VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do hry o obchvat vstoupil také ombudsman

Česká Skalice - Přestože je na dobré cestě stavba provizorní komunikace tak zvaný obchvat obchvatu, která by měla obejít provozovnu sběrných surovin stojící v trase nynějšího obchvatu a odlehčit tak katastrofální dopravě v centru města, bude se nedokončeným obchvatem zabývat také ombudsman Otakar Motejl.

11.1.2009 1
SDÍLEJ:

Ombudsman Otakar MotejlFoto: Ludvík Hradilek

Ten to na konci minulého roku oznámil dopisem Jaroslavu Andresovi, předsedovi občanského sdružení Za obchvat České Skalice. Právě předseda tohoto sdružení a jeho zástupce Jiří Vít dali zhruba v polovině prosince podnět veřejnému chránci práv ombudsmanovi, aby se do složité kauzy vložil a vahou své funkce přispěl k řešení situace a pomohl zodpovědět čtyři zásadní otázky:

Jak je možné, že dva účastníci dominující v dokončení obchvatu, kterými jsou majitel sběrných surovin a Ředitelství silnic a dálnic, se už čtyři roky nemohou dohodnout na podmínkách výkupu pozemků a investice za bezmála 800 milionů korun není využívána ke svému účelu?

Dále chce sdružení vědět, proč ministerstvo dopravy je k problému lhostejné a uchyluje se pouze k chlácholivým dopisům, jak může státní odvolací orgán k odvolání na rozhodnutí o černé stavbě v arelálu provozovny sběrny nevydat žádné rozhodnutí?

Kromě toho sdružení konstatuje, že zahájení stavby obchvatu bylo provedeno v rozporu s platnými zákony, protože nebyly dokončeny výkupy pozemků v plném rozsahu.

„Občanské sdružení je vedeno jediným přáním, a to, aby transitní doprava byla převedena na obchvat a městu i jeho občanům se ulevilo od stresové situace,“ píší ombudsmanovi Andres s Vítem.

Ten se po seznámení s obsahem podstatných písemností rozhodl zahájit v této kauze šetření. „Obrátil jsem se s žádostí o podání stanoviska a vysvětlení k danému případu na ministra dopravy, ředitelku Krajského úřadu v Hradci Králové, ředitele Krajské hygienické stanice a starostu České Skalice. O výsledku šetření vás budu informovat,“ ujišťuje ombudsman Motejl.

Autor: Hynek Šnajdar

11.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Pavel Horák

Hradec Králové přišel o velikou osobnost kulturní scény

Přípravné fotbalové utkání v Hořicích: FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec.

Liga začíná, bojkot pokračuje

V Neratově začíná Menteatrál

Královéhradecko, Neratov - V pohraniční vesnici Neratov v pátek odpoledne vypukne již čtvrtý ročník festivalu Menteatrál.

Dálnice na Smiřice se odkládá na neurčito

Východní Čechy - „Musíme to vyřešit.“ Takovou ceduli teď může dát ŘSD před stroje, které se na přelomu září a října chystaly na navazující úsek dálnice D11 do Smiřic. Kdy se však do úseku silničáři pustí, zatím není známo.

Hradecké letiště o víkendu roztančí elektronická hudba

Hradec Králové - V pátek a v sobotu nabídne Festivalpark v Hradci Králové další dávku letního přísunu hudby. Propukne tu totiž 4. ročník AIR Festivalu, který přivítá světové hvězdy elektronické taneční hudby.

Tři stovky cyklistů objedou zemi. Zavítají také do východních Čech

Hradec Králové, Pardubice - Prvního srpna dopoledne se v Břevnovském klášteře v Praze rozezní varhany. Převor požehná třem stovkám cyklistů před startem pátého ročníku Metrostav handy cyklo maratonu okolo Česka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení