VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hradecko sužuje půdní sucho

Hradecko - Tropické počasí sice vystřídaly srážky, ale sucho přírodu trápí dál.

Region dál sužuje sucho. Voda chybí loukám, polím i řekám

Královéhradecko - Zemědělci jsou skeptičtí. Brambory budou malé a krávy nebudou mít dostatek senáže.

Voda chybí hlavně obcím, kde jsou lidé odkázáni na vlastní studny

Královéhradecký kraj - Problémy se zásobováním pitnou vodou má v Královéhradeckém kraji nejméně 109 míst. Vyplývá to ze studie, kterou si nechalo před dvěma lety vypracovat vedení kraje. Nejvíce míst bez vody je na Jičínsku, v oblasti voda chybí ve 41 lokalitách.

Projekt Ukrajina už přivede do kraje jen sestry

Královéhradecko - V rámci projektu Ukrajina už do nemocnic další lékaři nepřijdou. Kraj však stále počítá s příchodem ukrajinských sester.

Jarní sezona má letos zpoždění

Královéhradecko - Zatímco loni měli zahradníci a zahrádkáři těžkou hlavu ze zkažené úrody, mrazivé jaro napáchalo škody převážně na ovocných stromech, výhled na letošní sezónu je o poznání optimističtější.

Zima se loučí ve velkém stylu. Jaro začíná ve středu, mrazy nepoleví

Královéhradecko - Popadané stromy, výpadky elektřiny, zaváté silnice, celodenní mráz. Zima se nevzdává. Její poslední záchvěvyo víkendu zasáhly většinu kraje.

Nezvěstní: Naděje je malá, ale existuje

Hradec Králové - Strachem a úzkostí trpí rodiny, jejichž blízký se náhle ztratí. I v hradeckém kraji je řada nezvěstných, jejichž osud se zatím nepodařilo objasnit.

Východočeši fandili hokeji ze všech sil

Královéhradecký kraj - V domácnostech a restauracích, ale i ve školách a firmách s uznalými šéfy patřilo včerejší dopoledne hokeji. Radostné zvolání „gól!“ však odnikud nezaznělo. Češi na olympiádě padli s Rusy a mezi fanoušky zavládlo zklamání.

Hazardní dilema: Peníze vs. zdraví

Východní Čechy /TÉMA DENÍKU/ - Východočeské radnice k regulaci hazardu přistupují rozdílně. Plošný zákaz leckde odmítají, jinde automaty vymýtili.

Nechtěl Zemana ani Drahoše, volil Gottwalda

Královéhradecko, Jičínsko - Největší volební účast v druhém kole prezidentských voleb si na Jičínsku připsala obec Kyje, kde přišlo odvolit 90,48 procenta voličů.

„Tajně jsem doufal, že to tak dopadne,“ přiznává jmenovec prezidenta Miloš Zeman

Královéhradecko, Jičín - „To už je pátá gratulace k mému vítězství, děkuji, děkuji,“ dobírá si nás jmenovec prezidenta Miloš Zeman z Jičína, když zvedá telefon.

Zeman volí Zemana aneb Jak se Milošové potkali. Shodli se, že mají pěkné jméno

Královéhradecko, Jičín - Prezidenta Miloše Zemana sleduje jeho dvaašedesátiletý jmenovec Miloš Zeman z Jičína už třicet let. Od doby, kdy se v roce 1988 objevil v technickém magazínu článek, jehož autorem byl pracovník prognostického ústavu Miloš Zeman a nastínil zde vizi našeho státu.

Ve městech začíná prodej stromečků

Královéhradecko - Sortiment je rozmanitý. Kdo chce živý strom, má tedy velký výběr.

Zima vystrčila drápky, pozor na náledí

Královéhradecko - Zima vystrčila drápky. Řidiče na Královéhradecku potrápily namrzlé silnice a sněhové jazyky. V pondělí ráno blokovala silnici například mezi Hořicemi a Jičínem dopravní nehoda.

Rozmařilé Vánoce? Ale neokoukané

Královéhradecko, Jičínsko - Jičín překvapí novou výzdobou. Pro některé je příliš drahá.

Od sousedů: U hotelu další místa pro auta

Královéhradecko, Jičínsko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/- Společnost Hotel Start zahájí do konce listopadu výstavbu parkoviště pro automobily na pozemku, který je v majetku města. Parkovací plocha vznikne před renovovaným objektem.

Packým pomůže od bolesti město

Královéhradecko - Dostupnost lékařské pohotovosti je na mnohých místech kraje problematická.

Kvůli vodě mnozí farmáři nezasejí

Královéhradecko, Jičínsko - Část úrody zůstala na podmáčených polích. Ozimy mnohde nejsou v zemi. Škody půjdou do milionů korun.

Kalamita odvolána, poruchy v regionu stále opravují

Královéhradecko - ČEZ Distribuce odvolala k pondělní 21. hodině kalamitní stav v Královéhradeckém kraji.

Bez proudu jsou na východě Čech stále stovky domácností

Východní Čechy - Podle informací energetiků je v současné době bez elektřiny na 120 tisíc odběratelů (včera k deváté večerní to bylo 250 tisíc odběratelů) na celém zásobovacím území ČEZ Distribuce.

Petrovičky sice nemají obchod, zato jsou tu dva obecní úřady

Královéhradecko, Jičínsko - Jedna z nejmenších obcí na Jičínsku - Petrovičky - má pouze 43 obyvatel, z nich je 36 voličů. Při prezidentských volbách už prý volební komise zasedne v novém obecním úřadě, který je před kolaudací. Stará miniaturní radnice zřejmě půjde k zemi.

Kostel má zlatou báň, ale bez vzkazu

Královéhradecko, Jičín - Na věž kostela sv. Ignáce v Jičíně se po třech letech vrátil v tichosti v rámci rekonstrukce vrcholný kříž s pozlacenou kopulí.

Milan je stále nezvěstný, policie ani rodina o něm nemají zprávy

Královéhradecko, Jičín - Police stále pátrá po čtyřiatřicetiletém Milanovi Novotném z Jičína.

Pohádkový Jičín oslavuje Rumcajse a píše nový rekord

Královéhradecko, Jičín - Zápisem do České knihy rekordů v co největším počtu bytostí z pohádek o loupežníku Rumcajsovi v pohádkovém průvodu započal v Jičíně 27. ročník festivalu Jičín - město pohádky.

Ke strkanici u Knížete nedošlo. Muži se asi koupali dobrovolně

Královéhradecko, Jičín - Nedělní aféra u rybníka Kníže, při níž se topili dva muži, zřejmě nebude kriminalisty posuzována jako trestný čin. V případu se objevily nové skutečnosti.

Muži se přeli, kdo je lepší plavec. Nakonec se oba topili v Knížeti

Královéhradecko, Jičín - Diskuze dvou mužů u rybníku Kníže měla v neděli odpoledne dramatickou dohru. Oba skončili ve vodě. Tonoucí zachránili náhodný chodec, policisté a hasiči. Stav jednoho z mužů je vážný.

Motorkář se řítil vesnicemi dvoustovkou, zastavila ho pistole

Královéhradecko, Jičínsko - V nebezpečnou honičku se strhla kontrola devětačtyřicetiletého motorkáře, který v neděli večer seděl za řidítky motocyklu Honda CBR 1000 a jel ve směru od Šárovcovy Lhoty do Svatojánského Újezdu.

Hasiči na Jičínsku zažili pernou noc, vyjížděli sedmnáctkrát!

Královéhradecko, Jičínsko - Pernou noc mají za sebou hasiči z Jičínska. Ze stanic v Jičíně, Nové Pace a Hořicích vyjížděli během nedělní noci k sedmnácti zásahům. Na vině byla intenzivní bouřka s větrem a přívalovým deštěm, které se dvakrát prohnaly regionem.

Když mezi kolejemi plavali kapři

Královéhradecko, Jičínsko - Ačkoli velká část východních Čech byla před 20 lety pod vodou, Jičínska se povodně nedotkly. I proto se sem přestěhoval Martin Růžička, který utekl z Moravy až na kopec do Nové Paky.

Diskuse nad kritikou

Královéhradecko, Sobotka - Kritika je hlavním tématem soboteckého festivalu Šrámkova Sobotka.

U Suchardů rozkvetly fuchsie

Královéhradecko, Jičínsko - Čtrnáctá výstava fuchsií v Újezdci mezi Bradlecem a Kumburkem začíná 8. a potrvá do 16. července. Zahradu u Suchardů můžete navštívit denně od 9 do 18 hodin.

Řidiči musí po objížďkách

Královéhradecko, Jičínsko - V Lázních Bělohradu začala oprava kilometrového úseku silnice II/501 za 14,5 milionu korun.

V Sobotce o díle F. X. Šaldy

Královéhradecko, Sobotka - V Sobotce pokračuje festival mluveného slova a českého jazyka Šrámkova Sobotka.

Studenti slaví Majáles

Královéhradecko, Nová Paka - Studenti novopackého gymnázia a pedagogické školy vyjdou v pondělí v převlecích s mávátky a dalšími rekvizitami v 10 hodin od budovy gymnázia slavit Majáles.

Jičín chce postavit terminál za 200 milionů. Radnice nejdřív vyslyší hlas lidu

Královéhradecko, Jičín - Zastávkové centrum v ulici 17. listopadu a terminál u vlakového nádraží. Dva výrazné prvky nové studie autobusového centra, které by měly přispět ke zkrášlení pohádkového města.

Včely potrápilo mrazivé počasí. Teď bojují i s lány řepky

Královéhradecko - Včely nepotrápilo letos jen chladné jaro, v těchto měsících je ohrožují i nebezpečné zemědělské postřiky.

Nevyklepává špačky, běhá s půllitry ven

Královéhradecko, Mlázovice - V Mlázovicích na Jičínsku zákaz kouření neberou jako tragédii - spíše jako nepřípustný zásah do soukromí a podnikání.

Zámecké léto: hudba, tanec, dobrá káva

Královéhradecko, Lomnice nad Popelkou - Pro ty, co nechtějí ani v létě sedět doma a chtějí se bavit, připravilo lomnické Kulturní a informační středisko lákavou nabídku.

Nová Paka otevřela alespoň na pár hodin poklady Země i ducha

Královéhradecko, Nová Paka - Novopacká Muzejní noc, to byl šálek dobré kávy pro každého. Historie si tu podávala ruku se současností.

To nejlepší z vinic v Nové Pace

Královéhradecko, Nová Paka - Po úspěšném pátém ročníku festivalu Vínová Paka 2017 bychom mohli polemizovat o tom, zda je město ještě doménou pivařů, neboť má domácí pivovar, nebo vinařů.

Řidič nepřežil střet s dodávkou

Královéhradecko, Kumburský Újezd - K vážné dopravní nehodě došlo ve středu dopoledne u Kumburského Újezdu, kde se střetl osobní vůz s dodávkou. Pro dvaadvacetiletého řidiče peugeotu měla srážka fatální následky. Utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl.

Zlatá koruna pro dobrovolníky

Hradec Králové - Na krajském úřadě bylo ve středu patnáct dobrovolníků oceněno Zlatou korunou Královéhradeckého kraje. Jedná se již o III. ročník akce, která podporuje volnočasové aktivity dětí a mládeže.

Ředitel jičínského Kamaráda se cítí poškozen. Brání se

Královéhradecko, Jičín - Ředitel zapsaného spolku Kamarád Jiří Jílek si pozval na poslední jednání zastupitelů v Jičíně Českou televizi.

Medu bude málo. Včely trpí hladem

Královéhradecko - V Butovsi na Jičínsku musí kvůli moru včelího plodu likvidovat včelstva.

Ani dvě petice opravu neuspíší

Královéhradecko, Soběraz - Nekonečný příběh venkovské silnice. Od roku 2002 požadují místní její opravu. Stále je jen u slibů.

Pražská společnost chce kasárna, ale jenom za milion

Královéhradecko, Jičín - Z bývalých kasáren v lipové aleji už zbyly jen dvě budovy, které město nyní nabízí k pronájmu a následně k prodeji. Na nabídku jičínské radnice ovšem reagovala pouze společnost Senior Holding z Prahy.

Suchary, rodinné stříbro Lomnice

Královéhradecko, Lomnice - V Lomnici bylo v minulosti několik továren, které se výrobou oblíbené sladkosti zabývaly. Nebýt ale drobných živnostníků, na suchary by se dnes už jen vzpomínalo.

Nad bitevní vřavou se stahují černá mračna

Královéhradecko, Železnice - Nad pořádáním historických bitev, doprovázených výstřely, se stahují černá mračna. Chystaná směrnice ruší současnou podobu kategorie zbraní D, která nepodléhá registraci, a přesouvá ji do kategorie C, kde jejich majitelé musí vlastnit zbrojní průkaz nebo licenci.

Komu patří stromy u silnic?

Královéhradecko, Jičínsko - Stromy podél vozovek představují riziko pro chodce, cyklisty i řidiče. Za jejich pád zodpovídá vlastník pozemku.

Ministerstvo sedí na penězích. Novopačtí doufají, že na ně zbyde

Královéhradecko, Nová Paka - Přetížená příjezdová komunikace v Nové Pace se doslova zachvěje v základech. Radnice chce do její opravy investovat 20 milionů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT