VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ulice města se v prázdninovém čase mění v staveniště

Hradec Králové - Rekonstrukce povrchu, opravy vodovodu a kanalizace stojí za uzavírkami některých hradeckých ulic. Chystané úpravy v Palackého ulici v centru města se citelně dotknou tamního provozu i parkování.

26.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Uzavírky a omezení ztěžují jízdu řidičům ve městě. Letní měsíce a navíc prázdninový volnější provoz využívají stavební společnosti k úpravám vozovek. Omezení a uzavírky „ozdobily“ i hradecké komunikace.

V současné době se řidiči musí obrnit trpělivostí například ve Dvorské ulici, kde je uzavřen úsek mezi Zahrádkářskou a Tichého ulicí. Uzavírku musí objíždět i městská hromadná doprava. „Úsek je uzavřen kvůli rekonstrukci kanalizace, omezení potrvá až do poloviny prosince,“ uvedla tisková mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Rozsáhlé úpravy komplikují průjezd Kladskou ulicí, v úseku za nadjezdem nad železniční tratí a Slatinou řídí dopravu semafory, dělníci tam rekonstruují vodovodní řad. Tento režim musí projíždějící vydržet až do konce září. Úplně je tato ulice uzavřená v místech mezi Bří Štefanů a Lipová a to až do 17. září. Nyní se tam opravuje kanalizace, potom přijde na řadu samotná vozovka. Další úplně uzavřená komunikace je ulice Chelčického v centru města. Opravuje se tam horkovod a auta vozovku neprojedou do čtvrtka 15. září.

Od srpna se kvůli vodovodnímu řadu plánuje uzavírka Uhelné ulice. Stejně tak i v Palackého ulici. V polovině měsíce se pak bude celá komunikace rekonstruovat. V místě na čas ubydou parkovací místa, vozidla taxi budou s největší pravděpodobností parkovat v prostoru před Muzeem východních Čech. Opravy budou probíhat po etapách až do konce roku.

„Celou lokalitu zřejmě čekají dopravní úpravy, Kotěrova ulice bude zobousměrněna a je ještě třeba zajistit zásobování v hotelu i peněžnímu ústavu, který v ulici sídlí. Parkování pro rodiče dětí, které docházejí do mateřské školy v Kotěrově ulici, bude vyhrazeno ve výklenku za muzeem, jinak podélně parkovat v ulici do konce rekonstrukce nepůjde,“ uvedl a mluvčí magistrátu s tím, že vše ještě podléhá souhlasu rady města a domluvě s firmou, která bude práce vykonávat.

V průběhu srpna neunikne opravám ani povrch vozovky na okruhu ve Střelecké ulici. Bude se postupovat po etapách. Řidiči se budou muset připravit na dopravní omezení.

Omezení silniční dopravy na Hradecku

Omezený provoz mostu na silnici III/32722 u obce Pamětník. Do 31. 10. 2014.

Uzavírka komunikace mezi 1,28 a 0,63 km, ve směru Pohřebačka. Do 31. 12. 2013.

Úplná uzavírka místní komunikace – ulice Nádražní, úsek Riegrova – autobusové nádraží v Chlumci nad Cidlinou. Do 30. 8. 2011.

Úplná uzavírka silnice III/32419, ulice Jana Maláta, délka 600 metrů v Novém Bydžově. Do 31. 8. 2011

Úplná uzavírka ulice Dvorská v Hradci Králové. Do 16. 12. 2011.

Úplná uzavírka silnice II/308, ulice Kladská v Hradci Králové. Do 17. 9. 2011.

Úplná uzavírka silnice II/323, v úseku mostu v Nechanicích. Do 16. 10. 2011.

Úplná uzavírka mostu na silnici III/2998, obec Černožice, okres Hradec Kálovér. Do 31. 8. 2011.

Autor:

26.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Uzavírka Úprkovy ulice v Hradci Králové.

Cestu ke Stříbrnému rybníku čeká další etapa rekonstrukce

Kvintet se chystal v Krkonoších na francouzský festival

Kvintet se chystal v Krkonoších na francouzský festival

V Hostinném začínají stavět autobusové nádraží

Královéhradecko, Hostinné - V pátek odstartovala v Hostinném dlouho očekávaná výstavba autobusového nádraží.

Jednou za rok zběhnu jako zatoulaný pes

Královéhradecko, Nová Paka /ROZHOVOR/ - Rakouský ultracyklistický maraton v délce 1000 kilometrů s převýšením 17 000 metrů je limitován časem 56 hodin. O něm Dal Polman z Nové Paky přemýšlel jako o velké výzvě.

Vrchlabské nábřeží otevřou pro motoristy prvního srpna

Královéhradecko, Vrchlabí - Náplavka je hotová, asfaltová silnice položená, cyklostezka dokončená.

Horští záchranáři řeší houbaře i cyklisty, počet úrazů roste

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Červencová pátrání po devítiletém chlapci a třiasedmdesátiletém seniorovi, která vyslala do terénu četu záchranářů, jsou mementem prázdninového období.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení