VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA RŮŽIČKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na kolenou: Respect Session

Val u Dobrušky - Štafetu v pořádání festivalu Respect Session převzalo sdružení Na kolenou.

Verdikt soudu v případu korupce na odboru dopravy: Vinni

Rychnov nad Kněžnou – Kontroverzní kauzu týkající se korupčního jednání na odboru dopravy Městského úřadu Rychnov nad Kněžnou projednával opětovně včera rychnovský soud. Samosoudce Jiří Fuks vyslovil rozsudek, v němž prohlásil čtveřici obžalovaných vinnými. V plném rozsahu tak potvrdil verdikt z 25. 7. 2007.

Dotýkat se mláďat je zakázáno

Rychnovsko - Bažanti jsou v toku, první vrhy srnčího se čekají počátkem května, většina ve druhé polovině května a v červnu.

Budoucí jízdní řády nevyhovují

Orlické hory – V souvislosti s novým jízdním řádem, který má platit od 13. června 2010, se názorově rozcházejí zástupci obcí Orlických hor a organizátor dopravy Královéhradeckého kraje, tedy Oredo, s.r.o.

Obžalovaný si okolnosti nehody nevybavuje

Rychnov nad Kněžnou – Veřejnost, obžalovaný a poškození se při včerejším jednání v soudní síni v Rychnově nad Kněžnou nedočkali rozsudku. Uskutečnilo se další hlavní líčení případu řidiče, který je obviněn z ublížení na zdraví a neoprávněného užití věci.

Tůně pro živočichy už nehloubí trhaviny

Orlické hory – Péče o přírodu přináší pracovníkům Chráněné krajinné oblasti Orlické hory souhrn povinností, které se odvíjejí od přelomu zimy v jaro. V seznamu těchto prací je kosení podmáčených luk, hloubení tůní, výsadba dřevin a mapování početnosti a místa výskytu chráněných živočišných i rostlinných druhů.

Bez odposlechů v důkazní nouzi

Rychnov nad Kněžnou – „Není mou zvláštní choutkou projednávat trestné činy vedoucích pracovníků odboru dopravy,“ podotkl na začátku včerejšího soudního jednání v Rychnově nad Kněžnou předseda senátu Jiří Fuchs.

Blíží se bouře. Přijde vám zpráva do mobilu

Rychnovsko - Městské úřady poskytují informační servis obyvatelům prostřednictvím tištěných měsíčníků, mailového servisu a také sms služby.

Sluneční hrob v novém hávu

Rychnov nad Kněžnou – „Hrajeme staré věci pokaždé jinak, jinak by nás to ani nemohlo bavit. Při interpretaci zachováváme určitou vnitřní svobodu každé skladby,“ hovořil o svém koncertování kytarista a skladatel Radim Hladík před pátečním koncertem kapely Blue Effect v rychnovském Společenském centru.

Opočenská nemocnice se bojí postupného okleštění

Opočno - Po zrušení dětského oddělení, gynekologie a porodnice se uvažuje také o zrušení chirurgie v opočenské nemocnici.

Romové si stěžují na bezpráví

Rychnov nad Kněžnou – Rychnovští Romové poukazují na to, že mají zkušenosti s diskriminačním jednáním. Podle jejich výpovědí je jim na základě barvy jejich pleti zapovězen vstup do místních barů a diskoték.

Horská střediska hlásí dostatek přírodního sněhu

Orlické hory – Vedoucí zdejších sportovních středisek si tento víkend nemohli stěžovat – shodují se na uspokojivé návštěvnosti. „Je to optimální stav, kdy byl perfektní sníh, krásné slunečné počasí a krátké čekací doby u vleků po oba víkendové dny,“ vyjádřil se s uspokojením František Prouza za Sport profi Deštné v Orlických horách. „Přírodního sněhu je dostatek, takže umělý sníh vyrábíme v noci do zásoby, rádi bychom měli sjezdovky v provozu až do Velikonoc,“ dodal Prouza.

V současné podobě je Vyhlídka v provozu od roku 1938

Vamberk – O chatě Vydlídka si vždycky rád popovídá Josef Telecký – prožil zde přece důležitou část svého života – jeho otec Josef Telecký byl významnou postavou v historii tohoto turistického místa.

Nejsložitější náměstí ve střední Evropě

Rychnov nad Kněžnou - Centrum Rychnova, Staré náměstí, je, stručně řečeno, samá jednosměrka.

Létu odzvonil kvalitní hardcore

Potštejn - Deset alternativních kapel předvedlo své umění v potštejnském kempu Vochtánka.

Drogy a alkohol je nešťastná kombinace

Východní Čechy - Známky nervového zhroucení vykazoval muž v restauraci Na rohu u nádraží v Týniši nad Orlicí. Mezi desátou a jedenáctou večer na místo museli dorazit polisté Městské policie i Policie České republiky, potřeba byla také Záchranná zdravotnická služba.

Ve Villa Nova se tavil bronz

Uhřínov pod Deštnou - Táhlé dunění v devět hodin v sobotu ráno oznámilo, že se zahajuje tavení bronzu v peci v areálu středověkého skanzenu ve středisku experimentální archeologie Villa Nova v Uhřínově pod Deštnou.

Léto přeje nejen tetování

Východní Čechy - Mnoho kosmetických salonů zaznamenává v letních měsících větší zájem klientely.

Letní brigády: Práci seženete až v září

Východní Čechy - „Zatím nepotřebujeme.“ nebo „Už máme.“ Takové odpovědi si vyslechne valná většina studentů, kteří se shánějí po prázdninovém přivýdělku. Lidé, kteří kvůli přetrvávající hospodářské krizi přišli o zaměstnání, totiž využívají možností krátkodobých brigád, takže tyto pracovní příležitosti už na studenty nezbývají.

Brouka do hlavy nasadili herci z Pardubic

Rychnov nad Kněžnou - Brouk v hlavě – rozkošná komedie Georgese Feydaua, ve které není ani jedno tzv. hluché místo a na které rozhodně není znát, že je stará dvě stovky let.

OBRAZEM: Barrel race pro mistry jezdectví

Rokytnice v Orlických horách - Jezdit na koni je obsahem snů mnoha dětí. V mezinárodních rychlostních soutěžích Adrenalina Cup 2009 závodily na koních také děti – od těch nejmenších do věku patnácti let. Ten nejmladší teprve chodí do školky.

Jet na festival ve Valu je tradice. Pro hosty i kapely

Val - „Tenhle Val stál opravdu za to,“ vyjádřila se pochvalně na účet pořadatelů účastnice víkendového festivalu Respect Session Karolína Randáková.

Opravenou naučnou stezkou po téměř 40 letech

Orlické hory - Téměř patnáctikilometrová trasa slouží ke zprostředkování informací o přírodních zajímavostech kraje Orlických hor. Zavede turisty například do původního lesa v Národní přírodní rezervaci Bukačka. (Aktualizace: Přidána fotogalerie a zvukové nahrávky)

Stát přesouvá odpovědnost za kouř na restaurace

Rychnovsko - Do Senátu putuje tzv. protikuřácký zákon, díky kterému by restaurace byly buď kuřácké, nebo striktně nekuřácké.

Vichřici padly za oběť stovky stromů v Orlických horách

Orlické hory - Ve dnech, které nastaly po vichřici z konce minulého týdne, hlásili škody na lesních porostech zástupci Lesů České republiky i soukromí vlastníci.

OBRAZEM: Třináctá komnata opočenského zámku

Opočno - V rámci akce Národního památkového ústavu byly tento víkend součástí obou prohlídkových okruhů na opočenském zámku dvě komnaty navíc.

OBRAZEM: Vítr vyvrací stromy, ze střech bere krytinu, rozfoukává oheň

Rychnov nad Kněžnou - Povětrnostní podmínky, které v rychnovském regionu panují od víkendu, přispěly k požáru lesní hrabanky, způsobily několikeré uvolnění střešních krytin a množství vyvrácených stromů, překážejících na komunikaci. Byly příčinou dvanácti výjezdů jednotek požárních sborů.

Teplé jarní dny přinášejí: Slunce, seno, klíšťata

Východní Čechy - „Klíšťata ani nechráníme, ani nepotíráme, takže se monitorováním jejich výskytu nezabýváme – zjistit jejich počet by bylo v podstatě nemožné,“ vyjádřil se Rudolf Remeš, zástupce vedoucího Chráněné krajinné oblasti Orlické hory. „Lokality jejich výskytu se však rozšiřují, dnes se můžete setkat s klíštětem prakticky všude v přírodě,“ připustil Remeš, který si letos z práce v terénu jedno klíště už odnesl.

Granáty nalezené u Křivic neobsahovaly výbušninu

Východní Čechy - Nebezpečný nález učinil muž, který prováděl rekonstrukci podlahy v domě v obci Křivice u Týniště nad Orlicí. Při stavebních pracech spatřily světlo světa tento víkend po desítkách let dva nevybuchlé granáty a mimoto několik nábojnic.

Mají mateřské školy monopol na výchovu dětí?

Rychnovsko/ V dubnu se chystá projednávání zákona, který má umožnit existenci takzvaných firemních miniškolek a placené sousedské výpomoci. „Státní chůvy“ , tedy rodiče, kteří již pečují o své děti, by dostávali od státu 5 tisíc nezdaněných měsíčně za každé další dítě, které by každodenně opatrovali. Ačkoliv zákon dosud neexistuje, téma vzbudilo množství diskuzí.

Policie obvinila zaměstnance odboru dopravy z úplatkářství

Kostelec nad Orlicí - Na tiskové konferenci, uspořádané včera ve dvanáct hodin, oznámil policejní ředitel Zdeněk Hlaváček, že případu přijímání úplatků pracovníkem městského úřadu v Kostelci nad Orlicí se Policie ČR věnuje již od května roku 2008.

Jak oslavíte týden manželství?

Rychnovsko - Čísla Českého statistického úřadu hovoří skepticky: V roce 2007 se v bývalém okrese Rychnov nad Kněžnou vzalo 420 párů. Tento rok byl však rokem rozvodu pro 190 manželství. Narodilo se zde 889 dětí.

Se sektami je to jako s kouřením: Lepší je nezačínat si s nimi

Rychnov nad Kněžnou - Lektor Martin Vlasák ze sdružení Od5k10, které se věnuje náplni volného času mládeže, se zabývá mj. tématem náboženství a sekty.

Orlické hory: Ideální terén

Orlické hory - V Říčkách zaznamenali pracovníci Horské služby za tuto sobotu a neděli šest úrazů, devět v Deštném a stejný počet zranění ošetřili v Čenkovicích. Mezi úrazy převažovaly zlomeniny zápěstí, natažené vazy kolen a zlomenina klíční kosti.

Na Rychnovsku slaví Nový rok ve zvláštních časech

Rychnovsko - Ačkoliv se o dni konci roku hovoří jako o chvíli hodnocení a bilancování, obyčejně jej prožíváme nejhlučnějším způsobem ve společnosti co nejvíce lidí jako bouřlivou událost zahajující Nový rok. Jednotlivé obce regionu se na střídání starého roku s Novým připravily s každoroční tradicí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT