VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

1.6.2017

V hospodách už dým nehoustne. Přežijí?

Východní Čechy - Blíží se úterní půlnoc. Nad Hradcem bouří, orosené půllitry naposled ofoukne cigaretový kouř stoupající k zažloutlému stropu a od jednoho stolu v hradecké hospodě Na Hradě zní z mobilu hlas Květy Fialové: „Když v baru houstne dým…" A všichni ví, že je to naposledy, co si v hospodě můžou zakouřit.

31.5.2017

Hučák o Muzejní noci přilákal stovky návštěvníků

Hradec Králové - Informační centrum a malá vodní elektrárna Hučák opět přilákaly na noční prohlídky stovky návštěvníků. Během páteční Královéhradecké Muzejní noci se zde vystřídalo 486 návštěvníků.

31.5.2017

Stříbrný rybník obléhaly vypulírované škodovky

Hradec Králové - Na sto padesát historických aut značky Škoda se o víkendu sjelo do hradeckého kempu Stříbrný rybník.

31.5.2017

Jak přežít tropické vedro? Mít vody až po krk

Hradec Králové - Léto se blíží a nepřipomíná se pouze nástupem prvního letního měsíce, ale v tomto týdnu i horkými dny. A tak není proč čekat. Koupaliště otevřela svoje brány a nabízí pro mnohé vítaný útěk z rozpálených ulic města.

31.5.2017

Ukazují první pomoc pro nejmenší

Hradec Králové - Poslední květnové dopoledne je v královéhradeckém infocentru na Eliščině nábřeží věnováno první pomoci dětem.

31.5.2017

Město ovládly na den 'zušky'

Hradec Králové - Celostátní happening základních uměleckých škol neopomněl ani krajské město. V něm se do v úterý do oslav zapojily obě městské školy, ZUŠ Habrmanova a ZUŠ Střezina.

30.5.2017

Medvídek Wrr míří na Slovensko. I kvůli výletu se odkládá křest

Hradec Králové - Odtrhnout děti aspoň na chvíli od počítačů a vrátit jim lásku ke knížkám – takový cíl si před pár lety dalo duo hradeckých ilustrátorů a vrhlo se na tvorbu pohádkového příběhu o jednom vykutáleném medvídkovi jménem Wrr.

30.5.2017

TOP 09 povede do voleb v kraji Leoš Heger

Hradec Králové - Lídrem kandidátky TOP 09 do nadcházejících sněmovních voleb bude v Královéhradeckém kraji poslanec a krajský zastupitel Leoš Heger (69). Deník o tom informovala krajská manažerka TOP 09 Romana Putnová.

30.5.2017

Pelta poslal Hradci 'noty': Chce lepší stadion. Zastupitelé s ním souhlasí

Hradec Králové - Hradečtí zastupitelé v úterý vyslyšeli prosbu bosse Pelty a fotbalovému stadionu přiklepli o 150 milionů korun navíc.

30.5.2017

Zmrzlina v hávu dřeva upoutává pohledy

Hradec Králové - Nedaleko rušné křižovatky V Lipkách se v minulém týdnu stal středobodem malý stánek pod krásně rozkvetlým kaštanem.

30.5.2017

Proměna náměstí je v nedohlednu

Hradec Králové - Úřad by rád o Velkém náměstí rozhodl do konce roku. I tak se ovšem dají očekávat další průtahy.

30.5.2017

Památka, nebo obyčejná ruina? Mlýn by se měl do měsíce dočkat konečného verdiktu

Třebechovice pod Orebem - Ministerstvo kultury stále drží ve svých rukou osud Hajnišova mlýna. Definitivně by komise mohla rozhodnout už za pár týdnů.

30.5.2017

Sledujte hradecké zastupitelstvo on-line

Hradec Králové - Pokud máte připojení k internetu, můžete sledovat průběh zasedání zastupitelstva města kdekoliv.

30.5.2017

Modrá stuha putuje do Hrádku

Hrádek - Významné ocenění v rámci krajského projektu Vesnice roku 2017 si na Hradecku odnáší obec Hrádek. Ta získala takzvanou Modrou stuhu. Komise vyzvedla tímto oceněním především rozvoj společenského života v obci.

30.5.2017

Boj o tuny pokračuje. Na most se vrátí autobusy

Hradec Králové - Po několika probděných nocích má teď jednatel pískovny Marokánka Tomáš Mareček polovinu svého spánku zpět. Královéhradecký krajský úřad totiž zveřejnil svoji vizi, jak bude pokračovat oprava mostu v Krňovicích.

29.5.2017

Letní slunovrat umožní lepší pozorování umělých družic

Hradec Králové - Léto letos tradičně začíná 21. června, a to v 6.24 hodin středoevropského letního času. Slunce je nad obratníkem Raka a v poledne u nás také nejvýš nad obzorem. Noci jsou krátké a světlé. I přesto můžeme na obloze ledacos zahlédnout.

29.5.2017

Na jednom břehu se slavilo patnáct let

Hradec Králové - „Jediným důvodem, proč jsme šťastní, je to, že jsme se rozhodli být šťastní."

28.5.2017

Škola slaví v tuzemsku velký úspěch se svým slovníkem

Hradec Králové - Střední škola pro neslyšící z Hradce Králové, odborníky hodnocena jako nejlepší speciální škola pro děti s vadami sluchu v naší zemi, je zapojena do mezinárodního projektu Spreadthesign - Partnership, který byl zahájen v roce 2007 pod vedením Thomase Lydell Olsena ze švédského Orebro.

28.5.2017

Tanečníci z Hradce dosáhli na 'zlatý hattrick'

Hradec Králové - Tři zlaté medaile znamenající tři vítězství sice nejsou hattrickem v pravém slova smyslu, jak jej známe např. v hokeji, ale je to velký úspěch taneční formace s názvem Sen Taneční školy TAK Dance Krok Hradec Králové, v kategorii plesových choreografií na soutěži Czech Dance Tour 2017, soutěže, jejímž cílem bylo roztančit Česko.

28.5.2017

Kam za sportem v regionu během dne?

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní akce v regionu.

27.5.2017

ČSSD v kraji povede do sněmovních voleb Jan Birke

Hradec Králové - O volebním lídrovi sociální demokracie v Královéhradeckém kraji je jasno.Členové strany odsouhlasili kandidátku navrženou Krajským výkonným výborem ČSSD, takže sociální demokracii v kraji povede do voleb poslanec a starosta Náchoda Jan Birke. Informoval o tom mluvčí ČSSD Mikuláš Klang.

27.5.2017

Vypulírované historické škodovky vyrazily na orientační závod

Hradec Králové - Na sto padesát historických osobních vozů v sobotu brázdilo východočeské silnice při orientačním závodě, který byl součástí už 27. srazu vozidel Škoda Octavia a dalších veteránů značky Škoda v královéhradeckém autokempu Stříbrný rybník.

AKTUALIZOVÁNO
27.5.2017

Hradecké nábřeží zdobili výtvarníci. Řešili recyklaci

Hradec Králové - Nábřeží umělců mělo štěstí na počasí: výtvarníci a řemeslníci vystavovali, šokovali i prodávali.

27.5.2017

Youtubeři namlouvají dětem: Kouření je vlastně zdravé

Hradec Kálové - Děti se zhlédly v elektronických cigaretách, které „nabízejí" youtubeři.

27.5.2017

Jarmark zpestřil Nábřeží umělců

Hradec Králové - V pátek v dopoledních hodinách doplnil čtvrtý ročník výtvarného projektu Nábřeží umělců v krajském městě takzvaný Umělecký jarmark.

26.5.2017

U gymnázia zavlála britská vlajka

Hradec Králové - Již třetího ročníku soutěže Travel Award se zúčastnili studenti hradeckého Gybonu. Návštěvou je poctil i bývalý velvyslanec.

26.5.2017

Nechtějí vysílač. Bojí se o zdraví

Černilov - Desítkami podpisů se místní postavili proti záměrům operátora.

26.5.2017

Muzejní noc můžete strávit na hradeckém 'Hučáku'

Hradec Králové - Páteční Královéhradeckou Muzejní noc oslaví i malá vodní elektrárna „Hučák" a Informační centrum Obnovitelných zdrojů v centru Hradce Králové.

26.5.2017

Restauracím bude hrozit pokuta až 50 tisíc korun

Hradec Králové - Soumrak kuřáků v restauracích se blíží – od příští středy si tam nezapálí. Zda hostinští a hosté zákaz dodržují, budou kontrolovat hygienici. Za porušení zákona hrozí vysoké pokuty.

26.5.2017

Řidiče opět potrápil nadměrný náklad

Hradec Králové - Od hradecké firmy Hapex ve čtvrtek opět vyjel nadměrný náklad. Nádrž vyrobená ve firmě ZVU Strojírny se vydala na svou přes dvě stě kilometrů dlouhou trasu do Litvínova v 19 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies