VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

1.8.2017

V kostce z regionu: S alkoholem opět za volantem

Východní Čechy /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Milana Čurdu a Tuháň v roce 2005 „proslavila“ jeho nehoda, kdy s téměř osmi promilemi alkoholu v krvi spadl s fekálním vozem do protipožární nádrže.

1.8.2017

Jak legenda shořela až na popel

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Petrova bouda lehla popelem 1. srpna 2011. Zbylo jen ohořelé zdivo.

1.8.2017

Voda v Rozkoši zase začíná kvést a zelenat

Královéhradecko - Chlorofyl a sinice opět znepříjemňují koupání.

1.8.2017

Myslela, že paraglidista zemře, on se však jen radoval ze života

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Vyděšená žena volala v sobotu před třináctou hodinou na policii a operačnímu důstojníkovi sdělila, že v oblasti Obřího dolu zřejmě co nevidět havaruje paraglidista.

31.7.2017

Afričani Yaya a Yoseph: Prodávají kávu a obdivují české holky i pivo

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Dvorská zoologická zahrada nedá na africkou atmosféru dopustit. Zaměstnává dokonce i brigádníky z Afriky, kteří si tu přivydělávají na studium v České republice. Yaya z Guiney a Yoseph z Etiopie tu prodávají kávu.

31.7.2017

Hrabě si na lanžovské lávce střihl kotrmelec v ploutvích

Královéhradecko, Lanžov /FOTO/ - Letní komedie, při níž dospělí i děti přechází po lávce přes lanžovské koupaliště, v sobotu pobavila místní kemp.

31.7.2017

Radní dali zelenou miliardové opravě špitálu v Náchodě

Královéhradecko, Náchod - Projekt modernizace a dostavby náchodské nemocnice opět ožívá.

31.7.2017

Vlčice obdivovaly umění dřevosochaře

Královéhradecko, Vlčice /FOTO/ - Dřevosochání řetězovou pilou patří k atraktivní zábavě posledních let.

31.7.2017

Do kraje jezdí málo turistů, na Dolní Moravu ale až moc

Východní Čechy, Pardubický kraj - Ze zahraničí k nám nejčastěji jezdí Němci, Slováci a Poláci.

30.7.2017

V Rychnově nově funguje Koordinační centrum pro cizince

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Zřízení Koordinačního centra pro cizince v průmyslové zóně Kvasiny je jedním z opatření, které má přispět k dlouhodobému řešení situace a prevenci negativních jevů, souvisejících se zaměstnáváním cizinců.

30.7.2017

Dotace zabezpečí dodávku vody na Jičínsku a Hořicku

Královéhradecko, Jičínsko - Vodohospodářská a obchodní společnost získala na rekonstrukci úpraven vody dotace ve výši 63,2 miliony korun. Z národních zdrojů poputuje dalších 11 milionů.

30.7.2017

Oprava unikátních převlékáren hořické koupaliště nijak neomezuje

Královéhradecko, Hořice - Aktuální rekonstrukce převlékáren na přírodním koupališti Dachova na Hořicku návštěvníkům pohodový pobyt u vody v žádném případě nepokazí.

30.7.2017

Znalec běloveské minerálky navštívil Náchod

Královéhradecko, Náchod - Na začátku týdne Náchod navštívil Vladimír Řezníček, hydrogeolog a balneotechnik, který se už v roce 1962 podílel na průzkumu běloveských zřídel.

30.7.2017

Z vlastních peněz zafinancoval semena květin a vytvořil louku

Královéhradecko, Jilemnice - Kvetoucí loukou se mohou kochat obyvatelé lokality za jilemnickou nemocnicí.

30.7.2017

Masarykova věž: Naplní se původní plány architekta Františka Blažka?

Královéhradecko, Hořice - Hojně navštěvovaná, pětadvacet metrů vysoká dominanta města, ze které máte malebné Podkrkonoší jak na dlani, se možná dočká dostavby.

30.7.2017

Nakrmte si želvu! Ve dvorské zoo bydlí přes čtyřicet let

Královéhradecko, Dvůr Králové - Krmení želvy obrovské je jednou z tradičních atrakcí v Zoo Dvůr Králové.

30.7.2017

Poslední šance pro bývalou nemocnici v Nové Pace?

Královéhradecko, Nová Paka - Život bez bariér chce investicí za téměř devadesát milionů korun probudit bývalý paulánský klášter v Nové Pace k životu a naplnit jeho historické poslání. Budou jednání o financování úspěšná?

30.7.2017

Hrad, zámek, teď muzeum

Královéhradecko, Trutnov - Muzeum Podkrkonoší v těchto dnech finišuje s budováním tří dlouhodobých expozic.

30.7.2017

Ceny chat a chalup vystřelily vzhůru. Za rok zdražily téměř o 200 tisíc korun

Česká republika/ Východní Čechy /TÉMA DENÍKU/ - Domek se zahradou vhodný k rekreaci seženete v průměru za 1,3 milionu korun.

30.7.2017

Dobrodružství na pískovci vyžaduje cit. I na tom prachovském

Východní Čechy - Prachovské skály, které nabízejí úchvatné přírodní scenérie a výhled do krajiny Českého ráje, se staly oblíbeným cílem horolezců.

29.7.2017

Dovolená v Krkonoších už zdaleka není jen o túrách

Královéhradecko, Krkonoše - Více než polovinu prázdnin mají ještě před sebou návštěvníci Krkonoš. Nářky na „slabou letní sezonu, která se musí nějak přežít“, už dávno zmizely. „Během deseti let to šlo markantně nahoru. Právě v tomto období na přelomu prázdnin jde o nejexponovanější týdny,“ přiblížil Martin Jandura ze špindlerovského Infocentra.

29.7.2017

Od největší povodně uplyne přesně 120 let

Královéhradecko, Trutnovsko - Byl to červencový den podobný těm, které prožíváme právě v tomto období. Deštivý, zamračný. Akorát že pršelo v jednom kuse mnoho hodin. A pak to přišlo.

29.7.2017

Rozhledna Žaltman vyroste o 15 metrů

Královéhradecko, Malé Svatoňovice - Rozhledna Žaltman na stejnojmenném vrcholu Jestřebích hor je tak trochu svérázem. Ocelovou konstrukci tu svépomocnou prací postavili nadšenci z TJ Baník přesně před 50 lety. Nabízela výhledy do okolních obcí, ale i na Krkonoše, Orlické hory, přehradu Rozkoš a Královédvorsko. V současnosti je ale kdysi vyhledávaná stavba k ničemu. Přerostly ji okolní stromy a není odtud vidět téměř nikam.

29.7.2017

V kostce z regionu: Jaroměřští hasiči se nezastavili

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - U dopravní nehody dvou osobních automobilů u Šestajovic, při které se zranili dva lidé, zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře.

28.7.2017

Akademické týdny nabídnou prostřený talíř duchovní krmě

Královéhradecko, Sněžné - Poslechnout si myšlenky významných a zajímavých osobností, zaposlouchat se do hudby, zhlédnout divadelní představení či výstavu nabídnou zájemcům od poslední červencové soboty Akademické týdny v areálu chaty Horalka ve Sněžném.

28.7.2017

V zoologické zahradě vyvrcholí africký festival hudby a tance

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - V zoologické zahradě ve Dvoře Králové v neděli skončí desetidenní festival Afrika Live 2017.

28.7.2017

Hostina pro pedofily. Školka vystavila na webu fotogalerii nahatých dětí

S neuvěřitelným případem se setkal Deník na Litomyšlsku. Jedna tamní mateřská školka umístila na svůj web do fotogalerie sérii skupinových fotografií zcela nahatých dětí při radovánkách na koupališti. Šťavnatější sousto by si pedofilové nemohli přát. Nad rozdováděnými skupinkami zcela obnažených dětí by srdce „úchyláků“ vysloveně zaplesalo.

28.7.2017

V kostce z regionu: Vydatné deště rozproudily Jizeru

Východní Čechy /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Přetrvávající déšť aktivoval povodňovou obezřetnost u lidí, kteří bydlí v blízkosti potoků a řek. Žádné vážnější povodňové situace však v regionu Krkonoš nebyly hlášené.

27.7.2017

Peticí chtějí zabránit rozšíření přechodu

Královéhradecko, Machovsko - Přestože z Královéhradecka je to do Polska co by kamenem dohodil a Češi tuhle vzájemnou blízkost rádi využívají, jsou místa, kde se z těsného sousedství neradují. „Nesouhlasíme s rozšířením režimu na česko-polském hraničním přechodu „Machovská Lhota - Ostra Góra“ pro provoz osobních automobilů, vyjma malého příhraničního styku.“

27.7.2017

Barokní nádheru svaté Anny doplnil unikátní betlém

Královéhradecko, Žireč - Jediný dochovaný jezuitský betlém v České republice najdete v Domově svatého Josefa v Žirči na Trutnovsku. Právě tam se pro návštěvníky o uplynulém víkendu otevřela první část expozice o historii žirečského barokního areálu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení