VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

10.6.2017

Městskou policii zaměstnal mýval i ochočený papoušek

Hradec Králové - Během jediného dne přijali operační důstojníci hned několik oznámení na toulavá, ne tak obvyklá zvířata, která se pohybovala po Hradci.

10.6.2017

Duby uchráněné před pilou otrávil neznámý vandal

Hradec Králové - Neznámý pachatel použil na minimálně čtveřici dubů jedovatou látku. Záležitost bude řešit inspekce.

10.6.2017

Milovníci Jawy si dají druhý sraz

Ledce - Celá sobota bude v obci Ledce na pomezí hradeckého a rychnovského okresu patřit milovníkům Jawy a světa motorů.

10.6.2017

Je tady Výravský Terra Cup!

Výrava - Co je to Výravský Terra Cup ? Jedná se o závody zahradní techniky s několikaletou tradicí, které pořádájí místní nadšenci společně s SDH a OÚ Výrava každý rok začátkem měsíce června v prostorách sportovního areálu obce Výrava na Královéhradecku.

10.6.2017

Bosch Fresh festival aneb Ochutnej svět na pardubickém závodišti

Pardubice – Pardubické závodiště se připravuje na Bosch Fresh Festival s podtitulem Ochutnej svět, který se zde uskuteční 17. a 18. června. Bude připraveno hned několik pódií, na nichž se vystřídají taková kuchařská esa, jakými jsou Zdeněk Pohlreich, Oldřich Sahajdák, Petr Stupka, Radek David a další, se svými živými show.

9.6.2017

Leonardo opět ovládne Hradec

Hradec Králové - I letos se v Hradci Králové a jeho okolí uskuteční logicko-orientační hra, kde mezi sebou soutěží týmy, o to, kdo dříve vyluští všechny šifry a dostane se tak do zdárného konce. Soutěž Leonardo se koná v sobotu 10. června.

9.6.2017

Archeologové se „prokopali" i k bitvě na Chlumu

Královéhradecko - Jako splněný sen je pro archeology současný rozsáhlý výzkum v místě pod budoucí dálnicí D11 na Hradecku.

9.6.2017

Fasáda muzea zazáří novotou, omlazovací kúra čeká i sochy a kašnu

Hradec Králové - Příští rok má začít velká rekonstrukce Muzea východních Čech. Budova se pro veřejnost uzavře.

9.6.2017

Na co kam: Nábřeží tematicky oživí Den vody

Hradec Králové - Hradecké Eliščino nábřeží je v pátek svědkem takzvaného Dne vody.

9.6.2017

Mistrovství zaplní sady i hotely

Hradec Králové - Hradecká sportovní událost roku se promítne i do života běžných Hradečáků, zvýší zisky hotelů a restaurací, ale přinese také omezení v dopravě a parkování.

8.6.2017

Den vody ve znamení ekologie doplní žongléři, capoeira i koncerty

Hradec Králové - Eliščino nábřeží v Hradci Králové se celý pátek ponese ve znamení oslav Dne vody.

8.6.2017

Uznávaný fotograf besedoval v knihovně

Hradec Králové - Ve středu, u příležitosti výstavy The Best of Czech Press Photo, se konala v hradecké Studijní a vědecké knihovně autorská prezentace fotografa Michaela Hankeho, který je za svou práci v oblasti takzvané humanistické dokumentární fotografie oceňován i ve světě.

8.6.2017

Igelity symbolizují překročení hranic

Hradec Králové - Rozvířit dění. Začátkem června se o to pokusili organizátoři Open Air Programu Hradec Králové.

8.6.2017

Cesta na Jaroměř? Pro řidiče očistec

Královéhradecko - Na silnici mezi Hradcem Králové a Jaroměří čekají řidiči i desítky minut.

7.6.2017

Den dětí oslovil nejmenší i v kynologickém centru

Hradec Králové - Den dětí se uskutečnil v neděli 4. června i v kynologickém centru Borova tlapka v Hradci Králové - Malšovicích.

7.6.2017

Poodhalili krásy a taje Malty

Hradec Králové - Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové si pro úterní podvečer připravila besedu s dlouholetým rozhlasovým reportérem a zahraničním zpravodajem Petrem Voldánem a rozhlasovou zvukařkou, ale také fotografkou Zdeňkou Mlýnkovou.

7.6.2017

Dálnice odkryla tajemství od doby kamenné po bitvu u Hradce

Hradecko - Když se na začátku dubna vrhli archeologové na pole, kudy za pár let povede další úsek dálnice D11, věděli, že je čeká zlatý důl poznání. A nemýlil se.

7.6.2017

Platenárium představí Darwina

Hradec Králové - Digitální planetárium ve středu večer od 19.30 hodin představí film Přírodní výběr, který diváky seznámí s prvotřídní vědeckou ikonou v podobě britského badatele Charlese Darwina a poutavou formou vás seznámí s jeho převratnou teorií přírodního výběru.

6.6.2017

Místo ledu palubovka. Mistrovství se blíží

Hradec Králové - Podivný obrázek se při pohledu z výšky naskytl o víkendu návštěvníkům hradeckého zimního stadionu.

6.6.2017

Pracovníci v sociálních službách si polepší. Problém však zůstane

Hradec Králové - Kolaps v sociální oblasti už nehrozí. Kraj dostane od vlády 60 milionů korun na navýšení platů pečovatelů a pečovatelek. I když vedení kraje dotaci přivítalo, ví, že další nezbytný rozvoj sociálních služeb tato částka nepokryje.

6.6.2017

Co vydala pole pod dálnicí D11?

Hradec Králové - Ještě než se na úsek dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří nahrnou buldozery silničářů, je celá lokalita pod pečlivým dohledem archeologů z Univerzity Hradec Králové, pražské archeologické společnosti Archaia a Archeologického centra Olomouc.

6.6.2017

Policisté v Předměřicích zachránili život mladíkovi

Předměřice nad Labem - Dosažené znalosti z nedávno ukončeného záchranářského kurzu si v pátek v praxi vyzkoušel policista, který v Předměřicích zachránil život devatenáctiletému mladíkovi, který náhle zkolaboval.

5.6.2017

Lidem po mrtvici dávají moderní metody léčby šanci na lepší život

Hradec Králové - Mezi nejmodernější metody léčby mozkové mrtvice patří mechanická trombektomie a systémová trombolýza. Královéhradecká Fakultní nemocnice (FN) s nimi dosahuje velmi dobrých výsledků.

AKTUALIZOVÁNO
5.6.2017

Smrt pod Bílou věží. Po roce znovu

Hradec Králové - V sobotu se skokem z Bílé věže rozhodla skoncovat se životem pětadvacetiletá žena. Jedná se o druhé neštěstí od znovuotevření památky.

5.6.2017

Rychle k vodě. Vysoké teploty otevřely mnohá koupaliště dříve

Hradecko/Rychnovsko - Většina koupališť v regionu o víkendu otevřela své brány. Zchladit se k vodě vyrazily stovky lidí, nutno podotknout, že řada z nich se vypravila za koupáním do přírody. Plno tak bylo nejen na koupalištích, ale také u rybníků a nádrží.

5.6.2017

Drahá cyklověž? Názory se různí

Hradec Králové - Radost a spokojenost na straně jedné, pochybnosti na straně druhé. Zastupitelé kývli na nákup cyklověže, která stojí u hradeckého hlavního vlakového nádraží.

4.6.2017

Kraj spolupracuje s krajinou Olbrachta

Hradec Králové - Královéhradecký kraj navazuje spolupráci se Zakarpatskou oblastí. Vedení kraje chce nově spolupracovat s ukrajinským Ťačivským rajónem.

3.6.2017

Hradec a Pardubice oslavovaly folklór a tradice

Hradec Králové - Již šestadvacátý ročník Folklórního festivalu ovládl krajskou metropoli. Český, moravský, slezský ale i slovenský folklór přilákal návštěvníky v sobotu přímo do centra Hradce Králové.

3.6.2017

Pivní rozjímání ovládlo Hradec letos už popáté

Hradec Králové - Sobota v krajské metropoli patřila pivu. Užili si ji všichni, kteří tento zlatý mok zbožňují. V Gayerových kasárnách v centru Hradce se totiž konal již pátý ročník oblíbené akce Pivní rozjímání.

AKTUALIZOVÁNO
3.6.2017

Školáci oslavili Den dětí s městskými strážníky

Hradec Králové - Ve čtvrtečních dopoledních hodinách pořádala Městská policie Hradec Králové ve spolupráci s Magistrátem města Hradec Králové, KMS Střed města a KMS Střed města - historické centrum, již jedenáctý ročník dětského dne pod názvem: „Hradec Králové - bezpečné město 2017".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies