VYBRAT REGION
Zavřít mapu

  / Hradecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kandidátky se příliš neměnily

Hradec Králové - Ve stotisícovém Hradci Králové se v říjnových volbách o křesla v zastupitelstvu bude ucházet 15 subjektů, což je o tři více než v roce 2010.

Okruh v lese roste, bruslaři se pletou

Hradec Králové - Asfaltový okruh v hradeckých lesích pro cyklisty a bruslaře by mohl být dokončen už v druhé polovině září. Nedočkavci však stavbařům vjížděním na právě dokončené plochy komplikují práci.

Kampus u nemocnice otevřou v listopadu. Chybí jen interiéry

Hradec Králové - Nová budova, o kterou se budou dělit lékařská a farmaceutická fakulta, už je téměř hotová. Stojí před hradeckou fakultní nemocnicí a chybí jí pouze dokončení interiérů.

Byl jednou jeden život aneb I cukrovkáři si mohou užít dobrodružství

Hradec Králové, Svojanov - Dobrodružství v lese, nocování v chatkách, soutěže, noví kamarádi - zkrátka letní tábor. Pro spoustu dětí úplně normální věc. Ne však pro děti, které trpí cukrovkou.

Mladého cyklistu na výpadovce přejel odtahový vůz

Hradec Králové - Na výjezdu z Hradce Králové směrem na Ostravu ve středu kolem poledne srazil odtahový automobil cyklistu. Podle svědků prázdný nákladní vůz přejel muži přes hrudník a břicho. Po incidentu byl zraněný při vědomí, komunikoval se svědky a stěžoval si na bolesti břicha.

Planetárium je hotové, nyní je na řadě vybavení interiérů

Hradec Králové - Stavba moderního digitálního planetária
u hradecké hvězdárny je dokončena. Dovybavit se musí vnitřní prostory a je třeba nainstalovat projekční systém. První návštěvníci by mohli přijít v lednu.

Prý byl opilý. Ne, mladík spadl z okna, teď je vážně zraněný

Hradec Králové /VIDEO/ - Městská policie vyjížděla kvůli upozornění, že na ulici někdo leží. Zřejmě opilý. Skutečnost však byla jiná. Muž vypadl 
zřejmě z okna a byl vážně zraněný.

Sovětice chystají velkou slávu, vyhrály totiž titul

Sovětice - Obec na Hradecku oficiálně a slavnostně převezme ceny a titul za zlatou stuhu v soutěži Vesnice roku.

CouchSurfing: Na gauči u nich přespávají lidé z celého světa

Hradec Králové /ZAJÍMAVÍ LIDÉ HRADECKA - ROZHOVOR/ - Procestovat celý svět a přitom srazit náklady na ubytování na minimum, to jsou výhody registrace na sociální síti zvané CouchSurfing. Manželé Marie a Petr 
Kozovi z Hradce už tak poskytují nocleh cestovatelům dva roky.

Bydžov: Úspěchem je terminál, škoda odchodu firmy z města

Nový Bydžov - Ostře sledovaný seriál Deníku Inventura radnice 2010 - 2014: Město má důstojný autobusový terminál, nepovedlo se však získat investora.

Na posvícení to správně vonělo i přes občasnou sprchu deště

Hrádek u Nechanic /VIDEO/ - Zámecké posvícení - to byly dobroty, zábava pro děti, muzika, divadlo i speciální noční prohlídky zámku. To všechno si mohli o tomto víkendu v sobotu užít návštěvníci akce, kterou pořádali na Hrádku
u Nechanic.

Školy se v těchto dnech zateplují a dostávají nová okna

Hradec Králové - O prázdninách odpočívají žáci i učitelé, ale budovy škol v Hradci opuštěné nejsou. Na některých z nich se využívá letního volna k rozsáhlým rekonstrukcím. Největší prázdninovou investicí do škol je oprava Základní školy Milady Horákové za 46 milionů korun.

Petice vypovídá: Vadí nám zákaz krmení zvířat

Hradec Králové - Nové nařízení krajského města, které zakazuje krmení volně pobíhajících zvířat v ulicích, vyvolalo vznik petice. „Opuštěné kočky 
v hradeckých ulicích jsou vzhledem 
k neexistujícímu útulku odkázány jen na pomoc dobrovolníků," tvrdí však Petra Neubauerová, zakladatelka petice.

Náměstek: Doufám, že úřad nám soutěž o lávku nezruší

Hradec Králové - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže by měl do konce srpna vydat svoje stanovisko ohledně soutěže o projekt lávky přes Labe, kterou na začátku letošního roku pořádal hradecký magistrát.

Zastávku vyřadí z provozu opravy

Hradec Králové - Autobusová zastávka U Střelnice v Malšovicích bude o právě nadcházejícím víkendu mimo provoz.

Jezdil na filmy do Centrálu, teď tam uvedl svůj

Hradec Králové - Kamarádi, kteří mají talent i znalosti, ale přesto zvolili tu nejjednodušší cestu, sekli se školou, vzali první práci a vrátili se na maloměsto. To je zkušenost, kterou přenesl na filmové plátno ve svém absolventském filmu šestadvacetiletý režisér Tomáš Pavlíček.

Mostek v Kuklenách bude dál brzdit – opraví ho napodruhé

Hradec Králové - Omezení v Kuklenách mělo trvat několik týdnů, ale už je to více než rok.

Strážníci se museli postarat o zraněného srnce a fretku

Hradec Králové - Štěňata nebo koťata odložená v krabicích u popelnic. Na takové nálezy jsou hradečtí strážníci už zvyklí. Nyní se jim do rukou dostala dokonce ochočená fretka, řešit museli i nález zraněného srnce.

Hrnec plný stříbrňáků zkoumají 
v muzeu

Hradec Králové - Přes dva tisíce stříbrných denárů z 12. století v polorozbitém hrnci našel Tomáš Kašpar ze Dvora Králové na louce. Unikátní poklad nyní zkoumají a konzervují odborníci 
z Muzea východních Čech v Hradci.

Vědec z Hradce jel do Německa za nositeli 'Nobelovky'

Hradec Králové, Lindau - Jen pět mladých vědců z celé České republiky se smělo letos účastnit každoročního setkání mladých vědců s nositeli Nobelovy ceny za fyziologii a medicínu v německém Lindau. Byl mezi nimi také Přemysl Mladěnka, učitel z Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Penny chce na Pospíšilce do roka otevřít. Místní jsou proti

Hradec Králové - Plánovaná novostavba Penny Marketu o rozloze více než čtyři tisíce metrů čtverečních na Pospíšilově třídě si zatím získává spíše odpůrce. Vedení společnosti přesto obchoďák prosazuje.

V Praskačce na strany nevěří. Kandidují po jednom a je jich 21

Hradecko - Komunální volby jsou především o lidech. V některých obcích si na strany a uskupení nehrají, jsou nezávislí a kandidují po jednom. Například v Praskačce mají jedenadvacet kandidátek s jedním jménem.

Které nové tváře zabojují o křeslo hradeckého primátora?

Hradec Králové - Do hradeckého zastupitelstva se touží dostat nové tváře. Vznikla i úplně nová uskupení - Hradečtí patrioti a Hradec náš DOMOV. Nováčky jsou v komunálních volbách i hnutí ANO a Úsvit.

V Hradci do volebních bojů vyrazí patnáct uskupení

Hradec Králové  - Celkem patnáct politických uskupení se bude v letošních říjnových volbách ucházet v Hradci Králové o zastupitelská křesla. V úterý až do čtyř hodin odpoledne dodávala politická sdružení a hnutí na hradecký magistrát své kandidátní listiny.

Archeoparku ve Všestarech o víkendu vládla doba bronzová

Hradec Králové /FOTO/ - Dny živé archeologie už jsou ve všestarském archeoparku tradicí. O víkendu se návštěvníci přenesli do doby bronzové a bylo se na co dívat. Odlévalo se z bronzu do pískových forem. Litci před očima návštěvníků odlévali šperky a nástroje.

Hradeckým primátorem chce být zatím jedenáct lidí

Hradec Králové - V minulých volbách v Hradci Králové postavilo své kandidátky 12 uskupení, letos známe zatím jedenáct lídrů. U některých z nich nastanou změny, například lidovci nebudou kandidovat za subjekt Doma v Hradci, ale společně s nestraníky vytvořili Koalici pro Hradec.

Starosty povede ředitel Sionu, lídrem kandidátky je Doksanský

Hradec Králové - V úterý do čtyř hodin odpoledne, tedy přesně 66 dní před komunálními volbami, musí strany a uskupení dodat své kandidátní listiny na patřičný úřad, v Hradci Králové je to magistrát. Do 11. srpna ještě mohou kandidáty doplňovat nebo měnit pořadí.

Násilí za zavřenými dveřmi. Letos policie vykázala šest lidí

Hradec Králové - Otec s dcerou spolu týrali babičku, na svou přítelkyni vzal nůž před jejími dětmi… To jsou případy, které řešila hradecká policie a násilníci šli na deset dní z domu. Letos šlo o šest násilníků, jedním z nich byla žena.

Krajské město hledá firmu, která přestaví infocentrum

Hradec Králové - Nové moderní infocentrum na Eliščině nábřeží by se mohlo začít stavět v lednu příštího roku. Radnice vyhlašuje soutěž na stavební firmu, která ho za zhruba 42 milionů korun postaví.

Vstupenky za 240 tisíc korun zmizely. A nebo ne?

Hradec Králové - Na magistrát města mělo pro zastupitele doputovat šedesát kusů V.I.P. vstupenek na festival Rock for People. Zjišťuje to údajně protikorupční fond. Zastupitelé však nedostali nic a lidé 
z fondu o svém šetření nic nevědí.

Studie z ČVUT zapadá. Najde se idea městského stadionu?

Hradec Králové - Ve čtvrtek schůzka vedení Hradce s developerskou společností Crestyl, v pátek setkání s firmou ECE. To jsou podle všeho poslední výkřiky projektu zvaného Park Malšovice, jehož součástí měl být i nový fotbalový stadion.

Z nábřeží zmizel obraz. 'Jsou to hovada,' rozohnil se umělec

Hradec Králové - Umělec se rozohnil: „Hovada zlodějská nekulturní…" Měl důvod. Štěpán Málek, hradecký výtvarník, textař a zpěvák letos za Klub konkretistů organizoval Nábřeží malířů, jehož výsledkem je i výstava děl, která poslední květnový víkend během akce vznikala na labské náplavce.

Šéf koupaliště: 'Mít tak pod palcem předpověď počasí'

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Hradecké koupaliště Flošna už funguje pátou sezonu a v příštích dnech očekává půlmiliontého návštěvníka. V Hradci je to jediné koupaliště, někdy je tam narváno, někdy zase poloprázdno.

Ohňostroj vítal sochy, které se ve městě usadily na dva roky

Hradec Králové - Čtyři sochařská díla, která vznikla během letošního sochařského sympozia v Hořicích, na labském nábřeží uvítali v neděli Hradečáci hudbou, ohňostrojem, pivem i hořickými trubičkami.

Vymalováno a opraveno. Plavecký bazén už je otevřený

Hradec Králové - Pravidelná letní odstávka plaveckého bazénu na Eliščině nábřeží skončila. Od pondělního dne je opět otevřeno, a sice už od šesti hodin ráno.

Ahoj! Osada zvala k tradičnímu folkovému potlachu a táboráku

Hradec Králové - „Ahój! a Umí!" znělo v sobotu večer z hlediště postaveného před dřevěnou boudou s totemem v Osadě vycházejícího slunce nedaleko Hradce Králové u Svinar.

Víme o tom: Prázdniny v muzeu? S historií a řemeslem

Hradec Králové - Týden s historií, tradicemi, řemeslem i archeology si mohou užít děti, které rodiče přihlásí na Týden dětí s Muzeem východních Čech. Akce se koná od  25. do 29. srpna a některé dny jsou ještě volné. Na každý den je připraven jiný program.

Na Flošně dál bojují s kuřáky či plnými odpadkovými koši

Hradec Králové - Koupaliště Flošna, které funguje už čtvrtým rokem, Hradečáci vesměs chválí. Kromě drobných vad při nadprůměrné návštěvnosti mu však škodí i fáma, podle které mají Romové vstup zdarma. „Je to nesmysl," 
zní z magistrátu.

Architekt o Benešovce: 'Nechtěli jsme stavby, jen víc zeleně'

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Projekt, podle kterého se hradecká Benešova třída opravuje, vytvořil tým ateliéru Žárovka Architekti.

Třída Edvarda Beneše notně omládla rovněž pod zemí

Hradec Králové /FOTO/ - Odpadky a zvýšená kriminalita. Problémy, které sužovaly podzemní prostory parkovišť pod hradeckou Benešovou třídou. Opravená část se nyní pyšní novým parkováním, kamerovým systémem či stáním pro motorky i kola.

Hradec se loučí podruhé. S dalším padlým vojákem

Hradec Králové - Jaroslav Lieskovan se stal obětí sebevražedného atentátu v Afghánistánu. Zemřel na následky vážných zranění po převozu do České republiky.

Tipy na výlet: Šrámkův statek nabízí stylové koncerty

Východní Čechy - Na Šrámkově statku v Pileticích na Hradecku v létě nezahálejí a nabízejí svým příznivcům pestrý program. Pravidelné letní koncerty country a folkových kapel začínají v tomto jedinečném stylovém prostředí staré selské architektury každý prázdninový pátek v 19 hodin.

Vzorní řidiči fasovali nealkoholická piva, dárky a rady

Hradecko /FOTO/ - Policejní hlídka u silnice není obrázek, který by chtěli řidiči vídat příliš často, tentokrát to u odbočky na Urbanice na Hradecku bylo trochu jinak. Policisté tady totiž odměňovali. Vzorní řidiči dostali nealkoholické pivo, dárky od Besipu a rady, jak se chovat, aby jejich cesta byla bezpečná.

Svatby a oslavy oživují Slezskou plovárnu u řeky Orlice

Hradec Králové - Slezská plovárna v zákoutí řeky Orlice se pomalu probouzí. Kromě toho, že existují už studie na její rekonstrukci, se tam pořádá řada akcí. Jde hlavně o oslavy a svatby. Prostor prvorepublikové plovárny poskytl jedné ze svateb nejen zázemí, ale i inspiraci.

Vikingové o víkendu rozložili svůj tábor v Nepasicích

Třebechovicko - Raně středověký festival se v sobotu konal v Nepasicích u Třebechovic pod Orebem. Svůj tábor tam rozložili Vikingové a příchozí si mohli prohlédnout jejich zbraně, oblečení i brnění.

Tatínkové hlídali ratolesti, maminky si mezitím zaběhaly

Hradec Králové /FOTO/ - Legrace, pohyb a společně strávený čas – to je Maminy Run, nový projekt, který v sobotu dorazil i do Hradce. Přes dvacet maminek si přišlo zaběhat, startovalo se od Sanusu.

'Na dveřích šatny byl nápis KGB,' vypráví o Gottovi Hradečák

Hradec Králové - Bývalý šéf propagace hradeckého Petrofu Richard Kubát se poprvé s českým fenoménem populární hudby - Karlem Gottem, který v pondělí slaví pětasedmdesáté narozeniny, setkal v roce 1986.

Neposedné Romy u hradeckého Atria i nadále krotí strážníci

Hradec Králové - Posedávali na lavičkách, křičeli, jejich děti si hrály bez dozoru, výlohy obchodů často schytaly ránu míčem. Na Romy, kteří se před obchodním centrem Atrium scházeli v hojném počtu, na jaře láteřila ředitelka centra Lenka Valentová. „Odrazují návštěvníky," stěžovala si tehdy směrem k magistrátu.

Opraveno. Tankodrom u Slatiny už kamiony nebrzdí

Hradec Králové - Úsek, který vyhrával ankety o největší díry a hrboly - silnice vedoucí Kladskou ulicí do Slatiny, už září novotou. Vadou na kráse je nedokončená cyklostezka a také rychlost, ke které nový povrch svádí řidiče.

Primátor Ulrich už čeká na svou první plavbu po Labi

Hradec Králové /FOTO/ - Zatím se ještě opravuje v dílně, ale během příštího týdne by měl být spuštěn v Hradci Králové na Labe. Nový výletní parníček Hradecké paroplavební společnosti už bude v pořadí čtvrtý.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT