VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

9.7.2017

Pohroma pro zemědělce, bouřky a kroupy zničily úrodu

Východní Čechy - Páteční vydatné bouřky a krupobití způsobily velké škody zemědělcům v regionu. Na některých místech kompletně poničily úrodu.

9.7.2017

Lidé si přišli prohlédnout dům, který ustoupí nové radnici

Královéhradecko, Lázně Bělohrad - Vedení města pozvalo veřejnost k prohlídce domu čp. 28, který stojí v severní části náměstí.

9.7.2017

Největší „igráček“? Kostelec chce sochu Masaryka z plastu

Královéhradecko, Kostelec nad Orlicí - Ojedinělým projektem chce Kostelec vzdát hold prvnímu československému prezidentovi.

9.7.2017

Česko-polský lázeňský okruh spojí čtyři města

Královéhradecko, Náchodsko - Náchod, Hronov, Kudowu Zdrój a Duszniki Zdrój spojuje partnerství, které se odvíjí od velkého přírodního bohatství v podobě minerálních vod. Města nyní získala dotaci dva miliony eur, aby mohla společně vytvořit českopolský lázeňský okruh. Ten má prostřednictvím revitalizace parků a souvisejících staveb přilákat do regionu mnohem více turistů.

9.7.2017

Netradiční prohlídky na Pevnosti Dobrošov

Královéhradecko, Náchodsko - Středeční sváteční večer 5. července patřil na Pevnosti Dobrošov všem, kteří se nebáli prokázat notnou dávku odvahy.

9.7.2017

Koná se Tropická charitativní pouť

Královéhradecko, Česká Skalice - U restaurace Tropical začal v pátek už 11. ročník Tropické charitativní poutě, která potrvá až do neděle.

8.7.2017

Sokolové uctili památku obětí skupiny S-21-B

Královéhradecko, Náchodsko - Památku odbojářů ze sokolské skupiny S-21-B, kteří byli popraveni 9. července 1942 za účast na atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, uctili v neděli 2. července 2017 zástupci Sokolské župy Podkrkonošské-Jiráskovy společně se členy dalších organizací, měst a obcí u památníků v Malých Svatoňovicích, na Bohdašíně u Červeného Kostelce a na Končinách.

8.7.2017

Vzpomínali na povodeň před sto lety - a velká voda vtrhla do Krkonoš znovu

Královéhradecko, Krkonoše - V roce 1997 vzpomínali v Krkonoších na největší přírodní katastrofu, která hory zasáhla v červenci 1897.

8.7.2017

Den Výčepního listu déšť nepokazil, zahradní slavnost vstoupila do 17. ročníku

Královéhradecko, Přibyslav - Kdo jednou navštívil rodinný výčep a přilehlou zahradu manželů Evy a Petra Rýgrových, je tak omámen atmosférou, že se sem musí vracet.

8.7.2017

Voda změnila tvář krajiny i životy lidí

Královéhradecko, Náchodsko - „Sledovaly jsme tehdy s mamkou v televizi situaci v Troubkách, když začal rozhlas v České Skalici hlásit stav ohrožení a varoval, že se nesmí přecházet přes žádnou lávku,“ vzpomíná Petra Voltr na 7. červenec před 20 lety.

8.7.2017

Třískal holky hadicí i gumovou podložkou. Nesnesou míň než chlapi, říká

Královéhradecko, Trutnov - Měl to být pořádný odvaz na začátku pětidenní festivalové show, místo toho hned na začátku uzemnil natěšené publikum vážný úraz mladíka pravděpodobně německé národnosti. Hned při první jízdě vypadl z prudce rozjeté popelnice a tvrdě narazil do asfaltové cesty přímo na hlavu. Hned ho odvezla záchranka a údajně má rozštíplou lebku v oblasti za uchem.

8.7.2017

Nutné zlo, se kterým se nikdy nesmíří

Královéhradecko, Rychnovsko - Jednou z nejpoškozenějších obcí na Rychnovsku byla po povodních v roce 1997 Čermná nad Orlicí.

8.7.2017

Když mezi kolejemi plavali kapři

Královéhradecko, Jičínsko - Ačkoli velká část východních Čech byla před 20 lety pod vodou, Jičínska se povodně nedotkly. I proto se sem přestěhoval Martin Růžička, který utekl z Moravy až na kopec do Nové Paky.

8.7.2017

Policie pátrá po ženě, která se cítí být mužem

Královéhradecko, Kosmonosy - Od úterního odpoledne pátrají policisté po ženě, která trpí dlouhodobými psychickými problémy. Policisté po ní pátrají v rámci celé republiky.

8.7.2017

Hasiči si to namířili do Orlického Záhoří

Královéhradecko, Orlické Záhoří - Na místním hřišti vypukne v sobotu v pravé poledne Mezinárodní soutěž v požárním sportu s doprovodným programem X. Orlicko-Bystřický putovní pohár.

8.7.2017

Nejlepší čeští řezbáři zamířili do Skuhrova nad Bělou

Královéhradecko, Skuhrov nad Bělou - Nejlepší řezbáři z celé republiky se sjeli do Skuhrova nad Bělou, kde se v areálu skuhrovského hradu koná druhý ročník řezbářského sympozia s podtitulem “Proměny dřeva”.

8.7.2017

Slavnost a cesta do minulosti

Královéhradecko - Vlastivědné muzeum v Železnici v sobotu od 10 hodin pořádá jedenáctý Muzejní den, kterým zároveň oslaví sté výročí založení muzea.

8.7.2017

1997: Velká voda se valí na východní Čechy

Východní Čechy /VIDEO/ - Smutné výročí: Od ničivých povodní, které paralyzovaly část východních Čech, uplynulo dvacet let.

7.7.2017

Stezka komplikuje horskou dopravu

Královéhradecko, Krkonoše - Nová turistická atrakce Stezka korunami stromů komplikuje dopravu v okolí Hoffmanových Bud, Černého Dolu a v Jánských Lázních.

7.7.2017

Knižní osvěžovna na Dachovech

Královéhradecko - Návštěvníci, kteří se vydají na koupaliště Dachovy, si můžou zpříjemnit čas knihou. Městská knihovna Hořice zde připravila Knižní osvěžovnu, mobilní regál s knihami a časopisy.

7.7.2017

Dělali Havlovu bustu pro Kapitol. Teď se zapsali na pomníku bitvy u Zborova

Královéhradecko, Horní Kalná - Umělecká slévárna v Horní Kalné vyrobila bronzové pamětní desky pro Bratrskou mohylu bitvy u Zborova. K tomu prvorepublikový státní znak a schránku, do které byly vloženy dopisy od prezidenta a prsť z Bílé hory.

7.7.2017

Velké vítězství mladobucké starostky

Královéhradecko, Mladé Buky - Starostka Lucie Potůčková z Mladých Buků má za sebou intenzivní měsíce. Čtvrt roku se dohadovala s pořadateli festivalu Trutnoff Open Air o přesunu produkce na místní louky.

7.7.2017

Otevřeli čítárnu pro veřejnost

Královéhradecko, Česká Skalice - Na nově otevřené zahradě českoskalické městské knihovny zahájila provoz i letní čítárna. Ta bude otevřená po dobu letních prázdnin od úterý do čtvrtka od 12.30 do 17.30 hodin a v pátek od 8 do 11 hodin.

7.7.2017

Skvělý krok, říká hospodský. Kouření zakázal už vloni

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Restaurace ve Dvoře Králové zavřela kuřákům dveře dobrovolně už vloni. „Vyplatilo se, tržby nijak neklesly," pochvaluje si s odstupem majitel.

7.7.2017

Bobovka slaví dvacetiny, povozí vás zadarmo

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - V pátek 7. července to je 20 let, kdy byl zahájen zkušební provoz bobové dráhy Špindlerův Mlýn. Byla postavena jako první projekt tohoto druhu nejen v České republice, ale i jako premiérový projekt v celé Střední Evropě.

7.7.2017

Do Krkonoš jeďte raději autobusem

Královéhradecko - Když se minulý týden v Janských Lázních otevírala Stezka korunami stromů, Správa národního parku doufala, že nová atrakce trochu uleví Sněžce, která je nejčastějším cílem turistů v Krkonoších.

7.7.2017

Diskuse nad kritikou

Královéhradecko, Sobotka - Kritika je hlavním tématem soboteckého festivalu Šrámkova Sobotka.

6.7.2017

U Suchardů rozkvetly fuchsie

Královéhradecko, Jičínsko - Čtrnáctá výstava fuchsií v Újezdci mezi Bradlecem a Kumburkem začíná 8. a potrvá do 16. července. Zahradu u Suchardů můžete navštívit denně od 9 do 18 hodin.

6.7.2017

Magický Kuks je perlou baroka. A nejen toho českého

Královéhradecko - Sakrální Česko: Ostrov barokního umění na Kuksu ve východních Čechách založil český šlechtic František Antonín hrabě Špork před více než 300 lety.

6.7.2017

Vodáci sjedou Labe v neckách

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Tradiční neckyáda se na Královédvorsku letos pojede o druhé prázdninové sobotě. Vítán je každý, kdo si postaví pohádkové plavidlo, nebo si chce jen s lodí či paddleboardem sjet řeku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení