VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

25.7.2017

Na co kam: Na zámek se přihrnou šermíři

Hradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V úterý si dají na nádvoří zámku Hrádek u Nechanic dostaveníčko rytíři. Nepůjdou však vydrancovat neogotický skvost Královéhradeckého kraje, ale představí, především těm nejmenším, originálně pojatou pohádku.

25.7.2017

O betlém je zájem i v parném létě, počet turistů v Třebechovicích roste

Třebechovice pod Orebem - Počet návštěvníků muzea betlémů vzrostl po jeho znovuotevření o deset procent. Podívat se na kulturní památku, Proboštův betlém, přijíždí i lidé z ciziny a jiných kontinentů.

25.7.2017

O titul Stavba roku se letos utká i pět hradeckých staveb

Hradec Králové - Co mají společného bytový dům ve Stromovce, Galerie moderního umění na Velkém náměstí nebo třeba okružní křižovatka u Koruny? Všechny tyto projekty si zaslouží své místo v krajské soutěži.

25.7.2017

Souhlas města hledá svou cenu

Hradec Králové - Za legalizaci černé stavby může město dostat deset milionů korun.

24.7.2017

Válečné zvony se vrátily do báně

Stěžery /FOTO/ - Stěžerský kostel se po 75 letech dočkal návratu dvou zvonů.

AKTUALIZOVÁNO
24.7.2017

Kokpit šlapací formule pod kontrolou vodníka či Asterixe

Hradec Králové - Jak to dopadne, když se na jedno místě setká Spiderman, Asterix a Obelix s českým lvem či vodníky? Zápletku tohoto příběhu mohli již poosmé v sobotu rozmotat návštěvníci Hradce, kde se konal již osmý ročník netradičního závodu šlapacích vozítek.

24.7.2017

Archeologové před svou kanceláří „zakopli“ o zbytky hradecké pevnosti

Hradec Králové - O pravdivosti rčení, které praví, že pod svícnem je největší tma, se na konci týdne přesvědčili i hradečtí archeologové pod vedením Radka Bláhy.

23.7.2017

Cestu ke Stříbrnému rybníku čeká další etapa rekonstrukce

Hradec Králové - Další dopravní omezení čekají na řidiče jedoucí z Hradce Králové směrem na Malšovu Lhotu. Důvodem bude další etapa rekonstrukce, která začne v pondělí 7. srpna a naváže na opravený úsek ulice Úprkova z minulého roku.

23.7.2017

Mileta je stále v nedohlednu, bagry k ní však už dorazily

Hradec Králové - U křižovatky Mileta, jejíž přestavba je opět v nedohlednu, začaly úřadovat bagry. Měl by se tu stavět nový supermarket. Zatím mu však chybí příjezdová cesta.

22.7.2017

Hradec v obležení šlapacích vozítek

Hradec Králové /FOTO/ - Již poosmé se hradecké nábřeží u muzea proměnilo v přehlídku nejen šlapacích vozítek, ale hlavně české a francouzské kreativity a fantazie.

22.7.2017

Šlapadla znovu poplují Hradcem

Hradec Králové - Jedna z nejhezčích tratí v Evropě čeká na účastníky závodů evropského šampionátu v centru Hradce Králové. Závody šlapadel se zde uskuteční už poosmé a znovu se očekává účast mnoha zahraničních týmů.

21.7.2017

Sedmnáctiletý filmař připravuje snímek o armádním pilotovi

Hradec Králové - Mladý královéhradecký režisér David Balda chystá další film. Snímek Narušitel bude vyprávět o neuskutečněné lásce armádního pilota k létání až do doby, kdy se stal obětí minulého režimu.

AKTUALIZOVÁNO
21.7.2017

Policie hledá pohřešovaného muže

Hradecko - Policie stále pátrá po pohřešovaném muži z obce Smidary - Chotělice. Šestačtyřicetiletý mentálně postižený Milan Dědek ve čtvrtek mezi druhou a třetí hodinou odpoledne odešel ze sociálního ústavu a do dnešního dne se nevrátil.

21.7.2017

Mistra v bloudění musíte hledat mezi kukuřicí

Hradec Králové - Zelené bludiště. Kukuřičný labyrint velký jako fotbalové hřiště vyrostl v Hradci Králové.

21.7.2017

Platí za zahrádku hodně, nebo málo? Restaurace se bouří

Hradec Králové - Hradečtí restauratéři se bouří, zahrádky jsou prý drahé. V Peci pod Sněžkou za ně neplatí nic, zato ve Špindlerově Mlýně jsou i třikrát dražší než v Hradci.

21.7.2017

Hejtman přivítal úspěšné hasiče

Hradec Králové - Královéhradecký hejtman Jiří Štěpán přijal družstvo hasičů, kteří v minulém týdnu reprezentovali kraj na mezinárodní soutěži v rakouském Villachu, odkud si v kategorii Profesionálních hasičů B odvezli zlaté medaile.

21.7.2017

Bez bazénu se musí plavci obejít až do konce července

Hradec Králové - Pravidelná letní odstávka na dvanáct dní uzavřela padesátimetrový plavecký bazén pro veřejnost. Odstávka, která začala v pondělí, by podle provozovatele areálu měla trvat do soboty 29. července.

21.7.2017

Místo brambor a rajčat rostou v zahrádkářských osadách vily

Hradec Králové /FOTO/ - Zahrádkáři se bojí zániku tradičních kolonií na úkor vil.

20.7.2017

OBRAZEM: Hasiči a hasičky uspěli na olympiádě

Hradec Králové - Mezinárodní hasičská soutěž v rakouském Villachu hostila tři tisícovky závodníků. Tato významná akce se koná každé čtyři roky a účastní se jí velké množství závodníků z celé Evropy, ale například také z Ruska nebo Japonska.

20.7.2017

Zaujalo nás: Obec myslí ekologicky

Černilov - V loňském roce odevzdali občané Černilova k recyklaci 123 televizí, 46 monitorů a 647 kilogramů drobného elektra.

20.7.2017

Úleva od kamionů, ale zacpané Kukleny? Ukáže se na podzim

Hradec Králové - Otevření další části autostrády D11 má zlepšit situaci v dopravě. Obavy však vzbuzuje možný nárůst provozu na rušné třídě.

20.7.2017

Lávce přes Labe už nestojí nic v cestě

Hradec Králové - Důležitý mezník pro výstavbu spojnice lokality Aldis s třídou Karla IV. má radnice za sebou. Nikdo se neodvolal a lávka získala platné územní rozhodnutí.

20.7.2017

Pilot promluví o strojích bez pilotů

Hradec Králové - O využití a zákonech týkajících se bezpilotních letounů bude ve čtvrtek od tří hodin přednášet odborník v hradeckém Technologickém centru.

20.7.2017

Přišla další výluka na železnici

Hradec Králové - Velkou dávkou trpělivosti se v těchto dnech musí obrnit cestující vlakem mezi Hradcem Králové a Prahou.

20.7.2017

Sousedský teror: Místo bytu skládka

Hradec Králové /FOTO/ - Muž začal v panelovém domě hromadit odpad. Sousedé se bojí požáru.

19.7.2017

Pomocná ruka pro mladé techniky

Hradec Králové - Šikovné děti se v kraji dočkají finanční pomoci. Nadační fond Bělobrádek a České Radiokomunikace se spojily v projektu podpory mladých lidí, kteří jsou v situaci, která jim nedovoluje studovat technické obory.

19.7.2017

Systémová podjatost může stát připravit o miliardy

Východní Čechy /ROZHOVOR/ - Systémová podjatost - mantra všech odpůrců různých staveb. Své o tom ví i starosta Chlumce nad Cidlinou Miroslav Uchytil.

19.7.2017

Odpoledne se zaměří na kávu

Hradec Králové - Milovníci černých silně vonících nápojů ve středu mohou zavítat na ojedinělou akci - takzvaný kávový Pop up.

19.7.2017

Zájemci si vyšli za konipasem

Hradec Králové - Pohled na konipase horského, který běžně obývá okolí horských potoků a bystřin, potěšilo všechny zájemce o přírodu, kteří si v úterý přivstali a zúčastnili se první ze tří „Vycházek za přírodou po městě“ připravených Muzeem východních Čech v Hradci Králové.

18.7.2017

Lesníci zvou na houby s foťákem

Hradec Králové - Do hradeckých lesů se opět vracejí houbaři a dávají tím lesníkům jasné znamení, že houbařská sezona je po roce opět tady.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení