VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN ČERNÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kraj slaví jubileum a zve návštěvníky na prohlídku

Hradec Králové – Ojedinělou možnost nahlédnout do pracovny hejtmana, projít zasedací místností krajské rady, sálem zastupitelstva a dalšími prostorami krajského úřadu budou mít zájemci v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pokuta za parkovací systém v Hradci je pravomocná

Brno, Hradec Králové – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil pokutu 1,5 milionu korun pro Hradec Králové. Rozklady zamítl.

Ulice je bezpečnější než domov, pedofilové loví děti na internetu

Hradec Králové – Pedofilové už nestojí někde venku s pytlíkem bonbonů, ale děti loví na internetu. Seznámit se ve virtuálním prostředí s dítětem pro ně není problémem. Tvůrce televizní „112“, Hradečák Mirek Vaňura, a produktový manažer Seznam.cz Martin Kožíšek to zkusili. Jejich zkušenosti? Šokující.

Strážníci: Drobné krádeže řešíme v obchodech denně

Hradec Králové – Podle Evy Čížkové z hradecké městské policie je věková struktura zlodějů pestrá. „Měli jsme i případ, kdy v prodejně kradla dvaaosmdesátiletá babička,“ připomněla.

Nechanice se pustí do školky a bytové výstavby

Nechanice – Zateplení budovy mateřské školy, příprava pozemků pro bytovou výstavbu, rozšíření mateřinky a rekonstrukce chodníků ve Starých Nechanicích. Takové investice plánuje město na příští rok. Konečné slovo však budou mít zastupitelé.

Stromků je letos kvůli sněhu míň

Hradec Králové - Hradečtí lesníci připravili na Vánoce 1600 smrčků a borovic, rybáři 100 metráků kaprů

Městská doprava nezdraží. Prozatím

Hradec Králové - O korunu dražší nafta zvýší dopravnímu podniku náklady ročně o 1,8 milionu korun.

Úřad práce: V prosinci u nás bude mela

Hradec Králové – Snaha nepřijít o peníze nažene lidi na „pracák“ už koncem roku. V Novém Bydžově bude mimořádně otevřeno i na Silvestra.

Bílá věž je hvězdou kalendáře

Hradec Králové – Dominanta krajského města, Bílá věž, se stala námětem nástěnného kalendáře na příští rok. Jmenuje se Příběh Bílé věže a vydává jej Hradecká kulturní a vzdělávací společnost.

Koalice v Hradci? Strany stále jednají

Hradec Králové – Jednání o koalici na zdejší radnici stále pokračují. Sdělila to Hana Orgoníková z ČSSD, strany, která ve městě volby vyhrála.

Lidí bez práce na Hradecku opět přibylo

Hradec Králové – Žádné překvapení. Nezaměstnaných na Hradecku v minulém měsíci mírně přibylo.

Po oteplení zalila Hradecko voda, střechy by měly nápor unést

Hradec Králové – Prudké oteplení s deštěm v úterý zalilo ulice vodou a zatížilo střechy nasáklým sněhem. Jejich zřícení však nehrozí.

Sběratel: Dopis od Fidela Castra mě moc potěšil

Hradec Králové – Kolekce Jaroslava Míchala zahrnuje více než dva a půl tisíce autogramů známých lidí

Mokrý sníh dráty s elektřinou netrhal

Hradec Králové – /DOPLNĚNO FOTO/ Přestože mokrý a těžký sníh je největším nepřítelem energetiků, velká část úterý se na východě Čech obešla bez výpadků v dodávce elektřiny.

Replika pirátské plachetnice už pluje po moři

Suez/ Hradec Králové – Replika pirátské plachetnice La Grace z 18. století, kterou v Egyptě postavili Hradečák Josef Dvorský s kolegou Danielem Roseckým, je konečně na vodě. Na moře se dostala o víkendu.

Za volant trolejbusu usedne Mikuláš

Hradec Králové – Ulice krajského města bude i letos křižovat Mikulášský trolejbus. Zájemci se budou moci svézt v neděli.

Voda, teplo,elektřina i plyn zdraží

Hradec Králové – Do zvýšení cen služeb spojených s bydlením se v Hradci Králové promítlo mnoho faktorů. Třeba propad koruny vůči dolaru.

Mikuláš bude v akvaparku bez plavek

Hradec Králové – /FOTO/ Naturistický Mikuláš. Tak se jmenuje další z řady zimních akcí příznivců koupání bez plavek v královéhradeckém akvaparku.

Oční klinika provedla unikátní operaci, lidem navrací zrak

Hradec Králové – Tři unikátní operace implantace umělé oční rohovky pomocí nové metody s použitím femtosekundového laseru ve čtvrtek zažila oční klinika fakultní nemocnice.

FOTO: Pod sněhem kolabovala doprava

Hradec Králové – /ČLÁNEK ZMĚNĚN V PLNÉM ROZSAHU/ Vynechané spoje, velká zpoždění a lidé přijíždějící pozdě do práce. Na Hradecku ve čtvrtek ráno běžný obrázek.

Hrádek v obležení, zažívá žně

Hrádek u Nechanic - Vánoce na zámku jsou každoročně příjemným vrcholem sezony.

Na zloděje vánočních stromků si posvítí i strážníci

Hradec Králové - Lesníci nabídnou smrčky a borovičky zájemcům u hájoven. Cena bude odpovídat tomu, že půjde o stromky z výřezů.

FOTO: Floristé se pochlubili svými výtvory

Hradec Králové – Stovky klasických adventních a vánočních věnců a svícnů, i velké prostorové dekorace o víkendu obdivovali lidé ve Floristické střední škole v Jiráskových sadech.

OBRAZEM: Hradec se oblékl do svátečního

Hradec Králové - Dva vánoční stromy pokácené v soukromých zahradách a vztyčené před týdnem na Velkém a Masarykově náměstí a pět desítek živých stromů ozdobených světelnými řetězy se v sobotu večer představily obyvatelům a návštěvníkům Hradce Králové v plné kráse.

FOTO: Aljašku našli musheři kousek za Hradcem

Hradec Králové - HRADECKÝ MID. Tak se nazývaly víkendové závody psích spřežení na středních tratích a poprvé i ve sprintu v lesích nedaleko Bělče nad Orlicí.

Advent v Hradci zahájily oblíbené trhy

Hradec Králové - Nové Adalbertinum i Muzeum východních Čech o víkendu lidé vzali útokem.

Letošní Plavba v Labi přilákala rekordních 112 otužilců

Hradec Králové – /FOTOGALERIE/ Báječná, nádherná, čistá, bezvadná, ale i teplá a studená. Taková byla podle účastníků sobotní hradecké Plavby v Labi voda v řece. Podle teploměru měla tři a půl stupně Celsia.

Primátor? Ve hře je Richard Nádvorník

Hradec Králové – /NOVINKY Z POVOLEBNÍCH JEDNÁNÍ/ Připravovaná středová koalice ČSSD, TOP 09 a Změny pro Hradec půjde na úterní jednání zastupitelstva města s kandidátem na primátora. Na tento post navrhuje Richarda Nádvorníka (TOP 09).

Střet s autem chodkyně nepřežila

Hradec Králové – Na silnicích Hradecka se stala další tragedie.

Středová koalice dala nabídku ODS. Za primátora chce Nádvorníka

Hradec Králové - Připravovaná středová koalice ČSSD, TOP 09 a Změny pro Hradec půjde na úterní jednání zastupitelstva města s kandidátem na primátora. Na tento post navrhuje Richarda Nádvorníka (TOP 09).

Kácet V Lipkách se opět začne zjara

Hradec Králové – Kácení části lip rostoucích ve stromořadí V Lipkách, které bylo kvůli možnému výskytu vzácného brouka páchníka hnědého na přelomu října a listopadu přerušeno, stále nepokračuje.

Most v Nechanicích čeká na jaře oprava

Nechanice – Dopravu mezi Hradcem Králové a Novým Bydžovem zkomplikuje po dobu prací objížďka.

FOTO: Adventní trhy lákají stovky lidí

Hradec Králové – V hradeckém Novém Adalbertinu i v muzeu bylo hned první den co obdivovat. Trhy pokračují až do neděle.

Policie letos vyhodila z bytu už sedm agresorů

Hradec Králové – /ROZŠÍŘENO O PŘEHLED ČINŮ/ Sedm násilníků vykázala policie letos z bytů v hradeckém okrese. Je to o jeden případ víc než za celý loňský rok. Ze statistiky vyplývá, že ve většině případů stál za agresivním chováním alkohol.

Otázka pro ministra zdravotnictví Leoše Hegera

Hradec Králové – O čem jste hovořili na hradeckém sjezdu zdravotnických odborů? Odpovídal Leoš Heger.

Vlakový jízdní řád nepočítá s velkými změnami

Hradec Králové – Nový vlakový jízdní řád, který začne platit 12. prosince, na Hradecku nepřinese zásadní změny. Rozsah dopravy v porovnání se současným stavem mírně klesne, rušení některých tratí se však nechystá.

Nové Adalbertinum uvidí adventní trhy

Hradec Králové – Historická budova Nového Adalbertina na Velkém náměstí bude od pátku do neděle hostit tradiční adventní trhy. Zúčastní se jich 170 prodejců, kteří nabídnou adventní věnce, ručně tkané textilie, hračky, perníčky, výrobky ze šustí, slámy a skla, výtvory šperkařů a další věci.

Vánoční stromy? Běžně na lidi nespadnou

Hradec Králové – /AKTUALIZOVANÁ FOTOGALERIE/ Situace, kdy před lety spadl v Praze na turistu vánoční strom, by se v krajském městě stát neměla. Aspoň ne za normálních podmínek.

Stěhování kliniky? Asi v únoru

Hradec Králové – Rekonstrukce objektu v hlavním nemocničním areálu brzy skončí.

Energetici bijí na poplach, kvůli krádežím jde o život

Hradec Králové – Rozvodnou soustavu elektrické energie na východě Čech plundrují zloději. Hitem se stala nerezová dvířka od trafostanic, v kurzu však byly také olej či měď.

Změny značení mají snížit nehodovost

Hradec Králové – Méně dopravních nehod. To si odborníci slibují od změny vodorovného dopravního značení v křižovatce u soutoku.

'Na film Lidice se těším, ale snad budu k nepoznání'

Hradec Králové – /FOTO, ROZHOVOR/ Garda města Hradce Králové účinkovala v německých uniformách v dalších dvou snímcích inspirovaných dějinnými tragickými událostmi.

Smiřice v sobotu uvidí vánoční trhy

Smiřice – Různé řemeslné výrobky, sklo, vánoční dekorace, textil, zdobené perníky, medovina a další věci.

Klub lidové tvorby lákal na tradice

Hradec Králové - Dny otevřených dveří uspořádal v sobotu v malém sále hradeckého Adalbertina Klub lidové tvorby Hradec Králové.

FOTO: Průvod skončil vzpomínkou na padlé

Předměřice nad Labem – Památku padlých v různých válečných konfliktech uctilo v sobotu zhruba pět desítek přátel vojenské historie.

Všestary chtějí lidem za rok ukázat i zahradní železnici

Všestary – Mekka přátel železničních modelů. Tak by si jednou za rok mohly při tradičním TT víkendu říkat Všestary u Hradce Králové.

Novobydžovský rynek žil jarmarkem

Nový Bydžov – Martinský jarmark v sobotu zaplnil velkou část novobydžovského Masarykova náměstí.

Martinské trhy v Adalbertinu? Asijskou tržnici nehledejte

Hradec Králové – /FOTOGALERIE/ K vidění a ke koupi byly hlavně rukodělné výrobky. Například Marta Futóová přivezla z východního Slovenska vlastnoručně dělané květinové obrázky.

Peníze z Evropy podpoří cestovní ruch

Hradec Králové – Peníze z EU pomohou cestovnímu ruchu v regionu.

Policie hledá muže, který se ukájí před mladými dívkami

Hradec Králové – Policie pátrá po zvrhlíkovi z lesoparku na Moravském Předměstí. Onanuje zde před dospívajícími děvčaty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT