Místo toho, aby se hradečtí politici při pohledu na toto drážní vozidlo pousmáli a ocenili krásný šťouchanec ze strany „Koněpůlek“, vydráždilo je to do nepříčetna a polep musel z trolejbusu pryč. Teď by však mohl přijít čas odplaty a na vozech pardubického městského dopravce by si mohl Hradec vychválit své zdravotnictví. A to s ohledem na stále nekončící přešlapy pardubických zdravotníků. Ti jednou špatně vytrhnou mandle, podruhé nedají novorozenci správné léky a nakonec vypoklonkují z čekárny člověka s koronavirem.

Ale aby se hradečtí „srdcaři“ neopičili a trolejbusový nápis jen nepozměnili na „Nudíte se v Pardubicích? Hradecká nemocnice“, mohli by si vzít příklad z velmi kreativního a básníky překypujícího PR oddělení Českých drah a na trolejbusy a autobusy křižující Pardubicemi by mohli nechat vytisknout banner: „Nechcete být v Pardubicích s křížkem po funuse? Hradecká nemocnice.“

ZŠ Bezručova v Hradci Králové
Modernizace škol v Hradci stojí miliony

A ono by to nebylo tak daleko od věci, tedy spojit se s PR oddělením Českých drah, neboť podle kauz z posledních měsíců a let je jak jízda vlakem státního dopravce, tak i návštěva nemocnice v Pardubicích docela adrenalinový zážitek – bohužel však ne všichni o takový zážitek stojí.

Ale co se dá dělat. Lidem už nestačí to věčné: „Omlouváme se, už se to v životě nestane.“ Místo těchto planých slov by bylo lepší vrátit se opět ke svému poslání, a to u obou subjektů, a nesuplovat agentury adrenalinových sportů, nedodávat těla studentům patologie a nevyhazovat peníze za právní služby. A navíc i trestat a neschovávat se slova, která po covidovém případu pronesl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický: „Ono by se taky mohlo stát, že by v případě, že bychom každého zaměstnance ostrakizovali, neměl kdo v pardubické nemocnici pracovat.“ Ale ono když nebudou pacienti ani cestující (z nichž se dají lehce udělat pacienti), nebude koho léčit a koho vozit.

Policie ČR. Ilustrační foto
Muž vyhrožoval výbuchem budovy v Hradci Králové