VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA VITOVSKÁ

Ivana Vitovská

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Otec popřel, že týral syny. Svědci prý vypovídali křivě

Hradec Králové - „Žaloba stojí na třinácti křivých výpovědích svědků a čtyřech neúplných znaleckých posudcích,“ prohlásil otec obžalovaný z týrání synů.

Nezaměstnanost v kraji opět klesla. Bez práce je 9939 lidí

Královéhradecký kraj - V únoru bylo v Královéhradeckém kraji bez práce celkem 9939 lidí. Od loňského února podíl nezaměstnaných klesl z 3,72 na 2,7 procenta.

Nezvěstní: Naděje je malá, ale existuje

Hradec Králové - Strachem a úzkostí trpí rodiny, jejichž blízký se náhle ztratí. I v hradeckém kraji je řada nezvěstných, jejichž osud se zatím nepodařilo objasnit.

Epidemie chřipky pokračuje. Vyžádala si už osm životů

Hradec Králové - Počet nemocných chřipkou a akutními respiračními chorobami se v kraji po několika týdnech konečně snížil.

Soud řešil záhadu ztracené peněženky

Hradec Králové - Případ peněženky, která se záhadně ztratila na masážním křesle v hradeckém obchodním centru Atrium, uzavřel hradecký Okresní soud dvěma podmíněnými tresty.

Hejtmana Štěpána inaugurační projev Miloše Zemana nepřekvapil

Hradec Králové - Zatímco staronový český prezident skládal slib, královéhradecký hejtman jednal o problémech krajského zdravotnictví.

Střední školy čeká konkurs na ředitele

Královéhradecko - Střední školy a školská zařízení, které zřizuje Královéhradecký kraj, čeká výběrové řízení na ředitele. Vedení kraje se rozhodlo, že vyhlásí plošné konkursy.

Na mzdy zdravotníků dá kraj 146 milionů korun

Královéhradecko - Slíbené desetiprocentní navýšení platů zdravotníků v krajských nemocnicích vyjde kraj na 146 milionů korun. Uvolnění této částky z rozpočtu ještě musí schválit krajští zastupitelé.

Vrtulník nebyl schopný letu, prohlásil svědek

Hradec Králové - „Už na začátku jsem viděl, že ten vrtulník není schopný letu,“ řekl v pondělí u soudu svědek k případu muže, který sliboval, že vybuduje továrnu na výrobu vrtulníků.

Kraj schválil plán na ozdravení Rozkoše

Hradec Králové - Kraj chce zlepšit kvalitu vody v rekreační nádrži Rozkoš na Náchodsku, kterou v létě trápí sinice a odpadní řasy. Jejich výskyt je důsledkem znečištění vody fosforem.

Epidemie chřipky v kraji neustupuje. Počet nemocných se opět zvýšil

Královéhradecký kraj - Chřipková epidemie zatím neustupuje, tento týden hygienici evidovali 1945 nemocných akutními respiračními infekcemi a chřipkou v přepočtu na sto tisíc obyvatel. Jejich počet se od minulého týdne zvýšil.

Sourozencům, kteří podnikali s airsoftovými zbraněmi, hrozí až deset let vězení

Hradec Králové - Ze zneužití informace a postavení v obchodním styku se u Krajského soudu zodpovídá trojice sourozenců. Petru a Martinovi Morávkovým a jejich sestře Haně Vosecké za to hrozí pět až deset let vězení.

Svědek: Bez benefitu bych smlouvu nepodepsal

Hradec Králové - Rozsáhlý případ podvodů při uzavírání pojistných smluv se vrátil ke Krajskému soudu v Hradci Králové.

Nový svědek neuspěl. Trest za znásilnění platí

Hradec Králové - O obnovu řízení v úterý usiloval muž odsouzený za znásilnění spoluvězně. Jeho snaha však byla marná. I když přivedl nového svědka, soud jeho návrh zamítl.

Chřipku lidé podceňují. Pro seniory a vážně nemocné však může být fatální

Královéhradecký kraj - Zdánlivě banální nemoc může být velmi nebezpečná. Na chřipku v kraji od roku 1994 zemřelo 90 lidí.

Muž zbil dva bezdomovce. Jeden z nich to nepřežil. Útočník si odsedí 11 let

Hradec Králové - Bezdůvodně napadl a brutálně zbil dva bezdomovce. Jednoho z nich zranil tak vážně, že muž den poté zemřel. Osmadvacetiletý Tomáš Řehořek by za to měl jít na jedenáct let do vězení.

Biskupství investovalo do stavby multifunkčního domu v Praze

Hradec Králové - Královéhradecké biskupství investovalo prostředky do stavby multifunkčního objektu v pražském Karlíně.

Chřipka si v Královéhradeckém kraji vyžádala další dvě oběti

Královéhradecký kraj - Kraj už třetí týden sužuje epidemie chřipky. Zdánlivě banální choroba si vyžádala další oběti. V souvislosti s chřipkou zemřeli dva lidé (80 a 89 let).

Kraj bude likvidovat nelegální billboardy. Může to stát miliony

Hradec Králové - Osm stovek nelegálních billboardů stojí kolem silnic I. třídy v Královéhradeckém kraji. Část z nich bude muset být odstraněna na náklady kraje.

Sauron, pán Temné věže, dostal 13 let za pokus o vraždu

Hradec Králové - Muž, který se loni v létě pokusil ve valdické věznici brutálně zavraždit spoluvězně, ve středu odešel od soudu s třináctiletým trestem vězení. Rozsudek přijal.

Lékařům a sestrám náchodské nemocnice došla trpělivost

Hradec Králové, Náchod - Trpělivost s poměry v Oblastní nemocnici Náchod došla tamějším primářům a vrchním sestrám. Proto se otevřeným dopisem obrátili na krajské zastupitele a žádají je, aby sjednali nápravu.

Film studenta z Třebechovic se uchází o Cenu Magnesia

Třebechovice pod Orebem/ Praha - O Cenu Magnesia za studentský film se bude letos na Českých lvech ucházet také student FAMU Adam Koloman Rybanský, který pochází z Třebechovic pod Orebem. Deníku to sdělili pořadatelé.

Soud bude řešit zločin ve Valdicích

Hradec Králové - Pokusem o vraždu, který se stal loni v létě ve valdické věznici, se bude ve středu zabývat Krajský soud v Hradci Králové.

Předváděcích akcí ubylo. Šmejdi zřejmě volí jiné způsoby

Královéhradecký kraj - Předváděcí akce, pro jejichž pořadatele se vžilo lidové označení „šmejdi“, jsou zřejmě na ústupu.

Zemana čekali se zalepenými ústy

Hradec Králové - Demonstranti, sociální demokraté, příznivci Miloše Zemana i desítky novinářů v neděli dopoledne zaplnili prostranství před hradeckou Střelnicí.

ČSSD povede Hamáček. Ve volbách porazil Zimolu

Hradec Králové /FOTO/ - Novým předsedou ČSSD se stal dosavadní místopředseda Jan Hamáček. Delegáti mimořádného 40. sjezdu strany ho zvolili v neděli odpoledne, svůj hlas mu dalo 272 z nich. Jeho konkurent Jiří Zimola dostal 224 hlasů.

Spolupracovat s ANO, nebo ne? Kandidáti na předsedu ČSSD se neshodli

Hradec Králové - K tématu, zda by měla sociální demokracie jednat s hnutím ANO o účasti na vládě, které dopoledne na mimořádném 40. sjezdu ČSSD nastolil prezident Miloš Zeman, se ve svých nominačních projevech vyjádřilo jen několik kandidátů na předsedu ČSSD.

Milan Chovanec odmítl koalici ČSSD s ANO

Hradec Králové - Předseda ČSSD Milan Chovanec na nedělním mimořádném 40. sjezdu strany odmítl, aby ČSSD šla do koalice s hnutím ANO. Prezident Miloš Zeman, kterého Chovanec na sjezd pozval, přitom krátce před Chovancovým projevem sociální demokraty vybídl, aby s ANO začali jednat.

Na prezidenta čekali demonstranti se zalepenými ústy

Hradec Králové -Několik desítek demonstrantů čekalo v neděli dopoledne před královéhradeckou Střelnici, kde se koná 40. mimořádný sjezd ČSSD, na příjezd prezidenta Miloše Zemana.

Zeman doporučil ČSSD, aby zahájila jednání s ANO

Hradec Králové /FOTO/ - Prezident Miloš Zeman v neděli na 40. mimořádném sjezdu ČSSD doporučil straně, aby zahájila jednání s hnutím ANO o své účasti ve vládě. Podle něj má ANO zájem jednat s ČSSD.

Epidemie chřipky v kraji nabírá na síle. Vyžádala si jeden život

Hradec Králové - Epidemie chřipky a respiračních infekcí nabírá v Královéhradeckém kraji na síle. Tento týden hygienici evidovali 1945 nemocných na 100 000 obyvatel.

Vydíral a znásilňoval dívky a nutil je k výrobě porna. Podmínka a musí se léčit

Hradec Králové - Až na poslední chvíli se Jiří K. (24) u soudu doznal k řadě vážných mravnostních deliktů. Zachránilo ho to před vězením.

Odvolaný ředitel u soudu ani napodruhé neuspěl

Hradec Králové - Bývalý ředitel krajské příspěvkové organizace Barevné domky Hajnice Vít Petira ani napodruhé ve sporu s Krajským úřadem Hradec Králové neuspěl.

Sjezd ČSSD na Střelnici otevře projev prezidenta Zemana

Hradec Králové - Nové vedení a nový směr bude o víkendu v Hradci Králové hledat ČSSD. Chce u toho být i prezident Miloš Zeman. Může jeho projev ovlivnit volbu předsedy?

Obhajoba shání svědky z Velké Británie a ze Slovenska

Hradec Králové - Další svědky a další důkazy navrhli v úterý Krajskému soudu v Hradci Králové obhájci dvou mužů obžalovaných z obchodování s lidmi a sexuálního nátlaku. Hlavní líčení tak bylo odročeno na březen.

Počet hracích automatů v kraji letos poklesl na 1664 přístrojů

Královéhradecký kraj - Lidé, kteří si krátí dlouhou chvíli u hracích automatů, mají pro letošní rok v Královéhradeckém kraji k dispozici 1664 přístrojů. Ještě v loňském roce jich bylo 2402. Deníku to sdělilo ministerstvo financí, které pro jednotlivé automaty vydává povolení.

Znalci: Jedna z obětí projevovala symptomy týrané osoby

Hradec Králové - Osobnosti čtyř mužů, kteří se ve Velké Británii stali oběťmi obchodování s lidmi, v pondělí u soudu hodnotili znalci.

Chřipková epidemie už zasáhla kraj naplno. Největší nemocnost je na Jičínsku

Královéhradecký kraj - To, co hygienici minulý týden předvídali, se splnilo. Chřipková epidemie už naplno zasáhla i Královéhradecký kraj. Nemocnice a domovy pro seniory zakazují návštěvy, aby ochránily pacienty a klienty.

Bývalý náměstek primátora byl odsouzen za nevýhodný nákup parkovacího domu

Hradec Králové - Bývalý náměstek královéhradeckého primátora Josef Malíř se při odkupu parkovacího domu dopustil zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Řídil pěstírny konopí starý muž na vozíku?

Hradec Králové - Otázkou, zda hlavním organizátorem pěstování konopí mohl být starý invalidní muž, se ve čtvrtek zabýval Krajský soud v Hradci Králové. Řešil i problém, kde sehnat znalce, který by posoudil produkci čtyř obžalovaných pěstitelů.

Miliardovou přestavbu náchodské nemocnice provede Geosan a BAK

Hradec Králové - Přestavbu náchodské nemocnice za 1,3 miliardy korun provede konsorcium společností Geosan Group a BAK stavební společnost.

Soud nařídil konfrontaci. Sporný podpis však neobjasnila

Hradec Králové - Je podpis pod smlouvou pravý nebo ne? V případu podvodů s ojetými auty soud v pondělí konfrontoval obžalovaného a svědka. Oba však trvali na svém.

Advokát prosázel peníze klientů. Dostal podmínku

Hradec Králové - Mladý advokát posedlý sázením dokázal za necelé dva roky přijít téměř o 11,7 milionu korun. Peníze však nepatřily jemu, ale jeho klientům. V pátek mu za to soud udělil tři roky vězení podmíněně odložené na zkušební dobu pěti let.

Kraj se blíží hranici chřipkové epidemie. Nejvíce nemocných je na Jičínsku

Hradec Králové - Ve většině regionů vypukla chřipková epidemie. Královéhradecký kraj už se k ní blíží také - podle pátečního vyjádření hygieniků zde bylo aktuálně evidováno 1414 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Odvolání ředitelky je neplatné, rozhodl soud. Město nebude podávat dovolání

Hradec Králové - Odvolání ředitelky mateřské školy, která přišla o místo kvůli údajně nezvládnuté sexuální šikaně mezi dětmi, je neplatné. Ve čtvrtek o tom rozhodl krajský soud.

Jiří Wonka žádá omluvu za výroky o bratrovi

Hradec Králové - Omluvu za nařčení, že disident Pavel Wonka donášel v plzeňské věznici na Borech bachařům, požaduje u soudu jeho bratr Jiří po Václavu Černíkovi.

O odvolané ředitelce soud rozhodne ve čtvrtek

Hradec Králové - O kauze ředitelky mateřské školy, která byla odvolána kvůli nezvládnuté sexuální šikaně mezi dětmi, by měl ve čtvrtek rozhodnout Krajský soud v Hradci Králové.

Říčky triumfovaly ve volební účasti: přišlo 91,78 % voličů

Hradecko/Rychnovsko - Nejsvědomitější voliči v kraji byli ve druhém kole na Královéhradecku, kde jich šlo k urnám 70,4 procenta.

Nejrychleji měli spočítáno v Kopidlně, nejdéle se čekalo na Pec

Královéhradecký kraj - Už čtvrt hodiny po uzavření volebních místností byly k dispozici výsledky z okrsku 5 v Kopidlně.

Politolog: Mobilizace voličů nahrála spíše Zemanovi

Hradec Králové - Druhé kolo prezidentské volby neskončilo překvapením, uvedl politolog Stanislav Myšička z Univerzity Hradec Králové. Přestože volební data budou teprve podrobněji analyzována, vyšší volební účast než v prvním kole podle něj nahrála spíše současnému prezidentovi Miloši Zemanovi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT