VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

17.4.2017

Majáles se blíží. Letošní ročník opět přiláká hudební hvězdy

Hradec Králové - Hradecké Šimkovy sady po roce opět ožijí Majálesem. V pátek 21. dubna vyvrcholí studentské oslavy jednodenním hudebním festivalem.

17.4.2017

Velikonoční ježdění doprovodila obsluha v zaječích kostýmech

Hradec Králové - Po zimním spánku se probudila hradecká Dětská železnice a ihned se dala do práce. A i když bylo počasí typicky aprílové, svezly vláčky spoustu dětí, které dostaly i velikonoční výslužku.

16.4.2017

S pomlázkou do statku

Hradec Králové - Až do pondělí je pro všechny milovníky starých českých tradic ve Šrámkově statku v Pileticích připravena výstava velikonočních kraslic a jarních zvykoslovných předmětů ze sbírek Spolku lidové tvorby Hradec Králové, jehož členky předvedou některé techniky zdobení kraslic a další lidová řemesla.

16.4.2017

Podchod na Dukelské prochází omlazením

Hradec Králové - Na začátku dubna se na spojnici Dukelské třídy a třídy Karla IV. vrhli dělníci. Budou tu až do poloviny srpna.

15.4.2017

Šrámkův statek patří o svátcích velikonočním tradicím

Hradec Králové /FOTO/ - Velikonoce nejsou pouze vymrskání pomlázkou a vykoledování kraslic. To jsou jen vrcholy křesťanských svátků, které začínají Modrým pondělím a končí velikonočním, tedy Červeným pondělím. A právě tyto tradice již osmým rokem po sobě připomíná Šrámkův statek v Pileticích kam o svátcích míří denně desítky lidí.

15.4.2017

Aby tradice žily, nesmíme na ně zapomínat

Hradec Králové /FOTO/ - Třetina Čechů podle výsledků nedávného průzkumu neví, proč se slaví Velikonoce. Těžko říci, jestli tohle udivující číslo svědčí spíš o náboženské lhostejnosti nebo nedostatečném vzdělání, ale jisté je, že největší křesťanské svátky vnímáme každý jinak.

15.4.2017

Policisté nezaváhali. 85leté ženě zachránili život

Chlumec nad Cidlinou - Mimořádnou pohotovost projevili ve středu policisté v Chlumci nad Cidlinou. V místní prodejně potravin zkolabovala seniorka a šlo jí doslova o život.

15.4.2017

Jágr? Ne, Mountfield chce zůstat v Hradci

Hradec Králové - O dalších šest let chce prodloužit Mountfield spolupráci s Hradcem.

14.4.2017

Na farmaceutickou fakultu putují miliony korun i špičkoví vědci

Hradec Králové - Na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové zahájilo činnost nové centrum pro oblast pokročilého výzkumu v separačních vědách.

14.4.2017

Nezaměstnanost na Bydžovsku klesá

Nový Bydžov - Ke konci března nezaměstnanost na Novobydžovsku dosáhla 4,6 procent a pohybuje se dokonce pod celorepublikovým průměrem, který by k tomuto datu 4,8 procent.

14.4.2017

Farmářské trhy v Gayerových kasárnách startují již v sobotu

Hradec Králové - Již tuto sobotu se poprvé v letošním roce budou v hradeckých Gayerových kasárnách konat farmářské trhy. Kvalitní a čerstvé potravinářské výrobky nejen z hradeckého regionu tu budou k dostání mezi osmou hodinou ranní a polednem.

14.4.2017

Studenti staví park z lepenky

Hradec Králové - Jaká je podle studentů stavba, která přiláká turisty a zviditelní Česko v zahraničí? Třeba originální a moderní sportovní park z vlnité lepenky. To je nápad studentů Střední průmyslové školy stavební z Hradce.

13.4.2017

Hradecký Majáles již tradičně omezí hromadnou dopravu

Hradec Králové - Cestující, kteří budou chtít příští pátek a sobotu využít služby městské hromadné dopravy, se budou muset smířit s jejím omezením. Od pátečních šesti hodin ráno do sobotních čtyř hodin ráno budou zrušeny zastávky KC Aaldis pro všechny linky a zastávky Šimkovy sady pro linky č. 5, 11 a 17.

13.4.2017

'Nechceme fizláctví.' Unie živnostníků brojí proti EET Darovacími trhy

Hradec Králové - Z dálky to vypadá jako normální trh. Stánky tu jsou, stánkaři taky a dokonce se tu pod zbožím ve větru plápolá ceník. Jen kasa chybí a nikdo z trhovců ve vzduchu „neloví" internetová data, aby mohl část svého výdělku poslat prostřednictvím EET na ministerstvo financí.

12.4.2017

Hradec se do skandinávské sauny prostě zamiloval. Získala ocenění Událost roku

Hradec Králové - Osobitý „skandinávský" projekt Nuuk vsadil na kvalitu. A hradecká veřejnosti to koncem března ocenila. Sauna získala hradeckou výroční cenu.

12.4.2017

Koupaliště Flošna změní ceny. Porostou mírně nahoru

Hradec Králové - Rada města schválila ceník koupaliště pro letní sezónu 2017. Vstupné na koupaliště se zvýší, ale maximálně o deset korun.

12.4.2017

Klicperovo divadlo čekají změny. Bez Davida Drábka a Pavly Tomicové

Hradec Králové - David Drábek končí jako umělecký šéf divadla, Pavla Tomicová odchází ze stálého angažmá.

12.4.2017

Fotbal má kupce, ale ne stadion

Hradec Králové - Jak dlouho bude fotbalisty podporovat nový investor? Dlouhé měsíce hledal hradecký magistrát investora do zdejšího fotbalového klubu.

12.4.2017

Univerzita hostí mladé vědce

Hradec Králové - Druhým a zároveň posledním dnem ve středu na půdě Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové pokračuje dvanáctý ročník mezinárodní konference mladých vědeckých pracovníků pod názvem České, slovenské a československé dějiny 20. století.

12.4.2017

UFO hájenku U dvou šraňků nezničilo. Dům žije a chystá se na Vánoce 2022

Hradec Králové - U bývalé fořtovny U Dvou šraňků vysázeli lesníci stovky vánočních stromků.

11.4.2017

Město chce 'votroky' do českých rukou

Hradec Králové - Město odtajnilo tři zájemce o vstup do hradeckého fotbalu. Nejvážnějším kandidátem je Ivo Ulich.

11.4.2017

Rada města bude řešit fotbal i hokej

Hradec Králové - Pošesté v tomto roce bude v úterý jednat Rada města.

10.4.2017

Večery pod Bílou věží: Hostem bude Soňa Červená

Hradec Králové - Jste srdečně zváni na další milé setkání, které se uskuteční v úterý 11. dubna od 19.19 hodin v artové kavárně Artičok.

10.4.2017

Odtajní město zájemce o fotbal?

Hradec Králové - Všechny tři zájemce o vstup do hradeckého fotbalu již většina veřejnosti zná. Město je však zatím oficiálně nepotvrdilo. Stejně jako nepoodhrnulo roušku tajemství nad nabídkami jednotlivých zájemců.

10.4.2017

Dálnici padlo za oběť 2100 stromů

Východní Čechy - Co kilometr, to sto padlých stromů. Od Hradce do Jaroměře jich Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokácelo přes dva tisíce.

9.4.2017

Myslivcům putují peníze na bezpečnost

Královéhradecko - Vedení krajského úřadu rozhodlo o finanční podpoře na pořízení takzvaných zradidel.

9.4.2017

Kuchtíci poměřili své síly v kulinářské soutěži

Hradec Králové /FOTO/ - O tom, že mistra kuchaře dělá především poctivé učení, se mohli na vlastní kůži přesvědčit budoucí adepti kuchařského řemesla ve čtvrtek v prostorách Střední školy profesní přípravy v Hradci Králové.

9.4.2017

Park má projít omlazovací kúrou. Ta má odhalit i historicky cennou cestu

Hradec Králové - Hradecká radnice zadala studii, která je zaměřena na obnovu Kubištových sadů.

9.4.2017

Malšova Lhota v pasti. Kolon se jen tak nezbaví

Hradec Králové - Projet ráno Malšovou Lhotou je pro motoristy v těchto dnech očistcem.

8.4.2017

Na Hrádek za Einsteinem či elektřinou

Hrádek u Nechanic /FOTO/ - Neogotický skvost okresu Hradec Králové - zámek Hrádek u Nechanic - se v sobotu po zimním spánku probudil do další návštěvnické sezony. „Už jsem se nemohl dočkat," řekl kastelán Martin Rejman.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies