VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ ŠPREŇAR

Jiří Špreňar / Náchodský deník

Píšící pod jménem Jiří Řezník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Křeslo v Senátu čeká na Martina Červíčka

Královéhradecko, Náchod - V souboji dvou rodáků z Náchoda se drama nekonalo. Martin Červíček porazil Pavla Bělobrádka výsledkem 56,46 procent hlasů.

Novorozence bude hlídat 35 nových monitorů dechu

Královéhradecko, Náchod - Dvacet monitorů dechu Babysense na novorozenecké oddělení do Náchoda a dalších 15 do Rychnova nad Kněžnou.

AKTUALIZOVÁNO

Souboj o Senát začíná. Bude senátorem Bělobrádek nebo Červíček?

Královéhradecko, Náchod - Čtyřicátníci a starší si jistě pamatují soutěžní televizní revue Dva z jednoho města. Finalisté dnešního a zítřejšího souboje o Senát Parlamentu ČR jsou také dva a oba mají rodiště v Náchodě.

Policie hledá svědky: Kdo viděl pád ženy z autobusu?

Královéhradecko, Náchod - Policisté z dopravního inspektorátu v Náchodě se obracejí na cestující, kteří jeli minulý týden ve středu 3. října v odpoledních hodinách mezi 16. a 17. hodinou žlutým autobusem linkové dopravy ve směru od Jaroměře na Náchod. Tento autobus přibližně v 16.45 zastavil v Náchodě, Staré Město.

Události týdne: Kopidlenský kvítek, povolební vyjednávání či veletrh škol

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

Z kůlny zmizela dvě elektrokola za 110 tisíc korun

Královéhradecko, Hronov - Že vše cenné patří pod zámek, si jistě bude dobře pamatovat majitel dvou drahých elektrokol.

Při Dni architektury upozornili na povedené stavby i zkažené baráky

Královéhradecko, Broumov - Do celorepublikového Dne architektury se poslední zářijový den připojili i v Broumově. Téměř tříhodinovou komentovanou procházku městem s ukázkami povedených i méně vydařených rekonstrukcí a oprav vedli náchodský architekt Viktor Vlach a místní historik architektury Petr Staněk.

Okresní města v kraji mají své lídry

Královéhradecký kraj - Adamcova éra v Trutnově trvá.

Náchod budou brázdit šetrné elektrobusy, pokřtili je na Irenu a Dannyho

Královéhradecko, Náchod - Dva zbrusu nové elektrobusy značky SOR byly slavnostně pokřtěny na Masarykově náměstí.

Při volbách budou hledat odpovědi i v místních referendech

Královéhradecko, Náchod - Zatímco v drtivé většině obcí a měst hradeckého kraje budou voliči v pátek a v sobotu rozhodovat pouze o novém složení místních zastupitelstev, v Novém Městě nad Metují, Hronově a Dřevěnici na Jičínsku budou navíc hlasovat v místním referendu.

Opel prorazil plot a skončil v zahrádce

Královéhradecko, Bohuslavice nad Metují - Kuriozním zaparkováním skončila cesta posádky modrého Opelu, který v úterý kolem 13. hodiny neplánovaně opustil silnici vedoucí přes Bohuslavice nad Metují.

Koupaliště čeká na novou příležitost. Pohnou se ledy?

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - Petice podepsaná 2200 občany se možná zaslouží o to, že se po dlouhých letech čekání začne se zpustlým novoměstským koupalištěm něco dít.

Uzavřenou cestu k teplickému nádraží lemují trestní oznámení

Královéhradecko, Teplice nad Metují /FOTO/ - „Průchod na nádraží uzavřen! Soukromý pozemek.“ Cedule s tímto nápisem a dodatečným zdůvodněním se před dvěma týdny objevila na místech, kudy byli obyvatelé Teplic nad Metují od nepaměti zvyklí chodit na hlavní teplické nádraží.

Nejlepší českou komedií se stala Tátova volha

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - 3846 diváků, 3207 minut filmu, 32 projekcí, 12 soutěžních filmů, 9 cen - takový byl 40. festival české komedie, který v neděli vyvrcholil v novoměstském Kině 70.

Nová ambulantní rehabilitace zlepší komfort pacientů i práci lékařů

Královéhradecko, Náchod - Zatímco ve zbytku nemocničního areálu ještě pokračují práce na její modernizaci, nové prostory pro ambulantní rehabilitaci už mohou začít sloužit pacientům. Přístavbu budovy lůžkové rehabilitace za více než 16 milionů korun oficiálně otevřeli zástupci Královéhradeckého kraje a Oblastní nemocnice Náchod. 

Náchodsko bude vybírat senátora ze šesti kandidátů

Královéhradecko, Náchod - Společně s komunálními volbami se příští týden odehrají celkem v 27 volebních obvodech i volby do třetiny Senátu. V Královéhradeckém kraji se senátní volby týkají pouze Náchodska. Ale ani to není docela pravda, protože obvody pro volbu do senátu striktně nekopírují hranice okresu.

Klientům sociálních služeb na Broumovsku slouží nový elektromobil

Královéhradecko, Broumov - Centrum sociálních služeb Naděje Broumov při využívání terénních sociálních služeb v Broumově a spádových obcích nově nabízí klientům lepší komfort služeb.

Vysazením stromu uctili v Náchodě památku Olgy Havlové

Královéhradecko, Náchod - Letos v červenci by se manželka prvního českého prezidenta Olga Havlová dožila 85 let. Na její počest se Nadace Olgy Havlové Výbor dobré vůle rozhodl připomenout si tuto osobnost řadou akcí. Jednou z nich je vysazování 85 stromů dobré vůle. Mezi vybranými městy, kde bylo strom vysazen se stal poslední zářijové pondělí Náchod.

Políčko s konopím obdělával, zastřihoval, zaléval, ale sklízeli už policisté

Královéhradecko, Křinice - Z přečinu nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku se bude muset zodpovídat cizinec, který na Broumovsku pěstoval konopí s obsahem THC.

Blokádou provozu upozornili na pomalý proces výstavby přeložky

Královéhradecko, Náchodsko - Tři desítky korzujících účastníků blokády ve středu odpoledne přesně v 16:05 zastavili v Malém Poříčí na 15 minut provoz na silnici II/303 mezi Náchodem a Hronovem.

Druhý festivalový den diváky rozesmáli Bajkeři a Věčně tvá nevěrná

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - Festival české filmové komedie pokračuje dalšími filmy i doprovodným programem.

Na prázdné sliby reagují blokádou silnice

Královéhradecko, Náchod - Prakticky jediný pěší přechod pro chodce, který je v Malém Poříčí na silnici II/303 u autobusových zastávek, se v úterý odpoledne promění v dočasnou živou barikádu, která zhruba na 15 minut znemožní řidičům v obou směrech pokračovat v cestě buď na Náchod nebo na Hronov. Účastníci blokády, kterou pořádá Spolek obchvatu Náchoda, se zde sejdou před 16. hodinou. Řidiče, které zde na čtvrt hodiny zastaví, prosí o pochopení.

Hradec je o krok blíže hospicu

Hradec Králové - Diecézní charita má blízko k pozemkům pro výstavbu hospice v Hradci Králové. Přislíbené má i peníze.

Festival smíchu zahájil film Po čem muži touží, diváci třetinu prosmáli

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - Týden plný smíchu v neděli zahájila komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka. Ještě předtím ale novoměstské náměstí rozproudil Adam Mišík s kapelou. V 17 hodin pak 40. festival české filmové komedie zahájil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, starosta Nového Města nad Metují Petr Hable a ředitel Městského klubu Zdeněk Krákora.

Šikovní klokani rozpletli pletivo a vyrazili na výlet

Královéhradecko, Broumov - Krátký výlet si udělali dva klokani z místní minizoo.

Začíná být veselo. 40. festival české komedie se v neděli rozjede naplno

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - Týden plný smíchu zažijí návštěvníci Nového Města nad Metují od neděle 23. září do soboty 29. září. Koná se zde totiž 40. festival české filmové komedie. Letos nabídne 12 soutěžních filmů, 20 nesoutěžních projekcí a samozřejmě pestrý doprovodný program, ve kterém si každý najde to své.

Rybí hřbitov na Rozkoši. Přežily horké léto, nepřežily stěhování

Česká SKalice /FOTO/ - Stovky stříbřitých těl malých rybiček ve čtvrtečních paprscích slunce začínaly rychle osychat na břehu Rozkoše nedaleko místního Jachtklubu, kam je vyplavila voda. Podle slov technika Východočeskéhoúzemního svazu Jana Pohla se ale nejedná o úhyn spojený s teplem a nedostatečným okysličováním vody. S největší pravděpodobností se jedná o rybky, které byly na Rozkoš přepraveny z nádrže Zákraví na Rychnovsku.

Do komunálních voleb jdou také hasiči. Jako lídry mají starostu i místostarostu

Královéhradecko, Trutnovsko - Do komunálních voleb jdou i hasiči. Budou hasit požáry na radnicích?

Milenci v Adršpachu už jsou zase čistí

Královéhradecko, Adršpach - Poprask, který před třemi týdny způsobil nápis "21. srpen FŮJ" na skalním útvaru Milenci v Adršpašských skalách, ukončili v pondělí místní horolezci.

Odborníci: Je nejlepší čas na změnu zaměstnání

Královéhradecký kraj - Úřady práce v srpnu opět evidovaly více volných míst než nezaměstnaných lidí.

Neshody žáků chtěla řešit teta jednoho z nich, od druhého dostala obuškem

Královéhradecko, Broumov - Zřejmě běžné mladické neshody dvou žáků Základní školy Kladská vyústily v incident, ve kterém hrál hlavní roli nebezpečný teleskopický obušek. Ten použil na začátku týdne 19letý mladík vůči 42leté ženě, která chtěla mladíkovi domluvit kvůli jeho předchozímu chování k jejímu synovci, s nímž navštěvuje stejnou školu.

Budou volit Nej sestřičku, i Náchodsko má své želízko v ohni

Královéhradecko, Náchod - Deset finalistek a dva finalisté, kteří byli vybráni z 513 zdravotnic a zdravotníků přihlášených do jubilejního 10. ročníku soutěže Batist Nej sestřička, se představí v sobotu večer od 20 hodin v Městském divadle Dr. J. Čížka.

Kostely na Broumovsku přilákaly méně návštěvníků než loni

Královéhradecko, Broumovsko - Už počtvrté dostali lidé možnost prohlédnout si během léta unikátní sérii zdejších barokních kostelů. Po loňské zkušenosti si letos pořadatelé přáli alespoň tisícovou návštěvnost, ale realita horkého léta byla odlišná.

Záchranná stanice v Jaroměři se dostala z klinické smrti

Královéhradecko, Jaroměř - Krajský úřad hrábl hlouběji do pokladnya přispěl na chod jaroměřské stanice350 tisíci.

Oprášili 49 let starý protest proti invazi. Nápis křídou nejspíš brzy smyje déšť

Královéhradecko, Adršpach - Je 21. srpna 1969. Uplynul přesně rok od okamžiku, kdy k nám s nevyžádanou vojenskou pomocí vtrhla „spřátelná“ vojska. Dva mladí horolezci z Hronova za svítání vyrazili na tajnou misi, která je mohla stát kupu problémů.

Novoměstský festival komedie se blíží, jubileum oslaví stylově

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - Dříve Festival československé veselohry, pak dlouhé roky Novoměstský hrnec smíchu a letos Festival české filmové komedie.

Na Milencích někdo po půl století opět připomněl a odsoudil invazi

Královéhradecko, Adršpach - Skalní útvar Milenci je asi nejznámější dominantou Adršpašských skal. Téměř před půl stoletím se na skále objevil nápis „21. srpen FŮJ“ odsuzující srpnovou agresi vojsk Varšavské smlouvy. Letos někdo nápis (zhruba 1,5 metru vysoký, pět metrů dlouhý umístěný ve výšce přibližně 60 metrů) opět zvýraznil.

Počítačoví piráti napadli Sněžku, chtěli výkupné ve virtuální měně

Královéhradecko, Náchod - Hackeři zablokovali počítačový systém firmy. Požadovali bitcoinové výkupné.

Konec prázdnin s pachutí partnerské agrese

Královéhradecko, Náchodsko - Násilí v partnerských vztazích vyjela řešit policejní hlídka první zářijovou neděli v časných ranních hodinách jedné z ulic v Náchodě. Dvaatřicetiletý muž tam vnikl bez souhlasu stejně staré obyvatelky do bytu, začal ji bít a rozbíjet různé věci.

Sopranistka Kněžíková zakončila 13. ročník festivalu Za poklady Broumovska

Královéhradecko, Broumov /FOTO/ - Vystoupením sopranistky Kateřiny Kněžíkové, houslisty Milana Al-Ashabi a orchestru L´Armonia Terrena pod vedením dirigenta Zdeňka Klaudy skončil v sobotu v klášterním kostele sv. Vojtěcha 13. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska.

Řidič skončil mimo silnici, po nárazu utrpěl vážná zranění

Královéhradecko, Broumovsko - Po týdnech horka a sucha zřejmě někteří motoristé zapomněli, že na mokré vozovce musí přizpůsobit rychlost vozu a způsob jízdy kluzkému povrchu.

Loupež takřka v pravé poledne. Vytáhl nůž a chtěl všechny prachy

Královéhradecko, Červený Kostelec /VIDEO/ - Po totožnosti dosud neznámého muže na fotografiích a kamerovém záběru pátrají od pondělí policisté z Červeného Kostelce společně s kriminalisty. Muž se měl v pondělí 3. září v poledních hodinách v Červeném Kostelci dopustit loupeže se zbraní.

Školáci z jetřichovské malotřídky se vydali na cestu vědění

Královéhradecko, Jetřichov /FOTO/ - V celém kraji začal školní rok desítkám tisíc žáků, v Jetřichově jich je patnáct.

Policí si to budou první zářijový víkend z kopce svištět minikáry

Královéhradecko, Police nad Metují - Automotoklub Police nad Metují pořádá v sobotu a v neděli závod Poháru České republiky v minikárách. Závody se pojedou vždy od 9 do 15 hodin a to na silnici mezi Policí nad Metují a Bezděkovem nad Metují.

Dostal befel natočit film, splnil ho a zvítězil

Královéhradecko, Teplice nad Metují - Tisíce návštěvníků, 41 filmů ze 16 zemí a bohatý doprovodný program – to byl Mezinárodní horolezecký filmový festival, který v neděli odpoledne v teplickém kině vyvrcholil vyhlášením výsledků.

Prague Cello Quartet exceloval na festivalu Za poklady Broumovska

Královéhradecko, Martínkovice - Bouřlivým a dlouhotrvajícím potleskem, který si vyžádal dva další přídavky, skončil devátý koncert prázdninového hudebního cyklu Za poklady Broumovska. Sobota patřila souboru Prague Cello Quartet, který oslnil publikum v kostele sv. Jiří a Martina v Martínkovicích.

Komiksem po stopách setkávání disidentů v Krkonoších

Královéhradecko, Malá Úpa - Věci neznalý návštěvník, který v sobotu před polednem procházel Horní Malou Úpou, měl důvod zvedat obočí a kroutit hlavou, když se během dvou minut dostal do dvou protichůdných světů.

Mafiánská zábava: Osádka bavoráku s polskou SPZ střílí v Náchodě gumičkami

Náchod -  Policisté prošetřují napadení z okénka auta. Osádka černého BMW po lidech v ulicích střílela gumičkami či kuličkami, prý to nebylo poprvé. Policie hledá ty, kteří mají stejnou zkušenost, a žádá je o svědectví.

Davy polských turistů se valily do Adršpachu, příjezdové cesty byly zavřené

Adršpach - Plné parkoviště, ucpané silnice, nervozita řidičů i posádek automobilů - tak to vypadalo dnes přes poledne v okolí Adršpachu na Náchodsku, kam se vydali tisíce návštěvníků, zejména z Polska.

Události týdne: Pouťová slavnost, folklorní festival, květinová výstava

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT