VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

dnes 12:10

Inspektoři ČOI vyrazili na kontroly do turistických oblastí

Hradec Králové – Už téměř stovku kontrol občerstvovacích a ubytovacích zařízení provedla od začátku letní sezony Česká obchodní inspekce (ČOI) v turisticky atraktivních místech východních Čech. Dosud udělila 29 pokut, nejvyšší z nich činila tři tisíce korun.

dnes 09:52

Oblíbená letecká přehlídka CIAF 2017 již klepe na dveře

Hradec Králové - V pořadí již 24. ročník mezinárodního leteckého festivalu CIAF, jehož přípravy jsou již v závěrečné fázi, proběhne na letišti Hradec Králové ve dnech 2. až 3. září. 

dnes 07:30

21. srpen: Kukleny čeká invaze aut

Hradec Králové - Zatímco někteří řidiči se již nemohou dočkat otevření nového úseku dálnice D11 do Hradce Králové, v hradecké části Kukleny na novinku v dopravě čekají s obavami.

včera 11:50

Hiphopeři jsou v Hradci. Obchody brali útokem

Hradec Králové - Hip hop kemp, festival, kteří někteří Hradečáci odmítají, ale druzí milují, opět rozhoupe v rytmu rapu hradecké letiště. Jeho šestnáctý ročník začíná právě dnes.

včera 07:20

Nebezpečná čistička má povolení

Hradec Králové - Opatovický písník zamořený nebezpečnými chemikáliemi a zničené zdroje pitné vody… To není scénář katastrofického filmu, ale reálně hrozící nebezpečí.

16.8.2017

Ve Svobodných Dvorech čekají na nové sportoviště

Hradec Králové - Před téměř dvaceti lety se sportovní areál Meteor ve Svobodných Dvorech proměnil na území pro výstavbu nízkopodlažních domů. Od té doby za něj místní hledají adekvátní náhradu, která by mimo jiné pokryla i potřeby základní školy.

16.8.2017

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

15.8.2017

Péče o zvířata? Klece ve škole byly plné červů, mrtvolek a výkalů

Hradec Králové /FOTO/ - Mrtvolky zvířat, zápach, výkaly a nepořádek. Takový stav panoval ve zvěřinci Základní školy Štefánikova v Hradci Králové. Úřady kvůli tomu začaly konat. 

15.8.2017

Hroby, brutalita... Fotbal je ve válce

Hradec Králové - Fotbalisté Hradce sice vyhráli druholigové derby s Pardubicemi, jenže nikoho to (skoro) nezajímá. Fotbal v Hradci umírá, ukázaly to události kolem svátečního zápasu.

15.8.2017

Do kiosku se dala dřevomorka, oprava se prodraží o milion

Hradec Králové - V době, kdy se stavěly kiosky na hradeckém Pražském mostě, častovala je veřejnost nelichotivě. Říkalo se o nich, že jsou to nejdražší záchody ve střední Evropě.

13.8.2017

Vyklube se šest nových projektů

Hradec Králové - Šest nových projektů spatří světlo světa. Podnikatelský inkubátor Vyklubejtese.cz provozovaný Technologickým centrem v Hradci Králové pomůže podnikatelům rozjet jejich nápady.

13.8.2017

Hvězdárna: Mraky odpluly a lidé mohli sledovat „padající hvězdy“

Hradec Králové - Ani nepříznivá předpověď počasí neodradila v sobotu večer zájemce o pozorování meteorického roje Perseid, který měl mít v noci na neděli své letošní maximum.

13.8.2017

„Za intenzitu bouřek může teplotní rozhraní“

Královéhradecko - Bouřky vznikají hlavně tam, kde velmi teplý a vlhký vzduch stoupá nahoru do vzduchu studeného. Současně se objevují hromy a blesky, ale blesk vidíme jako první, protože se světlo pohybuje mnohem rychleji než zvuk.

12.8.2017

Pozvedněte oči k nebi. Večerní oblohu rozzáří Perseidy

Hradec Králové - Letošní maximum meteorického roje Perseid nastává právě v sobotu v noci. Počasí se sice nevyvíjí příliš příznivě, ale na večer meteorologové slibují částečné ubývání oblačnosti.

12.8.2017

Vyvrácený smrk zničil stánek s občerstvením

Hradec Králové - Páteční bouřlivé počasí přineslo zkázu stánku s občerstvením u Mazurovy chalupy v hradeckých Městských lesích. Na objekt se zřítil smrk a zničil jej.

12.8.2017

Svatovavřinecká pouť v Bydžově

Nový Bydžov - Široká veřejnost je zvána na tradiční Svatovavřineckou pouť, která se koná o tomto víkendu. Návštěvníci pouti si mohou vybrat mezi pouťovými atrakcemi nebo navštívit některé výstavy, které připravily místní spolky.

12.8.2017

V sobotu se předvedou mistři parkouru

Hradec Králové - Vysoké zdi pro ně nejsou obtíží. Na lavičkách nesedí, nýbrž je přeskakují. Řeč je o vyznavačích parkouru, tedy zdolávání překážek při cestě z jednoho místa na druhé.

11.8.2017

Nejen náměstí. Hořice řeší i Miletu

Hradec Králové - Úředníci budou mít napilno. Kromě Velkého náměstí budou řešit i hradeckou křižovatku.

11.8.2017

Aupark do konce prázdnin schová nevzhlednou vzduchotechniku

Hradec Králové - Ještě než se otevřel, už budil Aupark nevoli některých lidí. Vadila jim příliš vyzývavá vzduchotechnika tyčící se jako plechový had nad jeho střechou.

11.8.2017

Stovky domácností v hradeckém kraji jsou kvůli bouřkám bez proudu

Hradec Králové - Během noci a dnešního rána evidovali energetici v kraji deset poruch na vedeních vysokého napětí, které byly způsobeny bouřkou. K nejpostiženějším oblastem patří Rychnovsko a Náchodsko. Na Rychnovsku jsou momentálně výpadky proudu v Česticích, Častolovicích, Kostelci nad Orlicí, Kostelecké Lhotě, Zdelově a Žďáru nad Orlicí.

11.8.2017

Čtyři pruhy z Hradce na Jičín

Hradec Králové - Úsek hlavního tahu z Hradce Králové na Jičín má mít čtyři pruhy. Stát chce začít stavět do několika let.

10.8.2017

O podobu nového chirurgického centra soutěží pět uchazečů

Hradec Králové - Projekt nového chirurgického centra, které vznikne v hradecké fakultní nemocnici, má za sebou první kolo architektonické soutěže. Svůj návrh do ní přihlásilo 17 soutěžících, z nichž mezinárodní odborná porota vybrala pět, kteří postoupili do druhého kola.

10.8.2017

V Bydžově už mohou štěpit dřevo

Nový Bydžov - V Novém Bydžově si koupili štěpkovač k drcení dřeva. Dotaci 74 tisíc korun na koupi přístroje město získalo již v červnu z rozpočtu Královéhradeckého kraje.

10.8.2017

Černigov zmizí z Hradce během čtyř měsíců

Hradec Králové - Investoři chtějí, aby dominanta Hradce zmizela na podzim 2018.

10.8.2017

Dnes Fotbál(k)ové derby s fanoušky

Hradec Králové - Fanoušci fotbalových rivalů z Hradce Králové a Pardubic ve čtvrtek svedou souboj ve Fotbál(k)ovém derby. Bude to ta pravá pozvánka na pondělní vzájemný duel ve druhé lize (18.00).

10.8.2017

Myší bobky, špína a nepořádek. Prodejnu Kubík ve Věkoších inspekce zavřela

Hradec Králové - Potravinami z prodejny Kubík ve Věkoších se kromě zákazníků nasytily i myši. Inspektoři tu našli jejich trus a okousané jídlo. Obchod musel být uzavřen.

9.8.2017

Kurátor provede motýlí výstavou

Hradec Králové - Zájemci krásy o tropických motýlů budou ve středu mít možnost dozvědět se něco více.

9.8.2017

Vedení kraje se soustředí na chod muzea. Únikem informací se zabývat nebude

Hradec Králové - Muzeum čeká na nového šéfa. Kraj zveřejnění psychologické zprávy řešit zatím nehodlá.

9.8.2017

Kraj je čtvrtý v nezaměstnanosti

Královéhradecko - Hradec Králové se i minulý měsíc udržel pod celorepublikovým průměrem podílu nezaměstnaných osob s 3,2 procenty. Je ovšem o tři desetiny výše než krajský průměr, který kvůli negativní sezónnosti oproti červnu mírně vzrostl.

9.8.2017

Kukleny přijdou o dominantu. Koželužský komín půjde k zemi

Hradec Králové - Jen věžička a komín měly připomínat zašlou slávu kuklenské koželužny. S komínem počítala i studie revitalizace Mlýnského náhonu, která v roce 2014 vyhrála urbanistický projekt roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení