VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAROSLAV PICH

Jaroslav Pich / Krkonošský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Najdou továrníci kompromis?

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Když se bohatí průmyslníci přou, veřejnost je v pozoru. Dvůr Králové už několik týdnů žije sporem mezi významnými regionálními továrníky.

Co to smrdí? Úpici trápí zápach

Královéhradecko, Úpice - Silný zápach obtěžuje od začátku letních prázdnin obyvatele Úpice a sousedních Havlovic. Trápí je především v podvečerních, nočních a ranních hodinách.

Hospital poprvé nepřekročí hranici 100 tisíc návštěvníků

Královéhradecko, Kuks - Poprvé po třech letech se čísla v Hospitalu Kuks propadnou pod 100 tisíc návštěvníků za sezonu. Jedna z nejvýznamnějších památek východních Čech doplatila hlavně na extrémně teplé léto.

Do komunálních voleb jdou také hasiči. Jako lídry mají starostu i místostarostu

Královéhradecko, Trutnovsko - Do komunálních voleb jdou i hasiči. Budou hasit požáry na radnicích?

Vítězná rozestaví chodníky. Povedou skrz nejobydlenější části

Královéhradecko, Vítězná - K Dubenci, Úpici nebo Dvoru Králové se v minulém týdnu přidala také radnice ve Vítězné. Slavnostně dokončila přípravy stavby chodníku, který spojí dvě z místních částí. Obec chce díky němu posílit bezpečnost zhruba čtyř desítek dětí, kteří navštěvují malotřídní školu ve Vítězné.

OBRAZEM: V Žacléři odhalili Komenského labyrint

Královéhradecko, Žacléř - Na česko-polských hranicích byl odhalen nový památník, který je poctou Janu Amosi Komenskému.

OBRAZEM: Návštěvy trutnovského depa jsou stále atraktivnější

Královéhradecko, Trutnov - Prohlídka železničního zázemí přilákala stovky návštěvníků. Lidé si mohli prohlédnout nejen vozidla Českých drah, ale i simulovanou srážku lokomotivy s automobilem. Nechyběly ani vojenské či historické výstavy aut. Den železnice v Trutnově se těší stále větší oblibě.

Starostování na malé obci? Unikátní řemeslo

Královéhradecko, Trutnov - Životní příběhy podkrkonošských starostů jsou často pikantní záležitostí. Veřejnost mnohdy nemá představy o nevšedních strastech, které přináší práce především na venkovských úřadech. Mnozí ze starostů kvůli zaměstnání musí omezovat soukromý život, vznikají tak příběhy, kterým nechtějí věřit ani mnozí z kolegů.

Úpice brojí proti spekulantům

Královéhradecko, Úpice - Radnice pokračuje v boji proti nepřizpůsobivému obyvatelstvu. Z města se má stát oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. Nová právní úprava znemožní zažádat o příspěvek na bydlení a bude platit na celém území města.

Havlovická zvonice je kompletní. Tesaři usadili zbrusu novou cibuli

Královéhradecko, Havlovice - Po necelých dvou měsících osadili tesaři zpět na zděný základ konstrukci zvonice v Havlovicích. Dřevo na historické památce už dosloužilo a bylo kompletně napadené dřevomorkou. Obec se proto se specializovanou firmou dohodla na vytvoření zbrusu nové cibule, tedy věže zvonice.

Dvorští továrníci ve válce. Řípa chce fabriku, Hlavatý brání kvalitu bydlení

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Stavba nové fabriky společnosti Karsit budí ve Dvoře Králové vášnivé emoce. Na pondělní besedě došlo na ostrou slovní přestřelku mezi vrcholnými představiteli firmy, která je od minulého týdne vlastníkem průmyslové zóny, a největším místním zaměstnavatelem Jutou.

Unikátní kandidátka: Na Trutnovsku v Čermné usilují o radnici jen ženy

Královéhradecko, Čermná - Mezi volební zajímavosti patří také třiasedmdesátiletý věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším kandidátem v Trutnově. Osmnáctiletí mladíci tu konkurují 91-letému seniorovi.

Kukské vinobraní bavilo tisíce lidí

Kuks – Tři desítky vinařů a stovky kvalitních vín z České republiky i ze zahraničí. Sobotní vinobraní v nádherných kulisách Hospitalu Kuks přilákalo do malebné podkrkonošské obce tisícovky návštěvníků, kteří si užívali jedinečnou atmosféru barokních staveb a bezstarostného dne.

Senioři si podesáté vyzkoušeli Olympiádu

Královéhradecko, Havlovice - Více než čtyři stovky seniorů se ve čtvrtek sjely do sportovního areálu, aby tu poměřili své dovednosti v tradičních i méně obvyklých disciplínách.

Otevření skateparku provázela sportovní náborová akce

Královéhradecko, Trutnov /FOTO/ - Zajímavé zpestření prvního školního dne připravili pro děti i dospělé v Trutnově. Při opakování úspěšné náborové akce s názvem Rozhýbejme Trutnov z loňského roku se lidé v podkrkonošském městě dočkali také perličky - slavnostně tu byl otevřený nový skatepark.

Rok soužení vystřídá rekordní úroda. Kukský vinař se těší na sklizeň

Královéhradecko, Kuks - Stanislav Rudolfský čeká na jediném podkrkonošském vinohradu rekordní úrodu.

Zastaví se dvorský kolotoč? Starosta Jarolím má pět soků

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Žádný ze starostů ve Dvoře Králové nepřeklenul od začátku 90. let dvě kompletní funkční období.

Trutnov má nový skatepark a pumptrack

Královéhradecko, Trutnov /FOTO/ - Příznivci freestylu se v Trutnově dočkali otevření nového betonového skateparku a asfaltového pumptracku Junkyard, na kterém se v pondělí přišla vyřádit početná sestava bikerů.

Azyl až do května

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Neobvyklý rok čeká na žáky ZŠ Schulzovy sady ve Dvoře Králové. Kvůli nákladné rekonstrukci budovy, která odstartovala v minulých dnech a potrvá až do května, musela část z nich najít azyl v bývalé škole v Komenského ulici.

Energický senior sbírá zámky, maluje a vybízí: I důchodci mohou být aktivní

Královéhradecko, Úpice - Emil Lacina z Úpice se vymyká představám o životě seniorů. Pětaosmdesátiletý důchodce z Úpice je stále aktivní. Zajímá se o dění ve městě, maluje, píše vzpomínkové a dětské knihy pro potěchu svou a přátel.

Maršovský zámek nehořel náhodně. Vyšetřování potrvá

Královéhradecko, Horní Maršov - Před čtrnácti dny vyhořel zámek v Horním Maršově. Dlouhodobě nevyužívaná nemovitost vzplála v ranních hodinách a zaměstnala osm desítek hasičů.

Stavba nové rozhledny Žaltman se odsouvá. Minimálně o rok

Královéhradecko, Malé Svatoňovice - Po stovkách i tisícovkách korun přispívají lidé na novou konstrukci rozhledny na vrchu Žaltman v Jestřebích horách. Malosvatoňovická radnice chce stávající nízkou konstrukci vyměnit za vyšší a modernější.

Vlasák končí. Žacléř bude mít od podzimu nového starostu

Královéhradecko, Žacléř - Éra jednoho z nejdéle sloužících starostů na Trutnovsku končí. Miroslav Vlasák z vlastního rozhodnutí opustí žacléřskou radnici. Do nových voleb už protřelý osmapadesátiletý člen Občanské demokratické strany a zastupitel Královéhradeckého kraje nezasáhne.

Komenského labyrint nahradí desku s gramatickými chybami

Královéhradecko, Žacléř - Na Růžovém paloučku u Žacléře vzniká labyrint. Nový památník na česko-polských hranicích je poctou Janu Amosi Komenskému, který právě v těchto místech překročil státní hranici. Jeden z nejvýznamnějších českých myslitelů tu opustil vlast a vydal se do nuceného exilu. Labyrint odkazuje na Komenského světoznámé dílo Labyrint světa a ráj srdce.

Výtvarník Linhart otevírá unikátní výstavu obrazů. Průvodcem je hudba

Královéhradecko, Trutnov - Ojedinělá výstava s dvanácti velkoformátovými obrazy, hudebním průvodcem a nevšedním zážitkem. Výtvarník Vladimír Linhart na začátku září otevře unikátní expozici po tmě s názvem Když barvy hrají.

Zemědělcům chybí krmivo pro zvířata

Hradec Králové - Zemědělci v kraji mají málo krmiva pro zvířata. Snižování stavů podle agrární komory zatím nehrozí, někteří zemědělci o tom už však uvažují.

AKTUALIZOVÁNO

Barokní zámek v Horním Maršově pohltily plameny, střecha i věž jsou zničené

Horní Maršov - Do ponurého rána se dnes probudili obyvatelé krkonošského Horního Maršova. Z dosud neznámých příčin totiž vzplál léta chátrající zámek, který vlastní ruští majitelé.

Rekord pokořen! Horský nosič ze Slovenska vynesl na Sněžku 165,5 kilogramu

Pec pod Sněžkou – Slovenský horský nosič Vladimír Hižnay donesl na nejvyšší tuzemskou horu rekordních 165,5 kilogramu. Extrémní vynáška nákladu, kterou překonal dosavadní historické maximum, mu přitom trvala pouhé 2 hodiny a 29 minut.

Rok od derecha: Následky zmizely, krajina se proměnila

Východní Čechy - Před rokem se přes východní Čechy prohnala ničivá bouře derecho. Zanechala poničené střechy, popadané stromy i desítky nových elektrocentrál v domácnostech.

Krkonoše bojují s kůrovcem. Těžbu ovlivňuje teplo i malý odbyt

Královéhradecko, Krkonoše - Také v nejvyšších českých horách svádí lesníci těžký boj s kůrovcem. Jeho přemnožení může znamenat rozsáhlý rozpad porostů, přestože je lýkožrout jinak běžnou součástí ekosystému.

Lidé nesportovali. Tak Maršov postavil areál

Královéhradecko, Maršov u Úpice - Jedna z nejmenších obcí Trutnovska Maršov u Úpice slavnostně otevřela sportovní areál. Zastupitelé ho vybudovali i přesto, že mezi obyvatelstvem není sportování historicky nijak zakořeněné.

Vlk zapózoval před fotopastí

Královéhradecko, Krkonoše - Fotopast zachytila mladého vlka na Rýchorách. Jedná se o další důkaz, že se Krkonoše znovu stávají zájmovým území těchto šelem.

Věchet konečně potvrdil: Indiánský festival ani letos nebude

Královéhradecko, Trutnov - V podstatě jen potvrdili to, co už jiní tušili. Festival Trutnoff Open Air ani v letošním roce neproběhne. Loňská přestávka po odchodu z trutnovského Bojiště se prodlužuje.

Nejvyšší hory mají nejdražší chaty

Východní Čechy - Chalupy v Krkonoších zůstávají nejdražšími víkendovými nemovitostmi v České republice. Pořídit si rekreační objekt na víkendový odpočinek je tu suverénně finančně nejnáročnější.

Svatoanenské slavnosti podpořily rehabilitaci pro vážně nemocné

Královéhradecko, Žireč - Areál Domova sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové se proměnil již posedmnácté v kulturní dějiště pro širokou veřejnost. Největší středisko Oblastní charity Červený Kostelec hostilo Slavnosti bez bariér, jejichž výtěžek putuje na podporu nemocných roztroušenou sklerózou.

Stoletá lípa svobody ze Rtyně sbírá hlasy

Královéhradecko, Rtyně v Podkrkonoší - Sokolové lípu srdčitou zasadili ve Rtyni 13. dubna roku 1919. Pro město to tehdy byla velká událost, slavnosti se zúčastnili takřka všichni občané. Po sto letech teď jejich lípa svobody bojuje o titul strom roku v anketě, kterou každoročně vypisuje Nadace Partnerství.

Z Bílé Třemešné je kruhový objezd

Královéhradecko, Bílá Třemešná - Místo pětisetmetrového úseku musí lidé absolvovat 25 kilometrů dlouhou objížďku přes okolní obce.

NEOBYČEJNÉ STAROSTOVÁNÍ: Lucie Potůčková v čele odporu občanů proti festivalu

Královéhradecko, Mladé Buky - Seriál Deníku s názvem Neobyčejné starostování odhaluje nevšední náplň práce podkrkonošských starostů. Tentokrát jedeme do Mladých Buků za Lucií Potůčkovou.

Unikátní Dřevěnka v sobotu přivítá první návštěvníky

Královéhradecko, Úpice - Slavnostní otevření Národní kulturní památky Dřevěnka v sobotu po letech ukončí opravy nejstarší úpické budovy. Město ji ve spolupráci s Královéhradeckým krajem postupně rekonstruovalo dlouhých 10 let. Kompletní přestavba vyšla na 18 milionů korun.

Hradecko sužuje půdní sucho

Hradecko - Tropické počasí sice vystřídaly srážky, ale sucho přírodu trápí dál.

V Kuksu řeší problém s dalším zdrojem vody

Královéhradecko, Kuks - Provozovatel vodovodu nařídil lidem, aby omezili zalévání zahrad a napouštění bazénů. Dvojnásobně stoupla spotřeba pitné vody.

Borůvkové opatření letos poprvé platit v Krkonoších nebude

Královéhradecko, Krkonoše - Sedmnáct let omezovala Správa Krkonošského národního parku z důvodu ochrany přírody vstup do některých oblastí v Krkonošském národním parku.

Úpici zavaluje odpad. Radní ho lidem vrací

Královéhradecko, Úpice - Nadměrná produkce odpadu donutila úpickou radnici k razantnímu kroku. Odpad, který není umístěný v typizovaných popelnicích vrací občanům zpět do domů a bytů.

Malý kruhový objezd vyrůstá. Ve Dvoře opět mění dopravu

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Stavba okružní křižovatky u oční školy ve Dvoře Králové začíná. Problematické místo, kde v minulosti docházelo k pravidelným dopravním nehodám, se během nadcházejících měsíců promění v bezpečný dopravní uzel.

Nejvyšší větrná elektrárna se už tyčí nad Zlatou Olešnicí

Královéhradecko, Zlatá Olešnice /FOTO/ - Třetí elektrárna v podkrkonošské obci je nejvyšší stavbou svého druhu v České republice.

Havlovická zvonice je bez věže. Tesaři napadenou konstrukci sundali

Královéhradecko, Trutnovsko - Zvonici v Havlovicích místní lidé postavili už v roce 1745. Od nepaměti je jednou z dominant obce, přesto o ní mnozí nevěděli do doby, než ji radnice na začátku 90. let zrekonstruovala a usadila sem automatické zvonění.

Josef Kačer je matadorem mezi starosty. Hořičky řídí ve dvaaosmdesáti letech

Královéhradecko, Hořičky - Seriál Deníku s názvem Neobyčejné starostování odhaluje nevšední náplň práce a osudy podkrkonošských starostů. Tentokrát jsme navštívili Josefa Kačera.

Kdo je nejstarší? Tři obce z Královédvorska, mezi městy Trutnov

Královéhradecko, Trutnov - Trojice nejstarších obcí z trutnovského okresu oslaví v letošním roce už 780. výročí od první písemné zmínky. Přesně taková doba uplynula od doby, kdy existenci obcí Třebihošť, Trotina nebo Zábřeží poprvé zaznamenaly písemné prameny.

Collegium Marianum uvede v Kuksu hudební premiéru z archivu

Královéhradecko, Kuks - Sobotní 18. hodina znovu rozehraje Kuks. V rámci Hudebního léta se tentokrát v kostele Nejsvatější Trojice v Kuksu představí sopranistka Stanislava Mihalcová a soubor Collegium Marianum.

Vědecký průlom. Vyhynulí nosorožci se rodí v laboratoři

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Poslední dvě samice nosorožce severního bílého přežívají v keňské rezervaci. Jejich druh je na pokraji vyhynutí. Šanci mu dávají už jen špičkoví vědci, kteří před několika dny v laboratoři díky umělé reprodukci poprvé vyvinuli hybridní embryo spojením semene ze samce bílého severního a vajíčka samice příbuzného nosorožce bílého jižního.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT