VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

4.5.2017

Po Babišovi zbude hlavně EET. Zruší ji nová vláda?

Česká republika/ Východní Čechy - Je to určitě největší a technicky nejnáročnější projekt, který se uskutečnil za dobu vlády Sobotkova kabinetu. Zavedení kontrolního hlášení a později i elektronické evidence tržeb (EET) změnilo podnikání v Česku.

4.5.2017

EET má v kraji 13 tisíc podnikatelů a každý den se hlásí další. Hlavně stánkaři

Hradec Králové - K elektronické evidenci tržeb (EET) se v hradeckém kraji dosud přihlásilo na 13 tisíc podnikatelů a o autentizační údaje každý den žádají další.

4.5.2017

Fréza se i v máji pere se sněhem na Výrovce

Královéhradecko - Pět metrů. Až takových výšek nyní dosahuje vyhrnutý sníh v sousedství Výrovky. Na silnici vedoucí k Luční boudě svádí boj se sněhem traktor s frézou. Ve středu se za jeho volantem řidič Tadeáš Hlinka potrápil osm hodin. A to v počasí, které by ani psa nevyhnalo z boudy. V mlze, dešti a teplotě těsně nad nulou.

3.5.2017

Domov chystá novou zahradu

Východní Čechy, Pardubice - Senioři, osoby s onemocněním demence a lidé trpící Alzheimerovou chorobou, o ty se starají v přeloučském Domově u fontány. Nejnovější projekt, který organizace chystá, je vybudování komunitní bylinkové zahrady.

3.5.2017

Piva se v Česku loni uvařilo nejvíc v historii

Česká republika/ Východní Čechy - Lidé přicházejí na chuť silnějším druhům národního moku. Spíš si ho dají doma. A nejvíc za něj utratí na jihozápadě republiky.

3.5.2017

Minipivovarů stále přibývá. Vznikají i v rámci velkých pivovarů

Východní Čechy - Největší šanci na udržení mají minipivovary, které si vybudují lokálně známou značku.

2.5.2017

Protikuřácký zákon: pohled přímo z hospody

Královéhradecko, Jičínsko - Pohled do oblíbené Hospody na Horce v Nové Pace: čtvrtek, podvečerní hodina. Téměř všechny židle obsazené, avšak jen na dvou sedí ženy. Je zřejmé, že drtivou většinu osazenstva tvoří kuřáci. Jen čtyři lidé před sebou v danou chvíli nemají krabičku cigaret.

2.5.2017

Co na to senátoři? Veleba by uvítal zmírnění, Šilar nepřipouští výjimky

Východní Čechy - Dvacet senátorů chce u Ústavního soudu bojovat za zrušení některých částí protikuřáckého zákona. Je mezi nimi i Jan Veleba, který působí ve volebních obvodech na Chrudimsku a Havlíčkobrodsku.

2.5.2017

První máj přivítali i Rumcajs s Mankou

Královéhradecko, Jičín - Polibkem pod Líbacím stromem na Valdštejnově náměstí v Jičíně přivítali máj Rumcajs s Mankou. Poté s pracovníky infocentra pokřtili nové magnetky, který byly vydány při příležitosti letošních Rumcajsových padesátin.

2.5.2017

Kuřáci skončí na chodníku

Královéhradecko, Náchodsko - A co radnice? Chystají se přijmout nějaká opatření, aby kuřáci vystrnadění od piva na chodník před hospodu nepohoršovali s cigaretou v ruce veřejnost nebo nerušili noční klid?

2.5.2017

Zákaz kouření. Vyžene lidi ven z hospod?

Východní Čechy - S koncem května se blíží konec kouření v restauracích. Bez výjimek, bez oddělených místností. Kdo si bude chtít zapálit bude muset ven.

2.5.2017

Místní se chytají za hlavu

Královéhradecko, Trutnovsko - Záboří je vesnička se čtyřicítkou stálých obyvatel mezi Vítěznou a Kocbeřemi na Královédvorsku. Pořádná hospoda v ní nemůže chybět. Přes čtyřicet let točí pivo štamgastům i turistům, kteří zavítají na oblíbené výletní místo, Milan Šulc. Teď uvažuje, že svoji živnost ukončí. Blížící se totální zákaz kouření je pověstným posledním hřebíčkem.

2.5.2017

V kraji to mezi vládními stranami jiskřilo už vloni v říjnu

Východní Čechy - Sobotkův překvapivý vládní řez zastihl vicepremiéra Babiše během dnešní návštěvy Rychnovska.

2.5.2017

OBRAZEM: Zetory polykaly kilometry

Královéhradecko, Bašnice - Na osmikilometrovou vyjížďku se vydalo v sobotu šestadvacet traktorů převážně značky Zetor, dvě motorky a jeden historický vůz.

2.5.2017

OBRAZEM: Filipojakubská noc v našem regionu

Královéhradecko, Náchodsko - Filipojakubská noc na Náchodsku byla ve znamení čarodějnických rejů, pálení ohňů, zábavy hlavně pro nejmenší a následně i stavění májky. Na fotografiích vás zavedeme do Provodova, na Dobrošov, k josefovské pevnosti i k "Plechovce" v Náchodě.

2.5.2017

Jičínský Den zdraví: 88 párů vyšetřených očí a dar 50 tisíc

Královéhradecko, Jičín - Padesát tisíc korun pro Hospic Anežky České a po deseti tisících pro královéhradeckou školu Daneta, Oblastní charitu Hradec Králové a organizaci Sportem proti bariérám pomohli získat účastnici charitativní akce Každý krok pomáhá, která oficiálně skončila během Dne zdraví v Jičíně.

1.5.2017

Suchary, rodinné stříbro Lomnice

Královéhradecko, Lomnice - V Lomnici bylo v minulosti několik továren, které se výrobou oblíbené sladkosti zabývaly. Nebýt ale drobných živnostníků, na suchary by se dnes už jen vzpomínalo.

1.5.2017

Hostinné postaví moderní autobusák

Královéhradecko, Hostinné - Ještě v letošním roce vyroste v Hostinném nový autobusový terminál za 26 milionů korun.

1.5.2017

Náchod chce ve spolupráci s Židovskou obcí zachránit bývalou obřadní síň

Královéhradecko/ Praha - Město Náchod v poslední době usiluje o rekonstrukci bývalé židovské obřadní síně v sousedství areálu starého židovského hřbitova, který sloužil svému účelu čtyři století.

1.5.2017

Otevřeli pevnost Stachelberg, na horách se rozjely lanovky

Královéhradecko, Trutnovsko - Příchod května přinesl po dlouhé zimě možnosti na zajímavé výlety. První prodloužený víkend zahajovali sezonu v dělostřelecké tvrzi Stachelberg, na letní provoz najely krkonošské lanovky. Přicházejí s novinkou: půjčovnou koloběžek a elektrokol.

1.5.2017

V Kořenově mají stoletou švýcarskou perlu z Jungfraubahn

Východní Čechy, Kořenov /ZAUJALO NÁS/ - Skutečně světovou záležitostí se může pyšnit Kořenov na Semilsku. V obci s bezmála tisícovkou obyvatel, která leží v sousedství Harrachova, mají od čtvrtka originální ozubnicovou lokomotivu z roku 1912. Švýcarský unikát vozil turisty do nejvýše položené železniční stanice v Evropě na Jungfraujoch.

1.5.2017

Pardubické přednádraží pokračuje podle plánu

Východní Čechy, Pardubice - Rekonstrukce prostoru před pardubickým nádražím by měla být hotová v plánovaném termínu tak, aby radnice mohla získat švýcarské dotace, které mají činit až 85 procent nákladů. Závěrečné vyúčtování musí radnice odevzdat do 14. června.

1.5.2017

Jičínský hasič přežívá

Královéhradecko, Jičín - Valdštejnovo náměstí bude na prvního máje patřit opět místním hasičům. Společně s nimi se představí celý integrovaný záchranný systém.

30.4.2017

Mladí a nadaní mohou žádat o stipendium v Talentovém fondu Broumovska

Královéhradecko, Broumov - Talentový fond Broumovska obecně prospěšné společnosti Pro rozvoj Broumovska připravil pro mladé nadané uchazeče s vazbou na region v území CHKO Broumovsko otevřené grantové kolo.

30.4.2017

Dopravní omezení na Miletínsku: silnice k Doubravici je zavřená

Královéhradecko, Miletín - Řidiči musí od tohoto týdne počítat s uzavírkou silnice v úseku Trotinka - Doubravice. Vozovka zde dostane nový povrch. Práce jsou rozděleny do tří etap. Termín dokončení je stanoven na 17. květen.

30.4.2017

Zebrám voněla svoboda. Do safari se vracely s radostí

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Hlavní sezona odstartovala. V Zoo Dvůr Králové v sobotu otevřeli proslulé Africké safari.

30.4.2017

Nad bitevní vřavou se stahují černá mračna

Královéhradecko, Železnice - Nad pořádáním historických bitev, doprovázených výstřely, se stahují černá mračna. Chystaná směrnice ruší současnou podobu kategorie zbraní D, která nepodléhá registraci, a přesouvá ji do kategorie C, kde jejich majitelé musí vlastnit zbrojní průkaz nebo licenci.

30.4.2017

Komu patří stromy u silnic?

Královéhradecko, Jičínsko - Stromy podél vozovek představují riziko pro chodce, cyklisty i řidiče. Za jejich pád zodpovídá vlastník pozemku.

29.4.2017

Moderní hodiny ukazují červeně

Královéhradecko, Trutnov - Místo bílých číslic červené, místo dvou údajů tři. Tím se na první pohled nejvíc liší nové hodiny na budově bývalého ZPA od 31 let starého ukazatele.

29.4.2017

Je libo švába a saranče? Kuchař přivezl hmyzí lahůdky

Královéhradecko, Batňovice - Šéfkuchař arabsko-indické restaurace z Brna Milan Václavík přivezl po roce do podkrkonošských Batňovic svou hmyzí show. Lidem tu demonstroval, že konzumace těchto živočichů není v podstatě nijak nevšední. Na světě je prý minimálně 1400 druhů pro člověka poživatelného hmyzu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies