VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

3.9.2017

Otevření pěší zóny v Rychnově přihlížely stovky lidí

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Tři roky trvala stavební akce, jejímž vyvrcholením bylo slavnostní otevření zrekonstruované pěší zóny v Havlíčkově ulici v Rychnově nad Kněžnou.

3.9.2017

Plány na niněru sestavil da Vinci, hrávalo se na ni i v Krkonoších

Královéhradecko, Vrchlabí - Slovo niněra je pro většinu lidí naprosto neznámé, stejně jako hudební nástroj, který byl tímto způsobem pojmenován. Má přitom dlouhou historii, která sahá až do 10. století, kdy vznikl pro účely církevní hudby. Jeho existenci potvrzuje socha ve španělském Santiagu de Compostela.

3.9.2017

Úlibické peklo je o víkendu průjezdné

Královéhradecko, Úlibice - Jako v pekle, tak se cítili v posledních dnech dělníci při rekonstrukci kruhové křižovatky v Úlibicích. Uzel dvou dopravních tepen - I/16 na Krkonoše a 1/35 směr Hradec Králové se opravuje za částečné uzavírky a plného provozu.

3.9.2017

Opravený Mariánský sloup je jen začátek

Královéhradecko, Týniště nad Orlicí - Rekonstrukce vandaly poškozené unikátní historické památky přišla na 300 tisíc korun a trvala čtyři měsíce.

3.9.2017

Naděje či Náchodka? Hledají se názvy vrtů

Královéhradecko, Náchod - Birkovka, Honzík, Naděje, Hlubina, Běloveska, Náchodka. To jsou zatím jen některé z návrhů obyvatel Náchoda na pojmenování dvou vrtů s minerální vodou. Vrty vznikly po úspěšném geologickém průzkumu zřídelní oblasti Běloves a patří městu. Už v příštím roce by měly zásobovat kyselkou nové Malé lázně.

3.9.2017

Po stopách Elišky Smiřické do sklepení jičínského zámku

Královéhradecko, Jičín - Sídlo vévody Valdštejna, které zdobí centrum města, poodkryje další ze svých klenotů. Turisté a návštěvníci budou mít nově možnost zhlédnout historické podzemní prostory nejen pod zámkem, ale i blízkého měšťanského domu. Vydají se tak po stopách Elišky Smiřické, která zapálila střelných prach ve sklepení. Při následném výbuchu, který jičínský zámek prakticky rozmetal, Eliška zemřela.

3.9.2017

Ve zkratce: Končí uzavírka Petříkovické ulice

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - O víkendu to bude naposledy, kdy zůstane uzavřená Petříkovická ulice v Trutnově kvůli opravě komunikace a kanalizace. Provoz bude obnoven v pondělí od 4 hodin ráno, řidiči budou projíždět před završením činností maximálně 30 km/h. Fungovat bude i hromadná linková doprava.

3.9.2017

Schwantnerův Tanec smrti se vrátí do trutnovského parku

Královéhradecko, Trutnov - Práce na replikách výtvarných nebo sochařských děl mohou autory někdy dostat do dimenzí, které detailněji odkrývají historické události a pomáhají pochopit, jak je vnímali lidé tehdy a dnes. Své o tom rozhodně ví sochařka Paulina Skavova.

2.9.2017

Chcete přijet včas? Sledujte nové jízdní řády

Královéhradecko, Jičínsko - S příchodem nového školního roku čekají na cestující novinky v jízdních řádech veřejné autobusové dopravy. Dopravci se totiž rozhodli některé dálkové spoje zrušit a situace nevypadala pro cestující vůbec příznivě.

2.9.2017

Královna Eliška navštívila Hradec, následoval ohňostroj

Hradec Králové - Letos již po šestnácté navštívila Hradec Králové jeho patronka královna Eliška Rejčka. Na její počest byly uspořádány tradiční slavnosti, které se vyvrcholily v sobotu večer ohňostrojem. Akce se konala v historickém centru města. 

2.9.2017

Andílci se vrátili ke Čtrnácti svatým pomocníkům

Královéhradecko, Otovice - Sloup s reliéfním vyobrazením Čtrnácti svatých pomocníků, který stojí v obci poblíž železničního přejezdu, už je zase kompletní. Před pěti lety zrestaurovaný pomník se stal na konci října 2016 cílem útoku neznámého zloděje, kterému se zřejmě zalíbily zrenovované postavičky přibližně 40 cm vysokých andílků stojících v popředí.

2.9.2017

Český ráj přilákal i stovky izraelských turistů

Královéhradecko, Jičínsko - Kasteláni a kastelánky hradů a zámků na Jičínsku si letošní sezonu pochvalují.

2.9.2017

Záhoří postaví běžecký okruh

Královéhradecko, Orlické Záhoří - Na běžky klidně o půlnoci? V Orlických horách vyroste ojedinělý osvětlený běžecký okruh.

AKTUALIZOVÁNO
2.9.2017

Po ztroskotání britské stíhačky je pardubické letiště dočasně uzavřeno

Pardubice - Britská stíhačka zůstává stále mimo dráhu, poškozena však zřejmě nebyla. Stroj si v sobotu prohlédnou britští specialisté.

2.9.2017

Úlibická křižovatka je jako labyrint

Královéhradecko, Úlibice - Z jičínské Hradecké ulice do Úlibic jedete autem za normálních okolností sedm minut, nyní necelých šest kilometrů zvládnete se štěstím za dvacet minut, ale možná i za hodinu.

2.9.2017

Dobruška konečně převzala dokončenou rozlučkovou síň

Královéhradecko, Dobruška - Výstavba zcela nové síně přišla na bezmála 15 milionů korun, město je zaplatilo z vlastních zdrojů.

2.9.2017

Disidentské pivo pro komunisty nebylo

Královéhradecko, Malá Úpa - Výstavu, mapující setkávání československých a polských disidentů v Krkonoších za dob normalizace, otevřeli v Malé Úpě. Měli k tomu prazvláštní kulisu. Mítink komunistů.

1.9.2017

Gladiátoři si sáhnou až na dno svých sil

Královéhradecko - Mohutné hradební valy a hluboké obranné příkopy. Tajemné podzemní chodby. Příkré srázy a říční koryta. Josefovská pevnost se po dva první zářijové dny stane dějištěm extrémních závodů Gladiator Race. Potečou pot i slzy. Z vyčerpání, ale i radostí ze zdolaných překážek.

1.9.2017

V kostce z regionu: I děti z chudších rodin se najedí

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Do projektu Obědy do škol, který pomáhá dětem ze sociálně slabších rodin proplácením obědů ve školní jídelně, se v Královéhradeckém kraji přihlásilo 40 základních a mateřských škol. Oznámili to zástupci kraje, který se do projektu zapojil.

1.9.2017

Romští studenti mají dostaveníčko v Krkonoších

Královéhradecko, Krkonoše - Od středy do neděle Krkonoše nad Pecí pod Sněžkou patří setkání padesáti romských studentů středních a vysokých škol ze všech koutů České republiky. Chystá se již čtvrté setkání programu „Baruvas - rosteme“, který realizuje organizace ROMEA pod hlavičkou Romského stipendijního programu.

1.9.2017

Silničáři začali projektovat úsek dálnice Trutnovskem

Královéhradecko, Trutnovsko - Výstavba má začít v roce 2020 a celkové náklady na tuto část představují zhruba 14,5 miliardy korun.

31.8.2017

Sokolská bouda na Černé hoře se devadesátin nedožije, čeká ji demolice

Královéhradecko, Janské Lázně - Legendární Sokolskou boudu na vrcholku Černé hory v Krkonoších čeká demolice. Místo ní vyroste nový objekt. Dennodenně kolem ní chodí špalíry turistů při výletu na Černou horu. Z bezprostřední blízkosti sledují, jak se kdysi slavný horský hotel a ubytovna proměnily ve vybydlenou ruinu.

31.8.2017

V kostce z regionu: Kraj řešil dopravu v Úlibicích

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Zástupci dopravců a společnosti OREDO se ve středu zúčastnili na krajském úřadu jednání kvůli zpoždění linek na rekonstruované úlibické křižovatce.

30.8.2017

Koupání odzvonilo, areály se zavírají

Královéhradecko - Většina koupališť zakončí o víkendu sezónu. Vodomilové mají po radovánkách.

30.8.2017

„Maršov není zatáčka před Pecí,“ říkají pořadatelé Otevřené ulice

Královéhradecko, Horní Maršov - Jednodenní slavnost Otevřená ulice se už počtvrté uskuteční v sobotu 9. září odpoledne. Chodníky a přilehlé prostory se změní na místa pro hru, posezení a setkání.

30.8.2017

Atraktivní filmy a davy lidí. Roli hostitele Teplice zvládly se ctí

Královéhradecko, Teplice nad Metují - Na horolezeckém festivalu filmů v Teplicích nad Metují zvítězil Grónský příběh mapující extrémní kajakářskou misi.

30.8.2017

Rynk ve Vrchlabí uzavřou až v květnu

Královéhradecko, Vrchlabí - Náměstí Míru čeká velká rekonstrukce. Přeložena bude silnice, parkovací místa i morový sloup.

30.8.2017

Plány se zámkem? Muzeum motorismu!

Královéhradecko, Hořice - Město odkoupilo místní zámek teprve nedávno, avšak plány na jeho využití už mají jasné obrysy. Bude historická sloužit modernímu muzeu motorismu?

30.8.2017

Pátrání po seniorce bylo úspěšné. Zabloudila v lese

Královéhradecko, Jičínsko - Starší manželský pár se vydal na houby do lesa za obec Chloumky na Jičínsku, kde se manželé rozdělili a každý si šel svojí cestou.

29.8.2017

Ve zkratce: Některé dálkové linky kraj nahradí

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Cestující spoléhající na dálkové autobusy by se měli podívat, zda jejich spoje stále jezdí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení