VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

2.7.2017

Skateparku zvoní hrana. Pohřbí ho vandalové?

Královéhradecko, Náchod - Poslední šancí je sehnat někoho, kdo zajistí bezproblémový provoz.

2.7.2017

Obří trpaslík? Bude sláva! Odhalení základního kamene

Královéhradecko, Hořice - V neděli 2. července ve 14 hodin se uskuteční odhalení základního kamene pískovcové sochy Obřího trpaslíka, který bude vítat návštěvníky Hořic přijíždějící od Hradce Králové.

2.7.2017

Krkonoše mají nový magnet. Stezku v korunách stromů

Královéhradecko, Janské Lázně - Stezka korunami stromů v Krkonoších je hotová. Slavnostně bude otevřena 2. července v 11 hodin dopoledne. Dočká se i posvěcení od populárního kněze Zbigniewa Czendlika.

2.7.2017

V Temném Dole vznikne nové výjezdové stanoviště záchranky

Královéhradecko, Horní Maršov - Dva objekty, které dříve sloužily silničářům, se promění v nové výjezdové stanoviště krajské zdravotnické záchranné služby a její modernizované výukové středisko. V Temném Dole, který je součástí obce Horní Maršov, je vybuduje Královéhradecký kraj.

2.7.2017

Trendy koloběžky. Nelapejte mouchy, neberte mobily

Královéhradecko, Janské Lázně /FOTO, VIDEO/ - Adrenalinový sjezd horských cest na terénních koloběžkách se stal populárním trendem.

1.7.2017

Na Černé hoře bude sníh i v červenci

Královéhradecko, Janské Lázně - Černá hora se stane již za několik dní místem, kde si můžete v létě postavit sněhuláka nebo si zabobovat. V těsné blízkosti horní stanice kabinkové lanovky Černohorský Express vzniká unikátní Výstava zimní techniky.

1.7.2017

Policisté dostali nový vůz

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Napomoci k posílení bezpečnosti v rychnovském regionu. To je úkol, který si dala automobilka Škoda Auto. Vyvrcholením celé řady jejích aktivit v této oblasti bylo předání zcela nového vozu Škoda Yeti včetně speciální výbavy a úprav městu Rychnov na Kněžnou.

1.7.2017

Když šli pro vysvědčení, počítali schody ve Valdické bráně

Královéhradecko, Jičín - Pro žáky a žačky třídy 2.C místní Základní školy v Husově ulici připravila učitelka Kateřina Babíková netradiční zakončení školního roku.

1.7.2017

Chcete mít bezproblémové léto? Vyhněte se uzavírkám na silnicích

Východní Čechy - Stejně jako se k zimnímu spánku ukládá medvěd, tak i čas prázdnin má svá letitá pravidla. Upravují se jízdní řády, otevírací doby a některé úseky silnic se kvůli opravám stávají pro řidiče pastí.

1.7.2017

Mor skolil dalšího divočáka

Královéhradecko, Jičínsko - Smrtící mor prasat znovu zaútočil na Zlínsku. Veterináři potvrdili výskyt třetího případu onemocnění na našem území. Opět šlo o divočáka.

1.7.2017

Krkonošská Zubačka má 115 let. Na oslavy vyjede stoletá parní lokomotiva

Východní Čechy, Kořenov - V sobotu 1. července to bude přesně 115 let od otevření krkonošské ozubnicové tratě.

1.7.2017

Začínají letní prázdniny!

Východní Čechy - Někde nepoteče teplá voda, budou uzavřené silnice a mosty, jinde si naopak užijí sněhu. V kraji to nebude nudné léto. Jaké rozmary nachystá?

30.6.2017

Školáci vařili. Z receptů vznikne v Poniklé Svačinková kuchařka

Královéhradecko, Poniklá - Školáci z Poniklé se před prázdninami zapojili do projektu Připrav si zdravou svačinku. Mladší kuchtili doma s maminkami a hotový pokrm přinesli k prezentaci, žáci druhého stupně se pustili do příprav přímo ve škole.

30.6.2017

Se začátkem prázdnin se průjezd Náchodem zase o něco zkomplikuje

Královéhradecko, Náchod - V souvislosti s postupem stavebních prací při opravě průtahu Náchoda se začátkem letních prázdnin spustí pokládka asfaltobetonu na silnici I/33 v právě opravovaném úseku.

30.6.2017

Slovinská lípa bude připomínat ředitelku školy

Královéhradecko, Česká Skalice - Na školním dvoře za budovou českoskalické ZŠ v Komenského ulici se uskutečnila malá slavnost. Sešel se zde učitelský sbor, zástupci města a přátelé z Vojniku ve Slovinsku.

30.6.2017

Dvorské žirafy pobíhají volně po safari. I mezi automobily

Královéhradecko, Dvůr Králové - Lidé mířící do zoologické zahrady ve Dvoře Králové se mohou těšit na unikátní chvíle.

30.6.2017

Dračák 3 opět propojí dva světy

Královéhradecko, Náchod - Už potřetí se spojí svět reality se světem fantasy v nezávislém filmu Dračák 3 - Podzemí. Před nedávnem se široká veřejnost mohla přijít podívat do kavárny Prima sezóna v Náchodě na natáčení a objevit se ve filmu v rolích hráčů turnaje.

30.6.2017

Nejkrásnější zahrady našeho kraje

/GALERIE/ Před čtrnácti dny jsme vás poprosili, abyste nám posílali své krásné zahrady. Že najdeme ty nejkrásnější. Tak tady jsou.

30.6.2017

V boji proti korupci se vláda nepřetrhla

Česká republika/ Východní Čechy /VOLEBNÍ AUDIT/ - Sněmovna ve středu hladce schválila novelu zákona o registru smluv, a to ve zkráceném režimu.

30.6.2017

Kraj ušetří na energiích

Královéhradecko - Na energiích ušetří příští dva roky kraj celkem 28 milionů korun. Už popáté nakoupil energie na kladenské komoditní burze a znovu výrazně ušetřil.

29.6.2017

Magické svatební datum: 7. 7. 2017. Oddávají na hradě i v zahradách

Královéhradecko, Žacléř - Atraktivní datum pro snoubence vybral letos kalendář sám. Matriky budou mít v pátek 7. července pořádně naspěch.

29.6.2017

Do čela trutnovské nemocnice se vrací Martin Limburský

Královéhradecko, Trutnov - Staronovým šéfem zdejšího špitálu se stane Martin Limburský. Funkce se ujme v pondělí 17. července. O návratu dlouholetého bývalého ředitele do vedení nemocnice dnes rozhodla dozorčí rada krajského zdravotnického holdingu. Nahradí tak Jaroslava Kratochvíla, který na vlastní žádost po pár týdnech opouští nemocnici.

29.6.2017

Vrchlabská biatlonistka vlajkonoškou na Olympiádě dětí a mládeže

Královéhradecko, Vrchlabí - Na brněnském výstavišti odstartovala o víkendu Olympiáda dětí a mládeže. Královéhradecký kraj reprezentuje 250 sportovců.

29.6.2017

Martin Věchet odpískal festival v Mladých Bukách

Mladé Buky - Festival Trutnoff se ani v menší variantě takzvané Zahradní slavnosti letos neuskuteční.

28.6.2017

Rumcajs bude mít v Jičíně lavičku

Královéhradecko, Jičín - Loupežník Rumcajs bude mít v Jičíně svoji lavičku. Usazena bude o zářijovém pohádkovém festivalu v lipovém stromořadí.

28.6.2017

Vlci opět na lovu, za ovcemi si troufnou i do ohrady, kde by měly přežít

Královéhradecko, Adršpach - Bečící ovce pobíhající po silnici probudily poslední červnové pondělí kolem čtvrté hodiny ráno Karla Krecbacha. Když vyběhl ven, aby zjistil, co se děje, tak se mu v nedaleké ohradě, kde jsou jeho ovce na noc zavřené, naskytl neradostný pohled – několik mrtvých jehňat, další v posledním tažení, bečící ovce hledající své potomky…

28.6.2017

Hospodské léto: Pivo, kouř, policie

Východní Čechy - Hospodští tlumí hosty, i přesto čekají návštěvu policie.

28.6.2017

Ivan Burkert jede Evropou na „kostitřasu“ šířit dobrou věc

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Šířit po Evropě hlavní myšlenky projektu „Na kole dětem." To je hlavní cíl Tour d´Europe Ivana Burkerta.

28.6.2017

Přednádraží znovu otevřeno

Východní Čechy, Pardubice - Cestující v Pardubicích mohou opět plně využívat prostor před nádražní halou. Od včerejší půlnoci tu linky hromadné dopravy znovu obsluhují zastávky.

27.6.2017

Nebe nad Českým rájem brázdí horkovzdušné balóny

Královéhradecko, Jičínsko - Balonářská sezona letů nad Českým rájem začala.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení