VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

16.7.2017

Wonkova ulice: špína, zápach, krysy

Hradec Králové - Nepořádek, který vytvořili obyvatelé domu ve Wonkově ulici v Hradci a v „parlamentu“ v Českém Meziříčí se podařilo odklidit. Ovšem za peníze z cizích kapes.

16.7.2017

Archeologové představují "keltské železárny"

Všestary - Do nedělní 17. hodiny jsou o tomto víkendu otevřeny brány všestarského archeoparku.

15.7.2017

OBRAZEM: Na zámecké slavnosti dohlíželi dravci

Hrádek u Nechanic - V sobotu to na Hrádku u Nechanic žilo. Neogotická perla Hradecka oslavuje 160 let od své dostavby.

15.7.2017

Svinarský most čeká na rozhodnutí. Zboří ho protesty jednotlivců?

Hradec Králové - Jedno z klíčových rozhodnutí pro výstavbu nové spojnice přes Orlici má přijít do několika měsíců. Obyvatelé Svinar věří, že komplikace nepřijdou.

15.7.2017

Hrádek oslavuje 160 let od dostavby

Hrádek u Nechanic - Hrabě a hraběnka v sobotu provádí návštěvníky po pokojích Hrádku u Nechanic. Slaví se totiž Zámecké slavnosti k výročí sto šedesáti let od dostavby zámku.

15.7.2017

Mladé talenty předvedou, co se naučily v letní umělecké škole

Hradec Králové - Žáci letní umělecké školy Ambrozia v sobotu od 10 hodin představují závěrečný festival své tvorby v posledním turnusu.

14.7.2017

Archeopark ve Všestarech zavzpomíná na zručné Kelty

Všestary - Asterix a Obelix, druid Panoramix a kouzelný nápoj. To si člověk představí pod pojmem Kelt. Archeopark pravěku ve Všestarech však tento víkend uvádí akci Zručnost Keltů, kde na rozdíl od dětských pohádek představí, jakými novinkami Keltové obohatili svět.

14.7.2017

Evangelíci chtějí opravit synagogu pomocí internetu

Nový Bydžov - Evangelíci z Nového Bydžova se snaží opravit fasádu bývalé židovské synagogy. K vybrání osmdesáti pěti tisíc korun se rozhodli zvolit na církev netradiční metodu.

14.7.2017

Výstavba kampusu čeká na úředního šimla

Hradec Králové - Dobré místo i dobrý partner v zádech. Tak označil v úterý podpis memoranda o spolupráci hradeckých fakult Univerzity Karlovy a Královéhradeckého kraje děkan Lékařské fakulty Miroslav Červinka.

14.7.2017

Policie pátrá po majiteli kola

Hradec Králové - Hradečtí policisté hledají majitele odcizeného elektrokola. Poté, co kriminalisté dopadli muže, který ukradl devět kol a několik kusů dalšího náčiní z hradeckých panelových i rodinných domů, zajistili tři jízdní kola.

14.7.2017

Motorkáři znovu túrují Prasek

Prasek - Rychlé stroje, šlehající plameny a lebky se zkříženými hnáty. Příznivci motorek se sejdou v pátek v poledne na 18. ročníku Motosrazu Prasek u Nového Bydžova.

14.7.2017

Válka taxikářů: napadení a střepy

Hradec Králové - K napadení řidiče a rozbití čelních skel u dvou aut nové taxislužby došlo v Hradci Králové minulý týden. Možná kvůli tomu, že nejezdila za „festivalové ceny“.

13.7.2017

Letní kurz univerzity bude učit čínské studenty češtinu

Hradec Králové - Od pátku 14. července do 16. srpna pořádá Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové měsíční kurz češtiny pro zahraniční studenty, kterého se zúčastní pětadvacet studentů z Číny. Ty doplní sedm učitelů z partnerské školy Zheijang University.

13.7.2017

V malé obci Šaplava se v sobotu uskutečnila velká oslava

Šaplava - Obyvatelé obce Šaplava v Královéhradeckém kraji v sobotu zažili největší den za posledních pět let.

13.7.2017

Řádí v Pod Strání exhibicionista? Policie nabádá místní nevhodné chování hlásit

Hradec Králové - Šla v noci domů a měla pocit, že ji někdo sleduje. Když zavřela dveře bytu, zavolala policii. Incident, ke kterému došlo na konci června v hradecké lokalitě Pod Strání, rozpoutal diskuze. Řádí tu exhibicionista, který se pouze obnažuje před ženami, nebo může dojít k napadení?

13.7.2017

Vichr zaměstnal energetiky méně než se čekalo

Hradecko - Silný vítr se nevyhnul ze včerejší noci na dnešní ráno ani Hradecku. Energetici řešili jen drobné výpadky. Hasiči vyjeli kvůli popadaným větvím.

13.7.2017

Voda opět působila problémy lidem i hasičům

Hradec Králové - Silné úterní deště zkomplikovaly život nejednomu Hradečanovi. Jednou z příčin problémů byly ucpané odtoky a kanalizace.

12.7.2017

Secesní elektrárna hučí Hradcem více než sto let

Hradec Králové - Již sto šest let utváří Malá vodní elektrárna Hučák tvář Hradce Králové. Labský „Hučavý“ jez, podle kterého si červenožlutá budova získala své jméno, byl perfektním místem pro usměrňování častých povodní.

12.7.2017

Červený Hrádek u Nechanic. Zámek získává zpět svou původní tvář

Hrádek u Nechanic - Novogotická památka slaví výročí sto šedesáti let od svého dokončení tím, že se oblékne do původních barev.

12.7.2017

Míče a puk. Čekají Hradec troje sportovní derby?

Hradec Králové - Sportovní fanoušci z Hradce Králové mohou mít v blízké budoucnosti žně. A to hlavně ti, které na klání láká derby mezi Hradcem a sousedními Pardubicemi.

12.7.2017

Nový šéf muzea bude znám v září. Odvolaná ředitelka zvažuje právní kroky

Hradec Králové - Nový šéf by měl být znám už na na konci prázdnin. Zprávy o šikaně rozdělily na dva tábory i samotné zaměstnance královéhradeckého muzea.

12.7.2017

„Votroci“ opět v hledáčku neúspěšných zájemců

Hradec Králové - Ještě na konci června to vypadalo, že vstup strategického partnera do hradeckého fotbalového klubu se odkládá na neurčito.

11.7.2017

Malšovičtí dobrovolní hasiči bojovali na mezinárodní soutěži

Hradecko - Dobrovolní hasiči z hradeckých Malšovic se v sobotu zúčastnili mezinárodní soutěže v požárním sportu.

11.7.2017

Chátrající garáže chce město přeměnit v muzeum

Hradec Králové /FOTO/ - Léta sem chodili lidi na pivo jen tak na „stojáka“. Teď je u hradeckého hostince Malý Růžek malá předzahrádka, kde si k pivu můžou dát třeba utopence či nakládaný hermelín. Málokdo z hostů však asi tuší, že v podloubí nedaleko výčepu se psala historie hradecké hromadné dopravy.

11.7.2017

Hasiči budou mít nejmodernější stadion za desítky milionů

Hradec Králové - Hasičský výcvikový stadion v Hradci Králové je již ve druhé etapě modernizace. Práce na stadionu pro výcvik a požární sport začaly v červnu tohoto roku a potrvají až do dubna roku příštího.

11.7.2017

Galerie vychovává budoucí umělce

Hradec Králové - Práci umělce si mohou od úterý až do pátku vyzkoušet děti do dvanácti let ve výtvarné dílně v Galerii moderního umění v Hradci Králové.

10.7.2017

Na Hrádku bude provádět hraběnka

Hrádek u Nechanic – Propadnout se v čase o několik set let zpátky budou moci návštěvníci oblíbených zámeckých slavností na zámku Hrádek u Nechanic.

10.7.2017

Rozhlédněte se po kraji z Milíře

Vysoká nad Labem - Dobrým tipem na prázdninový výlet se může stát návštěva rozhledny Milíř, která se vypíná ve výšce necelých 285 metrů nad obcí Vysoká nad Labem mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

10.7.2017

Ředitelka kvůli šikaně skončí

Hradec Králové - Psychologický posudek vyvolal zemětřesení na vedoucí pozici muzea.

10.7.2017

Do kina naslepo a klidně zadarmo

Hradec Králové - Máte rádi překvapení? Věříte dramaturgům kina, že vás dokáží příjemně překvapit? Když přijmete jejich hru a zkusíte „Bio Central naslepo“, nebudete do poslední chvíle vědět, na jaký film jste se vypravili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení