrát v týdnu," prohlásil amatérský mykolog Jiří Laštůvka.

23.7.2017

Tam, kde sténají Paroháči. Pivovar se Sněžkou v zádech

Východní Čechy - Gastronomické Česko - minipivovary: Dnešní cesta nás zavede do malých pivovarů. Ty v posledních letech rostou v Česku jako houby po dešti a změnily náš pohled na pivní kulturu. Už dávno nejsme jen a pouze zemí ležáků, ale i ejlů, pejlů, stoutů i weizenbierů.

23.7.2017

Rychlý a Střela. Mladé gepardy pokřtila Stašová

Královéhradecko, Dvůr Králové - Haraka a Risasi. Herečka Simona Stašová v pátek dopoledne pokřtila březnová mláďata gepardů v Zoo Dvůr Králové.

23.7.2017

Jak na domácí bioodpad? Kompostování je stále v kurzu

Královéhradecko, Jičínsko - Když se skloubí ekonomické výhody, ekologická recyklace a zájem lidí o zahradničení, může z toho vzniknout kvalitní hlína. Bezplatné zapůjčení plastových kompostérů do domácností má snížit množství odpadu, který lze biologicky rozložit. Nadšení zahrádkáři tak získají kvalitní hnojivo z vlastních zdrojů. Lidé navíc ušetří cestu s bioodpadem na místní skládku. Po uplynutí pěti let přejdou kompostéry bezplatně do vlastnictví občanů.

23.7.2017

V Hostinném začínají stavět autobusové nádraží

Královéhradecko, Hostinné - V pátek odstartovala v Hostinném dlouho očekávaná výstavba autobusového nádraží.

23.7.2017

Vrchlabské nábřeží otevřou pro motoristy prvního srpna

Královéhradecko, Vrchlabí - Náplavka je hotová, asfaltová silnice položená, cyklostezka dokončená.

23.7.2017

První česká průvodkyně přijela do kowarského Parku

Královéhradecko/ Kowary - Kristýna Klepak (absolventka SŠ Lomnice nad Popelkou) byla v roce 2010 první, kdo začal provázet české návštěvníky.

23.7.2017

Horští záchranáři řeší houbaře i cyklisty, počet úrazů roste

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Červencová pátrání po devítiletém chlapci a třiasedmdesátiletém seniorovi, která vyslala do terénu četu záchranářů, jsou mementem prázdninového období.

23.7.2017

Špindlerův Mlýn nabízí unikátní hřiště na vrcholcích hor

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Ve Špindlerově Mlýně dovolená stojí za to. Děti nepochybně ocení unikátní hřiště na vrcholcích s originálními prvky včetně prvního letteringového hřiště v Čechách. Vyřádí se také na naučných stezkách, terénních tříkolkách, trampolínách nebo si mohou zazávodit na nových buginách.

23.7.2017

Překvapení pro Radka Pilaře a Václava Čtvrtka

Královéhradecko, Jičín - Jelikož se loupežník Rumcajs s jeho rodinou prochází po pohádkovém městě Jičíně již 50 let, měli bychom tento milník společnými silami ocenit.

23.7.2017

Policisté se brání: „I v obcích s poměrovými radary hlídkujeme“

Královéhradecko, Trutnovsko - V článku „Cizince padesátka nezajímá. Nemusí“ ze dne 19. července si starostové obcí Kocbeře a Choustníkovo Hradiště postěžovali, že jim v obcích vadí malá přítomnost policie.

23.7.2017

V depu sedmdesátileté lanovky lyžníci oživili bájné časy horalů

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Sedmdesát let už vozí turisty a lyžaře z areálu Svatý Petr na Pláň lanová dráha.

22.7.2017

V létě na běžky? Ano, Vrchlabáci vyrazí za tučňáky do Patagonie

Královéhradecko, Vrchlabí - Argentinská Ushuaia, považovaná za nejjižnější město na zeměkouli. Tam pojedou maraton na běžkách Vrchlabáci Vladimír Matějka a sedmdesátiletý Rudolf Špicar.

22.7.2017

Držitelé Koruny Himálaje se na horolezeckém festivalu nepotkají

Královéhradecko, Teplice nad Metují - Dva držitelé Koruny Himálaje letos zanechají svůj otisk na blížícím se Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu, který již po 34. budou na konci srpna hostit Teplice nad Metují.

22.7.2017

Dvůr Králové připravuje návrat textilního muzea do města

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Ve Dvoře Králové pokračují práce na přesunu expozice textilního tisku zpět do města. Promění se proto i prostory královédvorské Střední školy informatiky a služeb.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení