Kroměřížský byt se nachází v místní části Dolní zahrady blízko řeky Moravy. Majitel nemovitosti ve městě nazývaném Hanácké Atény požádal o spolupráci architektku Marcelu Šónovou z MINIMA design. Název kanceláře mu byl možná blízký i díky tomu, že své upravené bydlení si přál mít v minimalistickém pojetí. Požadavkem však byl také maximální možný komfort a praktičnost.

„Proto jsem se v návrhu rozhodla stávající prostory odlehčit a provzdušnit,“ uvedla Šónová k poměrně prostornému bytu o dispozici 3+1, ke kterému náleží i tři balkony a zádveří. Centrálním prostorem je pak chodba, ze které vede vstup do všech místností.

Architektura domu naznačuje posun od stylu art deco k ranému funkcionalismu, což bylo inspirací i pro návrh podoby interiéru.
Obří byt v Praze je jako adventní kalendář. Překvapení čeká za každými dvířky

Rekonstrukce se neobešla bez bourání. „Odstranili jsme původní příčku mezi kuchyňským koutem a obývacím pokojem a novou kuchyň tímto krokem otevřeli do prostoru,“ doplnila Šónová, která počin spolu s majitelem přihlásila i do prestižní architektonické soutěže Grand Prix architektů – Národní ceny za architekturu.

Investor řadu prací zvládl sám, na ty náročnější si najal řemeslníky.

V kuchyni jsou i dostatečně velké prostory pro uchovávání potravin.V kuchyni jsou i dostatečně velké prostory pro uchovávání potravin.Zdroj: se svolením MINIMA design a Grand Prix architektů

Kuchyně laděná do modra je tvořena pracovním blokem, který nabízí dostatek pracovní plochy a úložného prostoru. Nechybí vestavná trouba a mikrovlnná trouba. Potravinový blok v bílých tónech tvoří zejména vestavná lednice s mrazákem a prostorné skříně pro potraviny.

Podlaha v obytných místnostech je vinylová.

K nepoznání se proměnila i koupelna a WC, kam se po změně původní dispozice vedle vany a umyvadla podařil umístit i sprchový kout.

Dominantou hlavního prostoru se stalo luxusní svítidlo
V bytě se nedalo žít, teď je z něj světlá oáza klidu

Podlaha v koupelně je epoxidová v antracitovém dekoru, na stěnách je použita voděodolná stěrka se zlatavým nádechem.

„Baterie, umyvadlo a žebřík v tmavém dekoru doplňují elegantní koncept interiéru. Sprchová zástěna a parapet jsou vyrobeny na míru ze skla,“ dodala Šónová. Obklady jsou v béžovém odstínu.

Se stejnými materiály se pracovalo i na WC, kde byl využit prostor nad přizdívkou WC, kam se dala skříňka. Na WC je také umístěna pračka.