VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hradecko

16.6.2017

Krysy, špína a zápach. Obyvatelé domu ve Wonkově ulici žijí na skládce

Hradec Králové - Hradečané začali podepisovat petici za vyřešení stavu domu č. 783 ve Wonkově ulici.

16.6.2017

Jak si študáci adoptovali Víly basketbalu

Hradec Králové - Usednou na tribuny hradeckého hokejového stadionu a spustí: „Potanin Perileri!" Na hlavě škrabošky, jejichž ústředním motivem je maskot zvaný Miau.

16.6.2017

Fakultka láká sestry na odměnu 100 tisíc

Hradec Králové - Nedostatek zdravotních sester řeší hradecká fakultní nemocnice finanční motivací. Sestry tu pak musí pracovat nejméně dva roky.

16.6.2017

Památkou není, ale zůstane stát

Třebechovice pod Orebem - Šalamounské rozhodnutí ministra odsunulo řešení budoucnosti Hajnišova mlýna.

16.6.2017

Ledová kostka se převlékla do basketbalových barev

Hradec Králové - Ticho, že by člověk slyšel upadnout i špendlík, přerušuje jen pískot podrážek a dopady basketbalových míčů. Je krátce před čtvrteční desátou hodinou dopoledne a palubovka hradeckého zimního stadionu, který od pátečního dne hosti prestižní akci - mistrovství Evropy v basketbale žen, právě patří hráčkám s nápisem Belarus na prsou.

15.6.2017

Léto už je tady. Na plantáži se červená a voní jahodami

Královéhradecko - Jahody táhnou. I kvůli chladnému začátku jara, kdy mrazivé počasí dosáhlo i do malých zahrádek, je letos zájem o samosběr jahod daleko vyšší než loni.

15.6.2017

„Malíři ulic“ přenesli graffiti na náměstí

Hradec Králové - Už po jedenácté se na hradeckém Ulrichově náměstí ve středu odpoledne sešli sprejeři na Graffiti Street Jam. Pod patronátem organizace Prostor Pro se mohli v centru krajského města beztrestně „vyřádit".

15.6.2017

Mistrovství omezí dopravu v centru krajského města

Hradec Králové - Už v pátek odstartuje i v krajském městě mistrovství Evropy v basketbalu žen 2017. Středobodem šampionátu bude zimní stadion v Hradci Králové a jeho okolí. O tomto víkendu se v Jiráskových sadech také koná Festival sportu.

15.6.2017

Videomapping uzavře silnici

Hradec Králové - Již ve čtvrtek se krajská metropole stane středobodem basketbalového světa. Tedy alespoň toho evropského.

15.6.2017

Hajnišův mlýn není památkou

Třebechovice pod Orebem - Osud třebechovického Hajnišova mlýna se opět zamotal. V těchto dnech totiž ministr kultury Daniel Herman vyšel vstříc takzvanému rozkladu třebechovické radnice, které se nelíbilo, že mlýn byl ministerstvem prohlášen za kulturní památku.

15.6.2017

Jízdní řád Matyáše Nováka: Nejdřív slepice, pak basketbal

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Kdo by od klavírního virtuosa čekal, že se všude pohybuje jen ve fraku a v šatech šitých na míru, u devatenáctiletého hradeckého talentu Matyáše Nováka by s tímto zaškatulkováním neuspěl.

14.6.2017

Zakleté kiosky na Pražském mostě se budou opravovat

Hradec Králové - Hradec měl s opravou dvou historických staveb problémy.

14.6.2017

Knihovna dá prostor osvícencům

Hradec Králové - Ve večerních hodinách, konkrétně od 18 hodin, zavládne v hradecké Studijní a vědecké knihovny duch osvícenského rozumu.

14.6.2017

Basketbal omezí hradeckou dopravu

Hradec Králové - Řidiči musí přečkat dopravní komplikace v centru města.

14.6.2017

Z muzea bude výhled na město

Hradec Králové - Připravovaná rekonstrukce budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové přinese obyvatelům a návštěvníkům města celou řadu novinek. Tou největší bude zpřístupnění terasy u kopule na střeše této národní kulturní památky.

14.6.2017

Vyfoťte se s trofejí pro mistryně

Hradec Králové - Ještě ve středu si mohou zájemci v hradeckém Auparku prohlédnout trofej pro vítěze mistrovství Evropy v basketbalu žen, které se letos odehrává v Praze a Hradci Králové.

14.6.2017

Se sprejem do ulic aneb Hradec si užije Graffiti Street Jam

Hradec Králové - Někteří je považují za vandaly, jiní za umělce ulic. A právě tu uměleckou část ukáže ve středu mezi 14. a 19. hodinou Graffiti Street Jam na hradeckém Ulrichově náměstí.

14.6.2017

Léčba ženy z Královéhradecka přišla loni na 11,8 milionu korun

Hradec Králové - Seznam nejnákladnějších pacientů za uplynulý rok zveřejňuje pojišťovna Všeobecná zdravotní pojišťovna pravidelně.|

14.6.2017

Zestátnění letecké záchranky budí obavy

Hradec Králové - Budou za tři roky vrtulníky létat pod křídly státního podniku?

13.6.2017

V hradeckém kraji je na pořízení bytu potřeba 113 průměrných platů

Královéhradecko - Ceny bytů po několikaletém útlumu opět rostou. Týká se to nových i starších bytů, ceny rodinných domů a pozemků rostou pomaleji.

13.6.2017

Zaměstnanci charity dostanou kurz první pomoci

Hradec Králové - Dům Matky Terezy na hradeckém Pouchově volá ke svým klientům sanitku téměř každý den. Než ale přijede, musí zaměstnanci střediska poskytnout první pomoc sami.

12.6.2017

Událost týdne: Mistrovství Evropy začíná

Hradec Králové - V pátek 16. června odstartuje očekávané mistrovství Evropy v basketbalu žen 2017, které letos hostí Česká republika, prvními utkáními.

12.6.2017

Škola vychovává tlumočníky znakového jazyka

Hradec Králové - Když si neslyšící Michal z Trutnovska potřebuje zajít k lékaři nebo na úřad, má problém. Stát mu sice přiznává nárok na tlumočníka, už ale neřeší, kde ho sehnat a v jaké kvalitě.

12.6.2017

Lodě brázdí Labe téměř dvě desítky let. P.S.: Hledá se kapitán

Hradec Králové - Od konce devadesátých let provozují „flotilu" na hradeckém nábřeží. Pro takzvané paromily je to především koníček.

12.6.2017

Festivaly o hangáry nepřijdou

Hradec Králové - Takzvané úly na hradeckém letišti budou návštěvníkům sloužit už za necelý měsíc na festivalu Rock for People.

11.6.2017

Děti zažijí Chytré léto s Filozofickou fakultou UHK

Hradec Králové - Letos poprvé se na akademické půdě Univerzity Hradec Králové uskuteční příměstský tábor. Chytré léto s FFildou si děti užijí od 21. do 25. srpna. Závěr prázdnin jim tak může zpestřit zábavný program zaměřený na společenské vědy a historii.

11.6.2017

Hradečáci si vyzkouší sporty na vlastní kůži

Hradec Králové - Východočeská metropole se chystá na svoji doposud největší sportovní událost - mistrovství Evropy v basketbalu - a nabídne návštěvníkům i obyvatelům Hradce prožít mistrovství nejen jako pasivní divák a fanoušek, ale i jako aktivní sportovec. Hlavním doprovodným programem bude Festivalu sportu.

11.6.2017

Koncem měsíce nepoteče teplá voda

Hradec Králové - Firma Tepelné hospodářství Hradec Králové nepotěší 27. června své zákazníky. Kvůli tlakové zkoušce horkovodních rozvodů v celé soustavě zásobování teplem Elektrárny Opatovice, a. s. nepoteče v daný den teplá voda.

11.6.2017

Globus si oťukává Hradec. Vyroste?

Hradec Králové - O zákazníky z krajského města má zájem další nákupní řetězec.

10.6.2017

Smiřice opět žily folkem

Smiřice - Festival Smiřický hrnec v příštím roce čekají třicátiny. Ve slunnou červnovou sobotu byl místní areál sportovního stadionu opět svědkem dalšího folkového festivalu. Tentokrát s pořadovým číslem 29.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení