VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

6.7.2017

Náchod a Hirošimu pojí historie i současnost

Královéhradecko, Náchod - Budoucí spolupráce Náchoda a Hirošimy se rýsuje především v oblasti kultury.

6.7.2017

U rybníků, v jezerech či v řekách loni utonulo nejméně lidí v historii

Česká republika/ Východní Čechy /TÉMA DENÍKU/ - Spíše než v bazénu hrozí smrt ve vaně. Loni v ní zemřelo jedenáct Čechů. V bazénech se utopili čtyři.

6.7.2017

Kuks protkala cesta poutníků. Voženílková tu lepila značky

Královéhradecko, Kuks - Historická síť poutních cest, které vedou do Santiaga do Compostella ve Španělsku, má už značení také ve východních Čechách. Ve volném čase trasu od hranic mapuje poutnice z Pardubic.

5.7.2017

Na Gothard po nové cestě

Královéhradecko, Hořice - Cesta od sokolovny na Gothard se dočkala důkladné rekonstrukce.

5.7.2017

Kalenská slévárna tvořila pro Zborov

Královéhradecko, Horní Kalná - Z ukrajinského Zborova se v pondělí vraceli 900 kilometrů dlouhou cestou zástupci umělecké slévárny HVH Horní Kalná. Instalovali tam tři pamětní desky a urnu na zrekonstruovanou Bratrskou mohylu v místě bojiště první světové války.

5.7.2017

Řidiči i cyklisté byli vzorní, pili nealko

Královéhradecko, Náchod - V pondělí se náchodští policisté v rámci dopravně bezpečnostní akce, zaměřené na kontrolu alkoholu za volantem, zapojili do celostátního projektu „Řídím, piju nealko pivo!“.

5.7.2017

Řidiči musí po objížďkách

Královéhradecko, Jičínsko - V Lázních Bělohradu začala oprava kilometrového úseku silnice II/501 za 14,5 milionu korun.

5.7.2017

Připravte se na změny v dopravě

Rychnovsko - Ve dnech 5. až 16. července bude na trati 021 - Častolovice - Solnice a zpět výluka železniční dopravy. Po dobu výluky budou všechny vlaky v úseku nahrazeny autobusy.

5.7.2017

V Žacléři je ve středu tradiční jarmark

Královéhradecko, Žacléř - Tradiční lidový jarmark chystají pořadatelé ve sváteční den 5. července od 8.30 hodin. Předvádění lidových řemesel, dobré jídlo, pití, řada stánků s různým zbožím a bohatý kulturní program. Takový je standard každoročně pořádané akce v Žacléři, která láká návštěvníky z širokého okolí.

5.7.2017

V Houdkovicích chystají ve středu výstavu závodních speciálů

Královéhradedcko, Houdkovice - Výstavu závodních speciálů chystají na středu 5. července od 9 hodin hasiči v Houdkovicích na Rychnovsku. Ve spolupráci s JCH teamem přivezou do vsi obrovská lákadla pro milovníky motosportu ve všech svých odvětvích.

4.7.2017

Mezinárodní setkání krajkářek se vydařilo

Královéhradecko, Vamberk - Hned 70 vystavovatelů ze sedmi zemí světa se zúčastnilo 15. Mezinárodního setkání krajkářek, které se konalo od pátku do neděle ve Vamberku.

4.7.2017

OBRAZEM: Při Formanském dni koně ukázali svou sílu a obratnost

Královéhradecko, Martínkovice - Tah klády, těžký tah saní a vozatajská soutěž byly první červencovou sobotu hlavní atrakcemi tradičního Formanského dne, který uspořádal martínkovický Spolek přátel koní na louce u Chaty pod Korunou.

4.7.2017

Nejstrmější železniční trať v republice oslavila 115 let

Východní Čechy, Kořenov - V sobotu 1. července to bylo přesně 115 let od otevření ozubnicové vlakové tratě Zubačky. Nejprve byl zahájen pravidelný provoz z Tanvaldu do Kořenova a 1. října 1902 do Szklarske Poręby.

4.7.2017

OBRAZEM: Babetiáda poutala pozornost ve Psinicích

Královéhradecko, Psinice - V sobotu 1. července se uskutečnil 7. ročník "Babetiády". Za velice proměnlivého počasí se na hřišti ve Psinicích sjelo 34 účastníků vyjížďky na mopedech, kteří ve 14.30 hod. vystartovali směrem na Libáň a poté se přes Zliv a Ledkov vraceli do Psinic. Tento okruh absolvovali celkem pětkrát.

4.7.2017

OBRAZEM: Den pro obec vyvrcholil v hasičské pěně

Královéhradecko, Božanov - Den plný her, zábavy dobrého jídla i pití uspořádal v sobotu 1. července zdejší obecní úřad na fotbalovém hřišti.

4.7.2017

Aqua Mineralis Glacensis obstál

Královéhradecko, Náchod - Na radnici v Náchodě se v úterý sejdou zástupci měst Náchod, Hronov, Kudowa-Zdrój a Duszniky-Zdrój. Důvodem je rozhodnutí o poskytnutí dotace na projekty z programu česko-polské spolupráce.

4.7.2017

Poškozeným svitla nová naděje

Východní Čechy, Dobruška - Úřad ombudsmanky tvrdí, že obnovy řízení v kauze „dobrušských aut“ neměly vůbec začít.

4.7.2017

Z Kalné se šlo v noci na Sněžku pro melouny, pak se rozjela pouť

Královéhradecko, Dolní Kalná - Přesně 469 účastníků se zapojilo do 41. ročníku Nočního výstupu na Sněžku za východem Slunce z Dolní Kalné.

4.7.2017

Nechtěli placeného starostu, nemají žádného

Královéhradecko, Konecchlumí - Starosta Aleš Hlawatschke v úterý večer rezignoval na post starosty a vzdal se i členství v zastupitelstvu. Obec s necelými čtyřmi sty obyvateli bude dočasně řídit místostarosta Rostislav Němec.

3.7.2017

Pobytové středisko otevírá dveře

Královéhradecko, Kostelec nad Orlicí - Pobytové středisko připravilo prázdninové dílny pro děti i dospělé. Během července a srpna se otevřou brány pro kosteleckou i širokou veřejnost, a to téměř každé úterý od 12 hodin.

3.7.2017

První kroky po stezce vedly až ke korunám stromů

Královéhradecko, Janské Lázně - Téměř jeden a půl kilometru dlouhá stezka vedoucí z podzemí od kořenů až do korun stromů nabízí návštěvníkům Janských Lázní dechberoucí výhled na Krkonošský národní park.

3.7.2017

Kvůli vodě bude jednou válka

Královéhradecko, Jičín - Vodní deficit, který započal v roce 2014, příroda zatím nedohnala. I když letošní jaro nebylo na déšť skoupé, doplněna je tak třetina zásob. Podle pracovníků Povodí Labe je deficit stále výraznější a hydrologové s nadějí vyhlížejí dlouhotrvající déšť. Ze sucha mají strach zejména farmáři a taky drobní pěstitelé ovoce a zeleniny.

3.7.2017

Na náměstí najdete Kavárnu i Velké prádlo. Rozhledna nabízí jinou perspektivu

Královéhradecko, Trutnov - Rozhledna na náměstí je vysoká jedenáct metrů a váží šest tun.

3.7.2017

Závrať z krásy horské přírody

Královéhradecko, Janské Lázně - Moderní projekt za sto sedmdesát milionů korun není pouhou adrenalinovou atrakcí. Odtajní vám život stromů v širokých souvislostech.

2.7.2017

Kraj postaví nové rozhledny

Královéhradecko - Kraj spolu s dalšími partnery předloží v září projekt Česko-polské hřebenovky.

2.7.2017

Za vstup na polské území Krkonoš zaplatíte šest zlotých

Královéhradecko, Krkonoše - Jednodenní vstupné ve výši 6 zlotých a třídenní 15 zlotých. Takové jsou poplatky za vstup na polské území Krkonoš do Karkonoskiego Parku Narodowego (KPN).

2.7.2017

Řidiče na Rychnovsku čekají dopravní komplikace

Královéhradecko, Rychnovsko - K úplné uzavírce silnice číslo I/14 ul. Jiráskova v místě železničního přejezdu v Rychnově nad Kněžnou dojde od 5. do 15. července, a to z důvodu zajištění rekonstrukce železničního přejezdu. Objízdné trasy budou na místě vyznačeny.

2.7.2017

Lávky v Montaci, u zimáku a za Bartoňem čeká vylepšení

Královéhradecko, Náchod - Tři lávky spojující břehy řeky Metuje se během letních prázdnin a září dočkají opravy. „Půjde o lávku v Montaci, kde dojde ke kompletní opravě nosné konstrukce, povrchů, bude vyměněno ocelové zábradlí a provedeny nové nátěry," popsala tisková mluvčí náchodské radnice Nina Adlof objem prací, kterými projde jedna z lávek.

2.7.2017

Martin Limburský: Za mě odbory nemocnici řídit nebudou

Královéhradecko, Trutnov - Staronový ředitel špitálu Martin Limburský, který má do funkce nastoupit 17. července, se vrací jen na dočasnou dobu. „Dohoda je jasná. Mé působení by mělo trvat jen do konce roku 2018. Na oslovení z holdingu a kraje jsem reagoval pozitivně proto, že pokud mohu se zkušenostmi, které mám, nemocnici pomoct, tak to udělám," řekl pro Deník.

2.7.2017

Náchod a Hirošimu spojuje architekt Jan Letzel

Královéhradecko/ Hirošima - Obraz Náchoda a knihu o Janu Letzelovi, která mapuje jeho náchodské kořeny a vztah k Japonsku, předal v pátek v Hirošimě náchodský starosta Jan Birke starostovi Hirošimi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení