VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

23.6.2017

Thálie rozevřela náruč. Vešlo se do ní všechno, co patří k divadlu

Hradec Králové - Velký svátek divadla je tady! V pátek začíná 23. ročník festivalu Divadlo evropských regionů.

22.6.2017

Královéhradecký kraj je na třetím místě v recyklaci elektra

Hradec Králové - Obyvatelé Královéhradeckého kraje jsou opět v něčem první - v minulém roce odevzdali k recyklaci o více než jeden kilogram více elektra na osobu než v předešlém roce.

22.6.2017

V lesích se bude grilovat dál. Suchu navzdory

Hradec Králové - Lesníci zatím nebudou kvůli suchu omezovat provoz grilů a ohnišť.

22.6.2017

Hokejisté šli příkladem a darovali krev

Hradec Králové - Přes 18 tisíc odběrů krve provedou ročně lékaři ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. V průměru to znamená, že od dárců za rok získají kolem devíti tisíc litrů.

22.6.2017

Exekutorský úřad ve čtvrtek bezplatně radí

Hradec Králové - Pro zájemce o radu ohledně exekucí a dluhů ve čtvrtek své dveře otevřel exekutorský úřad v Hradci Králové.

22.6.2017

Rozchod s Ulichem? Dobrý krok, shodují se politici

Hradec Králové - Nestává se často, aby si opozice notovala při jednání o zásadních bodech s koaličním vedením města. Úterní zasedání zastupitelstva však takový úkaz přineslo.

21.6.2017

Zdravotní sestry dostanou přidáno

Východní Čechy - Dva tisíce korun navíc přistanou od srpna na účtech sestrám i dalším pracovníkům nemocnic.

21.6.2017

Ve středu ráno začalo léto - čas tropů a zmrzliny

Královéhradecko - Počasí zůstává tropické, ale případné stížnosti na vedro už nejsou na místě. Ve středu ráno krátce před půl šestou totiž začalo astronomické léto, takže horko je oficiálně povoleno.

21.6.2017

Hradečané slaví olympijský den

Hradec Králové - Mezinárodní Olympijský den ve středu nadšenci sportu oslavují T-mobile olympijským během, který se koná po celé České republice.

21.6.2017

Město se zbaví chátrající chaty

Hradec Králové - Co s nevyužívaným, ale poměrně lukrativním majetkem? To v úterý vyřešili hradečtí zastupitelé. Rozhodli se prodat chatu Květa, která se nachází v Peci pod Sněžkou.

20.6.2017

V rozáriu jsou k vidění vítězné růže

Hradec Králové - Milovníci květin mají v těchto dnech možnost pokochat se nejmodernějšími druhy růží od šlechtitelů z celé Evropy na 35. ročníku mezinárodní soutěže novinek růží, který právě začal v královéhradeckém rozáriu.

20.6.2017

Bono Publico se na čtyři měsíce uzavře

Hradec Králové - Historické schodiště v centru města čeká oprava. Poškozené je od vandalů i vlhkosti a soli.

AKTUALIZOVÁNO
20.6.2017

Rozvod ještě před sňatkem. Fotbal dál hledá spasitele

Hradec Králové - Ještě před časem to vypadalo jako hotová věc a Ivo Ulich se zdál být jasným spasitelem hradeckého fotbalu. Po úterním zastupitelstvu je však vše jinak a město dál hledá strategického partnera.

20.6.2017

Hradec stále víc dusí doprava

Hradec Králové - Dopravní zatížení silnic v krajském městě oproti minulým letům postupně narůstá.

20.6.2017

Zastupitelé budou v úterý řešit fotbal

Hradec Králové - V úterý od 13 hodin se koná další zasedání hradeckého zastupitelstva ve velkém sále Adalbertina.

20.6.2017

Zatoulanou ženu našel až policejní pes

Chlumec nad Cidlinou - Přes 30 policistů se koncem uplynulého víkendu zapojilo do rozsáhlé pátrací akce v okolí Chlumce nad Cidlinou. Desetihodinové hledání, do kterého byl zapojen i vrtulník s termovizí, vyvolaly obavy o život osmdesátileté ženy, kterou postrádal její syn.

20.6.2017

Benešovka se dočkala drobných oprav. Kvůli bezpečnosti

Hradec Králové - Hororová třída. Tak by se podle místních obyvatel dala překřtít třída E. Beneše, která měla být ještě za minulého režimu chloubou města. Dnes však její stav místy připomíná spíš záběry z Černobylu.

19.6.2017

Plachtu propojí cyklostezka a chodník za 13 milionů, na sídliště pojede i MHD

Hradec Králové - Kvalitnější dopravní infrastrukturu připravuje město na sídlišti Plachta. Nový chodník a stezka pro cyklisty propojí tuto část města s ulicí Na Brně, v příštím roce by měla na sídliště zajíždět nová linka městské hromadné dopravy.

19.6.2017

Bude se v Hradci vyučovat „zapichování jehliček“? Možná za čtyři roky

Hradec Králové - Když prošla Senátem novela, která má uzákonit podmínky vzdělání pro poskytovatele tradiční čínské medicíny, obrátily se všechny zraky k Hradci Králové. Zdejší Fakultní nemocnice totiž již několik let provozuje ambulanci tradiční čínské medicíny.

19.6.2017

Hradec bojoval pod koši i v sadech

Hradec Králové - Svátek basketbalu zaplnil stadion i přilehlé okolí.

18.6.2017

Konference přinesla vyhlášení soutěže v třídění odpadů

Hradec Králové - V třídění obalových odpadů je Česká republika na evropské špičce. Odpověď na to, kde třídí lidé ve všech směrech nejlépe, nám dávají výsledky celostátní soutěže obcí v třídění odpadů O křišťálovou popelnici 2016.

18.6.2017

Město přidá na opravy chráněných budov téměř deset milionů

Hradec Králové - S podporou z městského rozpočtu mohou počítat majitelé domů, které jsou pod ochranou památkářů. Dotaci obdrží také celá řada kulturních a sportovních akcí, které se budou konat ve druhém pololetí letošního roku a splnily podmínky dotačního programu města.

17.6.2017

Oceněná. Křižovatka Koruna zvítězila

Hradec Králové - Titul Dopravní stavba roku získala křižovatka Koruna v Hradci Králové. Stavba vybudovaná podle návrhu architekta Patrika Kotase soutěžila v kategorii silničních a dopravních staveb.

17.6.2017

Bydžov se poklonil světové řidičce Elišce Junkové

Nový Bydžov - Auta, motorky a kola všech různých značek i roku „narození" se o víkendu sjely do Nového Bydžova na start již dvaadvacátého ročník auto-moto-veterán závodu Novobydžovský čtverec - memoriál Elišky Junkové.

17.6.2017

Hradečtí stepaři přivezli z mistrovství Evropy tři kovy

Hradec Králové - Minulý víkend se do Prahy sjeli nejlepší stepaři z celé Evropy, aby zde bojovali o tituly mistrů Evropy ve všech kategoriích. Hradečtí stepaři z klubu Tap Dance Company Avalanche přivezli hned tři cenné kovy. Jedna ze skupin mistrovství vyhrála již potřetí.

17.6.2017

Novobydžovský čtverec provětrá motory starých veteránů

Nový Bydžov - V sobotu 17. června odstartuje z Masarykova náměstí v Novém Bydžově 22. ročník auto-moto-veterán závodu Novobydžovský čtverec - memoriál Elišky Junkové. Na start je přihlášeno přibližně osm desítek posádek automobilů a motocyklů.

17.6.2017

Letiště opět myslí na hendikepované

Hradec Králové - Již v sobotu se na královéhradeckém letišti uskuteční desátý ročník charitativní akce s názvem Open Skies for Handicapped.

17.6.2017

V Hradci vypukla slavnost basketbalu

Hradec Králové - V krajském městě začalo mistrovství Evropy v basketbalu žen.

16.6.2017

Archeologové zvou na vítání léta v mladší době kamenné

Všestary - V Archeoparku pravěku Všestary o tomto víkendu přivítají léto. Sobotní a nedělní akce s názvem Vítání léta v mladší době kamenné je dalším pokračovaním pravidelných tématických víkendů.

16.6.2017

Hospic hledá vhodné místo

Hradec Králové - V krajském městě by v dohledné době měl vzniknout první hospic. Podle zástupců Královéhradeckého kraje na zřízení nového lůžkového hospice pracuje Diecézní katolická charita Hradec Králové, jelikož ve městě tato služba chybí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení