VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

8.5.2017

Ve Vysoké si připomněli operaci Barium

Vysoká nad Labem - O prodlouženém víkendu si ve Vysoké nad Labem si připomněli takzvanou operaci Barium. V neděli u místního pomníku vystoupil i starosta obce Jiří Horák.

8.5.2017

Bourající Abraham i pokus o světový rekord. Taková bude Helicopter a Rally Show

Hradec Králové - Prototyp létajícího vozidla, které se ve vzduchu vznáší jako vírník a po přistání dokáže jet po silnici jako automobil, pokus o ustavení nového světového rekordu či vrtulníkem odvážený „zraněný" jezdec MotoGP Karel Abraham.

8.5.2017

Hasiči si připravili den otevřených dveří

Hradec Králové - Od 9 do 16 hodin dnes královéhradečtí hasiči otevřeli své dveře.

8.5.2017

Kraj rozdal pamětní medaile a přivítal nové hasiče

Hradec Králové - Sváteční pondělí bylo na hradeckém Pivovarském náměstí v dopoledních hodinách ve znamení takzvaného Dne kraje.

8.5.2017

Přeplněné školky? V Hradci často zbývají volná místa

Hradec Králové - Letos se do mateřinek musí povinně dostat předškoláci. Budou kapacity stačit?

7.5.2017

'Ostře sledovaná prsa' na Baťkově náměstí

Hradec Králové - O tom, jak je prevence v boji proti rakovině prsu důležitá, se mohou nejen ženy dozvědět na Baťkově náměstí od 6. do 14. května, kde probíhá zdravotně-osvětová akce s názvem Ostře sledovaná prsa.

7.5.2017

Paddleboardová sezona odstartovala

Hradec Králové - Adrenalinová zábava, při které se stojí na prkně podobnému surfu a k pohybu se používá dlouhého pádla, odstartovala tuto neděli.

7.5.2017

Sovětice byly plné krav a zemědělské techniky

Sovětice - Ani pošmourné počasí neodradilo návštěvníky, aby v pátek zavítali na jednu z nejprestižnějších zemědělských akcí v republice, kterou již poosmé hostily Sovětice.

7.5.2017

Kampaň Ostře sledovaná prsa naučí, jak pečovat o zdraví prsou

Hradec Králové - Prsní stan - takové zařízení je k vidění od této neděle až do příští neděle na hradeckém Baťkově náměstí.

6.5.2017

Muž vylovil z řeky v centru Hradce funkční granát

Hradec Králové - Neobvyklý a hlavně nebezpečný nález se podařilo objevit jednomu hledači mincí v Hradci Králové. V řece protékající centrem města, konkrétně v Labi poblíž Sokola, totiž nalezl granát.

6.5.2017

Centrum vzbuzuje i obavy

Hradec Králové - Místní se bojí, jestli testování leteckých motorů nezvýší hluk.

6.5.2017

Dominanta Smiřic se otevře veřejnosti

Smiřice - O víkendu se po zimním spánku opět veřejnosti otevírá dominanta Smiřic - kaple Zjevení Páně.

5.5.2017

O vzniku nového centra se diskutovalo

Hradec Králové - Ve čtvrtek se v odpoledních hodinách konala veřejná debata na královéhradeckém letišti. Ústředním motivem veřejného setkání byla plánovaná výstavba evropského centra na testování leteckých motorů.

5.5.2017

Lidé čekali ve frontě na vstupenky na festival od půl páté ráno

Hradec Králové - Ve čtvrtek zahájilo Klicperovo divadlo předprodej vstupenek na festival Divadlo evropských regionů.

5.5.2017

Severní terasy se rozpadají. Omezení se dotkne i festivalu

Hradec Králové - Staré městské hradby v Žižkových sadech jsou nebezpečné, sesouvají se. Některá místa město uzavřelo. Dotkne se to i tradiční akce Divadlo evropských regionů.

5.5.2017

Tradiční zemědělský den v Sověticích se koná již v pátek

Sovětice - Již v pátek se koná jedna z prestižních zemědělských akcí v republice. V Sověticích na Hradecku své brány otevřela společnost Mžany a veřejnost pozvala na zemědělský den. Letos již poosmé.

4.5.2017

Poprvé navrhla osobnosti na pamětní medaile veřejnost

Královéhradecko - Na sváteční pondělí předá hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán pamětní medaile významným regionálním osobnostem. Letos poprvé mohla do nominace zasáhnout i veřejnost svými návrhy.

4.5.2017

Pomůže fotbal basketbalu?

Hradec Králové - Zatímco hradečtí fotbalisté se v posledních letech motají v ligových tabulkách buď na dně té prvoligové, nebo na špici druholigové, zdejší basketbalistky se již zabydlely na předních příčkách nejvyšší domácí soutěže.

4.5.2017

Do projektu obědů pro chudé děti se přihlásilo 35 škol

Hradec Králové - Do projektu Obědy do škol, který proplácí dětem z chudých rodin obědy ve školních jídelnách, se v Královéhradeckém kraji přihlásilo 35 základních a mateřských škol.

4.5.2017

'Aréna je podmínka,' říká Ulich. Vstoupí do klubu?

Hradec Králové - Je to na spadnutí, ale hotovo ještě není. Vstup bývalého reprezentanta Iva Ulicha a jeho partnerů do hradeckého fotbalového klubu rozhodně není definitivní.

4.5.2017

Zemědělci a hosté u kulatého stolu

Sovětice - Již ve čtvrtek společně zasednou u kulatého stolu v Sověticích významní představitelé zemědělsko-potravinářského sektoru a další hosté. Jedním z nich bude velvyslanec Kazachstánu pro Českou a Slovenskou republiku Serzhan Abdykaromov.

4.5.2017

Cestující čeká zásadní změna

Královéhradecko - Od začátku května došlo ke zkrácení spoje 19 linky 660577 Rychnov nad Kněžnou - Hradec Králové s odjezdem v 5.35 hodin z Rychnova, který nově končí v Týništi nad Orlicí.

3.5.2017

Na severu Saturnu začne léto

Hradec Králové - Ve středu 24. května začíná na severní polokouli léto. Po dlouhých sedmi letech od konce poslední zimy nastává slunovrat. Ovšem nikoli na Zemi, ale na Saturnu.

3.5.2017

Hradečtí strážníci se budou po městě prohánět elektromobilem

Hradec Králové - Téměř půl roku nebo šest tisíc kilometrů. Tak dlouho vypomůže v ostrém provozu strážníkům Městské policie Hradec Králové vůz BMW poháněný elektřinou.

3.5.2017

Další dopoledne se neslo ve znamení farmářských trhů

Hradec Králové - V sobotu dopoledne zaplnili Gayerova kasárna producenti s kvalitními potravinářskými výrobky nejen z hradeckého regionu. Konaly se totiž v pořadí již druhé farmářské trhy v tomto roce.

3.5.2017

Náměstí Osvoboditelů patřilo brannému závodu

Hradec Králové - V sobotu si do centra Hradce přišli prověřit své síly nadšení sportovci. Konal se totiž dvanáctý ročník branného závodu, který tradičně pořádá Unie studentů a přátel Fakulty vojenského zdravotnictví.

3.5.2017

Skládka, nebo oblíbená řeka? Dobrovolníci se znovu poprali s nepořádkem v Orlici

Královéhradecko - Přes tři stovky vodáků koncem dubna vylovily z Tiché a Divoké Orlice okolo čtyř tun odpadků.

3.5.2017

Stavba stezky do Pardubic začne letos

Východní Čechy - Stavba prvního úseku cyklostezky mezi Hradcem Králové a Pardubicemi by mohla začít do konce letošního roku.

3.5.2017

Soutěž zná výherce lístků na MS v hokeji

Východní Čechy - Až do úterní 16. hodiny mohli čtenáři Deníku soutěžit o lístky na MS v hokeji, které poskytla automobilka Škoda Auto, jež letos oslaví 25 narozeniny s hokejovou federací IIHF.

3.5.2017

Kotlíkové dotace 'zmizely' za 11 vteřin

Hradec Králové - Pouze 11 vteřin stačilo na to, aby se rozdělilo 20 milionů korun v rámci první vlny kotlíkových dotací v Královéhradeckém kraji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies