Kolem Bydžova změřily síly dvojice nejen na kole

Nový Bydžov – „Sportu zdar a Mekkamenu zvláště!"  Říkáte si, že nevíte, o co se jedná? Pak vám unikla sobotní akce s názvem Mekkamen 2012.

4.6.2012 2

Mekkamen v Novém Bydžově.Foto: Mekkamen tým

Letos se navazovalo na předchozí úspěšný ročník sportovní a společenské akce pro aktivní nadšence bez ohledu na věk, pohlaví a rasu.  Hlavní těžiště představuje závod dvoučlenných týmů s disciplínami: jízda na dvojkole, plutí v kánoi a běh, to vše v délce 14,5 kilometru. Registrace, start a cíl byly v zahradě klubu Mekka, samotné klání probíhalo v okolí města Nový Bydžov. Účastníci byli rozděleni do tří kategorií, a to ženy, muži a smíšené dvojce, zúčastnilo se 64 soutěžících.

Mezi ženami  byla první  dvojice  Michaela Přibylová  a Eva Mikšíčková, mezi muži vyhráli  Martin Šafařík a Michal Pavelka, ve smíšených dvojicích získali zlaté medaile Michael Louda a Karolína Jahelková. Akce se zúčastnilo přibližně 300 návštěvníků.

Souběžně se sportovním závodem se uskutečnil doprovodný program pro děti. Byly pro ně připraveny dva skákací hrady, malování na obličej a jiné aktivity.