VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA ZEMANOVÁ

Barbora Zemanová / Rychnovský deník

Barbora Zemanová, redaktorka, Barbora.Zemanova@denik.cz, 605121491

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

CIAF 2018: nejmodernější technika i výlet do historie

Hradec Králové /FOTO/ - Pětadvacátý ročník přehlídky Czech International Air Fest na letiště v Hradci přivedl techniku a piloty z devíti zemí.

Zemřela hraběnka Eleonora Dujková z Doudleb nad Orlicí

Královéhradecko, Doudleby nad Orlicí - Z doudlebského zámku přišla smutná zpráva. Hraběnka Eleonora Dujková zemřela.

Hradec prý neumí utrácet

Hradec Králové - Krajské město nedokázalo prostavět stovky milionů korun.

Klíšťata útočí. Ucítila teplo

Královéhradecko - Téměř letní teploty vytvořily ideální podmínky pro obávané cizopasníky. Letos zaútočila dříve než obvykle.

Třicet stehů ve tváři a otřes mozku. Oko mladíkovi zachránili

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Útočník po něm ze třímetrové vzdálenosti hodil skleněnou lahev a ta se mu roztříštila o obličej. Devatenáctiletý Zdeněk Štěpán ze Solnice si z noci ze soboty na neděli moc nepamatuje, je si ale jistý, že napadení, ke kterému došlo před jednou rychnovskou diskotékou, nepředcházel konflikt.

Mladík skončil po brutálním útoku s pořezanou tváří

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Brutální napadení, ke kterému došlo v noci ze soboty na neděli před jednou rychnovskou diskotékou, vyšetřují policisté.

Majáles oslaví jaro hudbou

Hradec Králové - Jaro je tady a k němu neodmyslitelně patří i studentský svátek, majáles. Letos ho provází řada akcí a vyvrcholí v pátek velkým koncertem, který se již tradičně koná v hradeckých Šimkových sadech.

Akce Jehla. Strážníci čistili hřiště a pískoviště od injekčních stříkaček

Hradecko, Rychnovsko - V neděli se městští strážníci z krajského města i dalších měst regionu zapojili do celorepublikové akce Jehla.

Formanova stopa v Hradci, promítání provázely ovace

Hradec Králové - V pátek zemřel jeden z nejvýznamnějších režisérů české historie, Miloš Forman. Jeho filmy zanechaly stopu i v Hradci Králové.

Prodavačky: Chceme víc peněz

Královéhradecko - V textilním řetězci Vesna to vře. Odbory a firma budou řešit nízké platy.

Výstavu doplnila netradiční akce

Hradec Králové - Netradiční happening se v pátek konal v hradeckém infocentru na Eliščině nábřeží. Akce se odehrála rámci výstavy fotografií Anety Vašatové a byla spojená s uměleckou performancí.

Voříšci předvedli v Hradci své dovednosti

Hradec Králové /FOTO/ - Již po jedenácté se v Hradci Králové konala voříškiáda, která nalákala majitele a milovníky voříšků všech plemen a velikostí.

Záchranka ukázala vrtulník i sanitky

Hradec Králové /FOTO/ - Den otevřených dveří, na který se přišly podívat tisíce lidí, se konal v sobotu na královéhradecké záchrance. Záchranáři předvedli svou techniku.

Největší pevnost v pohraničí se dočká opravy za miliony korun

Královéhradecko, Rokytnice v Orlických horách - Části bývalých vojenských areálů z období 2. světové války se dočkají opravy a vybudovaná bude také potřebná infrastruktura pro návštěvníky.

Začala oprava silnice mezi obcí Ledce a Opočnem, trvá do sprna

Královéhradecko, Opočensko - Tento týden začala rekonstrukce silnice II/298 Ledce - Opočno. Jedná se o II. etapu opravy, která začíná za křižovatkou na Polánky nad Dědinou a končí před čerpací stanicí v Opočně.

Na Rychnovsku chybí lékaři. Problém je s praktiky i zubaři

Královéhradecko, Rychnovsko - Situace ve zdravotnictví na Rychnovsku je stále velmi komplikovaná - chybí tu lékaři i sestry, přitom pacientů je díky přílivu pracovníků do kvasinské průmyslové zóny hodně.

Čestnou občankou Opočna se stane hraběnka Kristina

Královéhradecko, Opočno - Zastupitelé neváhali, jednomyslně odhlasovali, že Opočno udělí nejvyšší ocenění města, čestné občanství města Opočna, Kristině Colloredo-Mansfeldové.

Galerie obnovila Preclíkovu expozici

Hradec Králové - Galerie moderního umění v Hradci zve na prohlídku obnovené expozice Galerie Vladimíra Preclíka.

Kdo bude hradeckým slavíkem? Přihlášky jsou do konce dubna

Hradec Králové - Až do konce měsíce se mohou lidé hlásit do soutěže Hradecký slavík.

Oprava náměstí v Týništi omezí parkování

Královéhradecko, Týniště nad Orlicí - Město čeká rozkopané léto. Opravovat se bude místní náměstí.

Mezinárodní den zdraví se koná již v úterý

Hradec Králové - V úterý se koná Mezinárodní den zdraví. Po celém světě se konají různé události zaměřené především na prevenci onemocnění a zlepšení kvality života.

V hradeckých lesích se narodilo deset selátek

Hradec Králové - Deset selátek divokých prasat se narodilo v hradeckých lesích. První jarní dny lákají na procházky, z přírůstku, na který se vydávají podívat desítky lidí, mají radost především děti.

Silnice na Chlumec je nebezpečná, tvrdí místní. Policie oponuje

Hradecko - Dřív důležitá silniční tepna, dnes komunikace, po které jezdí hlavně místní. Silnice I/11 z Hradce na Chlumec o svou důležitost dostavbou dálnice D11 do krajského města přišla.

Mladík okradl seniorky. Tvrdil, že vybírá nedoplatky za energie

Hradecko - Policie dopadla čtyřiadvacetiletého mladíka, který okrádal seniory. Hrozí mu až dva roky vězení.

Bezdomovkyně napadla nezletilou dívku, smýkala s ní po zemi

Hradec Králové - Před budovou hradeckého vlakového nádraží napadla opilá žena nezletilou dívku. Nejdříve na ni křičela, fotila si ji na mobilní telefon, nepravdivě ji obvinila z krádeže tašky a za bundu ji vláčela do nedaleké prodejny.

Bezpečnost na Rychnovsku se zlepšuje, problémy jsou na silnici

Královéhradecko, Rychnovsko - Bezpečnost na Rychnovsku, kterou poznamenal překotný rozvoj kvasinské průmyslové zóny a příliv cizinců, se lepší.

Sto milionů změní kino na knihovnu

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Dlouho stálo ladem, chátralo. Nyní chytá rychnovské kino druhý dech. Stane se z něj moderní knihovna. Hotovo bude na konci příštího roku. Letos v září začne rozsáhlá rekonstrukce.

Klicperovo divadlo chystá pro novou sezonu sedm premiér

Hradec Králové - Klicperovo divadlo už má jasno, čím diváky potěší v sezoně 2018/2019. v této sezoně nastuduje sedm premiérových titulů pod vedením pěti výrazných režisérských osobností.

Radši zajistím sebe, než dceru. Rodiči hrozí za neplacení vězení

Hradecko – „Povedení“ rodiče neplatí výživné na své děti. Skončit za to mohou dokonce ve vězení.

Policista zachránil život. Na jeho čin upozornila až dcera zachráněné

Hradec Králové – Zachránil život a nechtěl se tím chlubit. Policista z hradecké dopravky byl v pondělí během svého volna v jednom obchodním domě na Novém Hradci Králové.

Psycholog: Češi lžím věřit chtějí

Východní Čechy /TÉMA/ - Českem hýbou falešné zprávy, které šíří strach. A veřejnost jim věří.

Oprava hradecké třídy Karla IV. je stále v nedohlednu

Hradec Králové - Třída Karla IV. v centru Hradce Králové se během příštích let nezmění. Nejsou na to peníze.

Hradecká „zdrávka“ nabídne nový obor - dětskou sestru

Hradec Králové - Na královéhradecké zdravotní škole se bude vyučovat obor diplomovaná dětská sestra, schválili to radní Královéhradeckého kraje. Škola bude obor vyučovat jako jediná v republice.

Nemocnice přichystala Den zdraví

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Den zdraví se koná v úterý v nemocnici v Rychnově nad Kněžnou - v přízemí budovy chirurgie, a to až do 16 hodin.

Hory byly bez proudu i v pondělí

Královéhradecko, Rychnovsko - Obyvatelé a chalupáři v Orlických horách byli ještě v pondělí bez proudu. Důvodem byl vichr, který se o víkendu prohnal krajem a právě v Orlických horách napáchal nejvíc škody.

Kam bude směřovat Borohrádek? Rozhodnout pomohou obyvatelé

Královéhradecko, Borohrádek - Kam bude v příštích letech směřovat Borohrádek? Rozhodnout o tom mohou kromě vedení města i místní obyvatelé. Borohrádecký úřad jim dal možnost vyjádřit se k budoucnosti v dotazníku.

Další hoax útočí na menšiny: Znásilnění, které se nestalo

Východní Čechy - Na sociálních sítích se rozšířila další poplašná zpráva.

FOTO: Kutil si „vymazlil“ pojízdný vrak. Namontoval na něj dřevěné dveře

Královéhradecko, Rychnovsko /OD SOUSEDŮ/ - Auto s dřevěnými dveřmi zastavili dopravní policisté při běžné silniční kontrole. Čím detailněji ho zkoumali, tím víc nevěřili vlastním očím.

Z přímé volby mají obavy

Hradecko - Přímá volba podle starostů není špatný nápad. Upravit se však musí jejich pravomoci.

Lékaři ukáží, jak zachraňují životy

Hradec Králové - Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny v hradecké fakultní nemocnici připravila na čtvrtek den otevřených dveří.

Soud v Opočně nedostal dotaci

Královéhradecko, Opočno - Dlouhá léta se řeší, co s ním. Nyní je jasné, že nákladná rekonstrukce bývalý soud na Trčkově náměstí v Opočně v dohledné době nečeká. Projekt totiž nezískal dotaci. Ze sta bodů, které bylo možno získat, dostal podle starostky města třiaosmdesát. Tvrdí, že je to dobrý výsledek, konkurence byla velká.

V Deštném vyrostl jeden z největších skoků v Evropě

Deštné v Orlických horách /FOTO/ - Po roční pauze se do Deštného vrátil největší freeski event ve střední Evropě - Excelent Soldiers.

V sobotu skončil zákaz návštěv ve většině nemocnic

Hradecko - Za svými blízkými do nemocnic v kraji se od soboty konečně dostanou jejich příbuzní. Skončil totiž zákaz návštěv, který byl vydán kvůli chřipkové epidemii.

Veletrh poradí, kam na dovolenou

Hradec Králové - Největší veletrh cestovního ruchu v Královéhradeckém a Pardubickém kraji Infotour a cykloturistika v pátek odstartoval v hradeckém Aldisu.

To by byl dlouhý mejdan. Řidič měl v autě LSD i „trávu"

Hradecko - Nervozita zradila šestatřicetiletého řidiče dodávky, kterého celníci ve středu zastavili na dálnici D11. V autě měl celou škálu drog. Pokud by je chtěl využít pro svou potřebu, jak tvrdil, byl by to asi pěkně dlouhý večírek.

Muž se obnažoval na ulici před chlapcem, policisté ho zadrželi

Hradec Králové - Nepříjemný zážitek má za sebou nezletilý chlapec, který nahlásil policii, že se poblíž základní školy obnažuje muž. Podle policie se chlapec zachoval příkladně, když incident okamžitě nahlásil. I díky tomu se podařilo šestatřicetiletého muže zadržet.

Svíčky připomenou oběti z Terezína

Hradec Králové - Ve čtvrtek a v pátek se koná happening „3792 svíček“. Vzpomínková akce se uskuteční k příležitosti tragického výročí vyvraždění takzvaného Terezínského rodinného tábora v noci z 8. na 9. března 1944.

Čtyřiaosmdesátileté seniorce nastříkal lupič do očí slzný sprej

Hradec Králové - Hyenismu nejtvrdšího kalibru se dopustil třiatřicetiletý násilník a zloděj, který přepadl čtyřiaosmdesátiletou seniorku a připravil jí o úspory. Situace je o to horší, že je jejím příbuzným.

Festival pomůže dětem z Tibetu

Hradec Králové - Festival ProTibet 2018 se koná právě v úterý v městské knihovně v Hradci Králové. Návštěvou festivalových akcí ve městě podpoříte konkrétní děti žijící ve vesničce Tibetan Homes Foundation v severoindickém Mussoorie. A pomůžete zrealizovat jejich přání.

AKTUALIZOVÁNO

Po nehodě mezi Hradcem a Býští skončili v nemocnici čtyři lidé

Hradec Králové /FOTO/ - Nehoda čtyř vozidel uzavřela v neděli večer silnici I/35 u Hradce Králové. Při nehodě došlo ke zranění čtyř osob.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT