VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otevřená ulice zve do Maršova, bude bleší trh i pláž

Královéhradecko, Horní Maršov - Jednodenní slavnost Otevřená ulice se letos zopakuje již po čtvrté. Už v sobotu se z chodníků a přilehlých prostor stane místo pro hru, posezení a setkání.

9.9.2017
SDÍLEJ:

Horní Maršov otevřel bulvárFoto: DENÍK/Jana Mudrová

„Maršov není jen zatáčka před Pecí“ je mottem celého projektu, jehož cílem je oživit a proměnit hlavní ulici a vytvořit z ní místo pro setkávání.

„Třída Josefa II. příliš neláká k tomu se zastavit a porozhlédnout se. Během jednodenní akce se místní občané pokusí upozornit na to, že Maršov je pro ně mnohem víc než onou zatáčkou před Pecí. Ulice ožije nejrůznějšími aktivitami. Návštěvníci se mohou těšit na pouliční hudbu a hry, výtvarné dílny, čtení v knihobudce, výstavy, pláž, kavárnu, bleší trh, domácí pochoutky a podobně,“ upozorňuje za pořadatele Anna Klimešová.

Pouliční slavnost začne v sobotu ve 14 hodin slavnostním průvodem masek a kostýmů od kostela Nanebevzetí Panny Marie. Tématem letošního ročníku je sport a hry. „Připravena je divadelní rekonstrukci zápasu již zapomenutého maršovského sportu Crex crex v podání místních občanů, které proběhne hned v rámci zahájení akce. K dispozici bude například i trenažer Tour de France. Na programu je prohlídka kostela Nanebevzetí Panny Marie či vystoupení maršovského pěveckého sboru Berthold. Ochutnávat se bude čerstvě uvařený guláš od místních občanů, vegetariánské i masové lahůdky, pivo i domácí limonády. V 18 hodin se uskuteční soutěžní ochutnávka domácích koláčů,“ vypočítává Anna Klimešová. Večer si mohou lidé posedět na předzahrádkách u piva či vína, poslechnout si živou hudbu ve vinotéce nebo si zatančit na Vénově “gramotéce”. O velkou část aktivit se starají sami místní obyvatelé, kteří se zapojili přímo do organizace a realizace vlastní pouliční akce, nebo přispějí tím, že přinesou na ulici své židle a pomohou tak dotvořit atmosféru živé ulice.

Akce Otevřená ulice je jednou z událostí, která vznikla pod hlavičkou „Otevřeného muzea“. Otevřené muzeum je oživením, zpřítomněním genia loci místa Horního Maršova.
Je to živá, otevřená, kulturní platforma, která vytváří projekty v různých kontextech a na různých místech po celé obci (pivovar, náměstí, obecní úřad, fara, vinotéka Nade dnem, louka Havranka, atd.) Cílem je především vzbudit zájem lidí o místo, kde žijí. Tento projekt již prošel a stále prochází svým přirozeným vývojem. Zpočátku byl zaměřen především na historii a oživení místních památek. Nyní se snaží reagovat na aktuální témata v obci, aktivně spolupracovat s místní komunitou i nejrůznějšími neziskovými organizacemi a spolky v regionu (například se spolkem Společně pro radost, neziskovou organizací SEVER apod.)

Autor: Jana Mudrová

9.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Soud s Lukášem Nečesaným, 6. září 2017

Nečesaný čekal svědky marně. Nepřišli a neomluvili se

Milan Luštinec začínal na koleni v garáži, měl smůlu na společníky. V těžkých začátcích ho zachránila objednávka na sto snowboardů od rakouské firmy, na jehož zástupce vydržel čekat čtyři hodiny na smluveném místě v hotelu.
22

Horská služba si vybrala lyže z Žacléře

Jablek je málo, jejich cena poroste

Královéhradecko, Jičínsko - Ovocnáři zahájili hlavní sklizeň jablek. Někde stromy spíš pročesávají než češou, jablek je podle prognóz o třicet procent méně než vloni. Na Jičínsku se na jablkové kalamitě podepsaly mrazy a kroupy.

Rakouský expert pletl ocelové lano na nové černodolské lanovce

Královéhradecko, Černý Důl /FOTO/ - Investice SkiResortu Černá hora - Pec pro letošní zimu přesáhnou 100 milionů korun. K těm hlavním patří výstavba lanovky v Černém Dole.

Kupujeme život zvířat, řekl ochranář před spálením rohoviny

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem /FOTO/ - Zoo Dvůr Králové po třech letech v úterý odpoledne spálila zásoby nosorožčí rohoviny. Demonstrativně tím upozornila na nelegální obchodování se surovinou, kvůli níž pytláci vyvražďují zvířata ve volné přírodě.

Posvícení v Třebši: dorazí Votroci

Hradec Králové - Zajímavý duel starých gard bude k vidění v pátek od 16.30 hodin na třebešském hřišti. Domácí v rámci 8. posvícení vyzvou Votroky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení