VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

26.3.2017

Festival Jeden svět je za dveřmi

Hradec Králové - Hradecké artové kino Bio Central bude už popáté hostit festival Jeden svět.

26.3.2017

Kaštanka má nové 'nájemníky'. Je místem žabích námluv

Hradec Králové - Jaro nezačalo v hradecké aleji Kaštanka probouzet pouze pupeny vzrostlých jírovců, ale přivábilo pod koruny stromů i velké množství turistů. Po několika letech jsou místní obyvatelé opět svědky námluv chráněných obojživelníků.

26.3.2017

Konvoj projel Hradcem i Náchodem, Česko opustil po 15. hodině

Hradec Králové - V sedm hodin ráno vyrazil ze Staré Boleslavi vojenský konvoj. Kolona 125 vozidel s téměř 550 americkými a britskými vojáky pokračuje přes Hradec Králové a Náchod do Polska, kde budou působit v rámci snahy o posílení východoevropské části NATO. Cestu obrněných transportérů a další armádní techniky sledovali naši zpravodajové.

26.3.2017

Hradec - město hypermarketů? Zatím bez Globusu

Hradec Králové - Pokud by se životní úroveň počítala v počtu hypermarketů, žili by obyvatelé Hradce Králové v blahobytu. Za posledních dvacet let tu vyrostlo hned několik „chrámů" konzumu.

25.3.2017

Babiš dostával dotazy na tělo

Hradec Králové - „Evropa je ve velké krizi a je v situaci, kdy ani sama neví, co se stane," řekl ve čtvrtek studentům UHK ministr financí Andrej Babiš (ANO), který předstoupil před zaplněnou aulu s přednáškou o zahraniční politice.

25.3.2017

V neděli krajem opět projede americká vojenská kolona

Hradecko, Náchodsko - Radost pro fanoušky vojenské techniky, starosti pro řidiče. Krajem v neděli opět projede americký vojenský konvoj.

25.3.2017

Hučák se otevře pro veřejnost

Hradec Králové - V rámci Dne vody - slavil se 22. března - si připravili na sobotu od 10 do 16 hodin energetici zajímavou akci.

24.3.2017

Kraj musí na platy záchranářů najít miliony

Hradec Králové - Až dvacet milionů korun. To je částka, kterou kraj bude muset vydat na mzdy pracovníků záchranné služby Královéhradeckého kraje. Peníze přitom měly přijít odjinud.

24.3.2017

Kaštanku čeká velký úklid

Hradec Králové - Hradeckou alej Kaštanka, která v nedávné době získala ocenění Alej roku 2016 a které hrozí vykácení kvůli plánovanému zdvoukolejnění trati mezi oběma východočeskými metropolemi, čeká v pátek velký úklid.

24.3.2017

ANO chce, aby zastupitelstvo stáhlo z jednání bod o odvolání Dostálové

Hradec Králové - Hnutí ANO navrhne, aby krajské zastupitelstvo stáhlo ze svého pondělního jednání bod o odvolání zastupitelky Kláry Dostálové.

23.3.2017

Babiš přeplněnou aulu zaujal, ale vysloužil si i dotazy 'na tělo'

Hradec Králové - „Evropa je ve velké krizi a je v situaci, kdy ani sama neví, co se stane," řekl ve čtvrtek studentům Univerzity Hradec Králové ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který odpoledne předstoupil před zaplněnu aulu s přednáškou o zahraniční politice.

23.3.2017

Ředitel Boni pueri Pavel Horák převzal prestižní cenu

Hradec Králové - Před pár dny se řediteli známého hradeckého sboru Boni pueri, Pavlu Horákovi, dostalo dalšího významného ocenění - obdržel cenu Ferdinanda Vacha, kterou významným osobnostem uděluje Nadace Český hudební fond, Unie českých pěveckých sborů a Sdružení sborových dirigentů.

23.3.2017

Kiosky čeká oprava. Už podruhé

Hradec Králové - Hradečtí radní schválili zadávací řízení na opravu kiosků na Pražském mostě. Museli tak učinit už podruhé. Předchozí firma totiž stavební práce nedotáhla do konce a hradecká radnice je dokonce připravena celou věc dořešit u soudu.

23.3.2017

Teplé počasí probudilo klíšťata. Lidé si mají dávat větší pozor

Královéhradecko - V loňském roce se v Česku nakazilo klíšťovou encefalitidou 565 lidí. To je nejvíce za poslední tři roky. A právě teď klíšťatům začíná nová sezona.

23.3.2017

Zimní stadion je malý. Může se rozrůst?

Hradec Králové - Město zažívá hokejový boom. A nejen díky postupu do semifinále extraligy. Zázemí zimního stadionumu však už nestačí.

23.3.2017

Uletěly vám včely? Možná našly domov v Draku

Hradec Králové - Mezidruhovou komunikaci zahájilo hradecké divadlo Drak na první jarní den. Na jeho střeše byly nainstalovány úly a založeno včelstvo.

23.3.2017

Andrej Babiš se setká se studenty

Hradec Králové - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) bude ve čtvrtek odpoledne přednášet na Univerzitě Hradec Králové a pak besedovat se studenty.

23.3.2017

Ochránci zvířat se sešli v muzeu

Hradec Králové - Setkání dobrovolníků a ochránců zvířat se konalo ve středu po 17. hodině v Kavárně Muzea východních Čech.

23.3.2017

Generali nezačne stavět své sídlo naproti Aničce ani letos

Hradec Králové - Už šest let je naproti hradecké vile Anička jen zplanýrovaná parcela po bývalé prvorepublikové vile.

22.3.2017

Město 'vyřešilo' úklid podél Labe. Část cyklostezky zrušilo

Hradec Králové - Krajskou metropolí prochází mezinárodní cyklotrasa, takzvaná Labská stezka č. 2, která kopíruje celý tok Labe až do Hamburku.

22.3.2017

Město si už našlo právního zástupce

Hradec Králové - Na úterním zasedání hradeckých radních se rozhodlo o tom, kdo bude krajskou metropoli zastupovat v soudním sporu s developerskou firmou CTP.

22.3.2017

Labyrint divadla Drak je 'včelí úl'

Hradec Králové - Od středečního dne začala v Labyrintu hradeckého divadla Drak netradiční výstava Včelí dům. Výstava je transformací výtvarného a divadelního labyrintu do imaginárního včelího úlu.

21.3.2017

Velké náměstí odkrývá svá tajemství

Hradec Králové - Nové kapitoly do své historie si v letošním roce zapíše Hradec Králové.

21.3.2017

Libor Bohdanecký: muž, který se snaží vyhrát nad osudem

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Šestačtyřicetiletý Libor Bohdanecký byl téměř 20 let oporou hradeckého hasičského záchranného sboru. Před osmi měsíci utrpěl vážný úraz. Úraz, který obrátil jeho dosavadní život o 180 stupňů a upoutal ho invalidní vozík.

21.3.2017

O 'votroky' mají zájem Kratonohy

Hradec Králové - Hradecký fotbalový klub by mohl skončit v místních rukou. Kromě investora Alessandra Barilliho z Itálie a ikony zdejšího fotbalu Ivo Ulicha o něj totiž projevila zájem i hradecká firma Koncendo.

21.3.2017

Hrádek potřebuje na opravu budov miliony korun

Hrádek u Nechanic - Chátrající hospodářské budovy by mohly projít opravou. „Za pět minut dvanáct," říká kastelán.

21.3.2017

Muže vyděsil nález těla ve křoví

Třebechovice pod Orebem - Děsivý zážitek přinesl nedávný jarní úklid ve městě pod Orebem.

21.3.2017

V kostce z Hradecka: Na radě města i o obnově muzea

Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Na svém úterním zasedání se Rada města Hradce Králové bude mimo jiné zabývat i navýšením finančních prostředků v rámci revitalizace budovy Muzea východních Čech.

20.3.2017

Okolo Hradce projede konvoj americké armády

Královéhradecko - Již tuto neděli zavítá do východních Čech americká armáda.

20.3.2017

Přednáška pojedná o fungování Evropské unie a 'Brexitu'

Hradec Králové - Klub krajských zastupitelů Koalice pro Královéhradecký kraj zve na přednášku s besedou s názvem „Fungování EU a Brexit".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies