VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

29.8.2017

Dance festival přinesl novou performanci

Královéhradecko, Trutnov - Týden plný tvůrčí spolupráce mezi amatérskými tanečníky a profesionály ze světa tance a hudby. Takový byl Dance festival v Trutnově. 

29.8.2017

Za dopravní kolapsy může oprava vytížené křižovatky

Královéhradecko, Náchod - Už několik týdnů trvají práce stavbařů, kteří opravují průtah Náchodem. Řidiči se snaží hlavně neuvíznout v koloně, což se jim nyní, kdy se pracuje na dopravně nejsložitějším úseku, příliš nedaří.

29.8.2017

V kostce z regionu: Petříkovickou ulici zcela uzavřou

Královéhradecko, Trutnov /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Z důvodu navýšení prací při rekonstrukci ulice Petříkovická v Poříčí muselo město prodloužit uzavírku této komunikace, a to až do 6. září.

28.8.2017

Král vzdušných piruet si zaletěl domů na kafe

Královéhradecko, Dvůr Králové - Akrobatický pilot Martin Šonka je světovou špičkou. S letadlem předvádí kousky, z nichž se tají dech. Přiznal, že v mládí zvracel na kolotoči i v autobuse.

28.8.2017

V kostce z regionu: Milovníci kanónů a děl si přijdou na své

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Československá obec legionářská ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR, Armádou ČR a Rotou Nazdar pořádá poslední srpnovou středu vzpomínkovou akci u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného československého dělostřelectva.

28.8.2017

Po 106 letech vzlétnul ve Dvoře Kašparův Blériot

Královéhradecko, Dvůr Králové - První český aviatik Jan Kašpar s ním 13. května 1911 uskutečnil památný 121 km dlouhý let z Pardubic do pražské Chuchle, kterým se zapsal do dějin evropského letectví. Se strojem Blériot XI. se pokoušel 1. září téhož roku vzlétnout také ve Dvoře Králové, ale pokus dopadl neúspěšně.

28.8.2017

Na horolezeckém festivalu filmů vyhrál Grónský příběh o extrémní kajakářské misi

Královéhradecko, Teplice nad Metují -  Vyhlášením výsledků a projekcí vítězných filmů v neděli odpoledne vyvrcholil 34. Horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují. Hlavní cenu získal téměř hodinový rakousko-německý film „Dvojité galaxie - Grónský příběh“ zachycující šílenou kajakářskou misi tří dobrodruhů po Grónsku.

28.8.2017

Hvězda Sternbergů zářila během Hradozámecké noci mimořádně jasně

Královéhradecko, Častolovice - Nádvoří, kde se to v sobotu večer jen hemžilo lidmi, signalizovalo, že zájem o Hradozámeckou noc na zámku Častolovice byl opět mimořádný.

28.8.2017

Hvězdné nebe nad Dvorem

Královéhradecko, Dvůr Králové - Tisíce diváků se vydaly v sobotu na letiště do Dvora Králové, které slavilo 70 let od založení a 85 let létání na Královédvorsku. S nadšením sledovaly výjimečnou přehlídku všemožných typů letadel a 28 exhibičních vystoupení. Vidět mohly v akci i repliku slavného Blériotu XI. prvního českého aviatika Jana Kašpara, se kterým létal v roce 1911. 

28.8.2017

Kat konal povinnost v noci na hradě

Královéhradecko, Sobotka - Hradozámecká noc přilákala v sobotu na hrad Kost dvě stovky návštěvníků. Útrobami pevnosti je prováděl kat Heřman a prakticky je seznámil se všemi mučícími nástroji.

28.8.2017

Naděje na obchvat vzrostla

Královéhradecko, Doudleby nad Orlicí - Obchvat Doudleb by se mohl začít stavět už příští rok. Místní se nechtějí radovat předčasně.

28.8.2017

V Náchodě volili Muže roku. Stal se jím Matyáš Hložek

Východní Čechy, Náchod - Dvanáct finalistů, mladíků s vypracovanými těly, charismatickými pohledy, sebevědomými úsměvy i ambicemi, se v pátek večer v Náchodě utkalo v soutěži Muž roku. Vítězem se stal třiadvacetiletý student a fitness trenér z Prahy Matyáš Hložek, syn známého zpěváka Stanislava Hložka. 

26.8.2017

Závěr léta patří v Hradci i závodům v parkuru

Hradec Králové - Ve dvanácti disciplínách soutěžili milovnici koní a sportu od pátku do neděle v rámci jedenáctého ročníku Grand Prix Hradce Králové v Malšovicích.

AKTUALIZOVÁNO
24.8.2017

FOTO: Oprava začala, doprava skončila!

Jičín - Bouračka na čtyřpruhu nebo v Úlibicích? Co se děje. Jičín je zacpaný už na výjezdovce v Hradecké ulici, auta na čtyřpruhu stojí z Úlibic až do Jičína a za Konecchlumí.

22.8.2017

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

AKTUALIZOVÁNO
21.8.2017

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Pardubice - Tři zaměstnanci utrpěli v pondělí před polednem zranění při výbuchu střelného prachu v pardubické Explosii.

18.8.2017

Děti s hemofilií na rekondičním pobytu v Bělči

Běleč nad Orlicí - Rekondiční pobyt pro rodiny s dětmi žijícími s hemofilií probíhá od 12. do 19. srpna v letním táboře J.A. Komenského v Bělči nad Orlicí u Hradce Králové.

16.8.2017

Nejdřív vězte, potom jezte. Muž si pochutnal na muchomůrce zelené

Královéhradecko - Říká se, že všechny houby jsou jedlé, některé však jen jednou. Do mykologické poradny v Hradci přišel před časem muž, který si uvařil muchomůrku zelenou.

16.8.2017

Po bouřkách uklidí brigádníci i spolky

Trutnovsko - Zapnutím elektřiny problémy malých obcí nekončí. Lidé se starají o škody doma, na úklid čekají ale i veřejná prostranství.

16.8.2017

D11 nás nespasí, míní lidé kolem staré jedenáctky

Královéhradecko - Až se příští pondělí otevře další úsek dálnice D11, měla by si od kamionové dopravy oddechnout „stará“ 11 z Poděbrad přes Chlumec nad Cidlinou a Nové Město. Hlavně v Novém Městě se však lidé obávají, že útlum kamionové dopravy nebude až tak veliký.

15.8.2017

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

15.8.2017

Regionem se prohnalo derecho, mohutný bouřkový komplex

Východní Čechy - Až 107 kilometrů v hodině měl vítr, který doprovázel mohutnou páteční bouři procházející východočeským regionem. Největší naměřenou rychlost Český hydrometeorologický institut ve východních Čechách zaznamenal nad přehradou Rozkoš. Podle svědků se tu tvořil vodní vír.

15.8.2017

Pošta rozdává čísla. "Jsme tu jako na pouti," mrmlají někteří lidé

Královéhradecko, Trutnov - U někoho úsměv, pochopení a víra, že se zrychlí služby. U jiných vztek a skepse z novot. Atmosféra na trutnovské poště se v pondělí dopoledne houpala z jedné strany na druhou. Jako na pouti.

14.8.2017

Divoké bouře za sebou nechaly spoušť a škody za miliony

Královéhradecko - V souvislosti s vytrvalým deštěm, bouřkami a nárazovým větrem řešili hasiči v pátek více než dvě stovky událostí a například kolem sedmé hodiny večerní zasahovali aktuálně v jedné chvíli na území kraje na padesáti místech.

14.8.2017

Technici vyrazili do terénu, někde je situace ještě vážná

Královéhradecko - Po několika vlnách velmi silných pátečních bouřek energetici evidovali nespočet poruch na vedeních vysokého a nízkého napětí. Nejhorší situace byla na Trutnovsku a Náchodsku.

13.8.2017

„Kdyby stál někdo venku, nepřežil by to“

Královéhradecko, Bohuslavice - Manželům Menclovým z Bohuslavic odnesla páteční vichřice z domu střechu. Doletěla až o dvě zahrady dál k sousedům. Na schodišti i v dětském pokoji se probořil strop. Na skleník spadl zlomený smrk a celé okolí domu vypadalo jako po boji.

13.8.2017

Chodník krkonošské věže zavádí návštěvníky do podzemí

Královéhradecko - Silnou stránkou Stezky korunami stromů Krkonoše je její edukativní část, zejména unikátní podzemní prostory, které ukazují spletitý kořenový systém stromů.

13.8.2017

Bylo to, jako když proti vám hučí vlak, říká muž z Bohuslavic

Královéhradecko, Bohuslavice - „Během chvilky se setmělo a zvedl se obrovský vítr. Vzduchem začaly létat střechy, stromy padaly k zemi.“ Tak popisují začátek sobotní pohromy obyvatelé Bohuslavic. V pátek po páté hodině odpoledne zažili chvíle bezmoci a strachu. Obcí se prohnala větrná smršť, někteří dokonce mluví o tornádu.

13.8.2017

Od vojenských bunkrů dohlédnete až na Kunětickou horu

Královéhradecko - Slavětínská či Markoušovická rozhledna na Trutnovsku je postavená ve výšce 708 metrů nad mořem na Markoušovickém hřebeni. Z věže se lidem otevírají jedinečné výhledy například na Krkonoše, Rýchory, Vraní a Orlické hory nebo na Českoskalicko.

13.8.2017

Skatepark bude mít správce. Vandaly odhalí kamera s nočním viděním

Královéhradecko, Náchod - Skatepark v Náchodě způsoboval městu v posledních letech jen vrásky na čele.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení