VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Gymnázia v opravách: Tyl se musí stěhovat

Hradec Králové - „Zařídit vše potřebné během půl roku se rovná zázraku,” tvrdí ředitel školy Robert Novák.

8.11.2011 1
SDÍLEJ:

Dočasné útočiště pro studenty Gymnázia J. K. Tyla v budově "Hlucháku" na Pospíšilově třídě.Foto: Deník/ Jan Jelínek

Budově hradeckého gymnázia Boženy Němcové konečně svítá na lepší časy. Již několik let není její stavební stav ideální a potřeboval by zásah v podobě rekonstrukce. Bohužel nejsou peníze. Během tohoto roku však alespoň proběhla rekonstrukce teplovodu a začala oprava střechy.

V části této budovy gymnázium sídlí již od roku 1981, celou budovu škola získala o dva roky později. Od té doby proběhla řada menších oprav. Na komplexní rekonstrukci se však stále čeká.

Během jara došlo ke kompletnímu předělání přívodu tepla. Na začátku prázdnin měla začít rekonstrukce střechy. Celá akce se bohužel zpozdila v důsledku změny firmy, která rekonstrukci vedla. Ta s pracemi začala až na přelomu srpna a září.

Rekonstruovat se bude celá střecha, včetně některých trámů. „Mělo by se jednat o komplexní výměnu střešní krytiny,“ řekl Ondřej Rusek, zástupce ředitele Gymnázia Boženy Němcové. Opravu plně financuje zřizovatel, kterým je Královéhradecký kraj.

„Průběh prací by nijak neměl zasáhnout do chodu školy,“ uvedl Ondřej Rusek. Jediným omezením, se kterým se škola setkává, je uzavření části jejího dvora kvůli stavebnímu lešení. S dělníky na střeše se studenti budou setkávat pravděpodobně až do začátku zimy.

Opravit bylo potřeba také rozpadající se omítku, která je místy ve velmi špatném stavu. Například v prostoru před školou musela být kvůli riziku jejího odtržení a pádu uzavřena jedna cesta ke škole.

Opravy školní budovy ale zasáhnou studenty gymnázia J. K. Tyla. Šest stovek studentů a padesát kantorů se tak přemístí do bývalého Ústavu hluchoněmých na Pospíšilově třídě.

„Osobně si myslím, že se stal zázrak, protože myšlenka stěhování vznikla v půlce března. Za půl roku se vše stihlo fyzicky i administrativně zvládnout,” uvedl Robert Novák, ředitel Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové.

Studenty čeká poslední týden 
ve staré budově

Ve středu 16. listopadu usednou studenti naposledy do lavic ve stávajícím objektu. Odpoledne odsud odjede první nákladní automobil s lavicemi a dalšími věcmi. Následující týden již gymnazisté zamíří do provizorního útočiště, které jim poskytl areál na Pospíšilově třídě.

Jistá omezení v „Hlucháku“ sice budou, ale díky spolupráci s okolními školami by neměla výuku ohrozit. „Do chemických laboratoří budeme chodit ve střední stavební škole. Kvůli chybějící tělocvičně jsme rozvrh upravili tak, že budou mít studenti dvouhodinovky tělocviku, a tak budou moct chodit na bruslení nebo do bazénu. Tělocvična je navíc ve stavebce,“ řekl Robert Novák.

Jídelna v objektu není, takže studenti budou muset na oběd do školní jídelny v Hradecké ulici. Zpět do původní budovy gymnázia J. K. Tyla by se všichni měli vrátit kolem jarních prázdnin v roce 2013.

Jan Pruška, David Kořínek

8.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krajský přebor ve fotbale: FK Náchod - FK Vysoká nad Labem.
3

Průcha: „Zatím to není ideální, ale potenciál tu je“

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice.

Bednář: „Zůstal bych při zemi"

Ve zkratce: Fulghum představí Opraváře Osudů

Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Slavný americký spisovatel Robert Fulghum v pátek večer představí v hradecké kavárně Kraft svou novou knihu Opravář osudů. Její děj se tentokrát odehrává v Praze, kam hlavní hrdina přijede, aby pátral po svých českých kořenech. V rámci večera návštěvníci zhlédnou také divadelní představení Co jsem to proboha udělal?

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Královéhradecko, Trutnov - Místo podpory členové spolku Stachelberg, který spravuje muzeum historie nad Trutnovem, schytali od státního úředníka spršku urážek. Chtěli přitom jen upozornit na historické události v roce 1938 a ucházet se o grant ministerstva kultury.

Tři stovky dobrovolníků čistily Krkonoše

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Od sobotního rána probíhal na území Krkonošského národního parku podzimní úklid hor.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení