VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

2.5.2017

Vyžene zákaz lidi z hospod?

Východní Čechy - Panují obavy, že zákaz kouření zvýší počet případů rušení nočního klidu.

2.5.2017

Událost týdne: Film mapuje změnu života postižených

Hradec Králové - Nový filmový dokument Změna je ŽIVOT, který divákům přibližuje přechod lidí s postižením z ústavních do komunitních služeb, ve středu představí Královéhradecký kraj.

2.5.2017

V Hradci by mělo vzniknout centrum vývoje a testování leteckých motorů

Hradec Králové - Na letišti v Hradci Králové by mělo vzniknout Evropské centrum vývoje, výzkumu a výroby moderních turbovrtulových leteckých motorů, které by mělo být jedním z nejmodernějších výzkumných center na světě.

1.5.2017

Hradecká Oblastní charita plní poslední přání dožít doma

Hradec Králové - Oblastní charita Hradec Králové již čtvrtým rokem nabízí péči a podporu nevyléčitelně nemocným prostřednictvím Domácí hospicové péče Hradec Králové.

1.5.2017

Kraj dá miliony na záchranu kulturních památek

Královéhradecko - V rámci pěti dotačních programů pro oblast kultury a památkové péče poputuje od Královéhradeckého kraje bezmála 12 milionů na záchranu památek, ale i kulturní aktivity.

30.4.2017

Hradec spoří na opravy 'Benešovky'

Hradec Králové - Na opravu Benešovy třídy začalo město šetřit. Podle lidí pozdě.

30.4.2017

Hradecký slavík: Mladí interpreti mají poslední možnost přihlásit se

Hradec Králové - Hradecká kulturní a vzdělávací společnost spolu s Hudební mládeží Hradec Králové vyhlašují XXXIII. ročník soutěže ve zpěvu národních písní "Hradecký slavík".

29.4.2017

Loučili se s bývalým vrchním kriminálním komisařem a podnikatelem Pavlíčkem

Hradec Králové - Desítky lidí se v Hradci Králové - Kuklenách v sobotu loučily s bývalým vrchním kriminálním komisařem a později podnikatelem Ladislavem Pavlíčkem.

29.4.2017

Účastníkům závodu se do ledového Labe nechtělo, diváci jim pomohli povzbuzováním

Hradec Králové - Velký kus odvahy a otužilosti museli prokázat účastníci letošního branného závodu, který v Hradci Králové pravidelně pořádá Unie studentů a přátel Fakulty vojenského zdravotnictví.

29.4.2017

V sobotu se konají farmářské trhy

Hradec Králové - V Gayerových kasárnách se v sobotu od 8 do 12 hodin konají tradiční farmářské trhy. Jejich součástí je více než 40 stánků se širokým sortimentem zboží.

AKTUALIZOVÁNO
29.4.2017

Nebezpečný most výrazně omezí dopravu

Hradecko, Krňovice - Pro těžkou dopravu se neplánovaně v pátek odpoledne uzavřel most v Krňovicích. Mimořádné opatření potrvá týdny.

28.4.2017

Truhlice jsou propustkou do světa dospělých

Hradec Králové - Žáci uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové právě dokončují své praktické maturitní práce. Na jejich zpracování měli měsíc a zadané téma bylo pro všechny stejné - cechovní a mincovní truhly a truhlice.

28.4.2017

Přednáška přiblížila krajinomalbu

Hradec Králové - Galerie moderního umění v Hradci Králové se v rámci čtvrteční přednášky zaměřila na význam krajinomalby. Podle organizátorů večerního setkání je téma krajiny ve výtvarné tvorbě aktuální neustále.

28.4.2017

Ohrozí nás teroristé mušketami?

Východní Čechy - Poslední salva a nezaměnitelná vůně střelného prachu zřejmě zmizí v propadlišti dějin. Vojenské spolky a nadšenci, kterým učarovaly staré zbraně, se bojí černého scénáře, který poslední měsíce píše Evropská komise. Nese název Směrnice o zbraních.

28.4.2017

Most u Krňovic se uzavírá pro těžkou dopravu

Krňovice - Komplikace v dopravě způsobí neplánováná uzavírka mostu u Krňovic. Kvůli havarijnímu stavu přes něj několik týdnů neprojedou vozidla nad tři a půl tuny. Omezení začíná platit od páteční 18. hodiny.

27.4.2017

Z Tyršova mostu budou skákat vojáci i civilové

Hradec Králové - Adrenalinové disciplíny s vojenskou tématikou čekají na účastníky branného závodu, který bude odstartován v centru Hradce Králové v sobotu 29. dubna. Jeho dvanáctý ročník pro vojáky i veřejnost pořádá Unie studentů a přátel Fakulty vojenského zdravotnictví.

27.4.2017

Město chce peníze z přebytku věnovat i na obnovu Benešovky

Hradec Králové - Na svém posledním zasedání hradečtí zastupitelé vyčlenili 50 milionů pro takzvané utvoření rezervy určené pro pokrytí budoucích nákladů, které budou spojeny s opravami Benešovy třídy.

27.4.2017

Na kolejích to patřičně jiskří

Hradecko - Jako za starých časů, kdy po kolejích jezdily parní vlaky, to ve středu vypadlo na železniční trati mezi Hradcem Králové a Blešnem.

26.4.2017

Hradec má nové ulice a oblasti

Hradec Králové - Labská zahrada, Zahrádkářská osada Věkoše nebo Zahrádkářská osada Dolíky. Takto nově budou mít ve své adrese uvedenou ulici někteří obyvatelé Hradce Králové, v městské mapě se pak objeví nové oficiální názvy vybraných zahrádkářských oblastí.

26.4.2017

Nájezd na D11 u Praskačky je na špici rizikovosti v Česku

Hradecko, Praskačka - Statistika hovoří jasně. Za poslední rok se na nájezdu šestkrát bouralo, vyhasl tujeden lidský život a zranilo se osm lidí.

26.4.2017

Před dvaceti lety navštívil Hradec papež Jan Pavel II.

Hradec Králové - Před dvaceti lety se v Hradci Králové konala velká sláva. Tisíce lidí na náměstí před katedrálou obdivně vzhlížely k papeži Janovi Pavlu II., který poctil město svojí návštěvou.

26.4.2017

Kvůli dřevomorce zahřáli kostel na 70 stupňů

Hradec Králové /FOTO/ - Unikátní metoda - termosanace - má pomoci zachránit vzácný dřevěný pravoslavný kostelík svatého Mikuláše, který se nachází v hradeckých Jiráskových sadech.

26.4.2017

Za testováním IQ do knihovny

Hradec Králové - Městská knihovna Hradce Králové láká na další testovací den Mensy České republiky. A to ve středu od 16.30 hodin.

25.4.2017

Na trůn 'votroků' usedne nejspíše Ivo Ulich

Hradec Králové - Jednoznačným vítězem „závodu" o vstup do hradeckého fotbalu se na úterním hradeckém zastupitelstvu stal bývalý hráč „votroků" Ivo Ulich. Jemu a třem jeho společníkům nakonec svůj hlas odevzdalo 20 zastupitelů. Na druhém místě skončila firma Koncedo se 17 a na třetím skupina kolem italského finančníka Alessandra Barilliho s 15 hlasy.

25.4.2017

'Dopraváci' se snažili nalákat mladou generaci

Hradec Králové - Policie v pondělí lákala studenty do svých řad v rámci náborové akce.

25.4.2017

Knihovna se ponořila do poezie

Hradec Králové - Pondělní podvečer patřil ve Studijní a vědecké knihovně Hradec Králové poezii. V rámci cyklu takzvaných Literárních dílen, který se konal v letošním roce poprvé, přestavili organizátoři básnickou sbírku Vladimíra Křivánka s názvem Duše je divný pták.

25.4.2017

'Gaudeamus igitur': Pajkrova flošna znovu ožije. Má patřit studentům

Hradec Králové - Po letech opět ožívá projekt unikátního studentského klubu v prostorech Pajkrovy flošny. Finančně se na něm chce podílet kraj, hradecký magistrát a Univerzita Karlova.

25.4.2017

Zastupitelé jednají i o budoucnosti klubu

Hradec Králové - Na úterním zasedání hradeckých zastupitelů se bude mimo jiné řešit i otázka, kdo majetkově vstoupí do fotbalového klubu.

25.4.2017

Jde o život a každá vteřina hraje roli

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Letecká záchranná služba pořádala v neděli Den otevřených dveří, kterého se zúčastnilo několik tisíc lidí. Návštěvníkům se ochotně věnoval i Dan Tuček, ředitel DSA, která leteckou záchranku v Hradci Králové provozuje. Spolu se svým otcem Ivanem založil leteckou školu, je držitelem bronzové medaile z MS v letecké akrobacii.

24.4.2017

V kostce z Hradecka: Žlutý vrtulník zachraňuje životy, ale v noci spí

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Tu nejmodernější techniku mají k dispozici letečtí záchranáři ze společnosti DSA, jejíž žlutý vrtulník poznali i zevnitř zejména lidé kriticky ohrožení na životě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies