VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Přál bych si, aby se situace zklidnila,' řekl starosta

Nový Bydžov – Kolotoč jednání a dohod, pokračují kontroly. Tak by se dal charakterizovat současný stav ve městě a především na novobydžovské radnici. Radnice také oznámila policii podezření z přečinu šíření poplašné zprávy.

7.12.2010
SDÍLEJ:

Herna v Novém Bydžově.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

Začaly se totiž šířit zprávy, že radnice nebo sám starosta objednal na uplynulou sobotu zásah extrémistů ve městě. To opět vyvolalo znepokojení. „Nabídku pravicových radikálů jsme jasně odmítli, není to žádné řešení a touto cestou určitě jít nechceme. Ale mnozí si toto prohlášení vytrhli z kontextu. Proto jsme se obrátili na policii,“ uvedl starosta Nového Bydžova Pavel Louda.

Dál tu pokračují bezpečnostní opatření. „V zájmu bezpečnosti platí krátkodobá opatření, ale zároveň se snažíme dohodnout i na těch dlouhodobějších.

Pokračují preventivní kontroly státní a městské policie. Zároveň jsem jednal s ředitelem Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Petrem Přibylem,“ říká starosta Nového Bydžova Pavel Louda. Například by tak mělo platit, že Nový Bydžov jako posilu získá čtyři pět policistů, kteří sem přejdou z Nechanic. „Chceme, aby tito policisté byli skutečně v ulicích vidět, aby se jejich administrativní práce alespoň částečně omezila a oni se dostali na padesát procent „papírování“ a padesát procent pochůzkářské práce,“ doplnil Louda.

Setkal se také se zástupci Jaroměře, aby si vzájemně vyměnili zkušenosti se soužitím s menšinou. A budou v těchto setkáních se zástupci dalších měst pokračovat. V plánu je také „kulatý stůl“ vedení města se zástupci romské menšiny.

Velkým přáním starosty je, aby se situace ve městě konečně zklidnila.

JAK TO VIDÍ Petr Kuřík, zastupitel kraje za ODS

Jak se díváte na bezpečnostní opatření radnice v Novém Bydžově?

Radnice v Novém Bydžově na Královéhradecku vyhlásila po několika přepadeních a znásilnění boj problémovým Romům. Město založilo speciální komisi pro bezpečnost a chce posílit městskou policii. Starosta Pavel Louda bude usilovat o zavedení kamerového systému a omezení vyplácení sociálních dávek lidem, kteří budou přistiženi u hracích automatů.

Podle zdejších občanů je přepadávání za bílého dne doslova na denním pořádku. Lidé v Novém Bydžově začali kvůli častým incidentům také podepisovat petici, ovšem plno se ji bojí podepsat, protože mají z Romů strach.

Opatření bydžovské radnice rozpoutalo mezi lidmi diskusi, která většinou souhlasí s názory starosty. Ovšem najdou se i opačné hlasy, které jeho kroky proti Romům odsuzují. Tyto názory však odmítám, ledaže by někdo dokázal nepravdivost jeho vyjádření k případům, které se v poslední době v Bydžově odehrávají.

Ve veřejné diskusi odmítám rovněž reakci paní Šiklové, která přirovnává chystaná opatření k fašizujícím tendencím. Právě ji jsem považoval za osobnost, jež stojí na straně práva, proto je zarážející, že zcela pomíjí (ostatně není sama) situaci postižených, zejména znásilněné dívky.

Autor: Drahomíra Považanová

7.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

ČFL: Hořovicko shořelo. Viník? Kopecký!

Kapitán mužstva Pavel Černý.
AKTUALIZOVÁNO

Havlíček jede dál. Ale končí kapitán

Škola slaví v tuzemsku velký úspěch se svým slovníkem

Hradec Králové - Střední škola pro neslyšící z Hradce Králové, odborníky hodnocena jako nejlepší speciální škola pro děti s vadami sluchu v naší zemi, je zapojena do mezinárodního projektu Spreadthesign - Partnership, který byl zahájen v roce 2007 pod vedením Thomase Lydell Olsena ze švédského Orebro.

Tarzanův kemp napíše pátou kapitolu

Nový Bydžov - Začalo to nevinně, když několik nadšenců sdílelo společnou myšlenku: „Pojďme udělat letní fotbalový kemp pro děti." Vzniklý Tarzanův fotbalový kemp se posléze stal v Novém Bydžově jakousi tradicí pro zahájení letních prázdnin.

Stezka korunami stromů už se skoro dotýká nebe

Královéhradecko, Janské Lázně - Hlavní obrysy už zřetelně maluje krajinou tolik očekávaná Stezka korunami stromů v Krkonoších. Janské Lázně u Hoffmanových bud se připravují na nápor turistů, kteří sledují každý nový krůček ke kýženému cíli.

Novoměstští zahradníci donutili hodiny, aby rozkvetly do krásy

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - Téměř tisíc sazenic vysázeli minulý týden zahradníci Technických služeb na náměstí Republiky, kde „rostou" květinové hodiny. K Novému Městu nad Metují neodmyslitelně patří od roku 1960.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies