VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

14.7.2017

Vítr způsobil výpadky na elektrickém napětí i spadlé větve

Královéhradecko - Noc ze středy na čtvrtek přinesla silný vítr a s ním i mnoho práce pro hasiče a energetiky.

13.7.2017

Roman Šebrle bude závodit v Peci

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Mimořádný závod se uskuteční v pátek v Peci pod Sněžkou u chaty Betyna.

13.7.2017

Do stromu uhodil blesk. K zemi šel ale bezpečně

Královéhradecko, Úlibice - Ve středu ráno byla zastavena doprava na hlavní silnici I/16 od Nové Paky směrem na Jičín. Během nedávných bouřek uhodil blesk do stromu stojícího u křižovatky na Radim.

13.7.2017

Radary vydělávají miliony. Rekordmanem stopadesátník

Královéhradecko, Královédvorsko - Už o 70 milionů korun připravily řidiče projíždějící Královédvorskem stacionární radary. Během čtyř let provozu díky nim úředníci ve městě a v okolních obcích zaznamenali téměř 100 tisíc rychlostních přestupků.

13.7.2017

Černé skládky nenechávají lidi chladnými

Královéhradecko, Lázně Bělohrad - Touláte se rádi přírodou nebo dokážete vášnivě houbařit dlouhé hodiny? Pak možná nacházíte odpad na místech, kde byste to nečekali.

13.7.2017

Odboráři povstali proti jmenování ředitele špitálu

Královéhradecko, Trutnov - V pondělí se ujme řízení trutnovské nemocnice Martin Limburský, který již v minulosti špitál dlouhodobě vedl. Ještě před nástupem se dostal pod palbu kritiky odborářů, kteří si stěžují na jeho zvolení a Limburského střet zájmů. Chtějí, aby vedení kraje změnilo rozhodnutí o jeho jmenování.

13.7.2017

Šest miliard investuje stát do průmyslové zóny na Rychnovsku

Královéhradecko, Rychnovsko - Vláda po několika odkladech konečně schválila aktualizaci vládního usnesení z roku 2015 o rozvoji průmyslové zóny Solnice - Kvasiny. Namísto původně plánovaných 3 miliard poputuje na Rychnovsko dvojnásobná částka.

13.7.2017

Bývalá škola prošla rekonstrukcí

Královéhradecko, Třtěnice - V sobotu se v Třtěnici konalo slavnostní otevření budovy bývalé školy, která prošla rekonstrukcí. Přišlo více jak 150 lidí.

12.7.2017

Umění kritiky. Slovo v hlavní roli

Královéhradecko, Sobotka - Po celý první červencový týden se v malebném městě oplývajícím historií konal již šedesátý první ročník festivalu českého jazyka, řeči a literatury.

12.7.2017

Japonská škola kreativity a disciplíny

Královéhradecko, Roškopov - Všimli jste si loutky japonského bojovníka, která zhruba dva roky střeží silnici přes Roškopov? Pokud jste si kladli otázku, kde se tam vzala a kdo ji instaloval, tak vězte, že je jedním z důkazů, že se v obci na Staropacku každoročně odehrávají jedinečné chvíle plné dětské fantazie, kterou podporují nadšení zkušení lektoři.

12.7.2017

Z dvorských městských strážníků jsou vyškolení First respondeři

Královéhradecko, Dvůr Králové - Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje spustila vloni unikátní projekt First responder.

12.7.2017

Kroupy prostřílely a pobily úrodu

Královéhradecko - Zemědělci a ovocnáři sčítají ztráty po pátečním krupobití.

12.7.2017

Kuksu má pomoci memorandum

Královéhradecko - Na svém posledním zasedání schválili radní Královéhradeckého kraje memorandum, ve kterém se zavazují spolupracovat na rozvoji památky - unikátního souboru soch na Kuksu.

11.7.2017

Evropské město propojí naučná stezka

Královéhradecko, Náchod - Obyvatelé Náchoda a polské Kudowy Zdrój k sobě mají blízko. Kromě toho, že společně tvoří evropské město, spojí je navíc několik kilometrů dlouhá naučná stezka pro cyklisty i pěší. Města od ní očekávají prodloužení délky pobytu a zvýšení počtu návštěvníků příhraničního regionu.

11.7.2017

Léto u rybníka. Voda je čistá, kempy plné

Královéhradecko - Plavky a hurá do vody. V rybnících a nádržích východních Čech je zatím čistá.

11.7.2017

O královédvorské ptačí mládě se starají adoptivní rodiče v Liberci

Královéhradecko, Dvůr Králové - Dravého ptáka se podařilo zachránit díky spolupráci zoologických zahrad. Mládě hadilova písaře ze zoo ve Dvoře Králové odchovali pěstouni jiného druhu v liberecké zahradě.

11.7.2017

Do Českého ráje s výhodnou kartou

Královéhradecko - Již rok mají v Českém ráji turisté i místní obyvatelé možnost čerpat zajímavé benefity a další výhody, které přináší „Regionální karta hosta Český ráj“.

11.7.2017

Boj o obchod? EET i korunový nájem

Královéhradecko, Borovnička - Obec bez obchodu a hospody? To si v Borovničce na Královédvorsku neuměli představit. Nechtěli skončit jako v jiných vesnicích, kde prodejny kvůli nízkém výdělku skončily. Po odchodu dlouholetého nájemce tak starosta rozehrál náročnou partii – hledal nového vedoucího.

11.7.2017

Bouřky páchají škody za stamiliony korun

Východní Čechy - Nejdřív mráz, potom sucho a do třetice v posledních dnech silné bouřky s krupobitím. Počasí a jeho rozmary letos velmi trápí přírodu i zemědělce a pěstitele.

11.7.2017

Písárna láká do středověku

Královéhradecko, Broumov - Přeneste se do středověku a vyzkoušejte si psaní husím brkem, broušení pergamenu, výrobu přírodních barev či vázání knih v unikátní klášterní písárně v Broumově, která je běžně přístupná pouze školním kolektivům.

10.7.2017

Jak přežít prázdniny? Nezvěte si zloděje a seznamte se s Drozdem

Pardubický kraj - Aby bylo po prázdninách na co vzpomínat, je dobré se na problémy připravit.

10.7.2017

Jiří Středa: „Co je pro kameramana snadno, to je pro diváka nudno“

Královéhradecko, Úpice - Vylezl na Himálaje, v Amazonce ho uštkl had, několikrát bojoval s malárií. Točil ale i se slavnými sportovci nebo v USA s legendárním zpěvákem Karlem Gottem. Kameraman Jiří Středa je jedním z nejslavnějších rodáků Úpice. Už deset let tu provozuje také vlastní televizi. „Je to rarita. Tvoříme takovou živou kroniku města,“ usmívá se dokumentarista, jehož proslavila spolupráce s rybářem Jakubem Vágnerem.

10.7.2017

Ratibořice nabízely mlynářovy dobroty

Královéhradecko, Ratibořice - Babiččino údolí v Ratibořicích se proměnilo od středy do neděle v místo Mlynářských slavností.

10.7.2017

U Suchardů rozkvetly nejen fuchsie

Královéhradecko, Újezdec - V zahradě manželů Suchardových v Újezdci u Syřenova na Novopacku se otevřela ojedinělá výstava fuchsií, bylinek, trvalek, růží a dalších rostlin. Jen hrnkových jsou tu neuvěřitelné téměř dva tisíce.

10.7.2017

Jako v zimě. Krkonoše postihla dopravní kalamita

Královéhradecko, Krkonoše - Především dva dny volna v polovině uplynulého týdne zavalily parkoviště v Janských Lázních a Peci pod Sněžkou. Naproti tomu v Orlických horách nebyla s parkováním potíž.

10.7.2017

Otevřou hřiště pro dospělé a mládež

Královéhradecko, Náchod - Nové sportoviště v Náchodě nazvané „Oranžové hřiště Na Roudné“ se slavnostně otevře v pondělí ve dvě hodiny odpoledne.

10.7.2017

Proměny dřeva přilákaly do Skuhrova milovníky řezbářského umění

Královéhradecko, Skuhrov nad Bělou - Nejlepší řezbáři z celé republiky se sjeli do Skuhrova nad Bělou, kde se od čtvrtka do soboty konal druhý ročník řezbářského sympozia „Proměny dřeva“.

10.7.2017

OBRAZEM: Promenáda v kloboucích

Doudleby nad Orlicí, Potštejn - „Preferujeme klobouky krásné, veliké, barevné a neobvyklé. Pánové se nemusí bát, pěkný cilindr, buřinka či sombréro má také šanci zvítězit. Tak neváhejte, pokryjte si Vaše hlavy a vyrazte k nám,“ vzkázali pořadatelé letos už čtvrté Promenády v kloboucích.

9.7.2017

Sníh v červenci? Dětem pro radost na Černé hoře

Královéhradecko - Nevšední atrakci získala v tomto týdnu krkonošská Černá hora. Je to jediné místo v Česku, kde si můžete v létě postavit sněhuláka nebo si zabobovat.

9.7.2017

Z rozhleden je krajina jako na dlani

Královéhradecko, Náchodsko - Úchvatné pohledy na krásy Náchodska, i za jeho hranice, nabízejí oblíbené a hojně navštěvované rozhledny. Stačí jen zdolat kopec a několik desítek schodů a můžete se rozhlédnout například z nejvyššího vrcholu Adršpašsko-teplických skal či do kraje Boženy Němcové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení