VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

14.9.2017

OBRAZEM: Převrat. Pět dnů patří město dětem

Královéhradecko, Jičín - Pohádkový festival v Jičíně nechá nahlédnout do čtyř ročních období.

14.9.2017

V kostce z regionu: Železniční výluka trvá do konce září

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Autobusy už na začátku týdne nahradily v úseku Dvůr Králové - Horka u Staré Paky železniční spoje. Správce železniční sítě během tří týdnů totiž provádí údržbu a opravu kolejí na tratí a kontroluje celkový technický stav.

14.9.2017

Bude vlak na Trutnov rychlejší?

Královéhradecko, Trutnov - Regioshark se lidem líbil, ocenili by jeho nasazení do Trutnova.

14.9.2017

Přijďte ve čtvrtek na pivo s Pavlem Bělobrádkem

Královéhradecko, Jičín /VOLEBNÍ GULÁŠ/ - Chodíváte ve čtvrtek „na dvě“? Dnes můžete na pivo vyrazit s vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem a pohovořit s ním o všem, co vás zajímá.

13.9.2017

Kostely lákaly o prázdninách do regionu stovky turistů. Hosté byli štědří

Královéhradecko, Broumovsko - Ojedinělé možnosti obdivovat barokní kostely na Broumovsku nejenom z venku, ale i zevnitř využily o letošních prázdninách stovky turistů. Mnozí přispěli na jejich obnovu.

13.9.2017

Odvolaný ředitel ZŠ F. Kupky v Dobrušce se brání. Neměl prý možnost se bránit

Královéhradecko, Dobruška - Město Dobruška odvolalo ke konci školního roku ředitele Základní školy F. Kupky Roberta Nováka. Ten si v článku zveřejněném v Rychnovském deníku 7. září stěžoval na to, že odvolání bylo unáhlené, a že mu nebylo umožněno se proti němu dostatečně bránit. Vedení města se proti jeho vyjádření důrazně ohradilo.

13.9.2017

Spor o pěčínskou nádrž zastupitelé odložili

Hradec Králové - Více než hodinu trvala ostrá debata krajských zastupitelů o stavbě vodní nádrže Pěčín. K ničemu však nevedla: hlasování o jejím odmítnutí bylo odloženo.

13.9.2017

Žhavíme radiátory. Opatovice už zahájily topnou sezonu

Východní Čechy - Teplo z Opatovic odebírá šedesát tisíc domácností dvou krajů.

12.9.2017

Nábřeží Marie Kubátové zažilo křest

Královéhradecko, Vrchlabí - Po roční rekonstrukci bylo v sobotu slavnostně otevřeno nábřeží Labská ve Vrchlabí, které bylo nově pojmenováno po slavné spisovatelce Marii Kubátové.

12.9.2017

Traktoriáda ve Zboží: zlato putuje do Libošovic

Královéhradecko, Zboží - Hasiči ze Zboží připravili pro milovníky domácích samohybů již 8. ročník Traktoriády.

12.9.2017

OBRAZEM: Den železnice v trutnovském depu

Královéhradecko, Trutnov /FOTO/ - Pohled do opravárenského a servisního zákulisí si v rámci nedělního Dne železnice nenechaly ujít tisíce lidí. Do depa u hlavního nádraží si přišly prohlédnout lokomotivy a vagóny doslova ze všech možných úhlů: zvenčí, zevnitř i zespodu.  

12.9.2017

Dlouhé kolony jsou minulostí!

Královéhradecko, Úlibice - Už o víkendu si mohli řidiči projíždějící přes kruhovou křižovatku v Úlibicích na Jičínsku oddychnout.

11.9.2017

Na obranu vlasti stavěli opevnění. Uplynulo 80 let

Královéhradecko, Dobrošov - V září před osmdesáti lety se při budování pohraničního opevnění začala stavět Pevnost Dobrošov. Za pouhý rok stály na kopci nad Náchodem dělostřelecký srub Zelený a pěchotní sruby Můstek a Jeřáb. Práce byly přerušeny na základě Mnichovské dohody v září 1938.

11.9.2017

Vila Čerych otevřela své dveře návštěvníkům

Královéhradecko, Česká Skalice - Je krásný slunečný den a zahradu Vily Čerych naplnili lidé ze širokého okolí. Jenom jednou za rok se zájemcům otevírá možnost nahlédnout do prvorepublikové vily, kterou pro svou neteř nechal postavit průmyslník Ladislav Bartoň.

11.9.2017

OBRAZEM: Vévoda Kuronský s družinou opět zavítal do Náchoda

Královéhradecko, Náchod /FOTO/ - Na náchodský zámek zavítala v sobotu družina Petra Birona, vévody Kuronského, a zámecká nádvoří se rozezněla hudbou, zpívalo se i tančilo.

11.9.2017

OBRAZEM: Kuks vzdal hold vínu

Královéhradecko, Kuks /FOTO/ - Vinaři v romantickém prostředí barokního areálu představili to nejlepší ze své úrody. Kuks patřil slavnostem vína a burčáku.

11.9.2017

Sytě červená jiřina Cornell se stala Královnou Jiřinkových slavností

Královéhradecko, Česká Skalice - Volba Královny jiřin, obvyklý každoroční rituál Jiřinkových slavností v České Skalici, který se obvykle koná na Maloskalické tvrzi, se kvůli nepřízni počasí přesunul do útrob Muzea Boženy Němcové.

11.9.2017

Přepychy zabojovaly o titul Vesnice roku České republiky

Královéhradecko, Přepychy - V sobotu ráno se dalo napětí na Obecním úřadě v Přepychách doslova krájet. Starostka obce Zdeňka Seidelová, místostarosta Jan Macháček, radní Radek Tláskal a s nimi pracovnice úřadu a mnoho dalších byli v plné pohotovosti - netrpělivě totiž očekávali příjezd komise, která rozhodne o vítězi celostátního kola Vesnice roku.

10.9.2017

OBRAZEM: Poslední borůvky mizí

Královéhradecko /FOTO/ - Hojnost borůvek netrvá dlouho. Letošní sezona byla obzvlášť krátká a kvůli suchu také skoupá. V těchto dnech z keříků mizí poslední bobulky.

10.9.2017

Broumovská skupina kostelů lákala přes prázdniny k návštěvám turisty

Královéhradecko, Broumovsko - Pro velký zájem turistů se letos otevřely broumovské kostely veřejnosti po dobu celých letních prázdnin. První zářijová sobota byla poslední, kdy lidé mohli barokní svatostánky navštívit v rámci akce Léto otevřených kostelů.

10.9.2017

V kostce z regionu: Dobrá zpráva pro všechny řidiče

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Až hodinové kolony, které se tvořily kvůli rekonstrukci kruhového objezdu v Úlibicích, jsou snad minulostí. Stavební práce se dodavateli podařily urychlit. Na tento víkend měla křižovatka již fungovat standardně.

10.9.2017

Nové muzeum na Pecce připomíná slavného cukráře i řemesla

Královéhradecko, Pecka /ROZHOVOR/ - Na Pecce majíunikátní soukromé muzeum. Připomíná zdejší řemesla i slavného cukráře.

10.9.2017

Trest jako druhá šance? Vězni můžou studovat i pracovat

Královéhradecko, Valdice - Dlouhodobě a doživotně odsouzení, recidivisté a nebezpeční trestanci. Co naplňuje dobu jejich trestu?

10.9.2017

Zvon je srdcem města. Pukne to kostelecké?

Královéhradecko, Kostelec nad Orlicí - Chrám sv. Jiří v Kostelci se pyšní dvěma unikátními gotickými zvony. Jsou ale ve velmi špatném stavu a pokud se brzy nedočkají rekonstrukce, škody budou nevratné.

10.9.2017

Slavnostní den židovské kultury. Dorazil i izraelský velvyslanec

Královéhradecko, Hořice - Tradiční oslavu Evropského dne židovské kultury v Hořicích poctil svou návštěvou Daniel Meron, velvyslanec státu Izrael v České republice.

10.9.2017

Včelaři zřídí v každém kraji nové „hlídky“

Východní Čechy - Včelařská jednotka rychlého nasazení. Tak by se s nadsázkou dala charakterizovat připravovaná funkce, kterou zavede nová vyhláška. Co se změní? Veterináři uspořádají kurzy pro včelaře a jejich absolventi by jim měli napříště ulehčit práci s vytipováním výskytu chorob včelstev.

10.9.2017

Dárek k devadesátinám? Let nad krajinou

Královéhradecko - Libuše Jiroušková ze Rtyně v Podkrkonoší slaví letos v září krásné 90. narozeniny. Dárek dostala tento týden a nebyl jen tak ledajaký. Splnil se jí sen.

10.9.2017

„Potřetí to vyšlo,“ říká finalistka České Miss

Královéhradecko - Už jako malá se dívala na soutěže České Miss. Doposud viděla každý ročník. Seděla u obrazovky a říkala si, jaké by to asi bylo tam být.

9.9.2017

Jiří Šlemr: Mysleli jsme, že jde o apríl, a on opravdu hořel les

Královéhradecko, Vokšice /ROZHOVOR/ - Novinka. Od dubna do října funguje na vokšickém letišti u Jičína letecká hasební pohotovost.

9.9.2017

Dolecký rybník je bez ryb. Všechny uhynuly

Královéhradecko, Jaroměř - Na chovný Dolecký rybník v Jaroměři je velmi smutný pohled. Rybáři z něho tento týden vylovili několik tun mrtvých ryb. Škody půjdou zřejmě do statisíců. Zda se, že ve vodě nezůstalo nic živého. Událost šetří také policisté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení