VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN BRAUN

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Archeologové odkryli pod náměstím přes osmdesát lidských koster

Královéhradecko, Vrchlabí - Historicky mimořádně cenné nálezy přinesl archeologický výzkum ve Vrchlabí. Provázel rekonstrukci náměstí Míru a odkryl zajímavá tajemství.

Sebemenší chyba by byla osudná, líčí sjezd ze šestitisícovky Libor Dušek

Královéhradecko, Vrchlabí /ROZHOVOR/ - Horolezcům Liboru Duškovi z Vrchlabí a Zdeňku Jiroušovi z Rokytnice nad Jizerou se podařilo jako prvním na světě sjet na lyžích z nejvyššího bodu jižního Pamíru, štítu Karla Marxe ve výšce 6723 metrů.

Buk pro Olgu Havlovou poroste u její lázeňské akademie

Královéhradecko, Janské Lázně /FOTO, VIDEO/ - V roce 1992 Olga Havlová, tehdejší první dáma, klepala kladívkem na základní kámen budovy Obchodní akademie, odborné školy a praktické školy v Janských Lázních, o dva roky později byla u jejího otevření. V pátek na pozemku školy, která nese její jméno, pro ni vysadili buk lesní.

Na sjezdovkách v Peci zavedou jako první v republice technologickou novinku

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Letošní zima přinese na krkonošské sjezdovky novou technologii Snowsat, která se dosud používala jen v zahraničí ve velkých lyžařských areálech. V Čechách ji zavedou jako první v Peci pod Sněžkou, kde ji připravuje SkiResort Černá hora - Pec.

Události týdne: Kopidlenský kvítek, povolební vyjednávání či veletrh škol

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

Nemocnice se vyzbrojí proti agresivním opilcům tísňovými tlačítky

Královéhradecko, Trutnov - Intenzivnější hlídky městských strážníků v areálu nemocnice a jejím okolí, možnost přivolat hlídku v případě ohrožení, kurzy sebeobrany. V trutnovské nemocnici začali podnikat kroky ke zvýšení bezpečnosti personálu a pacientů. Spolupracují přitom s Městskou policií v Trutnově. Je to jeden z kroků bližší vazby špitálu a města, kterou ve středu potvrdilo podepsání memoranda o porozumění a vzájemné spolupráci.

Mají ryze ženské zastupitelstvo. Chlapi se nepochlapili, říkají

Královéhradecko, Jestřabí v Krkonoších - Výhradně ženské obsazení bude mít devítičlenné zastupitelstvo v Jestřabí v Krkonoších. V obci na Jilemnicku ženy vládly už v posledním období, kdy mezi nimi figuroval jediný muž. Teď obsadí všechny pozice. Kandidovalo tam jediné sdružení, Ženy pro změny, v čele se starostkou Zdeňkou Haasovou. Žádní muži v obci s 239 obyvateli nekandidovali a výsledkem je ryze ženské zastupitelstvo.

Okresní města v kraji mají své lídry

Královéhradecký kraj - Adamcova éra v Trutnově trvá.

První na světě! Horolezci Dušek a Jirouš sjeli na lyžích horu v Pamíru

Královéhradecko, Vrchlabí - Horolezcům Liboru Duškovi z Vrchlabí a Zdeňku Jiroušovi z Rokytnice nad Jizerou se podařilo jako prvním na světě sjet na skialpových lyžích z nejvyššího bodu jižního Pamíru, štítu Karla Marxe ve výšce 6723 metrů. Dokázali to v rámci pětitýdenní expedice. Užili si při ní lezení po kamenech i ledu, aby nakonec zdolali vrchol a sjeli z něj na lyžích.

Král jedlíků zvládl borůvkové knedlíky i nejsmradlavější jídlo na světě

Královéhradecko, Malá Úpa - Vyhlášený jedlík Jaroslav Němec z Bystrého u Poličky naplnil zvěsti, které o něm kolují. Rekordně se nacpal i při sobotní akci Maloúpská vařečka v Krkonoších. 

OBRAZEM: Markéta Hrubešová vařila na kolonádě

Královéhradecko, Janské Lázně - Kulinářský den uspořádaly na sv. Václava Státní léčebné lázně. Celodenní akce byla plná lákavých dobrot. Pro diváky vařila přímo na kolonádě herečka Markéta Hrubešová, která připravila krkovičku, drůbeží jatýrka či grilované krevety.

Lidé přišli na Den zdraví do vrchlabské nemocnice

Královéhradecko, Vrchlabí - Den zdraví uspořádala vrchlabská nemocnice. Jeho hlavním tématem byla prevence.

Další smrtelná nehoda připravila o život dva mladíky

Královéhradecko, Janské Lázně - Tragický pátek na českých silnicích se nevyhnul ani Krkonoším. Na silnici mezi Janskými Lázněmi a Černým Dolem přišli o život v pátek odpoledne dvaatřicetiletý řidič vozu Volkswagen Golf i pětadvacetiletý spolujezdec. 

Vrchlabským náměstím Míru protéká voda z Labe

Královéhradecko, Vrchlabí - Krkonošští trubači, chrámový sbor, Big band místní hudebky a také bubnující starosta, který se zapojil do vystoupení školáků, nebo zbrusu nové vrchlabské elektrobusy dotvořily kulisy slavnostního otevření náměstí Míru ve Vrchlabí. Město vložilo do jeho půlroční rekonstrukce 41 milionů korun.

Z cesty na Sněžku je staveniště

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Přístupové cesty na nejvyšší českou horu se mění ve staveniště. Správa Krkonošského národního parku jim dává po dvaceti letech nový kabát.

V Krkonoších se objevil první sněhový poprašek

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Na hřebenech hor napadly dnes ráno první sněhové vločky. Objevily se na Sněžce, u Luční i Moravské boudy.

Hasiči evakuovali obyvatele panelového domu. Kvůli vodě a ohni

Královéhradecko, Trutnov - Jedenadvacet lidí evakuovali hasiči z panelového domu v Úpské ulici. Jejich čtvrteční odpolední zásah si nejprve vyžádala voda, vytékající z bytů. Zároveň došlo v prostoru stoupaček k zahoření elektroinstalace poté, co tekoucí voda způsobila zkrat.

Herci uvaří v Peci guláše, zástěru si chystají Nový, Dlouhý a Rašilov

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Guláše provoní v sobotu Pec pod Sněžkou. Při tradiční soutěži Krakonošův guláš na parkovišti U kapličky se budou zúčastněné týmy předhánět, aby naservírovaly návštěvníkům co nejlepší pokrm.

Dobrovolníci uklidí špindlerovské sjezdovky

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Přestože letní sezona ve Špindlerově Mlýně je stále v plném proudu a lanovky na Medvědíně pojedou až do 18. listopadu, skiareál se již chystá i na nadcházející zimu. Součástí příprav je také úklid města a sjezdovek.

Nejdřív Den zdraví v nemocnici, pak otevření náměstí

Královéhradecko, Vrchlabí - Den zdraví pro veřejnost pořádá v sobotu od 11 do 15 hodin Nemocnice Vrchlabí.

Do komunálních voleb jdou také hasiči. Jako lídry mají starostu i místostarostu

Královéhradecko, Trutnovsko - Do komunálních voleb jdou i hasiči. Budou hasit požáry na radnicích?

OBRAZEM: Místo náklaďáku helikoptéra

Pec pod Sněžkou - Vrtulník pomáhá stavařům při dopravě stavebního materiálu na trasy, které se v Krkonoších opravují, především jde o úsek mezi Růžovou horou a Sněžkou. Jinak než letecky se tam materiál dopravit nedá. 

Úpravnu vody zasáhla havárie. Oprava přišla ve správný čas

Královéhradecko, Vrchlabí - V Herlíkovicích finišuje rozsáhlá modernizace úpravny vody za 72 milionů korun, na kterou přispělo Vrchlabí padesáti miliony Evropská unie. Zbývající část zaplatí město. Výměna celé technologie přinese zkvalitnění procesu výroby pitné vody z povrchového zdroje Labe.

Odborníci: Je nejlepší čas na změnu zaměstnání

Královéhradecký kraj - Úřady práce v srpnu opět evidovaly více volných míst než nezaměstnaných lidí.

Ve Vrchlabí začaly jezdit elektrobusy, v Trutnově vyjedou koncem října

Královéhradecko, Vrchlabí - Dva nové elektrobusy vyjely v pátek poprvé do ulic Vrchlabí na lince Městské autobusové dopravy, která je tak nyní výhradně bezemisní. Nahradily dosavadní dieselové autobusy. Dva moderní, nízkopodlažní vozy SOR EBN 11 na elektrický pohon z východočeských Libchav uvedla do provozu společnost Krkonošská automobilová doprava KAD, která zároveň vybudovala dobíjecí centrum ve svém areálu.

Přestup roku: Primář Vesny povede dětskou rehabilitaci u Pavla Koláře v Motole

Královéhradecko, Janské Lázně - Primář Dětské léčebny Vesna Vasil Janko povede nově zřízené dětské rehabilitační oddělení v Motole.

Lanovka na Černou jezdí 90 let, první vedla z náměstí. Vozila gazíka i rodičku

Královéhradecko, Janské Lázně - Přesně devadesát let vozí turisty z Janských Lázní na Černou horu nejstarší visutá lanová dráha v České republice. V sobotu si připomene jubileum speciální akcí v Janských Lázních.

Studenec postavil Domov pro seniory za 22 milionů, kompletně z vlastních peněz

Královéhradecko, Studenec - Na místě nejstarší školní budovy v krkonošském Studenci z roku 1829, kam kdysi chodívalo až 430 dětí, vyrostl Domov pro seniory. Obecní úřad ho postavil kompletně z vlastních prostředků, bez jediné dotační koruny. Za 22,3 miliony korun. 

Události týdne: Město pohádky, oslava výročí či kulatiny lanovky

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

Mirai, David Koller, The Beatles Revival. Trutnovské náměstí žilo jarmarkem

Královéhradecko, Trutnov /FOTO/ - Krakonošovo náměstí a pěší zónu zcela zaplnil v neděli atraktivní program Trutnovského jarmarku.

Události týdne: Lodžie World Fest, Kuronské slavnosti či Dny evropského dědictví

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

Ve Zlaté Olešnici ukázali farmaření a pochlubili se Oranžovou stuhou

Královéhradecko, Zlatá Olešnice /FOTO/ - Obec na Trutnovsku patřila v sobotu Minislavnostem.

Bojiště žije. Diváky neodradilo přerušené promítání, pomáhali stříháním vlasů

Královéhradecko, Trutnov /FOTO/ - Areál přírodního amfiteátru Bojiště má od letošního roku nového provozovatele Romana Dorňáka, který se snaží postavit na nohy někdejší proslulé festivalové místo.

Na náměstí Míru finišuje rekonstrukce za čtyřicet milionů, jezdí se tam

Královéhradecko, Vrchlabí - V sobotu 22. září slavnostně otevřou ve Vrchlabí po půlroční intenzivní stavební činnosti zcela proměněné náměstí Míru.

Trutnovští strážníci značkují kola speciální DNA. Má odradit zloděje

Královéhradecko, Trutnov - Městská policie ztížila situaci zlodějům jízdních kol. Bicykly značkuje syntetickou DNA. Jako první na východě Čech.

Zbrusu nová trvalá expozice ukáže lázeňství i za éry knížat Schwarzenbergů

Královéhradecko, Janské Lázně - V listopadu otevřou v Janských Lázních trvalou expozici věnovanou lázeňství. Veřejnosti zpřístupní také dochované plány ze 17. a 18. století.

Studenec otevřel Domov pro seniory, starosta dostal Člověče a šachy

Královéhradecko, Studenec - Kompletně z vlastních zdrojů postavil Obecní úřad v krkonošském Studenci Domov pro seniory. Přišel ho na 22,3 milionu korun. Vyrostl na místě bývalého pečovatelského domu, který šel loni v květnu k zemi při demolici.

Dvaasedmdesátiletý šofér naboural v Trutnově do stromu a zemřel

Trutnov - Ve Skřivánčí ulici, která propojuje kruhové objezdy u Tesca a Autostylu, zemřel v pátek krátce před devátou hodinou ráno 72letý muž při dopravní nehodě. Šoféroval vůz Škoda Octavia.

Bojiště bude opět letním kinem. Dnes poprvé, v příští sezoně pravidelně

Královéhradecko, Trutnov - Pozornost. Takové slovo zvolil Roman Dorňák, když vysvětloval, s jakým záměrem pořádá v areálu Bojiště premiérové Trutnovské pivní slavnosti. Konají se v pátek a sobotu. Zároveň prozradil, že páteční filmové promítání nebude ojedinělým výstřelkem.

Na startu fasovali opalovací krém, potkali klokany na golfovém hřišti

Královéhradecko, Vrchlabí - Partička běžkařských nadšenců z Vrchlabí má za sebou první polovinu expedice k protinožcům. Zdárně zvládla týden v Austrálii s účastí na závodu Kangaroo Hoopet v hustě zasněženém australském lyžařském středisku Falls Creek (se startem ve výšce 1700 metrů), který patří do světové série dálkových běhů Worldloppet.

Horské zloděje chytili policisté přímo při činu na střeše

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Polský zlodějský gang řádil v Krkonoších. Kradl po stavbách v horách, kam si nosil vlastní žebříky.

Postavil si středověký hrad, chová lvy a říká: Musíte tím být nasáklej

Žacléř - Martin Zeman vybudoval na svém pozemku originální stavbu ve stylu středověkého hradu s věžemi a střílnami. Na zahradě chová šelmy. „Někdo chová křečky, já šelmy. Prostě se mi líbí,“ říká.

Polské zlodějské gangy ničí Petrovku. Přivezly si žebříky a kradly na střeše

Špindlerův Mlýn - Stavba Petrovy boudy na hřebenech Krkonoš je v závěrečné fázi. V létě čelila opakovaným nájezdům zlodějů. Policie dva chytla.

O obnově maršovského zámku rozhodne přístup vlastníka, tvrdí památkáři

Horní Maršov - Po nedělním rozsáhlém požáru nevyužívaného barokního zámku v Horním Maršově se zástupci Národního památkového ústavu zaměří na zdokumentování stavu objektu a zjištění míry poškození jeho památkových hodnot. Řada historických prvků by měla zůstat zachována. Uvedla to Eva Macková z Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Josefově.

Vrchlabská partička lyžařů vyráží v létě na běžky do Oceánie

Královéhradecko, Vrchlabí - Před rokem závodili v maratonu na běžkách na konci světa v Ohňové zemi, letos se vydají k protinožcům.

Na hřebínek dostávají máslo, do jídla kopřivy

Královéhradecko, Kohoutov - Jaroslav Balcar z Libňatova patří mezi chovatele už od školních let. „V páté třídě jsem začal chovat holuby kvůli kamarádovi. Pořád jsem nechápal, co na nich vidí, a tak jsem se do nich dal taky,“ vzpomíná.

Nejhezčí kohout je Američan, kokrhá ve čtyři ráno

Královéhradecko, Kohoutov /FOTO, VIDEO/ - Loňská Lidová řemesla v Kohoutově odvála vichřice. Na oblíbenou akci v obci u Dvora Králové ale lidé nezapomněli, letos jich přišlo 6505 platících, tedy ve věku od 15 do 70 let.

Janek Ledecký a líbající se snoubenci byli hvězdami pivních slavností

Královéhradecko, Vrchlabí /FOTO, VIDEO/ - Krkonošské pivní slavnosti mají lidé rádi, a proto také při sobotním 21. ročníku naprosto zaplnili vrchlabské náměstí TGM, přilehlé ulice a zámecký park. Užili si povedený pivní mejdan, mixovaný pestrým koktejlem dobré hudby a přehlídkou regionálních i republikových pivovarů.

AKTUALIZOVÁNO

V Kopidlně evakuovali 48 lidí kvůli požáru ve sklepě, kde byly kanystry benzínu

Královéhradecko, Kopidlno - Evakuaci 48 lidí, z nichž dva skončili v péči záchranářů, si vynutil požár ve sklepních prostorách čtyřpatrového domu v Kopidlně na Jičínsku v ulici U Cihelny během páteční noci.

Jako v Alpách. Horské chalupy kvetou

Královéhradecko, Malá Úpa - V krkonošské Malé Úpě šperkují horské chalupy kvůli soutěži o nejhezčí květinovou výzdobu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT