VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA KOTALOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rokytnice plánuje modernizaci stadionu

Královéhradecko, Rokytnice v Orl. h. - Město Rokytnice v Orlických horách letos odkoupilo areál fotbalového stadionu a chce se ucházet o finanční podporu na jeho modernizaci. Informovalo o tom na svých facebookových stránkách.

Kapři podraží, ale stromek seženete i za „retro“ cenu

Královéhradecký kraj - Stromeček a kapr - to jsou jsou hlavní symboly českých Vánoc. Většina lidí si Štědrý den bez osmažené rybí podkůvky a rozzářeného stromečku neumí představit.

Žena měla bezmála pět promile alkoholu v krvi

Královéhradecko, Kostelec nad Orlicí - Neuvěřitelných téměř pět promile alkoholu v krvi měla žena, která „si ustlala“ před jednou z prodejen se smíšeným zbožím v Kostelci nad Orlicí. Našli ji zde policisté a nebyla pro ně neznámou.

Skiareál zahajuje provoz

Královéhradecko, Deštné v Orlických horách - Od soboty můžete vyrazit na lyžovačku do Skiareálu Šerlišský mlýn v Deštném.

Orlickým horám by od aut mohla ulevit kyvadlová autobusová doprava

Orlické hory - Královéhradecký hejtman Jiří Štěpán zavítal do Rokytnice v Orlických horách.

Bývalé kino se mění na knihovnu

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Městskou knihovnu v jedenáctitisícovém Rychnově nad Kněžnou navštíví ročně 35 tisíc lidí. Do konce příštího roku získá nové zázemí v bývalém kině.

Sražený mladík zemřel, policie hledá svědky nehody

Královéhradecko, Týniště nad Orlicí - Šestadvacetiletý muž, kterého 17. listopadu ráno u Týniště nad Orlicí srazilo auto, svým zraněním o den později v nemocnici podlehl. Policie nyní hledá svědky tragické nehody.

Vzniká nadace na podporu rychnovské nemocnice

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - V nemocnicích Královéhradeckého kraje chybí až sto zdravotních sester. Zlepšit situaci mají nadační fondy. Peníze do nich vložené poslouží hlavně jako stipendia studentům zdravotních škol.

Peklo? Najdete ho i v ráji - v tom Českém

Východní Čechy - Snad každý si z dětství vzpomene na varování: „Když budeš zlobit, čert si tě odnese do pekla!" Jedno staré pořekadlo také říká: „Kdo mně dá, pojede na zlatém koníčku do nebe. Kdo nedá, pojede na prašivé svini do pekla."

Dům přírody Orlických hor má přivábit do Zdobnice více turistů

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Zatraktivnit oblast kolem Zdobnice, přitáhnout do této oblasti Orlických hor více turistů má projekt Dům přírody Orlických hor. Ten má vzdělávat i v její ochraně.

Olej do odpadu nepatří, město chystá jeho sběr

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - „Nevylévejte použitý potravinářský olej do odpadů, šetřete životní prostředí i životnost kanalizace!“ upozorňuje Gabriela Marková z odboru výstavby a životního prostředí rychnovského městského úřadu.

Novinky v Orlických horách? Delší lyžování i nové ceníky

Východní Čechy, Orlické hory - Kdy zimní střediska v Orlických horách přivítají první návštěvníky, zatím není jasné. Bude záležet na počasí. Provozovatelé lyžařských areálů už na některých místech zasněžují a doufají, že lanovky spustí do svátků.

Na věž kostela v Neratově se vrátily zvony

Královéhradecko, Neratov - Poprvé od konce druhé světové války se minulý týden na věže kostela v Neratově po instalaci schodišť vrátily kulaté báně.

Požár stroje způsobil škodu za 700 tisíc

Královéhradecko, Chmeliště - Škodu za 700 tisíc korun napáchal středeční požár zemědělského stroje ve Chmelišti, části obce Dobré.

Poutač musí pryč, je blízko silnice

Královéhradecko, Častolovice - Na Rychnovsku se stále ještě objevují podél cest reklamní poutače v rozporu se zákonem, jako v Častolovicích.

Zámeckým parkem vede nově upravená stezka

Královéhradecko, Rokytnice v Orlických horách - Vycházky zámeckým parkem v Rokytnici v Orlických horách budou příjemnější.

Baťovi prožili století mezi fajfkami

Královéhradecko, Kuks /ROZHOVOR/ - Císaře pána i první republiku pamatují fajfky, které se v rodině Stanislava Bati z Proseče dědí a vyrábějí už přes sto let.

Cesta vánočních stromků z Podorlicka začala

Královéhradecko, Houdkovice - Je chladné listopadové ráno. Ale Pavlu Michlovi nezbývá nic jiného, než vyrazit ven do svých plantáží v Houdkovicích a ve Skuhrově nad Bělou na Rychnovsku. Vánoce se blíží a stromky odsud poputují do tisíců domácností.

Hejtmanův pohár získala škola z Podbřezí

Královéhradecko, Podbřezí - Velký úspěch v soutěži o Hejtmanův pohár zaznamenala Základní škola a Montessori mateřská škola Podbřezí, která zvítězila v rámci Královéhradeckého kraje.

Archeologové objevili u Opočna kousek pravěku

Královéhradecko, Opočno - Ten skutečný archeologický výzkum trasy budoucího obchvatu Opočna ještě nezačal. Přesto už archeologové hlásí několik nálezů.

Pospolu dorazí Tři sestry a Slobodná Európa

Hradec Králové - Tři sestry a Slobodná Európa vyrážejí na první společné turné. Oslaví tím i výročí 100 let od založení Československé republiky.

Šestimiliardová investice půjde do silnic i nemocnice

Královéhradecko, Rychnovsko - Další investice připravuje kraj v rámci průmyslové zóny Solnice-Kvasiny. Hejtman Jiří Štěpán o tom informoval odboráře kvasinské automobilky.

Horská služba může získat dotaci na nové vybavení

Královéhradecko, Orlické hory - Zdravotnický materiál, nové svozné saně či defibrilátory si bude moci pořídit Horská služba.

Nové jízdní řády přinesou změny

Královéhradecko, Rychnovsko - Nové vlakové jízdní řády začnou platit od 9. prosince a regionu pod Orlickými horami přinesou hned několik novinek.

Zaparkovat v Solnici? Často nemožné

Královéhradecko, Solnice - Žádné dopravní omezení, přesto to v Solnici a Kvasinách při střídání směn v místní automobilce vypadá jako v nejhorší dopravní špičce v Praze. 

Flašinetář: „Jsem rád, že můžu dělat lidem radost“

Královéhradecko, Kuks - Stačí přivřít oči, zaposlouchat se a jako by vás zvuk flašinetu přenesl na jarmark o nějakých sto let zpátky. Do takové atmosféry se mohli o uplynulém víkendu ponořit i návštěvníci vánočních trhů na Kuksu, a to díky flašinetu Romana Prouzy ze Rtyně v Podkrkonoší.

Další střet auta s chodcem, tentokrát u Týniště

Královéhradecko, Týniště nad Orlicí - Zraněného chodce převzala do své péče zdravotnická záchranná služba poté, co ho u Týniště nad Orlicí srazilo osobní auto. Ke kolizi došlo v sobotu po šesté hodině ráno.

Sucho oddálilo i výlov Broumaru

Královéhradecko, Opočno - Sežehlá úroda na polích, suché a popraskané stromy, prázdné studny - to jsou jen některé dopady letošního sucha. V okolí Opočna se z potoků vytratila voda, uhynuly ryby a rybářům působí počasí problémy i v současné době.

Měl doma medvěda, hrozí mu tři roky vězení

Hradec Králové - Až tři roky vězení hrozí dvaašedesátiletému muži z Hradecka za trestný čin neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy.

V Hradci se srazilo osobní auto s autobusem

Hradec Králové - Zraněním skončila v pátek před pátou hodinou odpolední srážka osobního auta s autobusem na Pospíšilově třídě v Hradci Králové.

Auto srazilo chodce

Hradec Králové - Zdravotnická záchranná služba vyrážela v pátek po 14. hodině na Gočárovu třídu v Hradci Králové k dopravní nehodě osobního auta a chodce.

Cyklista po pár dnech v nemocnici zemřel

Hradec Králové - Policie hledá svědky pádu čtyřiapadesátiletého cyklisty, k němuž došlo v pátek 9. listopadu okolo po půl osmé večer v ulici K Zastávce v Hradci Králové.

Auto se na přechodu střetlo s chodcem

Hradec Králové - K dopravní nehodě v ulici Úprkova v Hradci Králové ve čtvrtek před osmou hodinou ráno vyjížděli policisté i zdravotnická záchranná služba. Osobní auto tam na přechodu srazilo a zranilo chodce.

Nehodu způsobily vidle, propíchly palivovou nádrž

Královéhradecko - Kuriózní nehodu zaznamenali nedávno policisté na Rychnovsku. Mohly za ni vidle, které ležely na silnici za obcí Masty.

Knihovny mají dostat dotace

Královéhradecko - Téměř 8,5 milionu korun by si měly rozdělit mezi sebe knihovny v Hradci Králové, Trutnově, Jičíně, Kostelci nad Orlicí, Rychnově nad Kněžnou a Náchodě.

„Každému přeji, aby nás nepotřeboval"

Královéhradecko, Kostelec nad Orlicí /ROZHOVOR/ - Podle statistik ztráta dítěte ještě během těhotenství po prvním trimestru postihne v České republice šest rodin denně. Vyrovnat se s touto situací rodinám pomáhá Perinatální hospic Dítě v srdci, jehož zakladatelka Alena Peremská je v tomto ohledu u nás průkopnicí.

Nová mobilní aplikace v Týništi varuje i při povodních

Královéhradecko, Týniště nad Orlicí - Město má novou oficiální mobilní aplikaci nejen pro občany, ale i návštěvníky. Jde o další informační kanál, jímž chce město poskytovat informace, ale také například varovat při mimořádných událostech, jako jsou třeba povodně.

Začal týden vzdělávání

Královéhradecko - Interaktivní semináře, ukázkové hodiny a zážitkové workshopy se zaměstnavateli, nahlédnutí do zákulisí fungování firmy, vyzkoušení si nových dovedností v praxi - nejen to nabízí Týden vzdělávání dospělých v Královéhradeckém kraji.

AKTUALIZOVÁNO

Vztahy nemocnic vygradovaly

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Před pěti lety začala rychnovskou nemocnici řídit ta náchodská. Nemocnice v Rychnově by se opět ráda osamostatnila.

Hazardování se životy chodců

Královéhradecko, Ještětice - Nejen jízda, ale i chůze je na některých místech Rychnovska o život. V obcích ležících podél frekventovaných tahů totiž chybí chodníky.

Mobilní WC jsou v kurzu. Zloděje neodradí ani jejich obsah

Královéhradecko, Čánka - Že nemají kam chodit na záchod, zjistili zaměstnanci stavební firmy, kteří pracovali u obce Čánka. Krádež nezajištěné mobilní toalety oznámil na policejní služebně v Opočně zástupce firmy, která měla zařízení v pronájmu.

Od Přepych povede nová silnice

Královéhradecko, Přepychy - Odbor výstavby a životního prostředí v Dobrušce zahájil stavební řízení ve věci rekonstrukce silnice druhé třídy č. 320 mezi Přepychami a Záhornicí a autobusových zastávek.

Podařilo se objasnit krádeže v automobilce

Královéhradecko, Kvasiny - Spolupráce rychnovských policistů s útvarem Bezpečnosti a ochrany značky závodu Škoda Auto v Kvasinách se osvědčila.

Blíží se Svatomartinské slavnosti

Královéhradecko, Rychnov nad Kněžnou - Sobotní odpoledne 10. listopadu bude v Rychnově nad Kněžnou patřit prvnímu ročníku Svatomartinských slavností, které začnou ve 14 hodin na Starém náměstí.

Albrechtice se rozrostou o nové domy

Královéhradecko, Albrechtice nad Orlicí - Zamezit „útěku“ lidí za bydlením jinam se snaží i obce, třeba Albrechtice nad Orlicí.

Kačenčina pohádková stezka obdarovala turisty

Královéhradecko, Deštné v Orlických horách - V Deštném vylosovaly známé osobnosti 5. listopadu výherce z řad turistů, kteří v letní sezoně prošli všech osmnáct zastavení Kačenčiny pohádkové stezky.

Na Rychnovsku hlad po bydlení neutuchá

Královéhradecko, Solnice - Ubytovny v širokém okolí Kvasin rostou jak houby po dešti a vesele tu kvete obchod s černými pronájmy bytů dělníkům z automobilky. To městům přidělává problémy. Na Rychnovsku se však začínají objevovat i projekty rodinných zástaveb a bytových domů, které mají uspokojit vysokou poptávku po bydlení.

Z obcí zmizela pětina obchodů

Královéhradecký kraj - Za osmadvacet let se v Královéhradeckém kraji uzavřela pětina venkovských obchůdků. Jen za poslední tři roky jich byly dvě desítky. Teď hejtmanství hledá způsob, jak jejich „úmrtnost“ zastavit.

Profesionální hasiči zachraňovali kozy z bazénu

Královéhradecko, Javornice - Poněkud kuriózní zásah si v pátek připsali rychnovští profesionální hasiči. Stádo koz proniklo na jednu ze zahrad v Javornici, kde tři z nich spadly do prázdného betonového bazénu.

Odhalili repliku hraničního kamene Českého království

Královéhradecko, Deštné v Orlických horách - Vichřice a sníh doprovázely v neděli připomínku stého výročí vzniku Československa v Deštném v Orlických horách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT